Σταματάω Proscar = τα μαλλιά επιστρέφουν στην κατάσταση που ήταν πρίν ξεκινήσω;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

concerned

New Member
Μου έχει συστήσει η δερματολόγος ένα μείγμα που περιέχει

-Hairway lotion (Minoxidil 5%)
-Butavate (scalp application)
-Proscar 5mg (14 tablets)

τοπικά και για 1 μήνα περίπου.

Το θέμα είναι ότι ενώ θέλω να το δοκιμάσω, με αποτρέπει ο φόβος για τις παρενέργειες που διαβάζω ότι είναι μάλιστα και πολύ συχνές (κυρίως στυτική δυσλειτουργία).

Η ερώτησή μου είναι: έστω ότι το ξεκινάω για 1 μήνα που μου είπε, και μετά το σταματήσω,

1) θα έχει γίνει καθόλου δουλειά ή δεν έχει καν νόημα για 1 μήνα;
2) θα συνεχίσουν τα μαλλιά μου να είναι στην κατάσταση που θα τα οδηγήσει το Proscar, όποια και αν είναι αυτή, ή λόγω διακοπής χρήσης του θα επανέλθουν στο πώς ήταν πριν ξεκινήσω τη θεραπεία;

Παρακαλώ θα ήταν προτιμότερο να μου απαντήσετε έχοντας εμπειρία χρήσης το Proscar, και σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
concerned είπε:
Μου έχει συστήσει η δερματολόγος ένα μείγμα που περιέχει Proscar και minoxidil 5%, τοπικά και για 1 μήνα περίπου.

Το θέμα είναι ότι ενώ θέλω να το δοκιμάσω, με αποτρέπει ο φόβος για τις παρενέργειες που διαβάζω ότι είναι μάλιστα και πολύ συχνές (κυρίως στυτική δυσλειτουργία).

Η ερώτησή μου είναι: έστω ότι το ξεκινάω για 1 μήνα που μου είπε, και μετά το σταματήσω,

1) θα έχει γίνει καθόλου δουλειά ή δεν έχει καν νόημα για 1 μήνα;
2) θα συνεχίσουν τα μαλλιά μου να είναι στην κατάσταση που θα τα οδηγήσει το Proscar, όποια και αν είναι αυτή, ή λόγω διακοπής χρήσης του θα επανέλθουν στο πώς ήταν πριν ξεκινήσω τη θεραπεία;

Παρακαλώ θα ήταν προτιμότερο να μου απαντήσετε έχοντας εμπειρία χρήσης το Proscar, και σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Πολυ μικρος χρονος να δεις αποτελεσματα ή ακομα και ππαρενεργειες...
Τπτ δν δινει μονιμα αποτελ οταν το κοψεις επιστρεφεις εκει π ησουν..
Μν εμπιστευεσαι φαρμακοτριφτες κ γιαττρους στο θεμα της
τριχοπτωσης.Διαβασε τα θεματα του φορουμ κ θα σ λυθουν οι αποριες.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα φίλε μου. Δες και σε αυτο το link: http://www.propecia.com/finasteride/propecia/consumer/index.jsp?WT.svl=2

Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις πολλά αλλά και να δεις και τις κλινικές έρευνες επάνω σε αυτή την ουσία.

Και δες και τα πολύ χρήσιμα και απλοποιημένα ποστ του Άκη - admin θα σε βοηθήσουν πολύ.

Καλή σου επιτυχία! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα