Σκεψεις για μεταμοσχευση

spass

Active Member
πηγα σημερα και μιλησα με γεωργιου,μου ειπε οτι θα χρειαστω 3000 grafts α+β ζωνη οτι στα temple points δεν χρειαζεται να κανω κατι και την hair line δεν θα την κατεβασουμε(περιπου ενα ποντο αποτι καταλαβα) απλα θα κλεισουμε τους κροταφους ενωνωντας τους με το τσουλουφι μπροστα η δοτρια μου ειπε εχει να δωσει ειναι σε καλη κατασταση,τα πλαινα μου ειναι ψηλα και οτι δεν προβλεπει να πηγαινω για κλιμακα nw6-7.να πω την αληθεια πιο πολυ μιλησα με ενα παιδι που ηταν μαζι του και εχει κανει μ/μ στον γεωργιου με πολυ καλο αποτελεσμα.η τιμη που μου ειπε 6000 ευρω και αν βγουν παραπανω δεν θα τα χρεωσει σε αυτα τα χρηματα συμπεριλαμβανει την διαμονη σε ξενοδοχειο και τα αεροπορικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisk100

Member
πηγα σημερα και μιλησα με γεωργιου,μου ειπε οτι θα χρειαστω 3000 grafts α+β ζωνη οτι στα temple points δεν χρειαζεται να κανω κατι και την hair line δεν θα την κατεβασουμε(περιπου ενα ποντο αποτι καταλαβα) απλα θα κλεισουμε τους κροταφους ενωνωντας τους με το τσουλουφι μπροστα η δοτρια μου ειπε εχει να δωσει ειναι σε καλη κατασταση,τα πλαινα μου ειναι ψηλα και οτι δεν προβλεπει να πηγαινω για κλιμακα nw6-7.να πω την αληθεια πιο πολυ μιλησα με ενα παιδι που ηταν μαζι του και εχει κανει μ/μ στον γεωργιου με πολυ καλο αποτελεσμα.η τιμη που μου ειπε 6000 ευρω και αν βγουν παραπανω δεν θα τα χρεωσει σε αυτα τα χρηματα συμπεριλαμβανει την διαμονη σε ξενοδοχειο και τα αεροπορικα
Και εγω σημερα πηγα να δω τον Γεωργιου και το παιδι αυτο ειναι μελος του forum.Ειχα δει το νημα του και τις φωτογραφιες που ειχε βαλει. Απο κοντα που τον ειδα φαινοταν πιο καλος.Καλη πυκνοτητα και φυσικοτητα.Ζηλεψα να σου πω την αληθεια:p
 

spass

Active Member
Και εγω σημερα πηγα να δω τον Γεωργιου και το παιδι αυτο ειναι μελος του forum.Ειχα δει το νημα του και τις φωτογραφιες που ειχε βαλει. Απο κοντα που τον ειδα φαινοταν πιο καλος.Καλη πυκνοτητα και φυσικοτητα.Ζηλεψα να σου πω την αληθεια:p
ποιες ειναι οι εντυπωσεις σου απο αυτην την συναντηση;
 

nikolakis

Well-Known Member
Με 2€/graft κ σε τέτοια κλινική που εκτός απο το Μπούκλα δεν έχουμε δει αλλα ατυχη περιστατικά, προχωρα κ γρήγορα.
 

aeratos28

Just aeratos
είναι και άλλη μία επέμβαση της ίδιας περιόδου με τον bouklas που είχε την ίδια κατάληξη..2ευρω το graft είναι πάρα πολύ καλή τιμή..το έχουμε ξαναπεί αν πάει καλά με τον γεωργιου σε κανει τουμπανο..για εμένα καντην εκεί την επέμβαση..τιμή φοβερή έκανε,αποτελέσματα έχει καλά,πάρε την απόφαση και προχωρα.
 

chrisk100

Member
ποιες ειναι οι εντυπωσεις σου απο αυτην την συναντηση;
Ο γεωργιου μου αφησε καλες εντυπωσεις. Μιλησαμε για την δοτρια και ποσα graft θα βαλει ανα cm. Εμενα μου ειπε για 65/cm και τιμη 2,25ευρω για 1800 με 2000grafts. Βεβαια δεν εχω το ιδιο προβλημα με σενα.Ειδα και τον dance απο κοντα και φαινεται πιο καλος απο οτι στις φωτο.κοιταξα ακριβως πανω απο το κεφαλι του και εκει που εχει κανει μμ με κοντο μαλλι δεν φαινεται τιποτα.Δεν καταλαβαινεις οτι εχει κανει μμ.
Μου εβγαλε μια σιγουρια ο γεωργιου.Ανεφερα και τον tasmania ο οποιος τον εχει δει ο dance απο κοντα και ειναι τουμπανο.
Επειδη ηδη εχω κανει μια μμ πριν 10 μηνες εδω στην Ελλαδα ρωτησα και για boukla και οτι δεν θελω να εχω κανενα τετοιο περιστατικο.Η απαντηση του γεωργιου ηταν οτι εχει γυροειδη αλωπεκια. Δεν το προχωρησα παρακατω γιατι θυμαμαι οτι στο νημα του boukla τα εμπειροτερα μελη λεγανε οτι ηταν λακαμια του γεωργιου.
Παντως ειναι οτι λεει ο αερατος.Αμα παει καλα σε κανει τουμπανο ο γεωργιου.Μην κανεις την μαλακια και την κανεις εδω.Η τιμη που σου εδωσε ειναι σουπερ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Συμφωνω μην την κανεις εδω.Μελετωντας τα καλα αποτελεσματα του γεωργιου δεν εχουν να ζηλεψουν σε τιποτα δουλειες τοπ ονοματων.Εγω προσωπικα θα πηγαινα στα σιγουρα στην αλλη κλινικη με καλυτερο feedback.
 

chrisk100

Member
αυτό είναι δικαιολογία του κ@λου θέλω να πω...
αυτό είναι δικαιολογία του κ@λου θέλω να πω...
Αυτο μου ειπε ο γεωργιου και ο dance. Τι να σου πω.
Τον ρωτησα για τον boukla γιατι του ειχα εξηγησει οτι ειχα κανει στον καγκουρα πριν 10 μηνες και δεν θελω να παθω καμια τετοια νιλα.
Με διαβεβαιωσε οτι ειχε γυροειδη αλωπεκια και οτι δεν εφταιγε για το αποτελεσμα. Ειπε και κατι αλλο που το εκτιμησα. Στα 120 περιπου κεφαλια που εκανε περσι 4-5 δεν ειχαν τα αναμενομενα αποτελεσματα κατι που εκτος απο τους ιδιους στεναχωρει και τον ιδιο. Το ειπε αυτο για να μου δειξει οτι εχει υψηλα αποτελεσματα αλλα μου εβγαλε και μια ανθρωπια ο τυπος.Σου εδινε να καταλαβεις και οχι το στυλ ελα φιλε σου εκανα μια γαματη τιμη ποτε ξεκιναμε.Μπορει να κανω και λαθος.

ΥΓ. Μου εδειξε φωτο απο παιδι που ειχε παει στον καγκουρα και του ειχε κανει 5 Microstrip χωρις να το ξερει ο ιδιος και το εμαθε οταν το ξυρισε ο γεωργιου για να του κανει fue.
Φρικαρα.
 

aeratos28

Just aeratos
ok συμφωνω με αυτά που σου είπε για τα 120 κεφαλια,συμφωνω με το ότι όντως μπορεί να υπάρξουν κάποιες επεμβάσεις που μπορεί να μην πάνε καλά..και πιο πάνω είδες τι ειπα,πήγαινε καντη εκεί την επέμβαση,ειδικά και η τιμή που έδωσε στον spass είναι φοβερή φίλε chrisk100..john το θέμα δεν είναι στην προκειμένη τώρα ο bouklas..αλλά ότι αυτό του είπαν λέει ο chrisk100 και ο γεωργιoυ και ο dance..ως τι απάντησε ο dance?ο γιατρός δίνει εξηγήσεις και δικαιολογιες μονο..εγώ δεν έχω το θεό μου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περιμενεις απο καποιον γιατρο οτοιοδηποτε ειδηκοτητας να παραδεχτει οτι εκανε καποιο λαθος?Τα δικα του θα λεει αυτος.
 

aeratos28

Just aeratos
ο γιατρός καλά κάνει τη δουλειά του..δικαιολογεί όπως μπορεί.ο dance ως τι κάνει το ιδιο με τον γιατρό? αν έκανε consultation o βεκρης η από dhi η οπουδήποτε αλλου και βλεπαμε ας πούμε στον βεκρη τον dimitris50423 η τον δημητρης 40 να είναι εκει το κραξιμο θα πήγαινε φουλ..σκεψου να δικαιολογούσαν την εταιρία τους έτσι σε κάποια παρόμοια κατάσταση..θα είχαν κλειδωθεί τα νήματα τους ως τσιράκια..εδώ το δημητρη40 του είπαν τόσα που λέει μόνος του κλειδωστε το νήμα.τον τρελανανε..είχε πει ο dance ότι βαρέθηκε να πηγαίνει στα consultation και ότι θα του ζητούσε χρήματα στο τέλος του γεωργιου αν ήθελε να τον έχει σαν αποτέλεσμα στα consultation..ποιος ο λόγος πλέον που πήγε και ως τι απαντάει μαζι με τον γιατρο στην ερώτηση για το τι έγινε με το θέμα του bouklas
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα στην παρέα και στον φίλο spassπου γνώρισα από κοντά και χάρηκα πολύ που τον γνώρισα όπως και τα άλλα παιδιά από το φόρουμ. Φίλε spassπαράπονο δεν πρέπει να έχεις, μετά και από προσωπική μου πίεση στον γιατρό να ρίξει τις τιμές προς Ελλάδα, σου έδωσε σούπερ τιμή με όλα μέσα. Και 3200 να βγάλεις πχ τα παραπάνω τσάμπα θα μπούν. Και έκατσες και 1 ώρα μέσα για consultationέσπασες όλα τα ρεκορ, και μιλήσαμε αρκετά, δεν νομίζω να μίλησες λίγο με τον γιατρό. Εσύ θα αποφασίσεις που θα πας με βάση την τσέπη σου και τι νομίζεις καλύτερο για σένα μετά από πολύ έρευνα. Αποφάσισε με έναν συνδυασμό ενστίκτου αλλά και έρευνας. Γενικά είδα τιμές 2,5 το μόσχευμα ακόμη και σε μικρά sessionγια scarrevisionπχ, 2,30 περίπου ως και 1800 grafts και για 2500 και πάνω στο 2ευρω. Είδα επίσης πολλά τραγικά κεφάλια από Ελληνικά κολλέγια και πολλά ακόμη που βαριέμαι να γράφω. Είδα αρκετούς που έκλεισαν επέμβαση, δεν είναι και όλα μέλη του φόρουμ, όπως και άτομα για followupιδιαίτερα ευχαριστημένα, και άλλους που έκαναν την επαναληπτική για να καλύψουν νέες περιοχές.

Τώρα για το θέμα bouklas, έχω μιλήσει και με τον ίδιο αλλά και με τον γιατρό, ο γιατρός υποστηρίζει πως δεν φταίει, πως το παιδί έχει γυροειδή και του έχει ζητήσει να κάνει μια θεραπεία ολοκληρωμένα και σωστά. Αυτό ξέρω, αυτό μου είπε και ο ίδιος ο μπουκλας που δεν το πιστεύει ωστόσο ότι έχει γυροειδή. Αυτό ξέρω, και αυτό είπα. Δεν είπα τι πιστεύω εγώ αλλά τι γνωρίζω σε προσωπικές συζητήσεις με μέλη του φόρουμ. Από εκει και πέρα, ο γιατρός μου είπε πως έχει βρει λύση με τον μπούκλα και ο ίδιος κάποια στιγμή θα σας ενημερώσει λογικά. Ούτε ο μπούκλας δεν ήθελε να μου πει περισσότερα και έχουν μιλήσει πολλές φοε΄ς, ούτε ο γιατρός οπότε δεν μπορώ να φανώ περισσότερο αδιάκριτος, οπότε κρατήστε στάση αναμονής και ότι είναι για μπούκλα ας συζητηθεί στο νήμα του μπούκλα, μην χαλάτε το νήμα του spass. Πιστεύω όταν είναι έτοιμος θα σας ενημερώσει ο ίδιος.

Προς aerato… ήσουν μέσα στα ραντεβού και ξέρεις τι είπα και τι έκανα; Το να λες ότι έδωσα τιμή στον ασθενή και ότι κάνω τον γιατρό είναι εκτός από συκοφαντίες, και ανακρίβειες. Και ποιος σου έιπε πως πάω τσάμπα στον γιατρό. Του έκανα το χατήρι 2 φορές Αθήνα, πλέον με πληρώνει για την παρουσία μου όπως και εγώ τον πλήρωσα όταν με χειρούργησε. Όσα μέλη ήταν μέσα ξέρουν τι είπαμε. Εκτός από τα όσα συζητάνε με τον γιατρό, τα παιδιά με ρωτάνε πολλα και τους απαντώ και εγώ διάφορα σύμφωνα με όσα ξέρω. Με τα μέλη κάναμε κουβέντα όπως θα έκανα μαζί τους αν πήγαινα για καφέ και έθιξα πολλά και διάφορα σε διάφορους τομείς, πχ με τον spassπου ήταν μέσα 1 ώρα. Τώρα από εκει και πέρα αν εσένα σε ενοχλεί που συζητάω με τα παιδιά τι να πω, να σου πω συγγνώμη; Ας έρθεις και εσύ για ραντεβού μια μέρα να μιλήσουμε να δεις τι λέμε. Πχ σε άλλα άτομα εκτός φόρουμ δεν είχα τίποτα να πω εκτός από όσα με ρώτησαν. Με παιδιά του φόρουμ, είπαμε αρκετά.
 
Μπλουζα