Σωστή χρήση derma roller

le2der

Active Member
θα κάτσω να μελετήσω το thread και διάφορα άλλα όταν θα είμαι λιγο πιο free. Δεν κατέχω γενικά το θέμα αλλά μου έκανε εντύπωση το οτι είναι τένοντας η nw6 περιοχή, δεν το ήξερα. Ευχαριστώ για την απάντηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ενδεχομένως σύντομα να κυκλοφορήσει μια συσκευή που λέγεται pilox (κάπου πιο πίσω την έχουμε αναλύσει) και η οποία αφορά ιοντοφόρεση, κάτι που ήδη εφαρμόζεται σε παθήσεις τενοντίτιδας.
Αν τυχόν πρόκειται για καθαρή φλεγμονή του τένοντα (που δεν το νομίζω, αλλά το ελπίζω) θα έχει να δείξει πολλά θετικά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν ξερω αν παρακολουθειτε και ξενα φορουμ.
το 1,5mm πετυχε με ποσοστο 7 η 8 στους 10.
ρολαρουν μια φορα την εβδομαδα,υποψιν οτι με το 1,5mm, την ημερα του ρολαρισματος δεν βαζουμε μινοξ,σημαντικο αυτο και να το τηρησετε για να μην εχετε ατυχηματα.
να προειδοποιησω ομως οτι ποναει πολυ,οχι σαν τα γαργαλητα του 0,5 και 0,75.
οποιος εχει εντελως γυμνα σημεια απο μαλλι και χνουδι αξιζει την δοκιμη.
εγω βλεπω ωραια πραγματα στους κροταφους και το προτιμω με 1000 απο το να βαζω μινοξ καθε μερα.
 

vag25

Well-Known Member
kapa είπε:
δεν ξερω αν παρακολουθειτε και ξενα φορουμ.
το 1,5mm πετυχε με ποσοστο 7 η 8 στους 10.
ρολαρουν μια φορα την εβδομαδα,υποψιν οτι με το 1,5mm, την ημερα του ρολαρισματος δεν βαζουμε μινοξ,σημαντικο αυτο και να το τηρησετε για να μην εχετε ατυχηματα.
να προειδοποιησω ομως οτι ποναει πολυ,οχι σαν τα γαργαλητα του 0,5 και 0,75.
οποιος εχει εντελως γυμνα σημεια απο μαλλι και χνουδι αξιζει την δοκιμη.
εγω βλεπω ωραια πραγματα στους κροταφους και το προτιμω με 1000 απο το να βαζω μινοξ καθε μερα.

Μιλαμε για αποτελεσματα με σκετο ρολλερ καπα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
kapa είπε:
δεν ξερω αν παρακολουθειτε και ξενα φορουμ.
το 1,5mm πετυχε με ποσοστο 7 η 8 στους 10.
ρολαρουν μια φορα την εβδομαδα,υποψιν οτι με το 1,5mm, την ημερα του ρολαρισματος δεν βαζουμε μινοξ,σημαντικο αυτο και να το τηρησετε για να μην εχετε ατυχηματα.
να προειδοποιησω ομως οτι ποναει πολυ,οχι σαν τα γαργαλητα του 0,5 και 0,75.
οποιος εχει εντελως γυμνα σημεια απο μαλλι και χνουδι αξιζει την δοκιμη.
εγω βλεπω ωραια πραγματα στους κροταφους και το προτιμω με 1000 απο το να βαζω μινοξ καθε μερα.

Μιλαμε για αποτελεσματα με σκετο ρολλερ καπα?

ναι με σκετο.
δεν χρησιμοποιω λοσιον,δεν προσθετω τιποτα μεχρι να τερματισει για να δω μεχρι που θα παει.
θελω να το δοκιμασω και ανα 15 μερες μετα.
δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο,αλλα ματωνω τα σημεια,επιτοπου μετα σκουπιζω τα αιματα με χαρτοπετσετα βρεγμενη με οινοπνευμα,αν τα αφησω λιγα λεπτα μενουν κηλιδες αιματος στο δερμα για 24ωρο.
 

pazuzu

New Member
Briner είπε:
Υποθετική ερώτηση: Όταν έχεις αποτελέσματα, η χρήση του ρόλερ διακόπτεται;

Ούτε να το σκέφτεσαι.

kapa είπε:
δεν ξερω αν παρακολουθειτε και ξενα φορουμ.
το 1,5mm πετυχε με ποσοστο 7 η 8 στους 10.
ρολαρουν μια φορα την εβδομαδα,υποψιν οτι με το 1,5mm, την ημερα του ρολαρισματος δεν βαζουμε μινοξ,σημαντικο αυτο και να το τηρησετε για να μην εχετε ατυχηματα.
να προειδοποιησω ομως οτι ποναει πολυ,οχι σαν τα γαργαλητα του 0,5 και 0,75.
οποιος εχει εντελως γυμνα σημεια απο μαλλι και χνουδι αξιζει την δοκιμη.
εγω βλεπω ωραια πραγματα στους κροταφους και το προτιμω με 1000 απο το να βαζω μινοξ καθε μερα.

Για τι διάρκεια θεραπείας μιλάμε κατά μέσο όρο; Εννοώ, οι χρήστες που αναφέρεις πόσο καιρό διατηρούν αυτά τα αποτελέσματα; Έχει διατηρήσει κανείς αποτέλεσμα για πάνω από 3 μήνες (αν και υποψιάζομαι ότι πολύ λέω);
 

dk1984

Member
ο μονος που εχω δει να εχει growth με φωτο στο hairlosstalk ειναι ο ελληνας 2young2retire αντε 2-3 ακομη.O οποιος διαβασα οτι σκεφτεται να δημιουργησει μεγαλυτερη πληγη τωρα στο κεφαλι του.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
ο μονος που εχω δει να εχει growth με φωτο στο hairlosstalk ειναι ο ελληνας 2young2retire αντε 2-3 ακομη.O οποιος διαβασα οτι σκεφτεται να δημιουργησει μεγαλυτερη πληγη τωρα στο κεφαλι του.

δεν ειμαι εγω :p
παντως για μεγαλυτερη πληγη δεν θα παω σιγουρα


pazuzu είπε:
Για τι διάρκεια θεραπείας μιλάμε κατά μέσο όρο; Εννοώ, οι χρήστες που αναφέρεις πόσο καιρό διατηρούν αυτά τα αποτελέσματα; Έχει διατηρήσει κανείς αποτέλεσμα για πάνω από 3 μήνες (αν και υποψιάζομαι ότι πολύ λέω);

για διαρκεια δεν γνωριζω ακομα.
ειναι σχετικα καινουρια θεραπεια,αναφερομαι παντα στο 1,5mm
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τεταρτο γαζωμα και δεν πονεσα.
τελικα παθαινω ανωσια,πιο πολυ πονεσα την πρωτη φορα με 0,5mm
στο εκτο γαζωμα παλι γαργαλητα θα νιοθω και με το 1,5mm
 

Συνημμένα

  • 1535762_645191838853549_152681288_n.jpg
    1535762_645191838853549_152681288_n.jpg
    98.5 KB · Προβολές: 361
  • 1604531_645191898853543_306010048_n.jpg
    1604531_645191898853543_306010048_n.jpg
    208.7 KB · Προβολές: 386

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
anime είπε:
kapa οπως σε βλεπω αν φυγοκεντρισεις και λιγο πλασμα το πας για homemade prp :p αστειζομαι φυσικα..
τωρα που ξανα βλεπω την φωτο σαν φρεσκομεταμοσχευμενος ειμαι :p
να δω και κανεναν καγκουρα γιατρο να κανει μεταμοσχευση με roller 2mm,γαζωμα,φυτεμα,τι αλλο μετα :D
 

Συνημμένα

  • Untitled-300x292[1].jpg
    Untitled-300x292[1].jpg
    34.3 KB · Προβολές: 251

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξανα ξεκινησα μινοξιδιλη στους κροταφους (καταντια :p )
για 13η φορα.
νομιζω εχω σπασει τα ρεκορ.
ο λογος ειναι επειδη εχω ενα σημειο αναφορας με φωτο στο που εφτασα με μινοξ και roller 0,5mm 2 φορες την εβδομαδα και τωρα θα κανω συγκριση roller 1,5mm μια φορα την εβδομαδα με μινοξ,δικαια πραγματα.
η μινοξιδιλη σε εμενα δινει τα μεγιστα στους δυο μηνες και ξεκιναει κατηφορα στους δυομιση μηνες.
καποια στιγμη μετα απο αρκετους μηνες θα σταματησω ολα τα τοπικα για να δω που βρισκομαι με σκετη συσκευη.
αν πετυχει φυσικα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
stay tuned
εδω http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/71289-Dermarolling-RESULTS-ONLY
υπαρχουν αποτελεσματα με 1,5mm.
καποιοι εχουν και φωτο
 

malloumpas

New Member
kapa είπε:
stay tuned
εδω http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/71289-Dermarolling-RESULTS-ONLY
υπαρχουν αποτελεσματα με 1,5mm.
καποιοι εχουν και φωτο

Ενας από αυτούς ρίχνει semen (=σπέρμα) στο κεφάλι του όπως λέει. Τελικά η φαλάκρα οδηγεί σε τεράστιες ψυχώσεις.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
malloumpas είπε:
kapa είπε:
stay tuned
εδω http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/71289-Dermarolling-RESULTS-ONLY
υπαρχουν αποτελεσματα με 1,5mm.
καποιοι εχουν και φωτο

Ενας από αυτούς ρίχνει semen (=σπέρμα) στο κεφάλι του όπως λέει. Τελικά η φαλάκρα οδηγεί σε τεράστιες ψυχώσεις.
:D
δεν το διαβασα,τα περασα περιληπτικα
 
malloumpas είπε:
kapa είπε:
stay tuned
εδω www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/71289-Dermarolling-RESULTS-ONLY
υπαρχουν αποτελεσματα με 1,5mm.
καποιοι εχουν και φωτο

Ενας από αυτούς ρίχνει semen (=σπέρμα) στο κεφάλι του όπως λέει. Τελικά η φαλάκρα οδηγεί σε τεράστιες ψυχώσεις.

και εσυ που το ριχνεις ρε μαστορα?
ολοι ξερουμε πως δεν απεχεις.

γι αυτο ασε τα σχολιακια ανωτεροτητας
και πιασε διαθεση για αλλαγη.
 

Briner

Active Member
kapa είπε:
stay tuned
εδω http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/71289-Dermarolling-RESULTS-ONLY
υπαρχουν αποτελεσματα με 1,5mm.
καποιοι εχουν και φωτο

Πέρασα ένα χέρι όλες τις σελίδες. Οι εντυπώσεις μου;

Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα. Σε γενικές γραμμές βλέπω από πολύ φτωχά έως κάτω του μετρίου αποτελέσματα. Και κάποιοι που βλέπω ότι έχουν μια σχετικά αξιοσημείωτη βελτίωση, παίρνουν φιναστερίδη.

Αλλά και απ' το τίποτα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μια βασικη ερωτηση που απο οσο θυμαμαι δεν εχει συζητηθει.
η τοπικη αναισθησια ποσες φορες μπορει να εφαρμοστει στο ιδιο σημειο?
δηλαδη εδω δεν εχουμε να κανουμε με τατου πχ που θα κανεις μια φορα και τελος.
εννοω μηπως νεκρωθει μονιμα το σημειο μετα απο 50 η 1000 εφαρμογες?
 
Μπλουζα