Σκέψεις για ΜΜ.

kostas048

New Member
Γειά χαρα. Είμαι 38 χρόνων και είμαι σε ένα σημείο που σκέφτομαι για μεταμόσχευση μαλλιών. Δεν έχω πάρει ποτέ κάποια αγωγή ουτε έχω πάει σε κάποια κλινική ακόμα αλλά θέλω νά ξεκινήσω να τό ψάχνω.Ο λόγος που αποφάσισα κυρίως νά απευθυνθώ στο φόρουμ είναι για νά κάνω τις εξης ερωτήσεις. Πρώτον αν θεωρείτε ότι Με τό συγκεκριμένο πρόβλημα υπάρχει δυνατότητα βελτίωσης που νά έχει ποιότητα και αντοχή σε κάποιο βάθος χρόνου. Δε θά ήθελα νά μπω στη λογική νά κάνω ΜΜ καθε τόσο κ διορθώσεις κτλ. χωρίς νά έχω κάποιο καλό αποτέλεσμα- προφανώς κανένας δε θέλει. Δεύτερον ποια κλινική θά προτείνατε; Θά ήθελα νά είναι στην Αθήνα και θα ήθελα νά πάω στον καλύτερο ανεξάρτητου μπάτζετ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240121_194646.jpg
    IMG_20240121_194646.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 64
  • IMG20240121193543.jpg
    IMG20240121193543.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 67
  • IMG20240121193559~2.jpg
    IMG20240121193559~2.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 63
  • IMG20240121193613.jpg
    IMG20240121193613.jpg
    3 MB · Προβολές: 65

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Άργησες αρκετά αδερφέ μου.. πολύ εκτεταμένη αραίωση. Το χωρίς θεραπεία σε συνδυασμό με την επιθετική τριχοπτωση σε έφερε εδώ που είσαι τώρα.
Τα πλαϊνά σου δεν μπορούν να τα αγγίξουν καν. Είναι πολύ αραιά.
Θέλεις φινα για ένα διάστημα 1 χρόνου να δεις αν δυναμώσει η δοτρια σου και τι θα έχει να δώσει.
Χωρίς μακροχρόνια θεραπεία μπορεί να έχεις υποχώρηση και στα μεταμοσχευμενα αφού έχει χτυπηθεί και η δοτρια σου. Αυτή είναι η δική μου γνώμη.
 

bobby

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω με τον Chris. Πρώτα θεραπεία (κυριώς για να δεις αν η δότρια στο πλάι δυναμώσει) και μετά ΜΜ.
Αλλιώς θα είναι σαν να προσπαθείς να γεμίσεις ένα κουβά με τρύπες…..
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε και καλωσόρισες.
Norwood stage 5 καθοδόν για 6.
Δύσκολα τα πράγματα, καλή ωστόσο η ηλικία σου.
Θα μπορούσες να κάνεις θεραπεία με φιναστερίδη 1mg/day εάν και εφόσον είσαι διατεθειμένος, και σε 12-18 μήνες να κάνεις μια αξιολόγηση σχετικά με το τι έχει δυναμώσει στη λήπτρια, αλλά και στη δότρια σου εαν είναι ικανή να υποστηρίξει τις μελλοντικές σου μεταμοσχεύσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημερα φιλε αν θελεις καποια εκτιμηση απο την κλινικη μπορεις να μου στειλεις . Εχεις καλη ηλικια η δοτρια στα πλαινα μπορεις να βγαλεις καποια μοσχευματα με ασφαλεια. Πιστευω οτι κατι γινεται χωρις μεγαλες προσδοκιες.
 
Μπλουζα