Τελικά έκλεισα και Λορέντζο!

gregun

Member
Λοιπόν, έχω κλείσει Φρειτάς για Ιούνιο 2024 αλλά προέκυψε ώρα στον Λορέντζο τώρα στο τέλος Αυγούστου και την έκλεισα.

Για κλείσιμο φορχεντ (δηλαδή νέα χερλαιν στο πλάι) και πύκνωση χερλαιν απάνω (όχι χαμήλωμα) που κυρίως με ενδιαφέρει νομίζετε ότι έχουν διαφορά οι δύο γιατροί; Να περιμένω Φρειτάς ή να πάω Λορέντζο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Από τις φωτο δεν φαίνεσαι για περίπτωση Φρειτας (ευκολάκι δηλαδή)…..μάλλον για Λορεντζο σε κόβω…
 

Kostas97

Well-Known Member
Και οι δυο καλοι. Λορενζο ομως πιο στενη σχεση με φορουμ με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Επισης πολλα περιστατικα που ξερεις οτι αυτο π βλεπεις αυτο ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Ένα υβριδικό μοντέλο θα ήταν ότι έπρεπε.
Ο καθένας έχει τα δυνατά του στοιχεία:
Διαχείριση δότριας, πύκνωση με ασφάλεια μέσα σε μαμά μαλλιά, ομοιογένεια --> Λορέντζο
Φυσικότητα χερλαιν- micro-irregulations, ομοιογένεια --> Φρέιτας.
 

Kostas97

Well-Known Member
Αυτο ειχε πει καποτε και ο Πανος θυμαμαι, γιατι να μη κανω σε 2 στον καθενα για τα δυνατα τ σημεια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ένα υβριδικό μοντέλο θα ήταν ότι έπρεπε.
Ο καθένας έχει τα δυνατά του στοιχεία:
Διαχείριση δότριας, πύκνωση με ασφάλεια μέσα σε μαμά μαλλιά, ομοιογένεια --> Λορέντζο
Φυσικότητα χερλαιν- micro-irregulations, ομοιογένεια --> Φρέιτας.

Πολλά σωστά πράγματα στην θεωρία πάσχουν στην εφαρμογή. Ειδικά όταν δεν μιλάμε για διακριτά πράγματα (όπως συμβαίνει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων).
 

TopBoy

Member
Δεν είναι σωστό αυτό το κριτήριο. Να μου έλεγες ότι θα επίλεγες Φρειτας λόγω hairline design θα το καταλάβαινα.
Γενικά σε αυτά τα norwood που είπα Nw2-nw5 μου αρέσουν καλύτερα τα αποτελέσματα του Freitas από άποψη φυσικότητας, πυκνότητας και hairline design. Αν ήταν μεγαλύτερο norwood θα επέλεγα lorenzo που αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις και κάνει καλό πλάνο.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
2800 Φρειτας χωρις crown και περίπου 3000 ο Λορέντζο με crown...
Είναι υπεραρκετά τα 2800 για μόνο χερλαιν.
Στη θέση σου δε θα έριχνα πάνω από 2200-2400 μπροστά, με το βλέμμα στο μέλλον και στο ήδη "σηματοδοτημένο" crown σου, το οποίο ειδικά αν δεν παίρνεις φίνα, θα χρειαστείς αρκετά grafts στο μέλλον εκεί.
 
Μπλουζα