Ούτε μεταμόσχευση δεν θα μπορώ να κάνω. Θα υποφέρω αιώνια από αυτή την κατάρα…

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι φώτο που μας πόσταρε ο φίλος δείχνουν κεφάλι σχεδόν χωρίς ΑΑ. Όλες οι τρίχες είναι υγιείς έχουν το ίδιο πάχος και αυτές που φαίνονται πιο λεπτές σε κάποια πολύτριχα είναι αυτές που ανακυκλώνονται (~10-15%).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ δεν καταλαβαίνω τον τόσο πανικό και την άρνηση. Πρέπει ο φίλος να ηρεμίσει, να κάνει την θεραπεία με ντουτα για ικανό διάστημα (1 χρονο) χωρίς πισωγυρίσματα και μετά να δει το αποτέλεσμα και να αποφασίσει τι θα κάνει. Ο πανικός, τα πίσω-μπρος με τις θεραπείες, η απογοήτευση δεν βοηθούν. Καμία θεραπεία δεν δουλεύει αυτόματα, θέλει τον χρονο της.
 

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε με βαση αυτα που εχω διαβασει σε αυτο το νημα το μονο που εχω να σου πω ειλικρινα ειναι οτι δεν ειναι τα μαλλια το προβλημα σου. Φιλικα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απο τις μιας λογικος ο πανικος...εγω στα 29 εως τα 33 που ημουν καμμενη γη κανα 2 χρονια με ειχε παρει πολυ απο κατω σε φαση καταθλιψης.
Πιστευω με το καιρο μετα ισως το παρει αποφαση και πει δεν γαμιεται...δυσκολο μεν αλλα...
 

Disco

Well-Known Member
Εγώ δεν βλέπω να ειναι λογικό να σκέφτεται κάποιος πότε θα του συμβεί κάτι μπας και γλιτώσει και να έχει αυτοκτονικές τάσεις επειδή δεν λύνει το πρόβλημα με τα μαλλιά του, τι να πουν να πουν και αλλοι δηλαδη θα έπρεπε να ειχαν αυτοκοντήσει προ πολλού και να ειχε μειωθεί ο μισός πληθυσμός με το παραμικρό πρόβλημα που θα αντιμετώπιζε κάποιος θα αυτοκτονούσε. Και εγώ πιστεύω ότι δεν ειναι τα μαλλιά το πρόβλημα του, αλλού ειναι.
Φίλε κάνε τη θεραπεία σου με ντούτα κτλπ και οτι είναι να γίνει θα γινει, δεν οδηγεί κάπου να τρελαίνεσαι και το τρελό άγχος που έχεις μονο χειρότερα μπορεί να κάνει τα πράγματα...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Και εγώ έχω περάσει την φάση του παιδιά είναι σε κατάσταση πανικού!Θα συνέλθει!Το καλό είναι να ξεκινήσει την θεραπεία του με ηρεμία και να μην το σκέφτεται και μετά απο καιρό θα δει το αποτέλεσμα όχι μετά απο 3 μήνες!Εδώ θα είμαστε φιλαράκι να τα λέμε!
 

Konstantinos_00

Active Member
Οι φώτο που μας πόσταρε ο φίλος δείχνουν κεφάλι σχεδόν χωρίς ΑΑ. Όλες οι τρίχες είναι υγιείς έχουν το ίδιο πάχος και αυτές που φαίνονται πιο λεπτές σε κάποια πολύτριχα είναι αυτές που ανακυκλώνονται (~10-15%).
Ωραία, τότε να ξεκινήσω για μεταμόσχευση και να φτιάξω του γ****@@## κροτάφους και το hairline, αφού είμαι και σε τόσες θεραπείες και πρόθυμος να πάρω τον άπαντα. Τι; Όχι;
 

Konstantinos_00

Active Member
Φιλε με βαση αυτα που εχω διαβασει σε αυτο το νημα το μονο που εχω να σου πω ειλικρινα ειναι οτι δεν ειναι τα μαλλια το προβλημα σου. Φιλικα
Ναι, ναι, "φιλικά" δεν είναι το πρόβλημα τα μαλλιά μου και όχι ότι τα μαλλιά μου έφεραν ΟΛΑ τα υπόλοιπα. Οκκκκκκκκκκκκκ.
"Δεν είναι τα μαλλιά το πρόβλημά σου" : Εντάξει είμαστε τώρα; Από τα 17 τελειωμένος.
 

Konstantinos_00

Active Member
Εγώ δεν βλέπω να ειναι λογικό να σκέφτεται κάποιος πότε θα του συμβεί κάτι μπας και γλιτώσει και να έχει αυτοκτονικές τάσεις επειδή δεν λύνει το πρόβλημα με τα μαλλιά του, τι να πουν να πουν και αλλοι δηλαδη θα έπρεπε να ειχαν αυτοκοντήσει προ πολλού και να ειχε μειωθεί ο μισός πληθυσμός με το παραμικρό πρόβλημα που θα αντιμετώπιζε κάποιος θα αυτοκτονούσε. Και εγώ πιστεύω ότι δεν ειναι τα μαλλιά το πρόβλημα του, αλλού ειναι.
Φίλε κάνε τη θεραπεία σου με ντούτα κτλπ και οτι είναι να γίνει θα γινει, δεν οδηγεί κάπου να τρελαίνεσαι και το τρελό άγχος που έχεις μονο χειρότερα μπορεί να κάνει τα πράγματα...
Καλά, δεν μπορείτε να σκεφτείτε τα τόσα άλλα που μπορεί να φέρνουν τα μαλλιά σαν επιπτώσεις; Αυτό με ξεπερνάει. Πριν με πιάσει η κατάρα της κατάρας, ήμουν μια χαρά, η κατηφόρα άρχισε μετά και χρόνο με το χρόνο ολοένα και χειρότερα. Αφού δεν το νιώθετε και το δεν ζείτε στον ίδιο βαθμό, τότε δεν μπορείτε και να με καταλάβετε και ας γράφετε και ασταμάτητα.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλά, δεν μπορείτε να σκεφτείτε τα τόσα άλλα που μπορεί να φέρνουν τα μαλλιά σαν επιπτώσεις; Αυτό με ξεπερνάει. Πριν με πιάσει η κατάρα της κατάρας, ήμουν μια χαρά, η κατηφόρα άρχισε μετά και χρόνο με το χρόνο ολοένα και χειρότερα. Αφού δεν το νιώθετε και το δεν ζείτε στον ίδιο βαθμό, τότε δεν μπορείτε και να με καταλάβετε και ας γράφετε και ασταμάτητα.
Φιλαράκι μου οι περισσότεροι σε καταλαβαίνουν εδώ μέσα να ξέρεις!Απλά η ΑΑ άλλους τους επηρεάζει σημαντικά στην ζωή τους(Το ξέρω απο εμένα)Και άλλοι το παίρνουν ψύχραιμα!Αυτό που που προσπαθούνε τα παιδιά να σου πούνε είναι να μην στεναχωριέσαι τόσο και σε πάει πίσω στην ζωή σου......Είσαι νέο παλικάρι και έχεις την ζωη μπροστά σου...Για αυτό με την σωστή μακροχρόνια θεραπεία θα βρείς την λύση στο πρόβλημα σου και θα ξεχαστείς.......Είμαστε μαζί σου όλοι και όχι απέναντι σου!Έχεις και εσύ τα δίκια σου αλλά είτε κάτσεις να σκάσεις είτε όχι το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο........Αν δεν ξεκινήσεις σωστά πως περιμένεις να τερματίσεις τον στόχο σου?Ρώτησες κάποιον έμπειρο γιατρό για το θέμα σου?Πάντως δεν φαίνεσαι τόσο "άδειος" απο τις φώτο...... ;)
Όλοι είμαστε παθόντες και μας φέρνει σε αυτό το φόρουμ η σκασίλα μας για τα μαλλιά μη νομίζεις ότι είμαστε και εμείς καλύτερα!Εδώ θα τα λύσουμε μαζί τα θέματα μας γιατί ο ένας καταλαβαίνει τον άλλον!Μην λες την λέξη τελειωμένος ποτέ!Θα λες θα τελειώσει κάτι όταν το παρατήσω εγώ!Και εσύ δεν θα το παρατήσεις γιατί το θέλεις απλά πολέμησε το με ηρεμία και θα δεις το αποτέλεσμα που επιδιώκεις!
Φιλικά όλα τα παραπάνω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Θα μεγαλώσεις και θα καταλάβεις πόσο υπερβολική είναι αντιμετώπιση σου, ποια κατάρα ρε ΣΥΥΥΥΥΥ χαχαχαχα, κοίτα να χαλαρώσεις όπως και να χει, Με άγχος στο νιπτήρα χάνω καμία 20ρια τρίχες, χωρίς άγχος χάνω 0-1, το πολύ άγχος μπορεί όντως να φέρει καταραμένες καταστάσεις, ξεκίνα με αυτά που σου είπαν οι έμπειροι εδώ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στις φωτός που έβαλες όντως έχει θέμα τελικά. Να υποθέσω παππούδες μπαμπας φαλακροί από μικροί και μεγάλα nw? Του πήγε επιθετικά παρά πολύ και φαίνεται που πάει. Για πρώτη φάση θα τα ξύριζαν όλα να δω αν μου πηγαίνουν και να μην ταλαιπωρουμαι με διάφορα χτενίσματα κάλυψης
 

LoverBoy

Well-Known Member
Στις φωτός που έβαλες όντως έχει θέμα τελικά. Να υποθέσω παππούδες μπαμπας φαλακροί από μικροί και μεγάλα nw? Του πήγε επιθετικά παρά πολύ και φαίνεται που πάει. Για πρώτη φάση θα τα ξύριζαν όλα να δω αν μου πηγαίνουν και να μην ταλαιπωρουμαι με διάφορα χτενίσματα κάλυψης
Σωστά!Έτσι θα ήταν και ευκολότερη η θεραπεία με τα τοπικά προϊόντα λοσιόν κτλ!Καθώς θα πηγαίνουν απευθείας στην ρίζα!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ωραία, τότε να ξεκινήσω για μεταμόσχευση και να φτιάξω του γ****@@## κροτάφους και το hairline, αφού είμαι και σε τόσες θεραπείες και πρόθυμος να πάρω τον άπαντα. Τι; Όχι;
Άσε αυτά τα "τι; όχι;" και προσπάθησε να κάνεις μια συζήτηση που να οδηγεί κάπου. Οι φώτο που έβαλες με μικροσκόπιο είναι προφανές ότι δεν είναι από την λήπτρια που πόσταρες πιο πάνω, πιθανώς είναι από δότρια, επιβεβαίωσε αν είναι έτσι.
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ πάντως το μόνο που θα πω είναι ότι ο πανικός είναι κακός σύμβουλος. Κατανοώ απόλυτα την αγανάκτηση και απογοήτευση του νεαρού φίλου, αλλά με βεβιασμένες κινήσεις και αποφάσεις, με πισωγυρίσματα, με άπειρες εναλλαγές στις θεραπείες δεν γίνεται δουλειά. Φαίνεται ότι σε πάει εξαιρετικά επιθετικά, άρα η μόνη λύση είναι η ντουτα…… ξεκίνα 0,5mg κάθε μέρα για έναν τουλάχιστον χρόνο και μετά αξιολόγηση από από σχετικό και αξιόπιστο γιατρό. Πες στον μοντ να σε βάλει στο επόμενο κονς με Λορεντζο. Μέχρι τότε παίρνε το χαπάκι σου και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι άλλο, το πιο πιθανό είναι να σε πιάσει και να το σώσεις. Αλλά δώσε του ένα χρόνο τουλάχιστον χωρίς πισωγυρίσματα.
 

jersey

Well-Known Member
φιλε καλό ειναι να αφήσεις τα πειράματα με τις θεραπείες και να πάρεις τις δοκιμασμένες λύσεις φιναστερίδη, ντουταστερίδη από εκεί και πέρα δεν έχεις κάτι αλλο να κάνεις. Οπότε απλά πάρε την ντουταστερίδη για μεγάλο διαστημα και τράβα φωτο πριν και μετά από 12 μήνες να δεις τι γινεται και να συγκρίνεις τα αποτελέσματα. Στο μεσοδιάστημα μην ασχολείσαι με τα μαλλιά.
 

Konstantinos_00

Active Member
Άσε αυτά τα "τι; όχι;" και προσπάθησε να κάνεις μια συζήτηση που να οδηγεί κάπου. Οι φώτο που έβαλες με μικροσκόπιο είναι προφανές ότι δεν είναι από την λήπτρια που πόσταρες πιο πάνω, πιθανώς είναι από δότρια, επιβεβαίωσε αν είναι έτσι.
Προφανώς και είναι από την κουρεμένη δότρια οι φωτογραφίες μου. Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος στην ανάρτησή μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantinos_00

Active Member
Στις φωτός που έβαλες όντως έχει θέμα τελικά. Να υποθέσω παππούδες μπαμπας φαλακροί από μικροί και μεγάλα nw? Του πήγε επιθετικά παρά πολύ και φαίνεται που πάει. Για πρώτη φάση θα τα ξύριζαν όλα να δω αν μου πηγαίνουν και να μην ταλαιπωρουμαι με διάφορα χτενίσματα κάλυψης
Ναι, είχαν πρόβλημα φυσικά. Ο πατέρας μου για παράδειγμα γύρω στα 30 αρκετά μέσα οι κρόταφοι.

Είχα στείλει τότε στην ASMED ακριβώς τις ίδιες φωτογραφίες, επειδή τότε στο φόρουμ υπήρχαν αρκετά νήματα για τον Erdogan. Μου είχαν πει ότι πάω καρφί NW7. Τίποτα το μη συναρπαστικό, αφού φαινότανε μονομιάς...

Σιγά μην τα παρατούσα....Και άλλοι πολλοί το έλεγαν αυτό, αλλά οι άλλοι όπως είπα είναι οι άλλοι και όχι εγώ. Τώρα, το να παθαίνεις ανάσταση, όταν είδα θαύμα θαυμάτων στο πικ των αποτελεσμάτων μου και να πηγαίνεις μετά ξανά πίσω στο θάνατο, είναι αδιανόητο. Δεν υποφέρεται, δεν υπάρχει αποδοχή, δεν, δεν. Πως να το πω....Και όλα αυτά σε ακατάπαυστο, ψυχοφθόρο αγώνα.
 

Konstantinos_00

Active Member
Για εσάς που λέτε να αφήσω τα πειράματα, κλπ. Έχετε διαβάσει καθόλου για τις θεραπείες που δοκιμάζω. Υπάρχουν από πίσω ολόκληρες έρευνες, κλπ. Αν αρχίσω να τα ποστάρω και να τα επεξηγώ δεν θα έχουμε τελειωμό. Μόνο τυχαία δεν είναι αυτά που δοκιμάζω. Επίσης, μιλάμε και για το RU, έχετε διαβάσει καθόλου; Ξέρετε τι είναι να δοκιμάζεις μια λύση από τα πιο δυνατά σου χαρτιά και να είναι νεράκι, ενώ στα ξένα φόρουμ έχει πόσες μα πόσες θετικές ιστορίες/εμπειρίες;; Απλά εγώ είμαι ο καταδικασμένος/ο άτυχος/ο καταραμένος με τόσο σκατογονίδια και επιθετική ΑΓΑ. Να παίρνεις λέει μετά Pyrilutamide, είναι δεν είναι το "αυθεντικό" προϊόν και να είναι πάλι νεράκι... Από τον Μάιο του 2021 μέχρι σήμερα έχω τρελαθεί να δοκιμάζω πράγματα. Έχω χάσει πια το μέτρημα με τις πόσες θεραπείες/δοκιμές έχω κάνει.
 
Μπλουζα