Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

delef37

New Member
Προκειται για χθεσινο post στην υποενοτητα ''Online shopping'', το οποιο ξαναεισαγω σε αυτη την ενοτητα ... μηπως λαβω και καμια ανταποκριση ;)

Καλησπερα παιδια - θα εκτιμουσα την βοηθεια οσων εχουν παραγγειλει απο Dr.Lee με Airmail. Έκανα την παραγγελια (συγκεκριμενα Spironolactone 2% Liquid) 27/04/2009 -> ελαβα μηνυμα επιβεβαιωσης αποστολης της παραγγελιας 28/04 -> εχει φτασει το σημερα κι ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα!! Εστειλα mail για διευκρινησεις στα ΕΛΤΑ και μου απαντησαν :
''Σε απάντηση του από 20-05-2009 ηλεκτρονικού σας μηνύματος, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι δεν υπάρχει σχετική καταχώρηση στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Παρακολούθησης Αντικειμένων (Track and Trace & IPS: International Postal System) για το αντικείμενο LC*********US. Οι Κωδικοί L………………… αφορούν απλά – express ταχυδρομικά αντικείμενα τα οποία δεν καταγράφονται κατά τη διαχείρισής τους με αποτέλεσμα να μη μπορούμε να σας δώσουμε περισσότερες πληροφορίες επειδή δεν ιχνηλατούνται. ''

Εστειλα mail στο minoxidil.com και μου αποκριθηκαν:
''Our records show that your order left our offices on 04/28/09. If it has been more than 3 weeks since this package was shipped and you are concerned about it being late, you will need to contact your local post office and/or customs office. The customs number might be helpful in finding your package, depending on the procedure of your particular country.
They will then be able to tell you if the package has reached their customs office and give you its status, assuming the package made it from Los Angeles to your customs.

Εχει κανεις ιδεα τι βηματα πρεπει να ακολουθησω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

περιεργο φιλε εχει καθυστερησει πολυ....εμενα μου ηρθε σε 5 μερες........
σε ποια πολη ζεις???
 

barman

Member
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

παραγγελνω απο και γω συχνα απο lee.και απο τοτε που εφτα3ε το καινουριο site..μεσο ορο οι παραγγελειες κανουν 5 μερες να ερ8ουν...ομως και μενα η τελευταια μου παραγγελεια εχει αργησει..
 

tsakalos

New Member
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

εγω παραγγελνω συνεχεια και προχτες παρηγγειλα δεν ειχα προβλημα ποτε. υποθετω πως εβαλες σωστα την διευθυνση τον νομό και το zip code ετσι ?
 

delef37

New Member
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

παιδια μενω Αθηνα και τα στοιχεια διευθυνσης που εχω δωσει για την αποστολη της παραγγελιας ειναι ολοσωστα. Οπως ηδη ανεφερα ο τροπος αποστολης που επελεξα ηταν μεσω airmail όπου : Shipping Type Postage
Airmail $ 5.64
EMS $ 27.95

Εσείς που παραλαβατε σε 5 ημερες, ποια απο τις δυο μεθοδους ειχατε επιλεξει? Εχετε να κανετε καμια προταση για περαιτερω ενεργειες εκ μερους μου?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

φανταζομαι ολοι παιρνουν την πρωτη επιλογη με τα φτηνα εξοδα αποστολης

στην δευτερη επιλογη το tracking number που σου δινουν ιχνιλατητε
στην πρωτη επιλογη οχι

ΥΓ λαθος που ποσταρεις σε αυτην την ενοτητα το συγκεκριμενο θεμα
το ειδα και στην αλλη ενοτητα και σου απαντησα και εκει

θα κοιταξω να στα ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΩ
 
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

Καλησπέρα φιλοι μου, μηπως ξερετε επειδη εκανα παραγγελια φιναστεριδης και σπιρο απο τον Dr. Lee αν συναντησω καποιο προβλημα με το τελωνειο, γιατι ελαβα ενα e-mail απο την εταιρεια του και μου εξηγουσαν οτι θα αλαξουν ετικετες στα προιοντα και θα αναγραψουν δωρεαν δειγμα και οτι εχουν προβλημα με τα τελωνεια της ΕΟΚ .Οσοι εχουν παραγγειλει εχουν συναντησει καποιο προβλημα; θα πρεπει να παω απο το τελωνειο για την παραλαβη των προιοντων;
 

vayero

Member
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

Τελικά απέκτησα κι εγώ σήμερα προϊόντα από minoxidil.com, τα οποία παρέλαβα από ΕΛΤΑ της περιοχής μου μετά από ειδοποιητήριο (και παραγγελία την 20/8/2009). Πήρα το treatment shampoo (Ketoconazole 2% & Salicylic Acid 3%), Spironolactone 5% lotion, Xandrox without Propylene Glycol (5% minoxidil & Azelaic Acid). Έχω μερικές απορίες και θα παρακαλούσα για την άποψη-συμβουλή του καθενός που γνωρίζει κάτι.
1. Ποιά θα προτείνατε ως την καλύτερη εφαρμογή τους. Ο Dr. Lee είχε προτείνει αυτό:
Recommendations:
Apply all Xandrox formulas as instructed under topic heading APPLICATION OF 5% MINOXIDIL AND/OR 5% XANDROX. In the morning, apply 1 mL of Product Number 640, 5% Xandrox without propylene glycol to all affected areas. In the evening before bedtime, but at least 8 hours later, apply 1 mL of Product Number 640, 5% Xandrox without propylene glycol to the same affected areas. Wait several minutes after applying Xandrox 5% and apply a thin film of Product Number 205, 5% spironolactone. Leave both formulas on all night.

2. To Revita ως εναλλακτικό σαμπουάν για τις υπόλοιπες μέρες, θα ήταν υπερβολικό επειδή περιέχει και αυτό κετοκοναζόλη;
3. Όσοι πήρατε από εκεί προϊόντα ήταν σε μικρές συσκευασίες/μπουκαλάκια; Νομίζω ότι το Xandrox είναι μικρότερο από το Regain βάζοντας τα δίπλα (κι ας λέει ότι περιέχει 65ml σε αντίθεση με Regaine που έχει 60 ml - και δεν είναι τελείως γεμάτο) διακρίνω αυτή την διαφορά. Επίσης το spironolactone 5% lotion είναι ένα πολύ μικρό στρογγυλό κουτάκι που υποθέτω ότι θα μπορούσε να τελειώσει σε λιγότερο από 1 μήνα.
Συγνώμη αν εν μέρει ξέφυγε το θέμα απλώς θεώρησα καλύτερο να μην ανοίξω νέο, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα παρακαλώ πείτε μου να το θέσω σε διαφορετικό θέμα, ευχαριστώ όλους και πάλι.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Παραγγελια απο minoxidil.com (Dr.Lee)

1 καλυτερα να ακολοθησεις οπως στα ειπε ο lee
2 οταν βαζεις τοσα χημικα καλο θα ηταν για σανμπουαν να επαιρνες το tricomin
3 μπορεις να παρεις ενα dropper και να μετρησεις τα ml που εχεις μεσα αν νομιζεις οτι ειναι λιγοτερα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα