Σωστή χρήση derma roller

lalakis

Active Member
Ναι μονο Folligen μετα απο ρόλερ 0.25 mm κάθε βραδυ ,εδώ και 20 μέρες π ξεκινησα.φυσικά ξεκίνησα κ ρολλερ 1.5 mm έχω προλάβει να ρολαρω το κεφάλι μ μια φορά ως τώρα , κ χω σκοπό να κάνω ρολλερ 1.5mm κάθε 20 με 30 μέρες για γέρο ματωμα μιλάμε. Απο σήμερα ξεκιναω για dht blocker το safflower oil μαζί με primrose oil. Ναι γιαυτό τον τύπα μιλάω τον 2 young2retire.δεν πιστεύω να κανει πλάκα αυτός με το ρολερ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairz

New Member
Εγω πιστευω το ρολλερ ειναι για αρχη,για να φυγει μεγαλο μερος τοθ παγιδευμενου σμηγματος και του ανοργανου ασβεστιου.

Μετα κανεις πρεπει να αναλαβει ευθυνη να ακολουθησει τη διατροφη που του ταιριαζει και του αφηνει τους λεμφαδενες και την κυκλοφορια καθαρη.

Παραλληλα για να παρει πισω τα μαλλια του θα χρειαστει detumescence που θα παρει καμποσο καιρο αλλα θα φτασει εκει που θελει.
 

filippos2014

New Member
https://www.droller.gr/store/ γεια αυτό εδώ τη έχεις να πής είναι από ελλάδα και επίδης δεν έχω κάρτα λέω να το πάρω 0.5 εκατοστά είναι,άξηζη ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
filippos2014 είπε:
https://www.droller.gr/store/ γεια αυτό εδώ τη έχεις να πής είναι από ελλάδα και επίδης δεν έχω κάρτα λέω να το πάρω 0.5 εκατοστά είναι,άξηζη ?

εχει 540 βελονες.
δυσκολα τρυπαει δερμα.
θελουμε σε 192 η 200 βελονες.
εγω απο τα 5 διαφορετικα που δοκιμασα ξεχωρισα αυτο http://www.ebay.com/itm/Titanium-200-needles-Anti-aging-Wrinkles-Derma-Roller-for-Acne-Scar-Blue-T-stra-/111005554223?pt=US_Skin_Care&var=&hash=item19d872562f
value for money
εχει καλη ποιοτητα
αυτο χρησιμοποιω και τωρα
δυστυχως μονο απο ebay
ΥΓ μολις ειδα οτι εχει και με 192 στην κατηγορια τιτανιο.
αν δεν εχεις προβλημα με τα 30 ευρω προχωρα,απο τιτανιο στις 192 βελονες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Kapa εχεις καμια εξέλιξη με την θεραπεία σου που κανεις με το ρόλερ;

δεν βγαζω ακρη.
φαινεται σαν κατι να παλευει να κανει αλλα να μην ειναι αρκετο.
αυτην την φορα θα του δωσω αρκετο χρονο μονο του για να δω αν το συνεχισω η οχι.
παντως με λοσιον σε τετοιο διαστημα ειμαι στο 80% των αποτελεσματων
 

sito

Active Member
Πριν λιγες μέρες εκανα την 4η χρηση ντερμαρολλερ. Αυτήν την φορά του έδωσα να καταλάβει. Αρκετό αίμα. Όχι βέβαια όπως στις φωτό απο τα ξένα φόρουμ αλλά αρκετά περισσότερο αποτι τις προηγούμενες φορες. Απο αποτέλεσμα ακόμα τπτ εμφανές αλλά ειδικα μετα την τελευταια φορά, νιώθω καλυτερα το δέρμα της κεφαλής. Λιγοτερο λιπαροτητα κ φαγούρα μηδέν. Την επόμενη θα προσπαθήσω να δώσω λίγο παραπανω πόνο....
 

langweilig

New Member
Σκέφτομαι να κάνω μια mm για να ξαναραφτεί Η ουλή καλύτερα αλλα θέλω να ρωτήσω μετά από ποσο καιρό μπορώ να αρχίσω να την περνάω με roller?αμέσως μετά από ένα μηνα που θα έχει φύγει το κάκκαλο Η θέλει μήνες μετά?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
langweilig είπε:
Σκέφτομαι να κάνω μια mm για να ξαναραφτεί Η ουλή καλύτερα αλλα θέλω να ρωτήσω μετά από ποσο καιρό μπορώ να αρχίσω να την περνάω με roller?αμέσως μετά από ένα μηνα που θα έχει φύγει το κάκκαλο Η θέλει μήνες μετά?

θα πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο γι αυτο


trixas94 είπε:
την χρηση ρολλερ την κανεις πριν η μετα απο την λοσιον

λιγο πριν την λοσιον
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω 2 εβδομαδες που δοκιμαζω κατι.
μιας και απο οτι φαινεται απο το σκετο roller 1,5mm δεν θα δω προκοπη,και αν δω θα ειναι παρα πολυ πιο μετα...
την μερα που ρολαρω,αμεσως μετα το ρολαρισμα βαζω folligen αλλα μονο την στιγμη του ρολαρισματος.
1 φορα την εβδομαδα δηλαδη, και 6 μερες την εβδομαδα τιποτα,καμια λοσιον.
προσπαθω να προσεγγισω σαν θεραπεια ενεσιμα πεπτιδια χαλκου.
δεν ξερω τι θα πετυχω και αν πετυχω κατι.
σε 2 εβδομαδες ακομα θα δειξει προς τα που θα παει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
εχω 2 εβδομαδες που δοκιμαζω κατι.
μιας και απο οτι φαινεται απο το σκετο roller 1,5mm δεν θα δω προκοπη,και αν δω θα ειναι παρα πολυ πιο μετα...
την μερα που ρολαρω,αμεσως μετα το ρολαρισμα βαζω folligen αλλα μονο την στιγμη του ρολαρισματος.
1 φορα την εβδομαδα δηλαδη, και 6 μερες την εβδομαδα τιποτα,καμια λοσιον.
προσπαθω να προσεγγισω σαν θεραπεια ενεσιμα πεπτιδια χαλκου.
δεν ξερω τι θα πετυχω και αν πετυχω κατι.
σε 2 εβδομαδες ακομα θα δειξει προς τα που θα παει

φαινεται να πετυχαινει,λιγο regrowth στον δεξι κροταφο.:beerc
σημερα εκατσα και τα παρατηρησα.
ειμαι στο τριτο ρολαρισμα με αυτον τον τροπο και 17?μαλλον μερες


lalakis είπε:
Τώρα με μπερδεψες κ μένα γιατί έχω ξεκινήσει κ γω ρολλερ 1.5 μια φορά έχω κανει ως τώρα εδώ κ 9 μέρες .και δεν ξέρω τελικά απο τι έχω βγάλει χνουδοτριχακια απτο foligain η απτό ρολερ

συνεχιζει η επανεκφυση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
κατι καλο παιζει με τα ενεσιμα πεπτιδια χαλκου.
τα χνουδακια αυξανονται με καλη ταχυτητα.
ακομα και αν η θεραπεια σας ειναι μινοξιδιλη,την μερα του ρολαρισματος μονο, folligen!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Μπραβο. Κάπα εύχομαι τα καλύτερα!!!

ειναι ενδιαφερον,ξεκαθαρο regrowth με μια εφαρμογη την εβδομαδα.
με σκετο roller 1,5mm δεν ειχα.
παει καλα,θα δειξει μεχρι πόσο.
αυριο με το καλο και το τεταρτο ρολαρισμα
 

lalakis

Active Member
Εύχομαι να σ παει καλά με διαρκεια χρονων.μετα το ματωμα δηλαδή με ρόλερ 1.5 βάζεις κατευθείαν folligen?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Εύχομαι να σ παει καλά με διαρκεια χρονων.μετα το ματωμα δηλαδή με ρόλερ 1.5 βάζεις κατευθείαν folligen?

μετα το ματωμα σκουπιζω το αιμα με οινοπνευμα και βαζω folligen.
δεν ξανα βαζω καθολου λοσιον μεσα στην εβδομαδα.
 
καπα να το προσπαθισω και εγω λες?.. ροταω γιατι οπως με ξερεις αν θυμασε εχω μια ταση να φοβαμαι απο θεμα υγειας :p .. λες να προκαλεσει κατι μακροχρονια? το εχεις ψαξει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
petrosAlex είπε:
καπα να το προσπαθισω και εγω λες?.. ροταω γιατι οπως με ξερεις αν θυμασε εχω μια ταση να φοβαμαι απο θεμα υγειας :p .. λες να προκαλεσει κατι μακροχρονια? το εχεις ψαξει?

να το προσπαθησεις,δεν εχω βρει κατι σε παρενεργειες :angel:
περιμενω review O0
 

lalakis

Active Member
Kapa όταν ξεκίνησα το folligain t o kaνα μαζί με ρολλερ 0.5k είδα διάφορα μέσα σε 20 μέρες αλλά μετα το έκοψαν για να ξεκίνησε μινοξιδιλη αφρό π ναι πιο αποτελεσματική αποτι λένε τώρα μετα απο ενα μήνα μινοξισιπη τα μαλλια μ αρεωσαν πιο πολύ δεν ξέρω αμα κανει δουλεια.η είναι φαση της θεραπείας αλλά σκέφτομαι τελικά να κάνω κ. Γω τα ίδια με 1.5 κ φολιγκεν.πάντως αυτό με το ρόλερ κ το folligen to xa προσέξει κ γω
 
Μπλουζα