Σκεψεις μεταμοσχευσης

jim33

New Member
Καλησπερα στους απανταχου συντριχοαγωνιστες.Το προβημα μου εχει ως αφετηρια τα 23 μου χρονια οπου και ξεκινησε το πολυπονεμενο ζητημα της τριχοπτωσης.Σημερα στα 28 εχω φανερη οπισθοχωριση της hairline με οτι αυτο συνεπαγεται(κροταφους κλπ) και ακομη μεγαλυτερη αραιωση του crown.Ελληνικες κλινικες δεν μπαινω καν στο κοπο ν ασχοληθω και η αποφαση ειλημμενη πλεον ειναι για κυπρο με μπατζετ τα 5000.φωτογραφιες θα επισυναψω το βραδυ.αυτο που θα ηθελα να ρωτησω εκ των προτερων πριν την επισυναψη των φωτο ειναι το εξης:χοντρικα μ αυτο το μπατζετ τι αριθμω grafts μπορω να παρω σε κλινικες οπως αυτη της hdc.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Διαβασες και τις 60σελιδες; :D
Εχει και αλλα καλα αποτελεσματα απο Ελλαδα.
Αν θες βαλε μερικες φωτο να δουμε την αραιωση.
 

P70

Active Member
Φιλε επειδη παρατηρησα τη δικια σου περιπτωση χτες το βραδυ εχω να πω οτι εισαι απο τα ελαχιστα επιτυχημενα αποτελεσματα εντος συνορων

Δεν ειναι ο μονος, υπαρχουν και άλλα πετυχημενα περιστατικα (με αστερίσκο καθως εξαρταται απο τις προσδοκιες σου) στη Ελλαδα. Εγω πχ ειμαι ικανοποιημενος, παρα τα οποια παραπονα μου απο την κλινικη που εκανα. Ψαξου και δες.
 

jim33

New Member
Δεν ειναι ο μονος, υπαρχουν και άλλα πετυχημενα περιστατικα (με αστερίσκο καθως εξαρταται απο τις προσδοκιες σου) στη Ελλαδα. Εγω πχ ειμαι ικανοποιημενος, παρα τα οποια παραπονα μου απο την κλινικη που εκανα. Ψαξου και δες.
Ειναι εντελως υποκειμενικο τ ολο θεμα της μεταμοσχευσης(επιτυχημενη η μη)γι αυτο συμφωνω με τον αστερισκο...μπορει καποιος χοντρικα να δωσει μια εκτιμηση για τα ποσα γκραφτς χρειαζονται περιπου στο crown;
 

ItsAllGone

Active Member
Με 2000 grafts το crown φτιαχνεται,αλλα καλο ειναι να ξερεις τη δοτρια εχεις για να μην σπαταλησεις πολλα grafts σε δυσκολη περιοχη.Η HDC ερχεται μια φορα το μηνα Ελλαδα πηγαινε να σε δουν απο κοντα πριν κλεισεις καλυτερα.
 

jim33

New Member
Με 2000 grafts το crown φτιαχνεται,αλλα καλο ειναι να ξερεις τη δοτρια εχεις για να μην σπαταλησεις πολλα grafts σε δυσκολη περιοχη.Η HDC ερχεται μια φορα το μηνα Ελλαδα πηγαινε να σε δουν απο κοντα πριν κλεισεις καλυτερα.
Η αληθεια ειναι πως και γω καπου εκει υπολογιζω...το δικο μου πλανο οπως το σκεφτομαι ειναι crown και hairline σε πρωτη βαση και στο μελλον β ζωνη που φαινεται να μ εγκαταλειπει σε καμια 3ετια
 
Μπλουζα