ΣΜΗΓΜΑΤΟΓΟΝΟΣ ΑΛΩΠΕΚΙΑ

sneon23

New Member
Καλησπέρα,

Διάβασα πρόσφατα για αυτού του είδους την αλωπεκία και προβληματίστηκα γιατί και εγώ έχω τρομερή αραίωσω μπροστά που συνδιάζεται με έντονη λαδίλα στο μέτωπο αλλά και στο μπροστά 1/3 του κεφαλιού (εκεί που είναι δηλαδή εντονότερη η τριχόπτωση). Γνωρίζετε αν η λαδίλα μπορεί όντως να ευθύνεται για αυτό και πως μπορώ να το ελέγξω και να το αντιμετωπίσω;
Κάπου στο forum διάβασα για το head and shoulders ότι κάνει δουλειά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9245.html
14? 15? περιπου μηνες χρησης εχω δοκιμασει ολη την σειρα,εχουν ολα τα ιδια συστατικα.
το συγκεκριμενο σαμπουαν βοηθησε οσους εχουν τριχοπτωση λογω σμηγματος.
εμενα δεν με βοηθησε στην τριχοπτωση αλλα κραταει το δερμα μου πολυ καθαρο απο λαδιλα
 

langweilig

New Member
Έχω και εγώ τρελή λιπαρότητα,λούζομαι με το head & shoulders αλλα είδα απειροελάχιστη διαφορα, ξεκίνησα πριν 1 βδομάδα μετά το λούσιμο ξέβγαλμα με πράσινο τσάι, ακόμα διαφορα δεν έχω δει, αυτή την στιγμή μια μέρα άλουστος γυαλίζει η καράφλα λες ότι έχω βάλει βαζελίνη...δεύτερη μέρα υπάρχουν σταγονιτσες λιπαρότητας λες ότι είμαι ιδρωμένος....δεν με αφήνω άλουστο πάνω από 2 μέρες...αναγκαστικά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
langweilig είπε:
Έχω και εγώ τρελή λιπαρότητα,λούζομαι με το head & shoulders αλλα είδα απειροελάχιστη διαφορα, ξεκίνησα πριν 1 βδομάδα μετά το λούσιμο ξέβγαλμα με πράσινο τσάι, ακόμα διαφορα δεν έχω δει, αυτή την στιγμή μια μέρα άλουστος γυαλίζει η καράφλα λες ότι έχω βάλει βαζελίνη...δεύτερη μέρα υπάρχουν σταγονιτσες λιπαρότητας λες ότι είμαι ιδρωμένος....δεν με αφήνω άλουστο πάνω από 2 μέρες...αναγκαστικά.

δοκιμασε και καθημερινη χρηση.
αν μεινω 2 24ωρα χωρις μπανιο,θα στιψω το μαλλι και θα τηγανησω 3 αυγα ματια απο το λαδι που θα βγει
 

langweilig

New Member
Κάθε μέρα λούζομαι και από δυο χερια ,βγάζω πολύ λίγδα...το head & shoulders κάτι έχει κάνει αλλα για μένα δεν είναι αρκετό, μακάρι να με βοηθήσει το τσάι
 
Μπλουζα