ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Amanites

New Member
Γεια σας παιδιά. Εδω και 1 μήνα περίπου παρακολουθώ το forum και μετά απο αρκετές ώρες μελέτης και ψαξίματος αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ το revivogen. Χρησιμοποιώ minoxidil (Axelan) εδω και 2 χρόνια αλλα δεν ειδα κάποια βελτίωση, μόνο κάποια σταθεροποίηση στο αραίωμα.
Την προηγούμενη βδομάδα έβγαλα κάρτα prepaid απο την Κυπρου και παρηγγειλα την θεραπεία απο το www.revivogen.comhttp://. Ωστόσο μου στείλαν mail ότι χρειάζονται κάποιον 6 ψήφιο κωδικό (authorization code) τον οποίο πρέπει να μου δώσουν απο την Τράπεζα που μου έβγαλε την κάρτα. Αφου επικοινωνησα με το τηλ. Εξυπηρέτησης Της Τ.τ.Κ. επανηλειμμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένας τέτοιος κωδικός και μάλιστα τουσ φάνηκε περίεργο που ζητάν καποιον κωδικό. Χαρακτηριστικα μου είπε ο υπάλληλος ότι "Συνήθως οι μεγαλες και 'εμπειστες εταιρίες δεν ζητάν τέτοια πράματα!!" Αφου ακολούθησε η σχετική ανταλλαγη mail με το customer service της revivogen, ξαναπήρα στην Τράπεζα όπου αφου με βαρέθηκαν ( lol )μου δώσαν εναν 6ψήφιο ο οποιος όμωσ δεν φαίνεται να είναι ο κωδικός που θέλουν. Τελικά μου στείλαν mail απο revivogen οτι μπορώ να κανω την παραγγελια μου αν τους στήλω foto πίσω-μπρος την καρτα μου με δήλωση οτι δέχομαι την χρέωση και κατι τετοια!!
Σήμερα προσπάθησα να πάρω την θεραπεία απο το pharmacy2U.com αλλα και εκει στα στοιχεία ζητάει security code!
Τι γίνετε ρε παιδιά. Γιατί τέτοιο μπλέξιμο? Τι είναι αυτοσ ο authorization code? Τον έχουν ζητήσει απο σας?
Κάτι ανάλογο έγινε και με τον λογαριασμό που έκανα στο Paypal αλλα εκει μου δώσαν κατευθείαν τον 4ψήφιο και ενεργοποιήθηκε χωρίσ κανενα πρόβλημα.
Επειδή είναι η πρώτη φορά που βγάζω κάρτα για αγορές απο το ιντερνετ περιμένω την βοήθεια σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

έχει ξαναγίνει :
" για οποιον παθει το ιδιο με μενα αν κανει παραγγελια απο το site του revivogen να ξερει πως ο κωδικος δεν ειναι 6ψηφιος αλλα 5ψηφιος!
και δεν ειναι κωδικος της καρτας αλλα ο κωδικος της παραγγελιας οπως εμφανιζεται στην καρτα!
πηρα τηλ και ειδαν απλα ποιος ηταν ο κωδικος παραγγελιας της συγκεκριμενης συναλλαγης."
 
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Καλησπέρα!

Για το www.pharmacy2u.comhttp:// είναι πανεύκολο. Το security code είναι ένας τριψήφιος αριθμός που είναι στο πίσω μέρος της κάρτας σου.
 
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Σπύρος είπε:
και δεν ειναι κωδικος της καρτας αλλα ο κωδικος της παραγγελιας οπως εμφανιζεται στην καρτα!
πηρα τηλ και ειδαν απλα ποιος ηταν ο κωδικος παραγγελιας της συγκεκριμενης συναλλαγης."

Ο κωδικός της παραγγελίας όπως εμφανίζεται στην κάρτα; ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ; Το θυμάμαι που είχε αναφερθεί ο dim σε αυτό. Αλλά ποιά κάρτα ο κωδικός παραγγελίας;
 

Amanites

New Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση στο ερώτημα μου :)
Φίλε Σπύρο αν θες καν'το λίγο πιο "λιανά" πριν ξαναενοχλήσω τους αγαπητούς στο customer service της Κύπρου, για να ξέρω τι να τους ζητήσω ακριβώς.
 

Amanites

New Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Είναι δηλ. κάποιος κωδικός παραγγελίας που φαίνετε μέσα στο σύστημα της Τράπεζας όταν κάνεις καποια συναλλαγη online? Δεν πιστεύω να ενοούν τον reference code της παραγγελίας (και αυτος 5ψήφιος είναι!)
Αν δεν βγάλω άκρη θα ψωνίσω απο pharmacy2U.. άλλωστε δεν έχει και μεγάλη διαφορά στις τιμές.
 

dim74

Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

φιλε πριν λιγες μερες ειχα το ιδιο προβλημα.τα εχω γραψει σε καποιο θεμα του revivogen αυτα πουαντιμετωπισα και πως λυθηκε το θεμα!θα παρεις τηλ στο 80111800700(μεχρι τις 10 το βραδυ) και θα ζητησεις τον 5ψηφιο κωδικο συναλλαγης οπως εμφανιζεται στον υπολογιστη της τραπεζας στην συναλλαγη που εκανες με την εταιρεια του revivogen!θα στον δωσουν αμεσως!καθε συναλλαγη που κανεις με την καρτα σου εχει καποιο νουμερο(που το ξερει μονο η τραπεζα!)αυτο το νουμερο θελει το revivogen!μολις στο δωσουν απλα απαντησε στο mail του revivogen γραφοντας το νουμερο αυτο(5ψηφιο ειναι οχι 6ψηφιο) και ολα οκ!
 

dim74

Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

χριστινα πηρα την καρτα και παρηγγειλα το revivogen,μετα to crinagen και τελος το regaine!καθε παραγγελια απο αυτες εχει στην καρτα μου(prepaid card) καποιον κωδικο!αλλο κωδικο το revivogen αλλο το crinagen αλλο το regaine!αυτους του κωδικους τους εχει η τραπεζα και στους δινουν αν παρεις τηλ ευκολα!απλα προσεχεις να μην σου δωσουν τον κωδικο αλλη παραγγελιας!εμενα μου ειπε η κοπελα... εχεις κανει 3 συναλλαγες βλεπω...και της λεω θελω για αυτη.. που ειναι στα ταδε χρηματα που ηξερα πως ηταν η αξια της παραγγελιας μου απο το revivogen!
 

dim74

Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

την προηγουμενη δευτερα παρηγγειλα το revivogen(απο το σαιτ του) και την παρασκευη ηρθε η ειδοποιηση απο το courier καθως οταν ηρθαν ελειπα απο το σπιτι!απιστευτη ταχυτητα!σημερα πηγα και το πηρα.6μηνη θεραπεια+2 σαμπουαν.εχουν ημερομηνια ληξης 4/12
 

zoltan

New Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

παιδια μια ερώτηση θέλω να κανω. εκανa παραγγελία απο www.pharmacy2u.co.uk και με έστειλαν mail οτι δν μπόρσε να γίνει η συναλλαγή και θέλει τα στοιχεία τησ κάρτας. αφου τα είχα γραψει στη παραγγελια τα στοιχεία,γιατι με ξαναρωτάν??τα γράφω ολα? σασ ευχαριστώ ;) (ειανι η πρώτη παραγγελία απο το site τους που κάνω/μηπως πέζει ρόλο?? )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

μαλλον σοθ ζητανε εναν κωδικο που ξερει μονο η τραπεζα της καρτας...αυτους θα παρεις για να στον πουν...πριν ομως κανε copy paste το μηνυμα που σου εστειλαν..
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

zoltan είπε:
παιδια μια ερώτηση θέλω να κανω. εκανa παραγγελία απο www.pharmacy2u.co.uk και με έστειλαν mail οτι δν μπόρσε να γίνει η συναλλαγή και θέλει τα στοιχεία τησ κάρτας. αφου τα είχα γραψει στη παραγγελια τα στοιχεία,γιατι με ξαναρωτάν??τα γράφω ολα? σασ ευχαριστώ ;) (ειανι η πρώτη παραγγελία απο το site τους που κάνω/μηπως πέζει ρόλο?? )

Μήπως σου ζήτησαν φωτογραφία της κάρτας σου? Σε μερικά site όταν παραγγέλνεις για πρώτη φορά στο ζητάνε αυτό να τους στείλεις (αποκρύβοντας τα τελευταία ψηφία της κάρτας). Διάβασε μέσα στο site τους για τους τρόπους πληρωμής, ή στείλε τους email και ρώτησέ τους.
 

dim74

Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

οταν παραγγελνεις πρωτη φορα σε μερικα σαιτ σου ζητουν περα απο τα νουμερα της καρτας και εναν επιπλεον κωδικο που τον ξερει μονο η τραπεζα...μαλλον για να βεβαιωθουν πως ειναι δικαι σου η καρτα...οταν ειχα παραγγειλει απο το σαιτ του revivogen ετσι ακριβως εγινε...μου εστειλαν mail πως για να ολοκληρωθει η παραγγελια θελουν αυτο τον κωδικο...επικοινωνησα με την τραπεζα μου τον εδωσαν και μετα ολοκληρωθηκε η παραγγελια...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

dim74 είπε:
οταν παραγγελνεις πρωτη φορα σε μερικα σαιτ σου ζητουν περα απο τα νουμερα της καρτας και εναν επιπλεον κωδικο που τον ξερει μονο η τραπεζα...μαλλον για να βεβαιωθουν πως ειναι δικαι σου η καρτα...οταν ειχα παραγγειλει απο το σαιτ του revivogen ετσι ακριβως εγινε...μου εστειλαν mail πως για να ολοκληρωθει η παραγγελια θελουν αυτο τον κωδικο...επικοινωνησα με την τραπεζα μου τον εδωσαν και μετα ολοκληρωθηκε η παραγγελια...

εμένα απο το site του revivogen δεν μου το ζήτησαν αυτό, κατευθείαν την δέχτηκε την παραγγελεία.
 

zoltan

New Member
Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ REVIVOGEN

Ευχαριστω παιδια για τισ απαντησεισ σας.τουσ εστειλα mail τι θελουν ακριβως και περιμένω απαντηση.ξερετε μηπως θελει καμια ενεργοποιηση η καρτα??τωρα την εβγαλα και σκεφτομαι μηπωσ φταιει αυτο..ελπιζω να τελειωνω γρηγορα παντωσ :)
 
Μπλουζα