Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρας

badday

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Παιδια οπιος εχει μαλλια πρεπει να κανει πολυ σεξ ...Καταρχην ειναι ωραιος γιατι εχει μαλλια επειτα αν βγαλεις τους gay το 70% που εχει προβλημα στυσης λογω φιναστερινης τους παντρεμενουν αυτους που δεν κανουν γενικα σεξ ..μενουν ολες οι γυναικες για τον μαλλια. 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairboost

Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Panos1982 είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=2799.msg49770#msg49770 date=1300699799]
xωρις να ειμαι κατα της φινας δεν καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης 2% παρενεργειες,δεν ξερω κατα ποσο εχετε διαβασει ολοκληρο αυτο το site,ενα 25% εδω μεσα σταματησε την φινα λογο παρενεργειων ::)

μονο 25% ???
φτιαχτε ενα πολλ για να δεις ποσοι την εχουν κοψει.......και πολλοι απ αυτους δε μπαινουν τωρα στο φορουμ....αρα ο αριθμος στο πολλ θα ειναι μικροτερος του κανονικου να εχεις υποψιν.....

απ οτι βλεπω....το 70% την εχει κοψει......και εμεις οι υπολοιποι που συνεχιζουμε....παρατηρουμε κι εμεις καποιες παρενεργεις....αλλοι λιγοτερες αλλοι περισσοτερες.....
Γενικα πιστευω οτι και το 100% των χρηστων της φινας θα παρατηρησουν παρενεργειες.....απλα σε αλλους ειναι υποφερτες και σε αλλους οχι.....

κι εγω για 1 μησι χρονο δεν ειχα καθολου παρενεργειες σεξουαλικες.....ουτε στο παραμικρο....
η μονη παρενεργεια που ειχα......ηταν οτι γενικα κουραζομουν πιο ευκολα απ οτι πρωτα.....οχι στο σεξ....αλλα γενικα σαν οργανισμος κουραζομουν πιο ευκολα....
[/quote]
Πρεπει οπωσδηποτε να φτιαξεται Poll
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

μονο 25% ???
φτιαχτε ενα πολλ για να δεις ποσοι την εχουν κοψει.......και πολλοι απ αυτους δε μπαινουν τωρα στο φορουμ....αρα ο αριθμος στο πολλ θα ειναι μικροτερος του κανονικου να εχεις υποψιν.....

απ οτι βλεπω....το 70% την εχει κοψει......και εμεις οι υπολοιποι που συνεχιζουμε....παρατηρουμε κι εμεις καποιες παρενεργεις....αλλοι λιγοτερες αλλοι περισσοτερες.....
Γενικα πιστευω οτι και το 100% των χρηστων της φινας θα παρατηρησουν παρενεργειες.....απλα σε αλλους ειναι υποφερτες και σε αλλους οχι.....

κι εγω για 1 μησι χρονο δεν ειχα καθολου παρενεργειες σεξουαλικες.....ουτε στο παραμικρο....
η μονη παρενεργεια που ειχα......ηταν οτι γενικα κουραζομουν πιο ευκολα απ οτι πρωτα.....οχι στο σεξ....αλλα γενικα σαν οργανισμος κουραζομουν πιο ευκολα....
τα ποσοστα που αναφερω ειναι παντα συντηρητικα ,αν κανουμε ψηφοφορία σε αυτο θα βγει πολυ μεγαλυτερο νουμερο :-X
 

Rhesus619

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Εγω θα συμφωνησω με τον Panos1982 .

Λιγο πολυ ολοι οσοι εχουμε χρεισιμοποιησει Φινα εχουμε παρατηρησει πανεργειες κατι που δεν σημαινει σωνει κ καλα οτι αφορουν την στυτικη λειτουργιεα κτλ . Και πως θα μπορουσε να ειναι αλλιως αλλωστε , εχουμε σχεδον ολοι μια απο της παρενεργειες δλδ την διακοπη της τριχοπτωσης ... αρα σιγουρα εχουμε κ αλλες .

Εγω ενα πραγμα δεν καταλαβαινω γενικοτερα ρε παιδια . Μιλαμε για τριχοπτωση κ εμεις και στο εξωτερικο και γενικα . Μετα απο δεκα χρονια ενασχολησης με το θεμα εχω καταλαβει το εξης , η καποιος θα παρει BIG 3 και θα σωσει τα μαλλια του κ θα αποκτησει κ αλλα ζητηματα η ΑΠΛΑ θα χασει τα μαλλια του . Δλδ γιατι δεν το λεμε ξεκαθαρα και κανουμε συζητησεις διχως νοημα ? Κοινως η Φινα η καραφλα ! κανω λαθος ? ΔΥΣΤΥΧΩς δεν νομιζω .

Επισης κατι αλλο ... καποιοι μεσα στο site αυτο και σε ξενα forums , κατηγορουν την Φινα για 10000 + παρενεργιες και βαζουν χιλια δυο ΚΛΑΣΣΙΚΑ αντιαδρογονα τοπικα στο κεφαλι τους πιστευοντας τι ? Οτι δεν προκαλουν παρενεργιες επειδη ειναι τοπικα ? Πλακα κανουν ? κ αν δεν προκαλουν πιστευουν οτι εχουν αποτελεσμα ? δλδ ελεος .

Φινα , Ντουντα , σπιρο κτλ που μας εχουν καταντησει , οι μεν που περνουμε να θελουμε να πεισουμε τον εαυτο μας οτι ολα πανε καλα (που σιγουρα δεν πανε ), κ οι οσοι δεν περνουνε να θελουνε με το ζορι να μας προσαψουνε με το ζορι συμπτωματα που δεν εχουμε (ε οχι διαολε δεν εχω ED τι να κανουμε τωρα ? ) και καποιοι ΤΡΩΝΕ με χρυσα κουταλια πανω στην γενικοτερη βλακεια μας .

Ας μπει καποιος σε οποιο site γνωστο για hairloss θελει . Πλεον οι συζητησεις δεν ειναι πως θα βρουμε μια λυση η πως θα πιεσουμε για μια λυση αλλα ... η φινα ειναι σουπερ η η φινα με καταστρεψει Discuss .

Αν αυτο ειναι που θελουμε ... καλα μας κανουνε .
 

alexXXX

Active Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

γιαυτο υπαρχει το φορουμ για να βγει ενα συμπερασμα για την αντιμετωμιση του προβληματος.εως και αυτη την στιγμη ενα ειναι το σιγουρο πως λυση σοβαρη δεν υπαρχει και ειμαστε ακομα στο 0 .αν εχεις κληρονομισει το γονιδιο εισαι μονος απναντι στν φυση γιαυτο θα πρεπει ολοι μα ολοι να σταματησουν τα παντα και να μην ξανασχοληθουν ετσι ωστε να αναγκαστουν να βγαλουν κατι καινουργιο το οποιο θα εχει καποιο αποτελεσμα .πιστευω πως φταιμε και μεις που εχει μεινει στην τυχη του το πραγμα.θα επρεπε ομως να γινει μια ψηφοφορια για ολα τα μελη και να καταλαξουν στο αν αξιζει καποια θεραπεια η ληση εστω.αν γινει αυτο ειμαι σιγουρος πως αν απαντησουν οι παθοντες και οχι οι (βαλτοι)θα βγει 99,9 τις εκατο πως το ολο θεμα ειναι μια απατη !!
 

$$$

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

e ναι εμείς το συντηρούμε αυτό το πανηγυράκι ... γνωρίζουνε που είναι το πρόβλημα και τι χρειάζεται alla δεν θα τι βγάloune σε κυκλοφορία gt πολύ απλά μας πουλάνε minox και proscar ktl εφ ορου ζωής ...η λύση είναι αυτό που είπε ο xxxxx κομμένα όλα όλοι και στα ξένα forum μπας και ιδρώσει κανένα αυτάκι .έτσι και αλλιώς οι therapies αυτές είναι απλά τις πλακας δεν έχουμε να χάσουμε κάτι...
 

Rhesus619

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Φιλε XxxxxX δυστυχως ναι πιστευω ειμαστε στο απολυτο μηδεν .

Οταν το καλυτερο regrowth που μας παρεχουν ειναι 30+ χρονων σε ηλικια ...

Οταν εν ετη 2011 προσπαθουν ΑΚΟΜΑ να αναχαιτησουν με χαπια η με ΤΟΠΙΚΑ την DHT που διαολε δεν ειναι αυτη που προκαλει την τριχοπτωση ...

Και οταν οι ΕΜΕΙς οι παθοντες μπαινοντας σε forums ειναι στο 50% πλεον των topics να τσακωνομαστε για τα καλα η κακα DHT Blockers ε τι να πεις ...

Το εχουμε αναγει σε " Εγω περνω φινα δεν εχω σοβαρες παρενεργειες αρα μια χαρα την βγαζω " κ σε πηρα κ ειχα παρανεργειες η φοβηθηκα να παρω "Η φινα θα σε καταστρεψει η σε εχει ηδη καταστρεψει κ δεν το ξερεις "

Σορρυ παιδια αλλα αν οι ιδιοι δεν αλλαξουμε τροπο αντιμετωπισεις μην περιμενουμε και απο τους αλλους να μας παρουνε στα σοβαρα .
 

tatini

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Rhesus619 είπε:
Ας μπει καποιος σε οποιο site γνωστο για hairloss θελει . Πλεον οι συζητησεις δεν ειναι πως θα βρουμε μια λυση η πως θα πιεσουμε για μια λυση αλλα ... η φινα ειναι σουπερ η η φινα με καταστρεψει Discuss .

Αν αυτο ειναι που θελουμε ... καλα μας κανουνε .

Χαίρομαι που ο κόσμος ακόμα και υπό τις υπάρχουσες συνθήκες διατηρεί τον ρομαντισμό του.
 

alex42

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Hairboost είπε:
[quote author=Hairlosscursed link=topic=2799.msg49758#msg49758 date=1300659340]
Κλινικες παπ@τζα σε ολον τον κοσμο που κοροιδευουν στεγνα...φαρμακοβιομηχανιες που δεν δισταζουν να μας χαλανε ΚΑΙ την υγεια μας...ψευτικες υποσχεσεις και σκευασματα φυκια για μεταξωτες κορδελες...στημενα σαιτσ και καλα για την σωστη ενημερωση και στην ουσια αβανταρουν συγκεκριμενες κλινικες,μας τα παιρνουν και μας δουλευουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ.... ΕΜΕΙΣ ομως τι κανουμε για ολα αυτα;;;;;
τα γραφουμε ολα στα π@π@ρια μας, βρισκουμε μια κοπελιτσα που να μην την νοιαζει το μαλλι μας και συνεχιζουμε
[/quote]

Εγώ όταν παντρεύτηκα είχα-που λέει ο λογος -μαλλιά...Τωρα που εχω λιγότερα, για την γυναίκα μου δεν αλλαξε κάτι...Παλι ο ιδιος ανθρωπος είμαι...Με λιγότερα μαλλιά....Αν ολες οι γυναίκες πάνω στ Γη κοίταζαν μόνο την εξωτερική εμφάνιση σε έναν αντρα και ειδικότερα το μαλλί, τότε εκατομμύρια ανθρωποι σε ολο τον κοσμο δεν θα είχαν κάνει ποτε σχέσεις, δεν θα είχαν παντρευτεί κλπ :-X
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

alex42 είπε:
[quote author=Hairboost link=topic=2799.msg49762#msg49762 date=1300663793]
[quote author=Hairlosscursed link=topic=2799.msg49758#msg49758 date=1300659340]
Κλινικες παπ@τζα σε ολον τον κοσμο που κοροιδευουν στεγνα...φαρμακοβιομηχανιες που δεν δισταζουν να μας χαλανε ΚΑΙ την υγεια μας...ψευτικες υποσχεσεις και σκευασματα φυκια για μεταξωτες κορδελες...στημενα σαιτσ και καλα για την σωστη ενημερωση και στην ουσια αβανταρουν συγκεκριμενες κλινικες,μας τα παιρνουν και μας δουλευουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ.... ΕΜΕΙΣ ομως τι κανουμε για ολα αυτα;;;;;
τα γραφουμε ολα στα π@π@ρια μας, βρισκουμε μια κοπελιτσα που να μην την νοιαζει το μαλλι μας και συνεχιζουμε
[/quote]

Εγώ όταν παντρεύτηκα είχα-που λέει ο λογος -μαλλιά...Τωρα που εχω λιγότερα, για την γυναίκα μου δεν αλλαξε κάτι...Παλι ο ιδιος ανθρωπος είμαι...Με λιγότερα μαλλιά....Αν ολες οι γυναίκες πάνω στ Γη κοίταζαν μόνο την εξωτερική εμφάνιση σε έναν αντρα και ειδικότερα το μαλλί, τότε εκατομμύρια ανθρωποι σε ολο τον κοσμο δεν θα είχαν κάνει ποτε σχέσεις, δεν θα είχαν παντρευτεί κλπ :-X
[/quote]

Ευτηχώς δεν κοιτάνε όλες οι γυναίκες την εξωτερική εμφάνιση στους άντρες, και επίσης ευτηχώς δεν κοιτάνε και όλοι οι άντρες την εξωτερικη εμφάνιση στις γυναίκες. Αλλά και πάλι για τον άντρα που έχει μαλλιά έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχείας. πχ για 2 άντρες ο ένας Norwood 5 ο άλλος με μαλλιά, ίδια χαρακτηριστικά , ίδιο χαρακτήρα, μιλάνε το ίδιο, και γενικά μιάζουν σε όλα. Ότι και να λέμε αυτός που έχει τα μαλλιά έχει τις πιθανότητες με το μέρος του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

@all
Ok παδιά απογοητέυτηκαν αρκετοί και τί έγινε ?
μήπως να προτείνουμε στον αντμιν να ονομαστεί το φόρουμ IdontcareaboutHairlossGr.com ?
συμφωνώ κ εγώ στα περισσότερα και αυτή η φράση Οταν εν ετη 2011 προσπαθουν ΑΚΟΜΑ να αναχαιτησουν με χαπια η με ΤΟΠΙΚΑ την DHT που διαολε δεν ειναι αυτη που προκαλει την τριχοπτωση ...
με καλύπτει απόλυτα
σε ένα άλλο τόπικ αναφέρονται σε poll για τις παρενέργειες της φίνας... εγώ σου λέω οτι ΟΛΟΙ έχουν παρενέργειες ακόμα και οι μεγαλύτεροι υπέρμαχοι της....
δεν είναι εκεί το θέμα και δεν είναι η φίνα και το χάος πρέπει να καταλάβεται ΟΛΟΙ οτι με την φίνα δεν υπάρχει ΘΕΡΑΠΕΙΑ δλδ τα αποτελέσματα δεν είναι μόνιμα απλά είναι ΠΑΡΑΤΑΣΗ χρόνου ζωής των καταδικασμένων μαλλιών μας ... εδώ είμαστε και την ψάχνουμε όλοι και απογοητευόμαστε μαζί και χαιρόμαστε όλοι μαζοί ''ΚΑΡΑΦΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ'' :guns
the fight isn't over .....

@feni τι παίζει με το μηλόξυδο ?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

xDante είπε:
@feni τι παίζει με το μηλόξυδο ?

Στο σαμπουάν το βάζω. Αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για εξωτερική χρήση (ότι ρυθμίζει το ph κ.α.), πιο πολύ το έβαλα γιατί έχω λιπαρά μαλλιά, και όντως μπορώ να πω ότι κάνει πολύ καλή δουλιά για την λιπαρότητα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Hairboost είπε:
Αποκλειστικα απτην φιναστεριδη 1mg καθημερινα.
Μια ευαισθησία την είχα και εγώ στις αρχές. Και κάτι σαν πόνο σε πλήρη στύση καμιά φορά.
Ωστόσο εμένα δεν ήταν πρόωρη η εκσπερμάτωση μπορώ να πω, αν και ένιωθα ότι κάτι άλλαξε στους χρόνους (αν με πιάνεις τι θέλω να πω).
Κάτι άλλο δεν ξέρω να σε βοηθήσω, γιατί δεν ξέρω αν αναφέρουν πουθενά οι μηχανισμοί που αναλαμβάνουν την στύση κατά πόσο επηρεάζονται από την φίνα.

Hairlosscursed είπε:
Κλινικες παπ@τζα σε ολον τον κοσμο που κοροιδευουν στεγνα...φαρμακοβιομηχανιες που δεν δισταζουν να μας χαλανε ΚΑΙ την υγεια μας...ψευτικες υποσχεσεις και σκευασματα φυκια για μεταξωτες κορδελες...στημενα σαιτσ και καλα για την σωστη ενημερωση και στην ουσια αβανταρουν συγκεκριμενες κλινικες,μας τα παιρνουν και μας δουλευουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ.... ΕΜΕΙΣ ομως τι κανουμε για ολα αυτα;;;;;
Πές το ψέματα. Οι βιομηχανίες από τα φάρμακα ζούνε και θα κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους να μείνει έτσι.
Απειλές ή χρήματα σε γιατρούς, στημένα sites με "καλά αποτελέσματα" κλπ, είναι μερικά παραδείγματα της βιομηχανίας. Δεν είναι τυχαία το ότι φάρμακα πήραν το ΟΚ του FDA ως ασφαλή (εκεί τελικά πρέπει να γίνεται το σώσε από μίζες), για να αποσυρθούν αργότερα ως επικίνδυνα.

Da Bold Gypsy είπε:
Ντάξει ναι , μην αγχώνεστε για τα 10 ουίσκια τη βδομάδα που πίνετε , για το ένα πακέτο τσιγάρων την ημέρα που καπνίζετε , ούτε για τις μεταλλαγμένες τροφές που τρώτε από τα σούπερ μάρκετ και τα ταχυφαγεία... Η φιναστερίδη σας φταίει που είστε 30 χρονών και δεν σας κάνει κούκου...
Αν και "βαριά" η απάντηση σου, δεν έχεις και άδικο.

Rhesus619 είπε:
Εγω ενα πραγμα δεν καταλαβαινω γενικοτερα ρε παιδια . Μιλαμε για τριχοπτωση κ εμεις και στο εξωτερικο και γενικα . Μετα απο δεκα χρονια ενασχολησης με το θεμα εχω καταλαβει το εξης , η καποιος θα παρει BIG 3 και θα σωσει τα μαλλια του κ θα αποκτησει κ αλλα ζητηματα η ΑΠΛΑ θα χασει τα μαλλια του . Δλδ γιατι δεν το λεμε ξεκαθαρα και κανουμε συζητησεις διχως νοημα ? Κοινως η Φινα η καραφλα ! κανω λαθος ? ΔΥΣΤΥΧΩς δεν νομιζω .
Έτσι είναι τελικά, δυστυχώς.

Fenimore είπε:
Ευτηχώς δεν κοιτάνε όλες οι γυναίκες την εξωτερική εμφάνιση στους άντρες, και επίσης ευτηχώς δεν κοιτάνε και όλοι οι άντρες την εξωτερικη εμφάνιση στις γυναίκες. Αλλά και πάλι για τον άντρα που έχει μαλλιά έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχείας. πχ για 2 άντρες ο ένας Norwood 5 ο άλλος με μαλλιά, ίδια χαρακτηριστικά , ίδιο χαρακτήρα, μιλάνε το ίδιο, και γενικά μιάζουν σε όλα. Ότι και να λέμε αυτός που έχει τα μαλλιά έχει τις πιθανότητες με το μέρος του.
Τελικά το θέμα μαλλιά στους άντρες, είναι κάτι σαν το θέμα makeup για τις γυναίκες.
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες, δεν το έχω συναντήσει μπροστά μου, δηλαδή ένας με μαλλιά να κερδίσει μια και ένας με καράφλα όχι.
Τώρα αν ένας αρνείται να παραδεχτεί ότι τα χάνει και το παίζει "καραφλομαλλιάς", λογικό είναι να μην τον κοιτάει κάποια
340x_gunwitch_mugshot_1611.jpg


xDante είπε:
σε ένα άλλο τόπικ αναφέρονται σε poll για τις παρενέργειες της φίνας... εγώ σου λέω οτι ΟΛΟΙ έχουν παρενέργειες ακόμα και οι μεγαλύτεροι υπέρμαχοι της....
δεν είναι εκεί το θέμα και δεν είναι η φίνα και το χάος πρέπει να καταλάβεται ΟΛΟΙ οτι με την φίνα δεν υπάρχει ΘΕΡΑΠΕΙΑ δλδ τα αποτελέσματα δεν είναι μόνιμα απλά είναι ΠΑΡΑΤΑΣΗ χρόνου ζωής των καταδικασμένων μαλλιών μας ... εδώ είμαστε και την ψάχνουμε όλοι και απογοητευόμαστε μαζί και χαιρόμαστε όλοι μαζοί ''ΚΑΡΑΦΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ'' :guns
the fight isn't over .....
Γενικά τα αποτελέσματα είναι προσωρινά, εφόσον δεν ξέρουμε αν όντως η DHT κάνει την ζημιά ή κάτι άλλο (όπως πχ λένε για την ινσουλινοαντίσταση).
Ωστόσο, τα είπες ωραία :)
 

CnstntGrdnr

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Επειδη μ'αρεσει να κανω research...

http://www.cbsnews.com/8301-504763_162-20045362-10391704.html

καπου στα μισα του αρθρου γινεται λογος για την περιφημη ερευνα του Dr.Michael Irwig (και οχι Irwing).
Συγκεκριμενα παραθετω : "research from Dr. Michael S. Irwig, who interviewed 71 otherwise healthy men WHO REPORTED SEXUAL SIDE EFFECTS after taking finasteride"
ελπιζω να γινεται επιτελους κατανοητο οτι τα ποσοστα της προαναφερθεισας ερευνας αφορουν ατομα που παρουσιαζουν ΗΔΗ τα συμπτωματα και τα εχουν αναφερει.Δεν προκειται για τυχαιο δειγμα χρηστων αλλα για επιλεγμενους χρηστες.Στην ουσια ο κυριος irwig μας δινει μια ποσοστιαια κατανομη των συμπτωματων ΟΤΑΝ και ΑΝ αυτα παρουσιαστουν.Η ερευνα δεν εχει καμια σχεση με την πιθανοτητα να δει κανεις συμπτωματα αλλα με το, αν και οταν παρουσιασει, ποια θα ειναι αυτα κατα πασα πιθανοτητα( τα οποια τα ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΗΔΗ)

Με λιγα λογια, no shit sherlock χαιρω πολυ χαιροπουλος και τα συναφη. Συγκρατειστε σας παρακαλω την υστερια σας και σκεφτειτε λιγο με το κεφαλι σας, ειναι ποτε δυνατον ? 94% πιθανοτητα συμπτωματων? τι φαρμακο θα κυκλοφορουσε ποτε με τετοιες προοπτικες?
Δειτε την ερευνα για αυτο που ειναι και για τιποτα παραπανω.
 

Hopefull

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Καταρχας πρεπει να καταλαβουμε ισως καλυτερα τι λεει ;) καποιοι ισως ανακουφιστουν αλλοι ισως τρομαξουν περισσοτερο αλλα πρεπει να καταλαβουμε.

Στη μελετη αυτη δεν λεει οτι δωσανε το χαπι και το 94% ειχε παρενεργειες ενω το 6% δεν ειχε, δεν ειναι κατι αντιστοιχο με της merck που εξεταζε και καλα ποσοι βγαζαν παρενεργεις και εβγαλε το 2% εχει και το 98% δεν εχει.

Η μελετη αυτη εξεταζει ανθρωπους που παρουσιαζαν διαφορες παρενεργειες (low libido, decreased arousal, ejaculation disorder, erectile disfunction) χρησιμοποιωντας το χαπι κατα μεσο ορο 28 μηνες και δεν τις ξεπερασαν ακομα και τρεις μηνες μετα τη διακοπη του, οποτε αυτοματα εγιναν τα test subjects!

Δυστυχως αυτο που βγαινει ειναι οτι οι παρενεργειες (για οσους εχουν παρενεργειες απο αυτο το φαρμακο και δεν τους περσαν τρεις μηνες μετα τη διακοπη του) τους παρεμειναν κατα μεσο ορο 40 μηνες και μετα τη διακοπη του propecia οποτε και τελειωσε η ερευνα και λεει οτι καποιοι ισως δεν συνελθουν ποτε και υποψιαζονται οτι μαλλον κατι αλλαζει σε επιπεδο εγκεφαλου.

Προφανως αυτο που ολοι πρεπει να κρατησουν απο αυτες τις καινουριες ερευνες ειναι οτι πλεον αποδειχτηκε οτι οι παρενεργειες( για οσους εχουν) μπορει να ειναι και μονιμες μεχρι καποιο βαθμο! Προφανως οι περισσοτεροι μεσα σε τρεις τεσσερις μηνες θα ειναι παλι οπως πριν αλλα υπαρχει πιθανοτητα για μονιμο προβλημα και για αυτο εχουν μπει και τα warnings για persistent side effects after discontinuation of the druh στις ετικετες του propecia σε σουηδια και αγγλια
 

alexXXX

Active Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

παντως ενα αλλο που με φρικαρει με την φινα ειναι οτι το εργαλειο και οταν απλα παω για κατουριμα κ το πιανω ειναι πιο μαλακο κ δεν ειναι ιδεα μου ειμαι απολυτος σιγουρος.ενω τωρα εχω ριξει την δοση τα μαλλιασυνεχιζουν να πεφτουν κ οι παρενεργεις εστω κ λιγες συνεχιζουν.πραγματικα πολυ κωλοκατασταση.μαλλον α την πεταξω για να δω ποτε θα επανελθω 100%
 

passenger

Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

CnstntGrdnr είπε:
Επειδη μ'αρεσει να κανω research...

http://www.cbsnews.com/8301-504763_162-20045362-10391704.html

καπου στα μισα του αρθρου γινεται λογος για την περιφημη ερευνα του Dr.Michael Irwig (και οχι Irwing).
Συγκεκριμενα παραθετω : "research from Dr. Michael S. Irwig, who interviewed 71 otherwise healthy men WHO REPORTED SEXUAL SIDE EFFECTS after taking finasteride"
ελπιζω να γινεται επιτελους κατανοητο οτι τα ποσοστα της προαναφερθεισας ερευνας αφορουν ατομα που παρουσιαζουν ΗΔΗ τα συμπτωματα και τα εχουν αναφερει.Δεν προκειται για τυχαιο δειγμα χρηστων αλλα για επιλεγμενους χρηστες.Στην ουσια ο κυριος irwig μας δινει μια ποσοστιαια κατανομη των συμπτωματων ΟΤΑΝ και ΑΝ αυτα παρουσιαστουν.Η ερευνα δεν εχει καμια σχεση με την πιθανοτητα να δει κανεις συμπτωματα αλλα με το, αν και οταν παρουσιασει, ποια θα ειναι αυτα κατα πασα πιθανοτητα( τα οποια τα ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΗΔΗ)

Με λιγα λογια, no shit sherlock χαιρω πολυ χαιροπουλος και τα συναφη. Συγκρατειστε σας παρακαλω την υστερια σας και σκεφτειτε λιγο με το κεφαλι σας, ειναι ποτε δυνατον ? 94% πιθανοτητα συμπτωματων? τι φαρμακο θα κυκλοφορουσε ποτε με τετοιες προοπτικες?
Δειτε την ερευνα για αυτο που ειναι και για τιποτα παραπανω.

Σωστός Cnst... από το link που έδωσες λέει τι παίχτηκε με την συγκεκριμένη έρευνα...που δεν έχει καμία σχέση με τις παπαριές που γράφουν τα νέα...

Συγκεκριμένα, η φιναστερίδη δρα αναστέλλοντας ένα ένζυμο που μετατρέπει την τεστοστερόνη -η οποία ευθύνεται για την τριχόπτωση- σε διϋδροτεστοστερόνη.
Απόσο ξέρω δεν είναι η τεστοστερόνη υπεύθυνη για την τριχόπτωση....αλλά η DHT

A new body of research says 5 to 23 percent of the millions of men who take the drug may become impotent and have lowered sex drives because of the active ingredient finasteride.........Traish pointed us towards research from Dr. Michael S. Irwig, who interviewed 71 otherwise healthy men who reported sexual side effects after taking finasteride.

πως κάνουν μεταφράσεις....
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της μελέτης, το 94% των ατόμων που λάμβαναν την αγωγή είχε συμπτώματα μειωμένης σεξουαλικής διάθεσης, το 92% μειωμένο λειτουργικό αντανακλαστικό, το 69% δεν ικανοποιούνταν από την κορύφωση και το 92% είχε στυτική δυσλειτουργία.

Αυτό που βγάζω εγώ σαν συμπέρασμα είναι, όπως οι φαρμακοβιομηχανίες είναι έτοιμες να κάνουν πάρα πολλά για να βγάλουν χρήματα...ε,κάπως έτσι και τα ελληνικά μμε δε μασάνε πουθενά, ιδιαίτερα οταν η συνταγή να τρομοκρατούν τον κόσμο είναι πετυχημένη εδώ και πολλά χρόνια για να τους φέρνει κέρδη...ποιός ο λόγος να την αλλάξουν??


Πάντως λέει και κάτι άλλο που μου γυάλισε το μάτι
Irwig's study, also published in "The Journal of Sexual Medicine," had some caveats. The men were not randomly selected, but rather picked off of a popular website for problems with finasteride and the men were not tested for hormone levels.
χμμμμμμμμ.....μοιρίζομαι properciahelp ?
 

tatini

New Member
Απ: Στυτική δυσλειτουργία προκαλεί φάρμακο της φαλάκρ

Εγώ λέω να ανοίξουμε ένα θέμα στο φόρουμ με τίτλο "θύματα του propecia" και να παρέχουμε ψυχολογική υποστήριξη ο ένας στον άλλον, να συζητάμε για τα σεξουαλικά μας προβλήματα (τα οποία σίγουρα οφείλονται στη φίνα, αυτό το ξέρουμε όλοι) και γενικότερα να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον να ξεπεράσει τα προβλήματα σεξουαλικής φύσεως που μπορεί να έχει. Τώρα τελευταία έχω αρχίσει και ενημερώνομαι από το propeciahelp για τις νέες θεραπείες κατά της τριχόπτωσης.
 
Μπλουζα