Τελικά αξίζει;;;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
... να ασχοληθεί κανείς;
Πολλοί (και εγώ στην αρχή) το αναρωτιοόμουν.
Αξίζει να σπαταλήσει κανείς χρόνο και χρήμα και να ασχοληθεί με τα μαλλιά του;
Ούτος η άλλος, το ξυρισμένο κεφάλι είναι και στην μόδα τελευταία.

Αυτό αναρωτιόμουν και εγώ, μέχρι που τελικά κατάλαβα ότι τίποτα δεν είναι τελικά καλύτερο (για το εγώ σας), από το να έχει κανείς υγιή τα μαλλιά του.
Εγώ πχ, τον χρόνο να ασχοληθώ με τα προϊόντα-φάρμακα, τον δίνω όταν είμαι ήδη στο μπάνιο και είτε πλένομαι είτε βουρτσίζω τα δόντια μου.
Δεν είναι τίποτα 5' από τον χρόνο σας για να σώσετε τα μαλλιά σας.
Και λεφτά αρκετά να μην έχετε για να τα δώσετε στα φάρμακα, υπάρχουν λύσεις για όλους...

Η αίσθηση που θα έχετε όταν περνάτε τα χέρια σας ανάμεσα στα μαλλιά σας και δεν θα βλέπετε τρίχες (όσοι έχουν τριχόπτωση θα με καταλάβουν), είναι ανεκτίμητη...

Καλό αποτέλεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fezuk

New Member
Απ: Τελικά αξίζει;;;

Σίγουρα αξίζει!!
Άλλοστε το ένα φέρνει το άλλο. Μαθαίνουμε να φροντίζουμε και να αγαπάμε τον εαυτό μας!
Η φροτίδα για τις τρίχες, θα οδηγήσει στη φροντίδα για το σώμα μας, το κόψιμο του τσιγάρου/αλκοόλ, το διάβασμα κτλ.
Κάνοντας κάτι για σένα, τελικά σε οδηγεί σε περισσότερα πράγματα για τον ευατό σου... 8)
Ciao_
 

vayero

Member
Απ: Τελικά αξίζει;;;

Το να προσπαθείς για κάθε τι καλύτερο ...αξίζει! Όσο κι αν αισθάνομαι απογοήτευση μετά από τόσες αποτυχίες για την θεράπευση της αλωπεκίας, άλλο τόσο με δένει το πείσμα ότι πάντα θα οφείλω στον εαυτό μου την ύστατη προσπάθεια ...και όχι μόνο γι'αυτό το ζήτημα μα και για άλλα, ενδεχομένως σημαντικότερα!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα