Στην κορυφή του κόσμου ο Γιάννης, πρωταθλητής και MVP τελικών στο NBA!

Harris_G

Well-Known Member
Παιδιά εγω ασχολουμαι σχεδον μονο με NBA. Οταν με ρωτανε τι ομαδα εισαι λεω Celtics αφου ειναι η πρωτη μου ομαδα. Οι Celtics και ο Jordan ειναι οι 2 λατρειες μου. Επειδη μου αρεσουν παικτες οπως ο MJ δλδ Old school shooting guards, μεταγενεστερα ο Kobe επειδη τον αντεγραφε (και αρκετα καλα μαλιστα) ανεκαθεν δε μου αρεζαν παικτες που βασιζονται στον αθλητισμο τους με πρωτο και καλυτερο τον Λεμπρον. Για τον ιδιο λογο δε μου αρεσει και ο Γιαννης. Το αθλημα εχει αλλαξει γιαυτο και διακρινονται και οι πιο αθλητικοι. Ειναι καθαρα θεμα γουστου. Δε σημαινει οτι εχω κατι με το Γιαννη. Αντικειμενικα ομως δεν ειναι "μπασκετικός" παίκτης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
.Στο παγκόσμιο πριν δυο χρόνια πήγε ως MVP και ήταν χώμα .

Ηταν ο καλυτερος παιχτης της εθνικης και ο ο 9ος στους 331 σε efficiency, ενω συμφωνουμε οτι κανεις δεν ηταν καλος (ουτε ο Γιαννης) σε μια κακη εθνικη γενικα.

To χωμα ακομα προσπαθω να καταλαβω που το ειδες. Μαλλον τον βαζεις πολυ ψηλοτερα απο εμας, γιατι αν το παραπανω ειναι χωμα, τον τοποθετεις σε διαστρικα επιπεδα ποιοτητας. Ενταξει ειπαμε δεν ειναι κατι παραπανω απο γηινος.
 

Συνημμένα

  • 2021-07-26_214509.jpg
    2021-07-26_214509.jpg
    25 KB · Προβολές: 103

alex7

Well-Known Member
Ε
Ηταν ο καλυτερος παιχτης της εθνικης και ο ο 9ος στους 331 σε efficiency, ενω συμφωνουμε οτι κανεις δεν ηταν καλος (ουτε ο Γιαννης) σε μια κακη εθνικη γενικα.

To χωμα ακομα προσπαθω να καταλαβω που το ειδες. Μαλλον τον βαζεις πολυ ψηλοτερα απο εμας, γιατι αν το παραπανω ειναι χωμα, τον βαζεις σε διαστρικα επιπεδα ποιοτητας. Ενταξει ειπαμε δεν ειναι κατι παραπανω απο γηινος.
Είναι χειροτερα και από χώμα σε σχέση πάντα με την εικόνα που δίνει όταν παίζει ΝΒΑ .Με αυτήν συγκρίνω .Του MVP του καλύτερου στον κόσμο
 

Stratos

Well-Known Member
Ε

Είναι χειροτερα και από χώμα σε σχέση πάντα με την εικόνα που δίνει όταν παίζει ΝΒΑ .Με αυτήν συγκρίνω .Του MVP του καλύτερου στον κόσμο
ο άνθρωπος έχει βελτιωθεί από τότε, τα ίδια έκανε εκείνη τη χρονιά στο NBA με αυτά που κάνει τώρα?
συγκρίνεις επιδόσεις με την εθνική πριν χρόνια με την κατάσταση που βρίσκεται τώρα.
 

alex7

Well-Known Member
ο άνθρωπος έχει βελτιωθεί από τότε, τα ίδια έκανε εκείνη τη χρονιά στο NBA με αυτά που κάνει τώρα?
συγκρίνεις επιδόσεις με την εθνική πριν χρόνια με την κατάσταση που βρίσκεται τώρα.
Μακάρι να βελτιώθηκε αλλά τότε κατέβηκε στο παγκόσμιο ως ο MVP του ΝΒΑ
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλά το MVP δε ειναι (πλεον) και κανα σοβαρο βραβειο. Το εχει παρει και ο Westbrook που ειναι ο απολυτος κλοουν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παλι

Πάλι το ίδιο θα σου απαντήσω Γίνομαι και κουραστικός έτσι .Στο παγκόσμιο πριν δυο χρόνια πήγε ως MVP και ήταν χώμα .Γιατί το στο παγκόσμιο παίζουν μπάσκετ πραγματικό και είναι πραγματικό πρωτάθλημα και όχι εικονικό όπως το τσίρκο του ΝΒΑ .Εδώ μου λένε έφταιγε ο προπονητής ,οι συμπαίκτες και όλοι οι άλλοι .Είναι δυνατόν ο καλύτερος του κόσμου να ψάχνει για άλλοθι ;
Δεν υπάρχει αυτό που λες με τις άμυνες της Ευρώπης και του ΝΒΑ... Μεγάλος μύθος και παπατζα που για κάποιο λόγο έχει επικρατήσει στην χώρα μας στην οποία χώρα μας όσοι Έλληνες επιχείρησαν να πάνε φεύγουν με την ουρά στα σκέλια.... Όχι απλά παίζουν άμυνα εκεί αλλά παίζουν και πολύ πιο πιεστική απ' ότι στην Ευρώπη... Όποιος δεν το κάνει τον στέλνουν πίσω στην χώρα του η είναι για λίγο διάστημα κομπάρσος για τις προπονήσεις και οικογενειακά δίπλα ....άμα φέρεις εδώ μια μεσαία ομάδα του nba οι Πέισερς για παράδειγμα σου διαλύει όποια ομάδα τοπ θες της Ευρώπης....
 

alex7

Well-Known Member
Δεν υπάρχει αυτό που λες με τις άμυνες της Ευρώπης και του ΝΒΑ... Μεγάλος μύθος και παπατζα που για κάποιο λόγο έχει επικρατήσει στην χώρα μας στην οποία χώρα μας όσοι Έλληνες επιχείρησαν να πάνε φεύγουν με την ουρά στα σκέλια.... Όχι απλά παίζουν άμυνα εκεί αλλά παίζουν και πολύ πιο πιεστική απ' ότι στην Ευρώπη... Όποιος δεν το κάνει τον στέλνουν πίσω στην χώρα του η είναι για λίγο διάστημα κομπάρσος για τις προπονήσεις και οικογενειακά δίπλα ....άμα φέρεις εδώ μια μεσαία ομάδα του nba οι Πέισερς για παράδειγμα σου διαλύει όποια ομάδα τοπ θες της Ευρώπης....
Ναι εχτές έχασαν από τους Γάλλους η Dream team
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι εχτές έχασαν από τους Γάλλους η Dream team
Καμιά έκπληξη ότι έχασαν από τους Γάλλους.....και μην βιάζεσαι ....έχεις συνέχεια το τουρνουά....αν υπάρξει μια ομάδα που θα μπορέσει να σταματήσει τις ΗΠΑ από το χρυσό θα ναι μόνο η Αυστραλία λόγω του ότι είναι πολύ αθλητική ομάδα και θα τους σκάσουν με τον Ρυθμό τους έτσι μπουκωμενοι που είναι ήδη οι Αμερικάνοι από την σεζόν ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
6-6 με την Ιταλία στο πολο απο 6-2
Το βλεπα στην ζούλα στην δουλειά ... αυτοκτονία αλλά οκ ...μικρό το κακό ....το πάνε καλά ....είναι καβαλα στ άλογο ψυχολογικά ....με τέτοιο λιγότερο η ομάδα είναι φαβορί για μετάλλιο....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
έχασαν από την Αυστραλία. τι γίνεται σε αυτό το πόλο?
Όταν έλεγα 9 εννοούσα και την Αυστραλία...χαχα... Όλα θα κριθούν στα Χ.... Είναι πάρα πολύ κοντά ολες και είναι θέμα μέρας...φοβερό τουρνουά ....επιμένω στην Κροατία και την πιστεύω ....
 

Stratos

Well-Known Member
10-9 την Ιαπωνία Γιωργο.
Μηπως και η Ιαπωνια φαβορι για μεταλλιο;
Δυσκολα τα πράγματα βλεπω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο παμε ημιτελικά με Ουγγαρία, πως το βλέπεις;
Δεν χωράνε προβλέψεις.... Ότι παίζουμε εκπληκτικό πόλο το βλέπεις ...με τέτοια άμυνα και προσήλωση δεν μου κάνει εντύπωση και να το πάρουμε ......όλα είναι θέμα μέρας .....υπάρχει ένας άγραφος κανόνας που λέει ότι σε μεγάλα τουρνουά όταν συναντιούνται μεγάλες ομάδες 2 φορές ποτέ δεν κερδίζει η μία ομάδα την άλλη και τις δυο φορές .... Αυτός ήταν ένας λόγος που θα προτιμούσα Κροατία και όχι να παίξουμε ξανά με την Ουγγαρία ( αν και η Κροατία είναι ποιοτικότερη ομάδα) ....η Σερβία έχει κάνει τρομερο άλμα βελτίωσης μέσα στο τουρνουα και η Ισπανία παίζει ένα πόλο τελείως διαφορετικό απ' όλους .....ωραία παιχνίδια θα είναι και τα 4 που θα δούμε ελπίζω να μην μείνουμε με άδεια χέρια ....
 

Stratos

Well-Known Member
Αν και δεν ξερω απο πολο τους βλεπω ενωμένους και συγκεντρωμενους, αν περασουν την Ουγγαρία βλεπω να το παιρνουν.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν και δεν ξερω απο πολο τους βλεπω ενωμένους και συγκεντρωμενους, αν περασουν την Ουγγαρία βλεπω να το παιρνουν.
Όλα είναι πιθανά ....το θέμα είναι αν στραβωσει μην τους πάρει από κάτω και χαθεί και το χάλκινο....
 
Μπλουζα