Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

kabamarou

Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Το μίλα της είναι αρκετά πρωτότυπη ταινία,τέτοιο σενάριο δύσκολα βρίσκεις...
Από Ελληνικές προτείνω "τα φθηνά τσιγάρα" αλλά να ξέρετε ότι είναι cult ταινία που την βλέπεις ηρεμείς και προβληματίζεσαι σε κάποιες φάσεις.Μην την δείτε αν θέλετε δράση η αν μαζευτείτε παρέα και θέλετε να κάνετε χαβαλέ

Από ξένες ταινίες.
Το "fight club" είναι κορυφή.Σπάει τα καταναλωτικά πρότυπα και γενικά είναι ανατρεπτική ταινία
Το η "ζωή είναι ωραία" με τον μπενίνι πολύ καλή ταινία που δίνει ένα γερό μήνυμα για αντιμετώπιση της ζωής με θετική ματιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

θα την πω την μ@λ%κι0 μου και ας είμαι :eek:fft: - ΔΕΊΤΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΌ ΠΟΔΌΣΦΑΙΡΟ!!! :worshipper :clap2: :part: :hailing :dj: :sings:
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Χριστίνα είπε:
Μια ταινία καλή (παλιά βέβαια) είναι το "Hable con ella" ή στα ελληνικά "Μίλα της".
Την είδα τελικά την ταινία... για Almodovar περίμενα περισσότερα...

Πολύ καλή ταινία με SUPER SOUNDTRACKS (πραγματικά εξαίσια μουσική επένδυση) και πολύ συγκινητική ταινία είναι το ΤΟΥΡΚΙΚΟ (όχι μην τρομάζετε ....)
"ISSIZ ADAM" η στα Ελληνικά "ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟΣ"

issiz-adam-film-afisi.jpg
 

geofish

New Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Μια καλή ταινία δράσης που πολύ καιρό είχα να δω και την προτείνω είναι:
Τhe taking of pelham 123
403px-the_taking_of_pelham_1_2_31.jpg
 

nick354

New Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Απιστευτο το Coraline!Πραγματικα πολυ καλο τωρα οσων αφορα το 2012 το ειδε κανεις?Εχω ακουσει οτι γινεται χαμος στους κινηματογραφους!
 

Teri

New Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Eίχε εφέ αλλά έχασα και 2,5 ώρες απο τον χρόνο μου.

Έπαιζε και η μεγάλη μου "συμπάθειά" ο Κιούζακ.. :p
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

ενταξει εγω δεν παραπονιεμε πιστευω τα αξιζε τα λεφτα της η ταινια

αν συγκρινω ειδικα την μαλ.... ο φανταστικος κοσμος του δοκτωρ παρνασους
ενα εργο που δεν βγαζεις ακρη
ενα εργο που αυτος που εγραψε πρεπει να επερνε τρομερα ναρκωτικα
ενα εργο για να μεινετε μακρυα
 

Άκης

Administrator
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

To avatar λένε ότι είναι καλό (δεν το είδα). Το 2012 βαρετό μου φάνηκε, αλλά τα εφέ τα έσπαγαν.
Ένα άλλο που μου άρεσε και το είδα πρόσφατα είναι το G.I. Joe.
Πάντως δείτε και το Taken, φοβερό.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

το GiJo ηταν αρκετα καλο
το αβαταρ εχω την εντυπωση πως ειναι κατωτερο της φημολογιας του

το τακεν αν ειναι αυτο απο τα ηλεκτρονικα πρεπει να ειναι κορυφη

παρεπιπτοντως βγηκε και το street fighter το οποιο ηταν μετριο προς καλουτσικο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ AVATAR ΣΤΗΝ 3D ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ

ΕΠΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ !!!
Ακόμη και σε εμένα που δε μου αρέσουν τα επιστημονικής φαντασίας έμεινα με το στόμα ανοιχτό.
ΜΑΓΕΥΤΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ, ΦΑΝΤΑΣΙΑ, ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ, ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ !!!
Η ΠΡΩΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ 21ου ΑΙΩΝΑ !!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΑΡΩΣΕΙ ΤΑ OSCAR ...
avatar-movie-poster.jpg
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Και εμένα μου άρεσε Παναγιώτη το Paranormal activity...

Φυσικά δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αλλά φαντάσου ότι η ταινία αυτή είχε budget μόλις 11.000$ :worshipper
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

οντως φιλε το διαβασα για το μπατζετ της ταινιες
ειναι πραγματικα απιστευτο πως μια ταινια με τετοια παραγωγη εκανε τοσες εισπραξεις

για το αβαταρ το ειδες με 3D γυαλια
πως ηταν ?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Παναγιωτης είπε:
οντως φιλε το διαβασα για το μπατζετ της ταινιες
ειναι πραγματικα απιστευτο πως μια ταινια με τετοια παραγωγη εκανε τοσες εισπραξεις

για το αβαταρ το ειδες με 3D γυαλια
πως ηταν ?

Το είδα στην 3D έκδοση με γυαλάκια... Έχω δει πολλά 3D έργα αλλά δεν είναι μόνο αυτό που κάνει την ταινία SUPER...

Το AVATAR πρέπει να το δεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο CINEMA. Αξίζει τα 12€ του εισιτηρίου...

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ ... (Καμία σχέση με την μπούρδα 2012 που μόνο τα εφέ άξιζαν).
 

djvasilis85

New Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Πραγματικά μάγκες το avatar τα σπάει στην κυριολεξία στην 3d έκδοση.Εκπληκτικά χρώματα ,τέλεια εφέ φοβερή υπόθεση για επιστημονικής φαντασίας και το αποκορύφωμα είναι ότι είναι πάρα πολύ ωραία και η ταινία παρά του ότι όλοι πάνε να την δούνε για το 3d. Σε κάποια σημεία πάνω σε κάτι γέφυρες αισθάνεσαι τον ίλιγγο του ύψους πραγματικά.Μπράβο στον διαβολικό Κάμερον για άλλη μια φορά,ο οποίος μας έχει υποσχεθεί πως αν η ταινία τα πάει καλά και στα όσκαρ θα γυρίσει την τριλογία.
Μακρια απο τον Δόκτωρ παρνάσσους ,που για μένα διεκδικεί χρυσό βατόμουρο ως η χειρότερη ταινία ever.Κρίμα για τους σούπερ πρωταγωνιστές που είχε.Αφου το γέλιο είναι ότι προσπαθώ να στείλω και άλλους να δουν αυτήν την ταινία για να περάσουν το ίδιο μαρτύριο.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Το είδα στην 3D έκδοση με γυαλάκια... Έχω δει πολλά 3D έργα αλλά δεν είναι μόνο αυτό που κάνει την ταινία SUPER...

Το AVATAR πρέπει να το δεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ στο CINEMA. Αξίζει τα του εισιτηρίου...

ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ ... (Καμία σχέση με την μπούρδα 2012 που μόνο τα εφέ άξιζαν).
[/quote]

12€ ????? δεν σφάξαμε συγνώμη αλλά είμαι της παλιάς σχολής stereo ήχο και 2D. τώρα αν μου έρχονται τα αντικείμενα στην μάπα δεν με συγκινεί καθόλου. καλά μας τα αρπάζουν τα αμερικανάκια βλέπω. αυτό δεν είναι κόντρα προς τον Τροφέους. την ταινία την κατέβασα και την είδα και είναι καλή όσον αφορά το σενάριο (μου ήρθε να βάλω τα κλάματα όπως στα παραμύθια, για την ακρίβεια παραμύθι είναι). σε λίγο για να πάρουν περισσότερα φράγκα θα βάλουν και συσκευές ώστε να δημιουργούν και οσμικά εφφέ. ερε και να πέσει κανείς στα σκατά.....
 

kabamarou

Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Αν δε δει κάποιος την ταινία avatar σε 3D για εμένα είναι σαν να μην την είδε.
Από αντίδραση στους κινηματογράφους προσωπικά που έχουν ακριβά εισιτήρια πάω 1-2 φορές μόνο το χρόνο για να δω καμιά ταινία αλλά αυτή την ταινία την προτείνω ανεπιφύλακτα.
Αξίζει τα 12 ευρώ και με το παραπάνω γιατί είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.Είναι σαν να κάνεις ταξίδι σε άλλο κόσμο όταν την βλέπεις.
 

Conan

Member
Απ: Προτείνετε ταινίες σε cinema/DVD

Που λετε παιδια, την συγκεκριμενη ταινια την ειδα χθες στη Γλυφαδα(πηγα με φιλους).
Πραγματι, μου αρεσε,αλλα οχι τοσο επειδη ηταν (και καλα :p) 3D , αλλα επειδη το σεναριο και η σκηνοθεσια ηταν επιτυχημενα. Μου θυμιζε καπως και την ταινια ''Χορευοντας με τους λυκους''.
Παντως αγαπημενη μου στιγμη στο ''Avatar'' ηταν οταν εκεινη εσωσε τον πρωταγωνιστη( εκει καταλαβαινεις οτι ειτε ανθρωπος ηταν ειτε Navi τον αγαπουσε πραγματικα). Και η μαχη καλη ηταν ;D
Τωρα για την τιμη,εε, ενταξει ρε σεις, τι 8 (που ειναι στις αλλες) τι 12 (σε αυτην) ευρω. Σιγα τη διαφορα 8)
 
Μπλουζα