Ξούρα και τέλος το μαρτύριο???σκέψεις και απόψεις..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Δεν εχω δικιο ομως που μιλαω για μεγαλη αραιωση @athenian ? Γιατι πολλοι μου λενε οτι ειμαι υπερβολικος...! Τα πλαινα αυριο κλεινω μια βδομαδα απο το κουρεμα θα ξαναπαω, τι να κανω.

Αν ρωτησεις 10 κοπελες και οι 10 θα σου πουν οτι εισαι τρελος που πιστευεις οτι εχεις προβλημα. Οποτε ναι εισαι υπερβολικος.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχεις καποιο προβλημα.
 

leas

Well-Known Member
πραγματικα σε καταλαβαινουμε για την ψυχολογια αλλα δεν εχεις οντως τοσο μεγαλο θεμα..εχω την εντυπωση πως εχεις αυτην την ολοισια τριχα που σχεδον παντα σε καπως κοντο μαλλακι φαινεται σκαλπ.,
 

MariosOik

Active Member
πραγματικα σε καταλαβαινουμε για την ψυχολογια αλλα δεν εχεις οντως τοσο μεγαλο θεμα..εχω την εντυπωση πως εχεις αυτην την ολοισια τριχα που σχεδον παντα σε καπως κοντο μαλλακι φαινεται σκαλπ.,
Καταλαβαίνω τι λες αλλά κοίταξε για παράδειγμα μετά το λούσιμο πόσο λευκό είναι το κρανίο μου και πόσο φαίνεται... Αυτό φίλε με γονατίζει γιατί είναι και στεγνό πάνω κάτω έτσι. Που οφείλεται αυτό? Η μινόξ τώρα στον 3ο μήνα που μπαίνω πιστεύεις θα κάνει δουλειά?
 

Συνημμένα

  • IMG_6835.JPG
    IMG_6835.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 82

naruto

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τι λες αλλά κοίταξε για παράδειγμα μετά το λούσιμο πόσο λευκό είναι το κρανίο μου και πόσο φαίνεται... Αυτό φίλε με γονατίζει γιατί είναι και στεγνό πάνω κάτω έτσι. Που οφείλεται αυτό? Η μινόξ τώρα στον 3ο μήνα που μπαίνω πιστεύεις θα κάνει δουλειά?
Στριψε κ γειρε λιγο το κεφαλι σου ωστε να δεις πως φαινοντε τα πλαινα στον καθρεφτη.Αν φαινοντε κ αυτα το ιδιο τοτε εισαι οκ.Αν τα πλαινα φαινοντε πιο πυκνα τοτε εχεις θεμα.
Η συμβουλη μου ειναι κουρεμα με την ψιλη τα πλαινα καθε 8-10 μερες,και τα πανω τα αφηνεις λιγο πιο μακρυα ωστε να σου δινει το illusion του full head of hair
 

MariosOik

Active Member
Στριψε κ γειρε λιγο το κεφαλι σου ωστε να δεις πως φαινοντε τα πλαινα στον καθρεφτη.Αν φαινοντε κ αυτα το ιδιο τοτε εισαι οκ.Αν τα πλαινα φαινοντε πιο πυκνα τοτε εχεις θεμα.
Η συμβουλη μου ειναι κουρεμα με την ψιλη τα πλαινα καθε 8-10 μερες,και τα πανω τα αφηνεις λιγο πιο μακρυα ωστε να σου δινει το illusion του full head of hair
Αυτό ακριβώς κάνω...! Ορίστε και καποιες φωτο, μια τωρινη, η δευτερη πριν τα κανω με μηδεν που τα ειχα με 2η σκαλα αλλα ενιωθα διαφορα και δεν αντεχα τα κουρεψα. Πολλοι μου λενε οτι ειναι και η ιδεα μου και οτι μεγαλοποιω το προβλημα. Βλεπεις δεν τα εχω ξαναξυρισει ποτε. Ενδεχεται σε αυτη στο κεντρο να ειναι στην περιοδο που τα ειχα λιγο πιο μακρυα και ισως να ναι βρεγμενα
 

Συνημμένα

  • IMG_6201.JPG
    IMG_6201.JPG
    67.2 KB · Προβολές: 80
  • IMG_3111.JPG
    IMG_3111.JPG
    593 KB · Προβολές: 68
  • IMG_6827.JPG
    IMG_6827.JPG
    835.6 KB · Προβολές: 68
  • IMG_6844.JPG
    IMG_6844.JPG
    121.3 KB · Προβολές: 61
  • IMG_6842.JPG
    IMG_6842.JPG
    85.3 KB · Προβολές: 66
  • IMG_6841.JPG
    IMG_6841.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 66
  • IMG_6840.JPG
    IMG_6840.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 67
  • IMG_6839.JPG
    IMG_6839.JPG
    678.8 KB · Προβολές: 63
  • IMG_6838.JPG
    IMG_6838.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 63
  • IMG_6838.JPG
    IMG_6838.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 63
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Στριψε κ γειρε λιγο το κεφαλι σου ωστε να δεις πως φαινοντε τα πλαινα στον καθρεφτη.Αν φαινοντε κ αυτα το ιδιο τοτε εισαι οκ.Αν τα πλαινα φαινοντε πιο πυκνα τοτε εχεις θεμα.
Η συμβουλη μου ειναι κουρεμα με την ψιλη τα πλαινα καθε 8-10 μερες,και τα πανω τα αφηνεις λιγο πιο μακρυα ωστε να σου δινει το illusion του full head of hair
 

Συνημμένα

  • IMG_6848.JPG
    IMG_6848.JPG
    155.8 KB · Προβολές: 61
  • IMG_6849.JPG
    IMG_6849.JPG
    154 KB · Προβολές: 53
  • IMG_6850.JPG
    IMG_6850.JPG
    125.4 KB · Προβολές: 52
  • IMG_6853.JPG
    IMG_6853.JPG
    282.1 KB · Προβολές: 49

naruto

Well-Known Member
Εγώ κανένα πρόβλημα δε βλέπω .και τα μπροστά και τα πιο πίσω ,και τα πλαϊνά το ίδιο "γυαλιζουν" απο το φως .
Αν σε χαλάει τόσο πολυ άστα να απομακρύνουν όπως πριν και μην τα ξαναξυρισεις
 

MariosOik

Active Member
Εγώ κανένα πρόβλημα δε βλέπω .και τα μπροστά και τα πιο πίσω ,και τα πλαϊνά το ίδιο "γυαλιζουν" απο το φως .
Αν σε χαλάει τόσο πολυ άστα να απομακρύνουν όπως πριν και μην τα ξαναξυρισεις
Αυτή η φωτο ειναι τωρα με φλας απο πολυ κοντα...! Εγω καταλαβαινω οτι η πυκνοτητα ισως να μην ειναι φυσιολογικη. Απλα σαν αραιωση θελω να ξερω αν ειναι μεγαλη ή μικρη. Σε 14 μερες που περασαν απο 0 σκαλα δεν θα επρεπε να εχει το κεφαλι? Αν τα μακρυνω θα φαινονται χειροτερα ή ειναι ετσι κακης ποιοτητας και λεπτη η τριχα που εχω και μου φαινεται μονο εμενα προβλημα? @naruto σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.
 

Συνημμένα

  • IMG_6854.JPG
    IMG_6854.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 56

athenian

Well-Known Member
Εχεις διαχυτη αλωπεκια σε μικρο βαθμο,αυτο καταλαβα τουλαχιστον εγω μετα απο τοσες φωτο.Συνεχισε την μινοξ να δεις πως θα σε παει.Νομιζω θα εισαι οκ.
 

MariosOik

Active Member
Εχεις διαχυτη αλωπεκια σε μικρο βαθμο,αυτο καταλαβα τουλαχιστον εγω μετα απο τοσες φωτο.Συνεχισε την μινοξ να δεις πως θα σε παει.Νομιζω θα εισαι οκ.
Σ´ευχαριστώ @athenian πιστευεις αν τα αφησω να μακρυνουν θα ειναι καλυτερα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
να πας να παρεις αναβολη για το στρατο γιατι δε σε βλεπω να την παλευεις,το χεις παρει πολυ ασχημα και ο στρατος θα σε πιεσει.Στα 28 σου ειναι φυσιολογικο να σε προβληματιζει η τριχοπτωση,ολοι στεναχωριομασταν αλλα αφυσικο να τρελενεσαι λες και εισαι ανωριμος 16χρονος.Για μενα κοψε φινα μινοξ και δουλεψε τιποτ αλλο πανω σου
 

MariosOik

Active Member
να πας να παρεις αναβολη για το στρατο γιατι δε σε βλεπω να την παλευεις,το χεις παρει πολυ ασχημα και ο στρατος θα σε πιεσει.Στα 28 σου ειναι φυσιολογικο να σε προβληματιζει η τριχοπτωση,ολοι στεναχωριομασταν αλλα αφυσικο να τρελενεσαι λες και εισαι ανωριμος 16χρονος.Για μενα κοψε φινα μινοξ και δουλεψε τιποτ αλλο πανω σου
Από τη μία έχεις απόλυτο δίκιο...! Από την άλλη όταν μέχρι τον Μάρτη έχεις πολύ καλό μαλλί, φράντζα κτλ κάνοντας 6 χρόνια χρήση φίνα χωρίς παρενέργειες, καταλαβαίνεις ότι αυτό το 3μηνο μου έπεσε πολύ βαρύ αδερφέ μου...
 

turnfiji123

Active Member
Από τη μία έχεις απόλυτο δίκιο...! Από την άλλη όταν μέχρι τον Μάρτη έχεις πολύ καλό μαλλί, φράντζα κτλ κάνοντας 6 χρόνια χρήση φίνα χωρίς παρενέργειες, καταλαβαίνεις ότι αυτό το 3μηνο μου έπεσε πολύ βαρύ αδερφέ μου...

Φιλε εγώ στις 3 εβδομάδες Φίνα βγήκα offside. Έχω χρήματα μαζεμένα και δεν με δέχονται οι κλινικές έξω με την δότρια και την τρίχα που έχω. Εγώ σε καταλαβαίνω αλλα σου προτείνω να πας στρατό σε αντίθεση με τον φίλο πιο πάνω που πρότεινε το φυσιολογικό (αναβολή). Εγώ θα σου πω να πας γιατί όταν εγώ πήγα, ήταν το μονο μέρος και η μονη περίοδος που δεν με ένοιαζαν τα μαλλιά. Και ίσως το μονο που χρειάζεσαι είναι να χαλαρώσεις, να ξεκολλήσεις.
 

MariosOik

Active Member
Φιλε εγώ στις 3 εβδομάδες Φίνα βγήκα offside. Έχω χρήματα μαζεμένα και δεν με δέχονται οι κλινικές έξω με την δότρια και την τρίχα που έχω. Εγώ σε καταλαβαίνω αλλα σου προτείνω να πας στρατό σε αντίθεση με τον φίλο πιο πάνω που πρότεινε το φυσιολογικό (αναβολή). Εγώ θα σου πω να πας γιατί όταν εγώ πήγα, ήταν το μονο μέρος και η μονη περίοδος που δεν με ένοιαζαν τα μαλλιά. Και ίσως το μονο που χρειάζεσαι είναι να χαλαρώσεις, να ξεκολλήσεις.
Αυτή τη στιγμή όσο και αν καταλαβαίνω τι λες δεν φαντάζεσαι καθημερινά πόσο άγχος έχω αν θα μεγαλώσουν ομοιόμορφα και αν θα μαυρίσει το κρανίο μου με τα μαλλιά γιατί ήλιο τον απαγόρεψα γιατί από β ζώνη και πίσω με μια φορα αρχισα ξεφλουδισμα. Οσες θεραπειες και να κανω με αντιπαλο το αγχος δεν θα ειναι καλα τα πραγματα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Από τη μία έχεις απόλυτο δίκιο...! Από την άλλη όταν μέχρι τον Μάρτη έχεις πολύ καλό μαλλί, φράντζα κτλ κάνοντας 6 χρόνια χρήση φίνα χωρίς παρενέργειες, καταλαβαίνεις ότι αυτό το 3μηνο μου έπεσε πολύ βαρύ αδερφέ μου...

Ρε φιλε με αυτο που γραφεις για 6 χρονια χρηση φινας πιστευω οτι υπερβαλεις. Ποιος σου συστησε στα 22 σου χρονια να ξεκινησεις φινα; και να συνεχισεις να την παιρνεις μεχρι τωρα;
28 χρονων και τωρα θα πας στρατο; τι σπουδασες;
Κοιταξε να χαλαρωσεις 28 χρονων και δεν εχουν ανοιξει ουτε οι κροταφοι σου. Αν δεν πας τωρα στρατο μετα θα ειναι πιο δυσκολα.
 

athenian

Well-Known Member
Χωρις να θελω να σε προσβαλω φιλε Μαριε,εχεις σαφως σοβαροτερα θεματα να ασχοληθεις απο την μικρη αραιωση που εχεις.Ο τροπος που γραφεις,οι φωτο που ανεβαζεις,η αγωνια που βγαζεις με ενα τοσο μικρο προβλημα δειχνουν ανθρωπο με ελαχιστη αυτοπεποιθηση και στα ορια της νευρωσης.Στα λεω φιλικα και εκ πειρας αυτα τα πραγματα.Κοιτα να φτιαξεις λιγο το ''μεσα'' σου αρχικα.
 

MariosOik

Active Member
Χωρις να θελω να σε προσβαλω φιλε Μαριε,εχεις σαφως σοβαροτερα θεματα να ασχοληθεις απο την μικρη αραιωση που εχεις.Ο τροπος που γραφεις,οι φωτο που ανεβαζεις,η αγωνια που βγαζεις με ενα τοσο μικρο προβλημα δειχνουν ανθρωπο με ελαχιστη αυτοπεποιθηση και στα ορια της νευρωσης.Στα λεω φιλικα και εκ πειρας αυτα τα πραγματα.Κοιτα να φτιαξεις λιγο το ''μεσα'' σου αρχικα.
Αρχικά ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας και που ασχολείστε μαζί μου. Αυτό που λέει ο φίλος @athenian έχει απόλυτο δίκιο. Ναι είμαι στα πρόθυρα της νεύρωσης και με έχει πάρει πραγματικά από κάτω ενώ στη ζωή μου δόξα Τω Θεώ έχω και την υγειά μου και την δουλειά μου και την οικογένειά μου δίπλα μου. @dimitris50423 σπουδασα πρωτο πτυχιο στον ΠαΠει και μεταπτυχιακο στην ΑΣΟΕΕ δουλευοντας παραλληλα. Τον περασμενο Νοεμβριο που ηταν να μπω κοβωντας ο ιδιος την αναβολη, μια απογοητευση που προκαλεσε γαστροραγια. Εχασα σε ενα μηνα λιγο πολυ 14 κιλα. Ισως απο τοτε με πηρε η κατηφορα. Σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας και συγγνωμη αν σας κουρασα. Προσωπικα για μενα το προβλημα δεν ειναι μικρο γιατι ο καθενας ξερει καλυτερα τον εαυτο του. Ισως να το μεγαλοποιω λογω του οτι σαν δευτερη δουλεια δουλευα υποδοχη σε μαγαζι βραδυ και δινω υπερβολικη σημασια στην εξωτερικη εμφανιση. Τελος Δημητρη δυστυχως την φινα μου την συνεστησε 22 ετων οπως λες ενας φαρμακοποιος σαν χαπι που κανει θαυματα χωρις να μου πει περι πανεργειων κτλ. Δεν θα το ξεκινουσα πιθανοτατα. Τουλαχιστον ειμαι τυχερος που δεν εβγαλα ποτε παρενεργειες και πριν 10 μερες εκανα προληπτικα και σπερματογραμμα στο οποιο τα επιπεδα μου δεν ηταν απλα φυσιολογικα αλλα και πολυ ανεβασμενα. Εκει μου εφυγε ενα βαρος. Τεσπα, θα προσπαθησω να ηρεμησω απλα ρε παιδια μιας και σας ανοιξα την καρδια μου, οταν εχεις κατα καιρους αντιμετωπισει χιλιες 2 μαλακιες και απογοητευσεις στη ζωη σου, ερχεται και κατι ξαφνικο οπως αυτο να σε ριξει ακομα περισσοτερο. Σας ευχαριστω και παλι και συγγνωμη αν σας κουρασα.
 

athenian

Well-Known Member
Δεν μας κουρασες φίλε. Είμαστε εδώ και για να αλληλοϋποστηριζομαστε. Απλά να θέσεις λίγο το πρόβλημα στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ του διάσταση κι όχι να το μεγαλοποιεις. Συγγνώμη αν σε πήρα λίγο από τα μούτρα. Καλή συνέχεια.
 
Μπλουζα