Σωστή χρήση derma roller

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Να εισαι καλα καπα για την βοηθεια!!! Να μην το κανω φορα πριν βαλω λοσιον;
αναλογα το μηκος των βελονων,τα mm που λεμε.θελει και καποιες μερες κενο το roller,τις λοσιον τις βαζουμε καθε μερα.
μετα το roller αν θελουμε απορροφηση,αν παμε για την ερευνα δεν βαζουμε λοσιον την ημερα που ρολαρουμε.
εδω ειναι τα κενα που πρεπει να εχουν τα roller
0,25mm μερα παρα μερα
0,5mm καθε 3 μερες
0,75mm καθε 4 μερες.
1mm καθε 5 μερες.
1,5mm καθε 7 μερες
 

pf_83

Member
αναλογα μηκος των βελονων,τα mm που λεμε.θελει και καποιες μερες κενο το roller,τις λοσιον τις βαζουμε καθε μερα.
μετα το roller αν θελουμε απορροφηση,αν παμε για την ερευνα δεν βαζουμε λοσιον την ημερα που ρολαρουμε.
εδω ειναι τα κενα που πρεπει να εχουν τα roller
0,25mm μερα παρα μερα
0,5mm καθε 3 μερες
0,75mm καθε 4 μερες.
1mm καθε 5 μερες.
1,5mm καθε 7 μερες
Ναι τα ειχα διαβασει τα κενα σε προηγουμενα post. Ομως μαλλον εκανα λαθο στην χρηση του roller γιατι δεν ειχα εντονο ερεθισμο. Θα πρεπει να υπαρχουν εντονες κοκκινιλες μαλλον με το ρολαρισμα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ναι τα ειχα διαβασει τα κενα σε προηγουμενα post. Ομως μαλλον εκανα λαθο στην χρηση του roller γιατι δεν ειχα εντονο ερεθισμο. Θα πρεπει να υπαρχουν εντονες κοκκινιλες μαλλον με το ρολαρισμα;
δεν ειναι απαραιτητο αν μιλαμε για απορροφηση ουσιων
 

pf_83

Member
Δηλαδη με το1,5 km roller βαζω τις λοσιον καθημερινα ενω το roller το χρησιμοποιω μια φορα την εβδομαδα. Αν το χρησιμοποιω συχνοτερα θα υπαρξει προβλημα ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δηλαδη με το1,5 km roller βαζω τις λοσιον καθημερινα ενω το roller το χρησιμοποιω μια φορα την εβδομαδα. Αν το χρησιμοποιω συχνοτερα θα υπαρξει προβλημα ;
αν επιλεξεις 1,5mm μια φορα την εβδομαδα,οχι συχνοτερα.
το δερμα θελει και καποιο χρονο για επισκευη
 

pf_83

Member
QUOTE="kapa, post: 138781, member: 1654"]αν επιλεξεις 1,5mm μια φορα την εβδομαδα,οχι συχνοτερα.
το δερμα θελει και καποιο χρονο για επισκευη[/QUOTE]
Ok kapa, σε ευχαριστω πολυ , να εισαι καλα και καλο βραδυ.
 

Dragon

Member
Kapa με το dermaroller είχες αύξηση των sides από τα τοπικά? Σορρυ αν έχει γραφτεί κάπου αλλά δεν την παλευω να διαβάσω τόσες σελίδες νήμα.: ) να πω και ότι το derma roller μπορεί να χρηαιμοποιηθει για μείωση ουλων από ακμή η οτιδήποτε άλλο. Οπότε οποίος έχει μπορεί να το χρησιμοποιησει και για αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa με το dermaroller είχες αύξηση των sides από τα τοπικά? Σορρυ αν έχει γραφτεί κάπου αλλά δεν την παλευω να διαβάσω τόσες σελίδες νήμα.: ) να πω και ότι το derma roller μπορεί να χρηαιμοποιηθει για μείωση ουλων από ακμή η οτιδήποτε άλλο. Οπότε οποίος έχει μπορεί να το χρησιμοποιησει και για αυτό.
δεν εχω αυξηση παρενεργειων,το προβλημα μου ειναι οτι οι λοσιον ειναι αδυναμες σε εμενα.
εχω εναμιση μηνα τωρα χωρις λοσιον,κανω τραυματισμο στους κροταφους με 1,5mm
 

Dragon

Member
Καλά Kapa, εκπλήσσομαι ευχάριστα από την υπομονή σου να απαντάς σε ερωτήσεις συνεχώς και από την ταχύτητά σου.
Φαίνεται καλή φάση το derma roller.


keep up the good work man!!
 

pf_83

Member
Καλά Kapa, εκπλήσσομαι ευχάριστα από την υπομονή σου να απαντάς σε ερωτήσεις συνεχώς και από την ταχύτητά σου.
Φαίνεται καλή φάση το derma roller.


keep up the good work man!!
Στον καπα χρωσταμε ολοι πολλα και ενα απλο ευχαριστω ειναι λιγο. Καλο ειναι ολοι μας να μοιραζομαστε τις γνωσεις και τις εμπειριες μας.
 

Dragon

Member
Το ξέρω και φαίνεται. Απλά δεν έχω άλλο τρόπο να δείξω την ευγνωμοσύνη μου για τη βοήθεια του. Εκτός αν θέλει να του στειλω κανένα dermaroller δώρο.: ) όταν πληρωθω όμως γιατί με τα έξοδα των θεραπειων κάνω αναγκαστικά τη δίαιτα του κοπανιστου αέρα.: )
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πως θα σας φαινοταν να φτιαχναμε ενα καινουριο νημα που θα ειναι μονο για την ερευνα?1.5mm αιμα δακρυα και ιδρωτας?
 

neos92

Member
οταν kapa λες για 1,5 εννοεις σκετο?εγω ειμαι μεσα και ποσταρω και φωτο.εχω κλεισει 1 μηνα και κατι μερες με σκετο 1.5 και πηγαινω απο το καλο στο καλυτερο.απλα πρεπει να ειναι γυρω στα δεκα ατομα περιπου για να εχουμε καποια στοιχεια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οταν kapa λες για 1,5 εννοεις σκετο?εγω ειμαι μεσα και ποσταρω και φωτο.εχω κλεισει 1 μηνα και κατι μερες με σκετο 1.5 και πηγαινω απο το καλο στο καλυτερο.απλα πρεπει να ειναι γυρω στα δεκα ατομα περιπου για να εχουμε καποια στοιχεια.
ναι για 1,5 σκετο λεω,και εγω με σκετη συσκευη ειμαι εδω και εναμιση μηνα,κατι φαινεται να παει να βγει αλλα εχω δρομο ακομα.
πιστευω θα ειμαστε περισσοτεροι απο 10 αυτην την στιγμη που κανουμε την ερευνα
 
Μπλουζα