Μικρο προβλημα αλλα δεν το αντεχω. εσεις τι θα κανατε?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε είμαι στην ίδια ακριβώς ηλικία και έχω το ίδιο πρόβλημα και εγώ μεγάλους κροταφους αλλά χειρότερη ποιότητα τρίχας hairline σκέψου ότι απλά κρατάς το μαλλι που έχεις το συντηρείς για να μπορέσεις να κάνεις μια καλή μμ αργότερα τώρα παίξε με μινοξιδιλη και βρες το κουρεμα που σου ταιριάζει εγώ αυτό κάνω
Αν κάνεις μμ τώρα θα ναι ταλαιπωρία και έχεις και πολύ μαλλί αν πάθεις shockloss? Μετά θα βλαστ μας τη στιγμή που έκανες...ξέρω και εγώ ίδια ηλικία είμαι και λες ρε γαμωτο να μη με επιανε στα 30..βλέπω μέσα κάτι τύπους που είναι 30 35 και είναι nw3!!!αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι αυτα

sockloss φιλε μου εφοσον εβαζε σε τελειως φαλακρη περιοχη οπως εχει στους κροταφους δεν θα παθαινε γιατι δεν θα ειχε επεμβει αναμεσα στα μαμα μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε έχεις εν μέρει δίκιο.Είμαι 24 κ από τα 20 μου αντιμετωπίζω κ γω θέμα. Κ αυτό είναι το γαμώτο με τις μεταμοσχεύσεις.Όσο είσαι στα καλύτερα χρόνια σου,20-30 απλά επιδεινώνεσαι,τόσο όμως όσο να μην χρειάζεσαι ΜΜ (συνήθως). Όμως τότε είναι που σε καίει. Τι να το κάνεις να βάλεις στα 35-40 που έχουν αλλάξει κ οι προτεραιότητες σου κ είναι πιο "αποδεκτό" το θέαμα...? Σε νοιώθω άπειρα.
Όμως,θα πρέπει να σου πω πως είσαι από τους τυχερούς μέσα στην ατυχία σου. Γτ έχεις θέμα μόνο σε συγκεκριμένα σημεία,όχι παντού. Το υπόλοιπο κομμάτι φαίνεται πάρα πολύ καλά! Εγώ πχ αντίθετα αραιώνω σιγά σιγά παντού... Προσπάθησε να συνειδητοποιήσεις πως ΟΚ,δν είναι όπως θα το θελες ιδανικά,αλλά αντικειμενικά είσαι μια χαρά...!


Κανεις λαθος οσο και να αλλαξουν οι προτεραιοτητες στα 30-35-40-45 παλι το ιδιο κολημα θα εχεις με το μαλλι και το ιδιο κομπλεξ αυτο δεν αλλαζει.εγω εκανα στα 33 ειμαι 37 και με καει παρα πολυ.
Ειδικα αν εισαι και ελευθερος αστα να πανε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
φιλε μ σε καταλαβαινω απολυτα αλλα εισαι πολυ μικρος ακομα σε 5 μερες κανω μ/μ αλλα ειμαι στα 36 .δυστηχως πρεπει να αποδεχτεις την εικονα σου (να το βγαλεις απο το μυαλο σου) δε ξερεις ποια θα ειναι η πορεια σου κ δε μπορεις να ρισκαρεις δοτρια απο τωρα


Νηματακι Salonikie.Καλη επυτιχια ρε man.Kαι να τηρεις της οδηγειες κατα γραμμα...
 

keraunoss

New Member
Να βρεις καμια γκομενα και να ανεβασεις την αυτοεκτιμηση σου λιγο.21 χρονων να σκεφτεσαι για μμ...ξεκολλα.

Τη βρήκες τη λυση βλέπω. Χαχαχαχα.

Άμα οι γυναίκες τα έλυναν όλα...

ΥΓ: Έχω γκομενα. Δεν είναι θέμα αυτοεκτίμησης. Είναι θέμα μη συμβιβασμού με γενετική ανωμαλία για την οποία δεν έχω καμία ευθύνη
 

keraunoss

New Member
φιλε μ σε καταλαβαινω απολυτα αλλα εισαι πολυ μικρος ακομα σε 5 μερες κανω μ/μ αλλα ειμαι στα 36 .δυστηχως πρεπει να αποδεχτεις την εικονα σου (να το βγαλεις απο το μυαλο σου) δε ξερεις ποια θα ειναι η πορεια σου κ δε μπορεις να ρισκαρεις δοτρια απο τωρα

Οταν λες "να ρισκαρεις δοτρια", ποιο ειναι το χειροτερο που θα μπορουσε να συμβει και ποια η πιο πιθανη εκδοχη?

Επισης, τι πιθανοτητες υπαρχουν να προβλεφθουν τα παραπανω αρνητικα ενδεχομενα? (Η δεν υπαρχουν?)
 

keraunoss

New Member
δεν θα μπω καν στο κοπο να διαβασω το κατεβατο...και μονο που διαβασα λιγο ποιο κατω 20 χρονων και μεταμ και ειδα τις φωτο μονο...χωρις να εχω κατι με το παιδι απλα γελασα!Πραγματικα το μοναδικο ατομο που ειχε σοβαρο θεμα σε αυτη την ηλικια που αξιζε να ασχοληθουμε ηταν ο ζαχος δογκανος!Δεν εχω κατι με το παιδι και ουτε θελω να το παιξω εξυπνος...

Η δεν εχεις χασει καθολου μαλλι για να καταλαβαινεις πιο ειναι το θεμα - πραγμα δυσκολο μιας και εισαι εδω μεσα, η απλα αγνοεις τελειως την σημασια της εξωτερικης σου εμφανισης, η οποια θεωρω οτι πρεπει να ειναι αψογη σε οποιαδηποτε ηλικια και αν εισαι, κανοντας οτι ειναι δυνατον για να τη βελτιωσεις.
 

keraunoss

New Member
Καλα κανεις και δν επιβαρυνεις τον οργανισμος σου με χαπια για Α..Α γιατι το προβλημα σου ειναι πολυ μικρο.
Χανοντας μαλλια απο hairline αλλαζουν τα χαρακτηριστικα του προσωπου λογικο ειναι σε τετοια μικρη ηλικια να σε πιανει μια ανασφαλεια, αλλα
σκεψου οτι αλλοι ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση απο σενα και δν κανουν οπως κανεις εσυ!

Δεν εχω παραληρησει κιολας, αλλα δεν θα με χαλαγε να το διορθωνα. Ακομη και αν αλλοι ειναι σε χειροτεροι κατασταση, ο καθενας κοιταει να διορθωσει την κατασταση του εαυτου του, οποτε δεν με παρεηγορει και πολυ το γεγονος οτι καποιος αλλος εχει λιγοτερο μαλλι.
 

hijikos

Active Member
Γιατι δεν ειναι το μαντειο τον δελφον, Θα βαλει εκει που εχεις προβλημα και σε 2-3 χρονια θα αραιωσης ποιο πανω θα σου μεινει ενα τσουλουφι μπροστα και μετα θα εισαι σαν πετινος .Για το καλο σου το λεμε καθε λιγο και λιγακι μετα θα τρεχεις για μ.μ και στο τελος που θα ταχρειαστεις πραγματικα δν θα εχεις δοτρια.
 

mikegad

Well-Known Member
Εξηγεις το γιατι σε παρακαλω?
Πρόβλημα ναι υπάρχει αλλά είναι πολύ μικρό σε σχέση με την ηλικία σου.
Αυτο σημαίνει πως έχεις πολλές πιθανότητες να προχωρήσει στο μέλλον.
Πράγμα που σημαίνει αν πας να βάλεις τώρα στους κροτάφους και σε δυο χρόνια προχωρήσει προς τα μέσα θα πρέπει να ξαναπας ,και μετα από δυο χρόνια ακόμα πάλι τα ίδια πιθανόν κλπ

Αν βάλεις τώρα και συνεχιστεί η αραίωση είσαι αναγκασμένος να πηγαίνεις ,γιατί το κενό που θα δημιουργείται κάθε φορά θα είναι τρισχειρότερο από ότι είσαι τώρα.

Αν βάλεις και ότι σε κάθε μεταμόσχευση θα πρέπει και για κάνα χρόνο να αποφεύγεις ορισμένα πράγματα κάθε φορά όπως πχ τον ήλιο ,θα κάνεις ζωάρα από δω και πέρα

Με αυτά τα κριτήρια κανένας σοβαρός γιατρός δεν θα δεχόταν να σε αναλάβει.

Επίσης κάτσε να διαβάσεις λίγο στο φόρουμ ,θα βρεις πολλές πληροφορίες και άσε τον καταιγισμό ερωτήσεων γιατί τα περισσότερα που ρωτάς είναι αυτονόητα και χιλιοειπωμένα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spiros27

Member
Πρόβλημα ναι υπάρχει αλλά είναι πολύ μικρό σε σχέση με την ηλικία σου.
Αυτο σημαίνει πως έχεις πολλές πιθανότητες να προχωρήσει στο μέλλον.
Πράγμα που σημαίνει αν πας να βάλεις τώρα στους κροτάφους και σε δυο χρόνια προχωρήσει προς τα μέσα θα πρέπει να ξαναπας ,και μετα από δυο χρόνια ακόμα πάλι τα ίδια πιθανόν κλπ

Αν βάλεις τώρα και συνεχιστεί η αραίωση είσαι αναγκασμένος να πηγαίνεις ,γιατί το κενό που θα δημιουργείται κάθε φορά θα είναι τρισχειρότερο από ότι είσαι τώρα.

Αν βάλεις και ότι σε κάθε μεταμόσχευση θα πρέπει και για κάνα χρόνο να αποφεύγεις ορισμένα πράγματα κάθε φορά όπως πχ τον ήλιο ,θα κάνεις ζωάρα από δω και πέρα

Με αυτά τα κριτήρια κανένας σοβαρός γιατρός δεν θα δεχόταν να σε αναλάβει.

Επίσης κάτσε να διαβάσεις λίγο στο φόρουμ ,θα βρεις πολλές πληροφορίες και άσε τον καταιγισμό ερωτήσεων γιατί τα περισσότερα που ρωτάς είναι αυτονόητα και χιλιοειπωμένα




Αυτο που λες το τελευταιο φιλε δεν ισχυει ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οποια ερωτηση θελει και για ενα νεο μελος στο φορουμ ειναι δυσκολο να βρει κατι συγκεκριμενο που θελει να ρωτησει γιατι υπαρχουν τοσες ερωτησεις τοσα νηματα
που καπου χανεσαι και αυτο θα πρεπε να το ξερεις.
Τωρα αν δε θες μην μπανεις στη διαδικασια να απαντησεις οταν καποιος ανοιγει ενα θεμα το κανει για να ρωτησει αυτα που θελει και ισως και μεσα απο φωτογραφιες να αναζητησει πιο συγκεκριμενς πληροφοριες για το κεφαλι του!! τωρα θεματα οπως αγορα μινοξιδιλης η χρηση proscar η χρηση derma roller εκει ναι ισχυει αυτο που λες
 

FreeThinker

Well-Known Member
δεν θα μπω καν στο κοπο να διαβασω το κατεβατο...και μονο που διαβασα λιγο ποιο κατω 20 χρονων και μεταμ και ειδα τις φωτο μονο...χωρις να εχω κατι με το παιδι απλα γελασα!Πραγματικα το μοναδικο ατομο που ειχε σοβαρο θεμα σε αυτη την ηλικια που αξιζε να ασχοληθουμε ηταν ο ζαχος δογκανος!Δεν εχω κατι με το παιδι και ουτε θελω να το παιξω εξυπνος...

Dynamics μαλλον δεν εχεις δει τα δικα μου νηματα φιλε... και γω 21 ειμαι και δεν παιρνω φινα. Εγω ειμαι αξιος προσοχης νομιζω! :p

Κεραυνε, θα σου πω γιατι να μην κανεις μεταμοσχευση απο τωρα. Οι μεταμοσχευσεις που μπορεις να κανεις στη ζωη σου δεν ειναι απεριοριστες. Ο αριθμος τους εξαρταται απο το ποσο μαλλι μπορεις να δωσεις απο πισω και απο τα πλαγια του κεφαλιου σου. Αν χαλας τσαμπα τριχες για να καλυψεις κροταφους, και μετα σου ανοιξει το μπιφτεκι και δεν εχεις μαλλι να το καλυψεις θα τρεχεις και δε θα φτανεις. Εχεις ανοιξει στους κροταφους, ε και? Εγω ειμαι 21 και η hairline μου ειναι γαμησε τα και εχω αραιωση και στο μπιφτεκι, και αυτο που εχεις εσυ δε το θεωρω καν προβλημα συγκρινοντας με τα δικα μου.

Κανε αμα θες μ/μ, αν βρεις καποιον να δεχτει, αλλα να θυμασαι οτι αν αρχισεις και αραιωνεις παντου, θα κοιτας αυτες τις φωτο που ανεβασες και θα σου φαινεσαι Γιοκαρινης. Μπορει και να μην αραιωσεις καν βεβαια παραπανω, δε ξερεις. Δες λιγο τον Henry Cavill sto superman vs batman να ηρεμησεις λιγο.
 

mikegad

Well-Known Member
Αυτο που λες το τελευταιο φιλε δεν ισχυει ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οποια ερωτηση θελει και για ενα νεο μελος στο φορουμ ειναι δυσκολο να βρει κατι συγκεκριμενο που θελει να ρωτησει γιατι υπαρχουν τοσες ερωτησεις τοσα νηματα
που καπου χανεσαι και αυτο θα πρεπε να το ξερεις.
Τωρα αν δε θες μην μπανεις στη διαδικασια να απαντησεις οταν καποιος ανοιγει ενα θεμα το κανει για να ρωτησει αυτα που θελει και ισως και μεσα απο φωτογραφιες να αναζητησει πιο συγκεκριμενς πληροφοριες για το κεφαλι του!! τωρα θεματα οπως αγορα μινοξιδιλης η χρηση proscar η χρηση derma roller εκει ναι ισχυει αυτο που λες
Ρε Σπύρο πλάκα μου κάνεις,το διαβασες το θέμα από την αρχή ή είδες το τελευταίο σχόλιο μόνο και λες ρε δε γράφω κάνα μήνυμα που χω καιρό να γράψω....
Το παλίκάρι γράφει πως διαβάζει 2 ΧΡΟΝΙΑ το φόρουμ...για ξαναδιάβασε λίγο τις απορίες του από την αρχή.Και 1 βδομάδα να το διάβαζε θα είχε λύσει τα 2/3 των αποριών του.
Εδώ την είπε στον Dynamics επειδή βάσει φώτο και ηλικίας του είπε το αυτονόητο.

Το θέμα το άνοιξε καθαρά για να βρεθεί να του πει κάποιος "φίλε πήγαινε να κάνεις μεταμόσχευση"...ε μέχρι να βρεθεί κάποιος να του το πει θα ρωτάει "γιατί να μην κάνω τώρα μεταμόσχευση"
 
Τελευταία επεξεργασία:

AmazingG

Member
1ον, μην είστε σκληροί με το παιδί!, ίδια ηλικία ακριβώς και γω, κροτάφους πρόβλημα, πιο χάλια ποιότητα τρίχας. Αγορίνα θα σου λεγα να μην βιαστείς σκέψου το λίγο, βάλε και μια photo παραπάνω να εκτιμήσουμε όλο το μαλλί-κεφάλι, είναι νωρίς ακόμα (και ναι είναι τα πιο σημαντικά χρόνια...)
 

spiros27

Member
Ρε Σπύρο πλάκα μου κάνεις,το διαβασες το θέμα από την αρχή ή είδες το τελευταίο σχόλιο μόνο και λες ρε δε γράφω κάνα μήνυμα που χω καιρό να γράψω....
Το παλίκάρι γράφει πως διαβάζει 2 ΧΡΟΝΙΑ το φόρουμ...για ξαναδιάβασε λίγο τις απορίες του από την αρχή.Και 1 βδομάδα να το διάβαζε θα είχε λύσει τα 2/3 των αποριών του.
Εδώ την είπε στον Dynamics επειδή βάσει φώτο και ηλικίας του είπε το αυτονόητο.

Το θέμα το άνοιξε καθαρά για να βρεθεί να του πει κάποιος "φίλε πήγαινε να κάνεις μεταμόσχευση"...ε μέχρι να βρεθεί κάποιος να του το πει θα ρωτάει "γιατί να μην κάνω τώρα μεταμόσχευση"



Καλα σου απανταω για αυτο που πιστευω το διαβασα το θεμα αλλα δεν εδωσα βαση!! αλλα και 2 χρονια να διαβαζεις δεν εχει σχεση καποιος γραφει για την δικη του περιπτωση και ισως και να του λυθουν καποιες αποριες σχετικα με το δικο του κεφαλι
Ενταξει δε λες παλι καλα που δεν εχει βρεθει κανεις να του πει "πηγαινε κανε μμ" το φορουμ πιστευω ειναι για να βοηθαει. Τωρα επιθεσεις σε επιπεδο προσωπικου "δεν διαβαζω" "δεν κανω."."εγραψες γιατι ειχες καιρο να γραψεις" "ηθελες κατι να πεις" κρατα τες για παρτη σου..
Εγραψα επειδη πραγματικα το πιστευω οτι οποιος διαβαζει και παρακολουθει στο φορουμ δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ρωτησει για την περιπτωση του και μεσα απο την εμπειρια των υπολοιπων να καλυφθουν οι δικες του ανασφαλειες!!Δεν ειναι κακο και εσυ σαν πιο εμπειρος και που γραφεις πιο συχνα κοιτα αν θες να απαντησεις αλλιως κανε σκιπ το θεμα γιατι η γνωμη σου μπορει να ειναι χρησιμη για τον αλλον
Δεν ρωτησε το παιδι "παιδια καλησπερα ξερετε πως βαζω μινοξιδιλη " Λεει κατι που αν θες να ξερεις και εμενα λογω ηλικιας με ειχε απασχολησει πολυ οταν ειχε πρωτοεμφανιστει η τριχοπτωση γιατι επηρεαζεται πολυ η ψυχολογια σου
Καλο βραδυ
 

mikegad

Well-Known Member
Σπυρο αν το πηρες σαν προσωπικη επιθεση ,ειλικρινα καμια τετοια προθεση δεν ειχα ,ουτε προς εσενα ,ουτε προς το παιδι ,αλλα το πρωτο πραγμα που γραφει ειναι πως διαβαζει 2 χρονια...οποτε δεν περιμενεις να ακουσεις πραγματα που τα κατανοεις και με μια μερα διαβασμα.Αφου το πηρες παντως ετσι συγνωμη.

Απο κει και περα φιλε που ανοιξες το θεμα ,αρχισε να διαβαζεις περιστατικα απο μεταμοσχευσεις και θα μαθεις πολυ περισσοτερα πραγματα απο αυτα που ρωτας και θα εισαι πιο υποψιασμενος σε πιθανη μελλοντικη εξελιξη.Στην θεση σου παντως θα κοιτουσα να σωσω τα υπολοιπα με καποια θεραπια (εστω ελαια) πραγμα πολυ πιο σοβαρο
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μεγα λαθος η μμ για σενα. Εχεις τρελη πυκνοτητα στα υπολοιπα. Και στον καλυτερο να πας θα κανει μπαμ. Ασε που θα χασεις και αλλα θα τρεχεις μετα για μπαλωματα. Εχεις δρομο μπροστα σου για να αρχισεις να το σκεφτεσαι, ποσο μαλλον να το κανεις και εννοειτε εκτος Ελλαδας.
 

keraunoss

New Member
Το θέμα το άνοιξε καθαρά για να βρεθεί να του πει κάποιος "φίλε πήγαινε να κάνεις μεταμόσχευση"...ε μέχρι να βρεθεί κάποιος να του το πει θα ρωτάει "γιατί να μην κάνω τώρα μεταμόσχευση"

Με ξερεις πολυ καλα φαινεται!
 
Μπλουζα