Σκεψη για μεταμοσχευση σεπτεμβρη 2017

makischatzis

New Member
Καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος στο φορουμ αλλα παρακολουθω εδω και ενα χρονο σχεδον τις συζητησεις σας!Ειμαι 26 χρονων και εχω εμφανης αραιωση οπως θα δειτε και στις φωτο που θα ανεβασω.Η αραιωση ξεκινησε απο τα 18 σκεφτομαι για του χρονου να κανω επεμβαση πρωτα ομως θα σας πω ποια ειναι η σκεψη μου τι θελω να κανω στο κεφαλι μου συμφωνα με αυτο που βλεπω για να εχω ενα επιθυμητο απλο αποτελεσμα.

Να διευκρινησω οτι δεν θελω κατι εντονο ουτε να κατεβασω hairline.
Θελω να βαλω μονο ψηλα πανω κροταφους και τσουλουφι πισω και μεση προς το παρον καθολου
και δεν θελω να το γεμισω πολυ ισα ισα για να μπορω να το κουρευω μετα κοντα και να φαινετε ομοιομορφα
Στοχος ειναι κατι πιο αραιο.
Τελος να πω οτι η τριχα μου ειναι αρκετα λεπτη!Ευχαριστω και ακουω τις γνωμες σασ
 

Συνημμένα

  • 20161019_192136.jpg
    20161019_192136.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 104
  • 20161019_192015.jpg
    20161019_192015.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 102
  • 20161019_192036.jpg
    20161019_192036.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 106
  • 20161019_192047.jpg
    20161019_192047.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 100
  • 20161019_192136.jpg
    20161019_192136.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 89
  • 20161019_192015.jpg
    20161019_192015.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 91
  • 20161019_192036.jpg
    20161019_192036.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 90
  • 20161019_192126.jpg
    20161019_192126.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 110
  • 20161019_192136.jpg
    20161019_192136.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 91

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makischatzis

New Member
προσθετω οτι εχω στο μυαλο μου και σαν δευτερη αποψη να κατεβασω λιγο χερλαιν κατι σαν του κανακη ας το πουμε την γραμμη θελω να μοιαζει καπωσ ετσι!
 

Flosk

Well-Known Member
Φιλε θα σου ελεγα οτι χρειαζεσαι 2500-3000 grafts οπωσδηποτε. Το θεμα ειναι οτι τα πισω φαινεται να πεφτουν σε λιγα χρονια και θα χρειαστεις και αλλα που δεν ξερω αν σου δινει η δοτρια. Δεν εισαι καθολου ευκολη περιπτωση. Θα προτεινα consultation σε πολυ καλο γιατρο και ταυτοχρονα μετρηση δοτριας. Μην κανεις λαθη που εχουν κανει πολλοι εδω μεσα και πανε σε μετριες κλινικες κ ζητανε οτι τους ερθει. Χρειαζεσαι προταση σοβαρου γιατρου, οχι δικια μας..
 

makischatzis

New Member
Φιλε μου φλοσκ πισω οπωσ το βλεπεισ ειναι ετσι εδω και 6 χρονια στασιμο.αλλα εχεισ δικιο σε λιγα χρονια το περιμενω αλλα προσ τ ο παροων θα ηθελα κατι μονο μπροστα!Να σε επισημανω δεν θελω να βαλω σε ολο το κεφαλι παραμονο μπροστα να γινει καπωσ κυκλικια η χερλαιν ωστε αν το κουρευω ολο πολυ κοντα να μην φαινετε το κενο στουσ κροταφουσ και στο τσουλουφι.μονο εκει θελω να βαλω γιαυτο λεω στην αρχη οτι δεν παω για κατι μπαμ
 

Flosk

Well-Known Member
Οταν σου πεσουν τα πισω οσο λιγοτερα μεταμοσχευμενα εχεις μπροστα τοσο περισσοτερο θα φαινεται οτι εχεις κανει μμ. Θα ηταν ιδανικοτερο την hairline να την δουλεψεις συμβατικα και απο πισω για αρκετα εκατοστα να εισαι με καλη πυκνοτητα.
Θα μου πεις ετσι δεν κανεις οικονομια στα grafts. Ναι αλλα θα σχηματιστει ομορφα το προσωπο σου που ειναι κ το ζητουμενο συνηθως.
 

makischatzis

New Member
Αυτό για την hairline που λες συμβατικά δηλαδή τ ν κάνω?και πίσω δεν τ καταλαβα ...σε ταλαιπωρω αλλά μ καταλαβαινεις
 

Flosk

Well-Known Member
Δηλαδή να της δώσεις σχημα και να εχει πυκνότητα για 3-4 εκατοστά απο πισω με 35-40 grafts/cm.
 

Flosk

Well-Known Member
Επαναλαμβανω χρειαζεσαι top γιατρο. Θεωρω μονοδρομο να την κανεις εκτος Ελλαδος. Η δοτρια σου ειναι περιορισμενη και η ληπτρια πολυ απαιτητικη σε βαθος χρονου. Ενα λαθος κανεις και παπαλα..
 

geeorgee

Active Member
Φιλε κανε αυτο που σου ειπε ο flosk και παρε γνωμη απο σωστο γιατρο στο εξωτερικο για το τι επιλογες εχεις
ωστε να μη το μετανιωσεις αργοτερα.Μη παρασυρεσαι με αυτα που βλεπεις εδω μεσα γιατι εχει ξεφυγει τελειως η κατασταση.Πολυ ευκολη την εχουν ολοι τη μεταμοσχευση χωρις πλανο χωρις να υπολογιζουν δοτριες χωρις θεραπειες χωρις τιποτα και βλεπω στο μελλον να ψαχνουμε τα grafts με το κυαλι και να βαραμε τα κεφαλια μας.Και φυσικα φταινε οι κλινικες γιαυτο οχι οι πελατες.
Δε στα λεω αυτα να σε απογοητευσω απλα για να το ψαξεις λιγο παραπανω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε μου η δοτρια σου ειναι αρκετα αραιη. Εισαι 26 χρονων και βλεποντας τις φωτο που εβαλες μαλλον θα αδειασει και το πισω. Η δοτρια που εχεις η δικη μου γνωμη ειναι οτι θα φτασει για αραιη καλυψη. Ομως νομιζω οτι πρεπει να περιμενεις. Απο τριχοπτωση πως πας;
Εισαι οντως δυσκολη περιπτωση οχι τοσο λογω αραιωσης πανω αλλα αδυναμης δοτριας. Τραβα φωτογραφιες και δες τι διαφορα θα εχεις σε ενα χρονο που ειναι το πλανο σου
 

Skilltone

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Εγω προσωπικα ειμαι σε ενα αρχικο σταδιο στους κροταφους στο οποιο κανω την κλασσικη τεχνικη :p καλυπτοντας τα μικρα κενα εχοντας αφησει να μακρυνουν τα μαλλια στο κεντρο της κεφαλης . Ειμαι 23 χρονων και εχω σκεφτει για μεταμοσχευση στον γκουρα.. Θα ηθελα σας παρακαλω να με συμβουκευεσετε αν εχετε προσωπικες εμπειριες απο τον συγκεκριμενο γιατρο.! Ευχαριστω πολυ !
 

koumparos

Well-Known Member
Εγω με τετοια δοτρια δεν θα εκανα τιποτα.Εχεις μεγαλες πιθανοτητες να χασεις και τις πισω ζωνες τα επομενα χρονια και εαν ασχοληθεις τωρα θα τρεχεις και δεν θα φτανεις μετα.Εαν ειχες δοτρια πανω απο το μεσο ορο θα μπορουσες να το παλεψεις με μμ τα επομενα χρονια και να πας μεχρι τα γεραματα με μαλια αξιοπρεπη.Απο κληρονομικοτητα εχεις ψαχτει σχετικα με το πατερν που προοριζεσαι??Βασικη παραμετρος αυτη.Εαν εχεις καποιον κοντινο συγγενη 7αρη αστο φιλε μην ασχοληθεις καν.Δυστυχως.

@η μονη ρεαλιστικη λυση ειναι να κανεις θεραπεια με αντιανδρογονα,να κρατησεις τα πισω και να τα δυναμωσεις και εχει ο θεος....και μετα να ψαχτεις με μμ,μετα απο 2 χρονια αφου θα δεις πως θα παει η θεραπεια.
 

nikolakis

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά! Εγω προσωπικα ειμαι σε ενα αρχικο σταδιο στους κροταφους στο οποιο κανω την κλασσικη τεχνικη :p καλυπτοντας τα μικρα κενα εχοντας αφησει να μακρυνουν τα μαλλια στο κεντρο της κεφαλης . Ειμαι 23 χρονων και εχω σκεφτει για μεταμοσχευση στον γκουρα.. Θα ηθελα σας παρακαλω να με συμβουκευεσετε αν εχετε προσωπικες εμπειριες απο τον συγκεκριμενο γιατρο.! Ευχαριστω πολυ !
Διάβασε καλα τα νήματα που αναφέρουν για καγκουρα.
Κοιτά κ σε άλλες κλινικές, σίγουρα υπάρχουν καλύτερου επιπέδου γιατροί. Μη βιαστείς... Διάβασε.
 

makischatzis

New Member
Καλησπέρα παιδιά αυτά που λέτε για την δοτρια
το ξέρω και γω και έχετε δίκιο από τα 20 ή κατάσταση της είναι έτσι σταθερή όπως την βλέπετε και γω για να κάνω μεταμόσχευση το σκέφτομαι δεν είμαι σίγουρος γιαυτό ζητάω την γνώμη σας ...τα μαλλιά τα άφησα λίγο παραπάνω γ να μπορώ να σας δείξω πως είναι τ κούρεμα μου είναι πιο κοντό συνήθως στα 3. Χιλιοστά
 
Τελευταία επεξεργασία:

makischatzis

New Member
όσον αφορά την τριχόπτωση δημητρη δεν έχω σχεδόν καθόλου εδώ κ δύο χρόνια χρησιμοποιώ τ σαμπουάν frezyderm force που είναι για αναπτυξη τριχοφυίας και καλά και ένα apivita εναλλάξ έχω αλλάξει και διατροφή και κάθε βράδυ κάνω μασάζ στο τριχωτό με aloe vera καμία φορά
 

makischatzis

New Member
Αυτό που είπε ο αγαπητός φίλος φλοσκ για να βάλω έστω λίγο hairline 35-40 grafts μπροστά τι λέτε ?να τονίσω μιλάω πλήρως συνειδητοποιημένος της κατάστασης μου έστω και λίγα θέλω να βάλω να γίνει μία γραμμή μπροστά για να μπορώ να τα κουρευω ακόμα πιο κοντά παιδιά το ξέρω ότι δεν θα δω χαιτη:)
 

makischatzis

New Member
Κάτι τελευταίο μινοξιδιλη παιδιά αφρό να ξεκίνησω?επειδή δν τ ξέρω τ θέμα θα δυναμώσει καθόλου τις υπάρχον τρίχες θα τις κανει πιο πυκνές λίγο?ή τζάμπα μν μπω στο τριπακι?
 
Μπλουζα