Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

leloudo

New Member
Εκανα την ρινοπλαστικη στις 22 Φλεβάρη κ χθες έβγαλα τον νάρθηκα.το αποτέλεσμα ειναι ήδη σούπερ!!!ειμαι βέβαια πολυ πρισμενη ακομα αλλα ήδη εχω πάρει μια γεύση απτο τελικό αποτέλεσμα!ο,τι μυτη μου αποφασίσαμε στο ιατρείο αυτη θα ειναι!ημουν απίστευτα αγχωμένη αλλα ολα πήγαν τελειααα!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Katebto

New Member
Εκανα την ρινοπλαστικη στις 22 Φλεβάρη κ χθες έβγαλα τον νάρθηκα.το αποτέλεσμα ειναι ήδη σούπερ!!!ειμαι βέβαια πολυ πρισμενη ακομα αλλα ήδη εχω πάρει μια γεύση απτο τελικό αποτέλεσμα!ο,τι μυτη μου αποφασίσαμε στο ιατρείο αυτη θα ειναι!ημουν απίστευτα αγχωμένη αλλα ολα πήγαν τελειααα!!!

Σε ποιον;
 
Γεια σας! θελω σε κατι μηνες να κανω (ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ!!!) ρινοπλαστικη. διαθετω ως και 2.500 πιστευω για αισθητικους και μονο λογους ειναι καλά..μεχρι στιγμης ακουω καλά λογια για Λουλ. Μακρυπιδης! Εχω γαμψη μυτη με υβο, δηλαδη παει προς τα κατω..η αδερφη μου ειχε στραβο διαφραγμα, πηγε στο σκουρα απο αισθητικα ολα καλα (πανακριβος) αλλα το διαφραγμα της το ξανα εκανε και τωρα αναπνεει (λιγο) καλυτερα..Ξερω οτι η μυτη μου θεωρειται συνηθισμενη αλλα εχω αγχωθει πολυ!! εσεις που εχετε ηδη κανει ποιον προτεινετε;;;
 

Miranda

New Member
Εκανα την ρινοπλαστικη στις 22 Φλεβάρη κ χθες έβγαλα τον νάρθηκα.το αποτέλεσμα ειναι ήδη σούπερ!!!ειμαι βέβαια πολυ πρισμενη ακομα αλλα ήδη εχω πάρει μια γεύση απτο τελικό αποτέλεσμα!ο,τι μυτη μου αποφασίσαμε στο ιατρείο αυτη θα ειναι!ημουν απίστευτα αγχωμένη αλλα ολα πήγαν τελειααα!!!
 

Miranda

New Member
Γεια σου, χαίρομαι που πήγαν όλα καλά. Τον ειχα επισκεφτεί το 2010 τον συγκεκριμένο γιατρό, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, αλλά δεν το αποφάσισα. Μου είχε πει τιμή 4 με διάφραγμα. Ισχύει το ίδιο;
 

leloudo

New Member
Γεια σου, χαίρομαι που πήγαν όλα καλά. Τον ειχα επισκεφτεί το 2010 τον συγκεκριμένο γιατρό, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, αλλά δεν το αποφάσισα. Μου είχε πει τιμή 4 με διάφραγμα. Ισχύει το ίδιο;
Καλησπέρα! Μου ειπε πως εχουν πέσει οι τιμές λόγω κρίσης 3.600 με διάφραγμα.εμεινα απολύτως ευχαριστημένη απο όλο το team κ προ πάντων απτο αποτέλεσμα!ειχα απίστευτο άγχος αφου μεχρι κ την τελευταία στιγμή στην κλινική ελεγα δε θα το κανω χααχαχα αληθεια αν ξανα εκανα κατι στον λύρα θα πήγαινα.
 

Dim Patrick

New Member
Καλησπέρα! 22 του μήνα έχω προγραμματίσει ρινοπλαστική με τον γιατρό Ευθύμιο Χριστόπουλο. Είμαι άπειρα αγχωμένη, οπότε όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά με τον γιατρό και τη δουλεία του ας μου πει. Ευχαριστώ!
 

Miranda

New Member
Καλησπέρα! Μου ειπε πως εχουν πέσει οι τιμές λόγω κρίσης 3.600 με διάφραγμα.εμεινα απολύτως ευχαριστημένη απο όλο το team κ προ πάντων απτο αποτέλεσμα!ειχα απίστευτο άγχος αφου μεχρι κ την τελευταία στιγμή στην κλινική ελεγα δε θα το κανω χααχαχα αληθεια αν ξανα εκανα κατι στον λύρα θα πήγαινα.
Η αλήθεια είναι πως δεν εχω επισκεφτεί αλλους για να συγκρινω, αλλά ως χαρακτηρας μου φάνηκε πολύ καλός, φιλικός, συζητησιμος και με χιούμορ. Το σημαντικό όμως είναι να κάνει σωστή δουλειά. Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που ήθελες εσύ ή το άφησες στην κρίση του; αν μπορείς να στείλεις φώτο πριν κ μετα. Εστιασε στη μύτη αν δεν θες να φανεί το πρόσωπο.
 

leloudo

New Member
Η αλήθεια είναι πως δεν εχω επισκεφτεί αλλους για να συγκρινω, αλλά ως χαρακτηρας μου φάνηκε πολύ καλός, φιλικός, συζητησιμος και με χιούμορ. Το σημαντικό όμως είναι να κάνει σωστή δουλειά. Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που ήθελες εσύ ή το άφησες στην κρίση του; αν μπορείς να στείλεις φώτο πριν κ μετα. Εστιασε στη μύτη αν δεν θες να φανεί το πρόσωπο.
Καλημερα σου στέλνω πμ
 
Γεια σας συγνωμη για το off topic αλλα επειδη δεν το βρηκα καπου, ήθελα να ρωτησω αν εχει καποιος γνωμη για το ultherapy . Και παλι συγγνώμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lisa_Marie

New Member
Γεια σας παιδιά!! Καταρχήν να σας πω ότι το φόρουμ είναι υπέροχο και χαίρομαι που επιτέλους βρήκα ένα φόρουμ για ρινοπλαστική !! Λοιπόν στο θέμα μας τώρα.. Έκανα επεμβαση ρινοπλαστικής αλλά και διαφράγματος στα 17 μου. Μπορώ να πω ότι ήμουν πολυ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Ομως καθώς περνούσαν τα χρόνια (είμαι 24) το "τιπ" της μύτης μου άρχισε να πέφτει και έχω την εντύπωση πως και το ακρορινιο έπεσε ελαφρώς και μεγαλώσε.( και δεν είναι η ιδέα μου το έχει παρατηρήσει και ο αδερφός μου) Με αποτέλεσμα πλέον η μύτη μου σαφώς να είναι ίσια αλλά πολύ μακριά και με ένα περίεργο σήκωμα. Πώς έγινε όμως αυτό ρε παιδιά;
Αυτό που θέλω εγώ τώρα είναι να διορθωθεί αυτό το πεσμένο τιπ το οποιο ειδικά όταν γελάω είναι απαράδεκτο. Επειδη δεν θα χρειαστεί να σπάσει το κόκκαλο μιας και είναι ήδη ίσια η μύτη φαντάζομαι πως η επέμβαση θα είναι μικρότερης διάρκειας αλλά και κόστους. Έχει συμβεί σε κανέναν από σας κάτι ανάλογο; Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον γιατρό και οικονομικό αν γίνεται..
 

tzenaki

New Member
Γειά σας και από μένα!
Θα σας πω την δική μου εμπειρία μιας και έκανα και εγώ ρινοπλαστικη αλλά και το διάφραγμα μου πριν 2 μήνες. Δεν θα πω τόσο για τα αποτελέσματα και τις μελανιες γιατί αυτά πάνω κάτω τα βρίσκει κανείς εύκολα.Αλλα στην επιλογή του ιατρού.
Πρώτα το βασικό θέμα είναι να σκέφτεσαι ότι χρειάζεται όχι έναν πλαστικό χειρουργο αλλά έναν ειδικό στο θέμα της μύτης. Ο πλαστικός κάνει το οτιδήποτε επέμβαση δεν εξειδίκευεται κάπου οπότε θα πρέπει να είστε τυχεροί στην επιλογή σας.
Εγώ προσωπικά μετά από μεγάλη έρευνα στο ίντερνετ κυρίως,που αλλού αφού δε γνώριζα κανένα είχα κατασταλαξει σε 2-3 και έκανα μια έρευνα πάνω σε αυτούς μετά ξανά.
Προτίμησα εκείνον που είναι ίσως ο πιο εξειδίκευμενος μιας και ασχολείται μόνο με μύτη και αυτιά.
Ευγενεστατος και γνώστης του αντικειμένου. Φοβόμουν λίγο μιας και δεν ήξερα τι με περίμενει αλλά αποφασίσμενα το πήρα μετά απόφαση. Μου εξηγήσε τα πάντα από πριν και μετά φυσικά και ότι χρειάζομουν από πληροφορίες ο άνθρωπος ήταν εκεί μαζί μου. Τον τάραξα θα πω την αλήθεια στις ερωτήσεις και στα τηλέφωνα γιατί ανησυχουσα (μετά την επέμβαση κυρίως) αλλά πάντα ήταν απέναντι μου άψογος. Δε με αντιμετώπισε σαν κρέας που ήθελε μόνο τα χρήματα.
Και αυτό ήταν που με άρεσε πολύ.
Οπότε ψυχολόγιστε την κατάσταση και τον ιατρό όταν θα βρεθείτε. Και πάρτε την απόφαση σας.
Είχα πάει μια επίσκεψη σε κάποιον άλλο πρώτα αλλά επειδή με αντιμετώπισε έτσι ακριβώς σαν κρέας και για τα χρήματα Πλήρωσα το ραντεβού μου και δεν ξανά πήγα.
Και ύστερα έκανα καλύτερη έρευνα και κατάσταλαξα στο ιατρό που έκανα την επέμβαση. Και πέτυχε από όλες τις πλευρές και δε το περίμενα.
Οχι δεν είχα καμία τόσο χάλια μύτη αλλά παρόλα αυτά έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει χωρίς πολλά πολλά χωρίς υπερβολές κάνεις δε κατάλαβε ότι έκανα επέμβαση! Ούτε στη δουλειά μου καν.
Μην ψάχνετε τις 'φιρμες' κάντε μια έρευνα στο ίντερνετ καλή όμως και βγάλετε εσείς τα συμπεράσματα σας.
Αν κάποιος έκανε επέμβαση που τον ξέρετε προσωπικά ακόμα καλύτερα θα σας κατατοπισει.
Επίσης κάθε μύτη αλλά και ιατρός είναι διαφορετική περίπτωση κάθε φορά. Eιναι σαν το φαγητό,ίδια υλικά ίδια συνταγή αλλά μπορεί να σας βγει διαφορετικό κάθε φορά.
Ελπίζω να πάρετε τη σωστή απόφαση. Οι τιμές εξαρτώνται.
Από 3000-5500 και ακόμα περισσότερο αν γίνει κάτι ιδιαίτερο.
Οπως επέμβαση ξανά στη μύτη από αποτυχημένες παλιότερα. Όπως λέγεται στα site που διάβασα αυτό κοστίζει παραπάνω.
Εγώ έκανα μια φορά και ευτυχώς όλα καλά. Και το διάφραγμα και εξωτερικά καμία υπερβολή.

*Το χειρουργείο πάλι ήταν μεγάλο κοντά 3 ώρες αλλά εντάξει ήμουν ναρκωμενος απόλυτα.

*Ετσι πρέπει να είναι ο σωστός ιατρός
Να κάνει τη δουλειά του σωστά και αθόρυβα.
*πριν πάρετε την απόφαση κάντε καλή έρευνα! Και μετά να είστε σωστοί στις υποχρεώσεις σας. Έχει καθάρισμα με όρο κοντά 10 μήνες!
Έχει δουλειά... Και πόνο στην αρχή όταν πάτε σπίτι κυρίως,θα έχετε πονοκέφαλο και μια δυσφορια. Εγώ είχα άλλοι ίσως να μην έχουν τι να πω.
*Καλή τύχη!!!
Hi Ellinas!
Mipws mporeis na mou proteineis kapoious apo autous tous giatrous giati me endiaferei k mena na kanw tin epemvasi? euxaristw
 

note

New Member
Γεια σας παιδιά!! Καταρχήν να σας πω ότι το φόρουμ είναι υπέροχο και χαίρομαι που επιτέλους βρήκα ένα φόρουμ για ρινοπλαστική !! Λοιπόν στο θέμα μας τώρα.. Έκανα επεμβαση ρινοπλαστικής αλλά και διαφράγματος στα 17 μου. Μπορώ να πω ότι ήμουν πολυ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Ομως καθώς περνούσαν τα χρόνια (είμαι 24) το "τιπ" της μύτης μου άρχισε να πέφτει και έχω την εντύπωση πως και το ακρορινιο έπεσε ελαφρώς και μεγαλώσε.( και δεν είναι η ιδέα μου το έχει παρατηρήσει και ο αδερφός μου) Με αποτέλεσμα πλέον η μύτη μου σαφώς να είναι ίσια αλλά πολύ μακριά και με ένα περίεργο σήκωμα. Πώς έγινε όμως αυτό ρε παιδιά;
Αυτό που θέλω εγώ τώρα είναι να διορθωθεί αυτό το πεσμένο τιπ το οποιο ειδικά όταν γελάω είναι απαράδεκτο. Επειδη δεν θα χρειαστεί να σπάσει το κόκκαλο μιας και είναι ήδη ίσια η μύτη φαντάζομαι πως η επέμβαση θα είναι μικρότερης διάρκειας αλλά και κόστους. Έχει συμβεί σε κανέναν από σας κάτι ανάλογο; Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον γιατρό και οικονομικό αν γίνεται..
ναι σε μένα, έχω την αίσθηση ότι το ακρορίνιο έπεσε και σαν να πάχυνε λίγο. αρχικά σκέφτομαι να απευθυνθώ στον ίδιο γιατρό και να πάρω και δύο τρεις άλλες γνώμες. αν είναι κάτι μη επεμβατικό μπορεί να το κάνω. αν πρέπει να μπω στη διαδικασία εγχείρησης μάλλον όχι γιατί από ότι διάβασα εδώ στο φορουμ σε κάθε χειρουργείο μπορεί να βγεις χειρότερα από πριν
 

NellyK

New Member
Γεια σας παιδιά!! Καταρχήν να σας πω ότι το φόρουμ είναι υπέροχο και χαίρομαι που επιτέλους βρήκα ένα φόρουμ για ρινοπλαστική !! Λοιπόν στο θέμα μας τώρα.. Έκανα επεμβαση ρινοπλαστικής αλλά και διαφράγματος στα 17 μου. Μπορώ να πω ότι ήμουν πολυ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα. Ομως καθώς περνούσαν τα χρόνια (είμαι 24) το "τιπ" της μύτης μου άρχισε να πέφτει και έχω την εντύπωση πως και το ακρορινιο έπεσε ελαφρώς και μεγαλώσε.( και δεν είναι η ιδέα μου το έχει παρατηρήσει και ο αδερφός μου) Με αποτέλεσμα πλέον η μύτη μου σαφώς να είναι ίσια αλλά πολύ μακριά και με ένα περίεργο σήκωμα. Πώς έγινε όμως αυτό ρε παιδιά;
Αυτό που θέλω εγώ τώρα είναι να διορθωθεί αυτό το πεσμένο τιπ το οποιο ειδικά όταν γελάω είναι απαράδεκτο. Επειδη δεν θα χρειαστεί να σπάσει το κόκκαλο μιας και είναι ήδη ίσια η μύτη φαντάζομαι πως η επέμβαση θα είναι μικρότερης διάρκειας αλλά και κόστους. Έχει συμβεί σε κανέναν από σας κάτι ανάλογο; Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον γιατρό και οικονομικό αν γίνεται..
Δεν ξερω να προτείνω κάποιον γιατρό για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω την επέμβαση την έκανες αφού είχες κλείσει τα 17 ή γίνεται και πιο πριν πχ. 16.5;
 

Lisa_Marie

New Member
Το έψαξα λιγο παραπάνω και διάβασα ότι ακομα και στις φυσικες μύτες υπάρχει πτώση ανάλογα και με το σχήμα που έχει ο καθένας βέβαια με την πάροδο των χρόνων, όμως έγω ακόμα είμαι νέα. αναρωτιέμαι που θα φτάσει στα 40 μου ας πούμε!
 
Μπλουζα