Μετα απο χρήση 10 έτων regaine παρανέργειες....μονίμες και μ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

eimaitheos

New Member
Λοίπον κάνω χρήση regaine 10 χρόνια περίπου πλήν όμως με διακόπες.Δηλαδή αρχίζει η τριχόπτωση αρχίζω και το regaine σε ενα μηνά μου πέφτουν τα μαλλία σε μεγάλο βαθμό δηλαδή να φαίνομαι ένα σταδιό πριν την πλήρη γυαλάδα!!!μέτα απο 3 μήνες περίπου μου έχουν βγεί τα μαλλία χωρις ιχνή φαλάκρας ..Αυτο συμβαίνει δυο φορες το χρόνο ...δηλαδή κάνω θεραπεία για 3-4 μηνες σταματαώ για 2-3 μήνες και μετα ξαναρχίζω.το σίγουρο πάντως οτι θα ήμουν φαλακρός απο τα 21 αν δεν έκανα την θεραπεία...Λοιπόν να άρχισω απο τις παρενεργείες που συμβαίνουν συνηθώς κατα την διάρκεια χρήσης regaine.1).πρηξιμό στο προσωπό(συνήθες φαινόμενο) 2)τριχοφυία στο πρόσωπο χέρια και πλάτη όταν ολοκληρώνω την θεραπεία. 3).όταν μου ξεφέυγει λιγη παραπάνω δόση!!πρηξιμό στα πόδια...4).πολλες φορές ξυπνάω με τελειώς στεγνο στόμα...5)την ξηροδερμία στο κεφάλι την εχω ξεπερασει με σαμπουάν και αλοή vera.6)και σπάνια ζαλάδες...Αυτά είναι επιβαβαιωμένα γιατι έχω την πολυτέλεια να συγκρινώ τι γίνεται οταν σταματάω την χρήση που δεν υπάρχουν αυτά που σας λεώ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

eimaitheos

New Member
ΜΟΝΙΜΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Εκτος απο τις παροδικές παρενέργειες έχω παρατηρήσει τα τελευταια 1-2 χρονια και μερικές μονιμές που δεν σταματάνε οταν διακοπτώ την χρήση regaine ..υψηλή πιέση γυρώ στο 15 συνέχεια..και φλεβιτιδά στα πόδια και κουράση.θα μου πειτέ αυτα μπορεί να μην ειναι απο το regaine...αλλά νομίζω αυτός έιναι ο λόγος...για τα πόδια συγκεκριμένα οταν κάνω χρήση regaine και πρηζονται εχώ την ιδια αισθηση που έχω τώρα μονιμά(το τελευταιο έτος) δηλαδή κουράση και κάτι σαν μουδιασμά(ζεστή)..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μετα απο χρήση 10 έτων regaine παρανέργειες....μονίμες κα

η μινοξιδιλη δεν κανει για ολους
στο θεμα http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,880.0.html
καπου εκει γραφω για την μινοξιδιλη ριξε μια ματια

γενικα οταν υπαρχουν παρενεργειες σε θεματα πιεσης προσπαθησε να με την διατροφη να αποφευγεις πραγματα που ανεβαζουν την πιεση
συννενοησου και με τον γιατρο σου σε παρακολουθει


ενω θεματα κατακρατησης αντιμετωπιζονται πιο ευκολα πινοντας πολλα υγρα και κοβοντας το αλατι απο το φαγητο σου

αν δεν θες να κανεις κατι απο τα παραπανω
τοτε ισως χρειαστει να διακοψεις την χρηση της μινοξιδιλης

η μινοξιδιλη μπορει να συντελει στο προβλημα σου
αλλα και χωρις την χρηση της πιστευω καποιες τιμες θα ειναι παλι ανεβασμενες
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα