Πρόληψη τριχόπτωσης

Ar1s

New Member
Καλησπέρας σας,

Είμαι 23 χρονών και προς το παρον τα μαλλία μου είναι μια χαρα.. παρατηρώντας βέβαια κάποια μικρή απώλια και έχω και μια κληρονομική τάση. Θα ήθελα να μου προτείνετε μια, ας πούμε θεραπεία με κάποια λοσιον ή ένα σαμπουάν για την πρόληψη της τριχόπτωσης.

Έχω δει διάφορα στο ίντερνετ, όπως Korres, Propoline Apivita, FREZYDERM Hair Force Shampoo, DERCOS Vichy και διάφορα άλλα.

Γνωρίζω και τα πιο δυνατά όπως, Revivogen, Tricomin κτλ.. αλλά φαντάζομα αυτά δεν θα ταιριάζουν στην περιπτωσή μου(?).

Ρωτάω εσάς γιατί γενικά έχω ακούσει άτομα που προσπάθησαν να κάνουν καλό για τα μαλλά τους και τελικά είχαν το αντίθετο αποτέλεσμα και αυτό ακριβώς είναι αυτό που φοβάμαι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

arhs

Member
Ar1s είπε:
Καλησπέρας σας,

Είμαι 23 χρονών και προς το παρον τα μαλλία μου είναι μια χαρα.. παρατηρώντας βέβαια κάποια μικρή απώλια και έχω και μια κληρονομική τάση. Θα ήθελα να μου προτείνετε μια, ας πούμε θεραπεία με κάποια λοσιον ή ένα σαμπουάν για την πρόληψη της τριχόπτωσης.

Έχω δει διάφορα στο ίντερνετ, όπως Korres, Propoline Apivita, FREZYDERM Hair Force Shampoo, DERCOS Vichy και διάφορα άλλα.

Γνωρίζω και τα πιο δυνατά όπως, Revivogen, Tricomin κτλ.. αλλά φαντάζομα αυτά δεν θα ταιριάζουν στην περιπτωσή μου(?).

Ρωτάω εσάς γιατί γενικά έχω ακούσει άτομα που προσπάθησαν να κάνουν καλό για τα μαλλά τους και τελικά είχαν το αντίθετο αποτέλεσμα και αυτό ακριβώς είναι αυτό που φοβάμαι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φίλε αυτό π έχω καταλάβει με την τριχόπτωση είναι ότι πρέπει να πειραματιζεσαι συνέχεια ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά δέσε στο forum τι κάνει το κάθε σκεύασμα και πείραμα τι σου .. Απλά η γνώμη μ είναι να πας σε έναν γιατρό και να δεις τι είναι και μετά να ακολουθήσεις κάποια αγωγή . Μπορεί να μην είναι ΑΑ ... Αααα Και να βρεις έναν κάλο δερματολόγο γιατί οι περισσότεροι κοιτάνε να στα φάνε και να σε ξεπετάξουν ... Μιν παίρνεις ότι νάνε επειδή πιστεύεις ότι έχεις αυτό η επειδή το έχει ο πάτερα σ θα το έχεις και εσύ δεν συμβαίνει πάντα .
 
Μπλουζα