Σκέψη για Μεταμόσχευση, θα ήθελα την άποψη σας.

bobby

Well-Known Member
Πρέπει οπωσδήποτε να τον δει σχετικός γιατρός για να αποκλείσει την DUPA αλλιώς αγωγή και επανεκτίμηση μετά από ένα χρόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Σε ειδικό γιατρό που να ασχολείται με τριχόπτωση, δερματολόγο ή κάποιον που κάνει ΜΜ αλλά είναι σοβαρός στην διάγνωση και δεν ψάχνει απλά πελάτες για ΜΜ….
 

JR7777

New Member
Μπορεί, το έγραψα πιο πάνω. Για να το διαπιστώσουμε πρέπει να δούμε φωτό της δότριας προ 5ετίας όπως ζητήθηκε πιο πάνω. Όλα τα άλλα (έτσι ήμουν από μικρός, κλπ) είναι επισφαλή. Δεν μπορεί κάποιος να πάρει απόφαση με τέτοια εικόνα δότριας. Έχω δει πολλούς με DUPA στα cons. Ίδια εικόνα. Στους 20 μόνο ένας ήταν περίπτωση χωρίς DUPA και φαινόταν έτσι λόγω πολύ λεπτής τρίχας.
Καλησπέρα CVIAL και ευχαριστώ για την απάντηση.

Όντως έχω τρομερά λεπτή τρίχα και αραιά μαλλιά από κατασκευής, η εικόνα στο πλάι και πίσω είναι έτσι από όσο με θυμάμαι από παιδί (Είμαι 42 πλέον).

Μάλιστα μεγαλώνοντας υπάρχει κ μικρή βελτίωση.

Βέβαια δεν έχω την εμπειρία να γνωρίζω αν είμαι περίπτωση DUPA και σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, θα το λάβω πολύ σοβάρα υπόψη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα CVIAL και ευχαριστώ για την απάντηση.

Όντως έχω τρομερά λεπτή τρίχα και αραιά μαλλιά από κατασκευής, η εικόνα στο πλάι και πίσω είναι έτσι από όσο με θυμάμαι από παιδί (Είμαι 42 πλέον).

Μάλιστα μεγαλώνοντας υπάρχει κ μικρή βελτίωση.
Το ότι μεγαλώνοντας υπάρχει και μικρή βελτίωση δεν εξηγείται.
 

JR7777

New Member
Το ότι μεγαλώνοντας υπάρχει και μικρή βελτίωση δεν εξηγείται.
Κατανοητό, απλά μη φανταστείς κάτι τρομερό απλά από ένα σημείο κ μετά πρόσεχα πολύ παραπάνω, έκοψα προιοντα στάηλινγκ, υπήρχε κακομεταχείριση πολύ μεγάλη λόγω δουλειάς με ζελέδες λακ κ πολύ άγαρμπα τριψίματα με πετσέτα μετά το μπάνιο κτλπ , πήρα κάποια πιο ποιοτικά σαμπουάν και γενικά τα είχα σε μια πιο ¨ηρεμη" χρήση τα μαλλιά.

Αυτό έδωσε μια πολύ μικρή βελτίωση, όχι κάτι τρομερό δεν εννοώ επανέκφυση προς θεού απλά μια μικρή βελτίωση ήταν πιο "υγιή" τα μαλλιά δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά.
 

JimKan1

Well-Known Member
Κατανοητό, απλά μη φανταστείς κάτι τρομερό απλά από ένα σημείο κ μετά πρόσεχα πολύ παραπάνω, έκοψα προιοντα στάηλινγκ, υπήρχε κακομεταχείριση πολύ μεγάλη λόγω δουλειάς με ζελέδες λακ κ πολύ άγαρμπα τριψίματα με πετσέτα μετά το μπάνιο κτλπ , πήρα κάποια πιο ποιοτικά σαμπουάν και γενικά τα είχα σε μια πιο ¨ηρεμη" χρήση τα μαλλιά.

Αυτό έδωσε μια πολύ μικρή βελτίωση, όχι κάτι τρομερό δεν εννοώ επανέκφυση προς θεού απλά μια μικρή βελτίωση ήταν πιο "υγιή" τα μαλλιά δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά.
μπορεις να βαλεις φωτο της δοτριας πισω με καλυτερη αναλυση;
 

JR7777

New Member
Κατανοητό, απλά μη φανταστείς κάτι τρομερό απλά από ένα σημείο κ μετά πρόσεχα πολύ παραπάνω, έκοψα προιοντα στάηλινγκ, υπήρχε κακομεταχείριση πολύ μεγάλη λόγω δουλειάς με ζελέδες λακ κ πολύ άγαρμπα τριψίματα με πετσέτα μετά το μπάνιο κτλπ , πήρα κάποια πιο ποιοτικά σαμπουάν και γενικά τα είχα σε μια πιο ¨ηρεμη" χρήση τα μαλλιά.

Αυτό έδωσε μια πολύ μικρή βελτίωση, όχι κάτι τρομερό δεν εννοώ επανέκφυση προς θεού απλά μια μικρή βελτίωση ήταν πιο "υγιή" τα μαλλιά δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά.
Μια ερώτηση για όποτε βρεις το χρόνο.

Μπορει δερματολόγος να κάνει αυτή τη διάγνωση?

Ευχαριστώ και πάλι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ αμφίβολο. Οι περισσότεροι ξέρουν (αν ξέρουν) την DUPA μόνο από τα βιβλία. Όταν κάνω verification day στείλε pm να περάσεις να σε δούμε με το μικροσκόπιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JR7777

New Member
Καλησπέρα σε όλους επισυνάπτω τα στοιχεία μέτρησης σε ένα πρώτο διαγνωστικό που έκανα, ίσως βοηθήσουν να υπάρχει καλύτερη εικόνα του προβλήματος μου.

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.
 

Συνημμένα

  • IMG_1371.JPG
    IMG_1371.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 25
  • IMG_1370.JPG
    IMG_1370.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 25

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή δεν πολύ εμπιστεύομαι αυτά τα αυτοματοποιημένα τεστ, το μόνο που κρατάω (αν είναι σωστό) είναι ο λόγος 1.6 & 1.3. Αυτό ναι μπορεί να εξηγήσει την εικόνα της δότριας, είναι πολύ χαμηλός. Βέβαια οι πολύ χαμηλοί λόγοι στην δότρια είναι επίσης ένα από τα χαρακτηριστικά της DUPA σε προχωρημένα στάδια.
 

JR7777

New Member
Επειδή δεν πολύ εμπιστεύομαι αυτά τα αυτοματοποιημένα τεστ, το μόνο που κρατάω (αν είναι σωστό) είναι ο λόγος 1.6 & 1.3. Αυτό ναι μπορεί να εξηγήσει την εικόνα της δότριας, είναι πολύ χαμηλός. Βέβαια οι πολύ χαμηλοί λόγοι στην δότρια είναι επίσης ένα από τα χαρακτηριστικά της DUPA σε προχωρημένα στάδια.
Ευχαριστώ, μικροσκόπιο μονόδρομος τότε....
 

JimKan1

Well-Known Member
οπως ειπε και ο mod αυτες οι μετρησεις δεν ειναι και πολυ αξιοπιστες αφου γινονται κυριως για τυπικους λογους και για marketing, λογος 1,6 και 1,3 στη δοτρια ομως ειναι κοκκινο καμπανακι.
 

JR7777

New Member
οπως ειπε και ο mod αυτες οι μετρησεις δεν ειναι και πολυ αξιοπιστες αφου γινονται κυριως για τυπικους λογους και για marketing, λογος 1,6 και 1,3 στη δοτρια ομως ειναι κοκκινο καμπανακι.
Καταλαβαίνω...Θεωρείς μη δυνατή τη ΜΜ με αυτό το λόγο?
 

JimKan1

Well-Known Member
Καταλαβαίνω...Θεωρείς μη δυνατή τη ΜΜ με αυτό το λόγο?
Δεν το γνωριζω, δεν εχω δει ποτε καποιον με τετοιο (μετρημενο) λογο να μπαινει για μμ, αν θες την αποψη μου στην ηλικια σου με το μαλλι που εχεις δεν αξιζει να μπεις στη διαδικασια για μμ
 
Μπλουζα