Μεταμόσχευση στην Ελλάδα; Με τίποτα!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
πιστευω οσοι ειναι παλιοι εδω μεσα μπορουν να σχηματισουν αποψη ποιοι ειναι σωστοι και ποιοι οχι,που πρεπει να πανε και που οχι.
Τωρα για τους νεους που δεν ξερουν τους περνει η μπαλα.
Ενα εχω να πω: Όποιος λέει πολλά ψέματα πρέπει να έχει πολύ καλή μνήμη.
Μερικοι νομιζουν το οτι ειμαστε ελληνες ειμαστε και μπροστα σε ολα αλλα δυστηχως ειμαστε πολυ πισω σε πολλα ακομη πραματα και οχι μονο στο θεμα της μεταμοσχευσης.


πιστευω οσοι ειναι παλιοι εδω μεσα μπορουν να σχηματισουν αποψη ποιοι ειναι σωστοι και ποιοι οχι,που πρεπει να πανε και που οχι.
Τωρα για τους νεους που δεν ξερουν τους περνει η μπαλα.
Ενα εχω να πω: Όποιος λέει πολλά ψέματα πρέπει να έχει πολύ καλή μνήμη.
Μερικοι νομιζουν το οτι ειμαστε ελληνες ειμαστε και μπροστα σε ολα αλλα δυστηχως ειμαστε πολυ πισω σε πολλα ακομη πραματα και οχι μονο στο θεμα της μεταμοσχευσης.
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπήκα σήμερα στο site της H*C και επικοινώνησα στο chat που έχουν. Εκτος ότι μου απάνταγε αργά μου έκανε εντύπωση που μου έγραφε στα greeklish. Τέλος πάντων μου έδωσε το email τους και τους έστειλα τις φωτογραφίες μου να κάνουν μια εκτίμηση. Για μια απλή εκτίμηση μπήκα και μου ζήταγε τηλέφωνο επικοινωνίας και ραντεβού να βρεθούμε από κοντά σύντομα. Λίγο πιεστικό μου φάνηκε σαν τρόπος προσέγγισης.
Πάντως το email τους γιατί δεν υπάρχει πουθενά? μονο τηλέφωνο επικοινωνίας έχει.


Το ίδιο και για το site της D*I, πουθενά το email τους, μονο τηλεφωνα. Έκανα εκεί που λέει για online διάγνωση όπου μου ζήταγε και το κινητό μου που δεν μου άρεσε και τόσο πολύ από την στιγμή που έχω βάλει το email μου. Aνέβασα 3 φωτογραφίες και περιμένω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Bouklas στειλε mail στον Κ.φι**ρη..Εγω μαυτον ειχα παρε δωσε με mail και φωτο που εστελνα.
Ειχα μιλησει μαζι του οταν ενδιαφερομουν και μετα οταν ημουν ετοιμος να κανω μεταμοσχευση τον ξαναπηρα τηλεφ μετα ενα χρονο και με θυμοταν.Ολο αυτον τον χρονο ουτε με ενοχλησαν απλα με ειπαν οταν ειμαι ετοιμος να τους παρω τηλεφ.
Παντως με εκανε εντυπωσει που με θυμοταν και θυμοταν ολα οσα ακριβως ειπαμε.
Τα ειχε σημειωμενα μαλλον.
Επισης και ο κυριος Γε***ιου ενδιαφερθηκε πολυ για μενα οσο ειχα επικοινωνια τις λιγες φορες μαζι του.


Edit από Chs: Διακριτικά σε ονόματα Είναι κανόνας αγαπητέ John_john να μπαίνουν διακριτικά σε επωνυμίες και ονόματα. Ευχαριστώ.
 

Bouklas

Well-Known Member
krhtikos21 είπε:
ψάχνεσαι και εσύ? ή έτσι ρωτάς?

Και ψάχνομαι και ρωτάω μαζί. Θέλω να δω έτσι στο περίπου ποσα θα μου πούνε σε λεφτά, τρίχες και μετά αποφασίζω αν αξίζει η όχι. Για τους κροτάφους ενδιαφέρομαι πιο πολύ, να φαίνεται καλή η hairline και λίγο για πύκνωση στο κέντρο. Με αυτά θα είμαι εντάξει πιστεύω για αρκετά χρονια ακόμα, έτσι δικη μου εκτίμηση. Αν παίζουν τιμές με 1.5 το μόσχευμα και με τόσο που θέλω να καλύψω νομίζω θα μου βγει σε καλή τιμή. Αλλα όπως είπα μια εκτίμηση θέλω να μου πούνε.
 

Bouklas

Well-Known Member
John_John1 είπε:
Bouklas στειλε mail στον Κ.φιουρη..Εγω μαυτον ειχα παρε δωσε με mail και φωτο που εστελνα.
Ειχα μιλησει μαζι του οταν ενδιαφερομουν και μετα οταν ημουν ετοιμος να κανω μεταμοσχευση τον ξαναπηρα τηλεφ μετα ενα χρονο και με θυμοταν.Ολο αυτον τον χρονο ουτε με ενοχλησαν απλα με ειπαν οταν ειμαι ετοιμος να τους παρω τηλεφ.
Παντως με εκανε εντυπωσει που με θυμοταν και θυμοταν ολα οσα ακριβως ειπαμε.
Τα ειχε σημειωμενα μαλλον.
Επισης και ο κυριος Γεωργιου ενδιαφερθηκε πολυ για μενα οσο ειχα επικοινωνια τις λιγες φορες μαζι του.

Σε ευχαριστώ φιλε μου θα τον ψάξω στο net να τον βρω ή αν θες στήλε μου σε pm το email του αν το έχεις εύκαιρο φυσικά. Για τον κ. Γεωργίου έχω διαβάσει καλά λόγια εδώ μέσα οποτε έτυχε. Όπως είπα θέλω απλά να μου πούνε μια εκτίμηση. Με τον γεωργίου πως θα έχω δικη του γνώμη έχεις το email του?


athenian είπε:
Με 1, 5 ευρώ? Έχεις δει τον τιμοκατάλογο της H*C ?

Ναι τον είδα και δεν με ενδιαφέρει καν. Θα πω μέχρι ποσα μπορώ να διαθέσω ποσο κάλυψη θέλω και αν δεν θέλουν κανένα πρόβλημα.
 

Gio

New Member
Φίλε bouklas-Γιάννη , όπως βλέπεις και από τις τελευταίες συζητήσεις είμαι το μαύρο πρόβατο! Χεχεχε. Α! Και "άτυπος αντιπρόσωπος" και "υπάλληλος" και ο "λαμβάνω δώρα". Χαριτολογώ βεβαίως και αυτό που θα σου πω σοβαρά είναι να μην ασχολείσαι με μεταμοσχεύσεις!!! Έχεις ένα υπέροχο μαλλί αδερφέ, κράτησε το! Αλήθεια σου λέω, πραγματικά δεν χρειάζεσαι ΜΜ..
 

Bouklas

Well-Known Member
Gio είπε:
Φίλε bouklas-Γιάννη , όπως βλέπεις και από τις τελευταίες συζητήσεις είμαι το μαύρο πρόβατο! Χεχεχε. Α! Και "άτυπος αντιπρόσωπος" και "υπάλληλος" και ο "λαμβάνω δώρα". Χαριτολογώ βεβαίως και αυτό που θα σου πω σοβαρά είναι να μην ασχολείσαι με μεταμοσχεύσεις!!! Έχεις ένα υπέροχο μαλλί αδερφέ, κράτησε το! Αλήθεια σου λέω, πραγματικά δεν χρειάζεσαι ΜΜ..

Ρε συ φιλε τους κροτάφους ήθελα να φτιάξω τίποτα άλλο, να γίνει η hairline ωραία μετά θα είμαι ευτυχισμένος. Δεν πιστεύω να θέλω πολλά grafts, ίσως με 2-2.5-3.000 ευρώ να έχω καθαρίσει. Δεν είμαι διαθετειμένος να δώσω ούτε 5-6-7.000 και να πάω ελλάδα όπου τα τελευταία χρονια όπως λέτε έχει γίνει βελτίωση ενώ έξω είναι πάντα πιο μπροστά. Η θα δώσω ότι έγραψα για να καλύψω το πρόβλημα μου η αλλιώς εξωτερικό (που μπορεί να μένω και μόνιμα) εκεί τουλάχιστον με τα γραφόμενα εδώ μέσα είτε σου κάνουν strip είτε fue έχεις και γαμώ τα αποτελέσματα και καλύτερη πυκνότητα, μιλάω πάντα για τους γνωστούς γιατρούς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Bouklas είπε:
Gio είπε:
Φίλε bouklas-Γιάννη , όπως βλέπεις και από τις τελευταίες συζητήσεις είμαι το μαύρο πρόβατο! Χεχεχε. Α! Και "άτυπος αντιπρόσωπος" και "υπάλληλος" και ο "λαμβάνω δώρα". Χαριτολογώ βεβαίως και αυτό που θα σου πω σοβαρά είναι να μην ασχολείσαι με μεταμοσχεύσεις!!! Έχεις ένα υπέροχο μαλλί αδερφέ, κράτησε το! Αλήθεια σου λέω, πραγματικά δεν χρειάζεσαι ΜΜ..

Ρε συ φιλε τους κροτάφους ήθελα να φτιάξω τίποτα άλλο, να γίνει η hairline ωραία μετά θα είμαι ευτυχισμένος. Δεν πιστεύω να θέλω πολλά grafts, ίσως με 2-2.5-3.000 ευρώ να έχω καθαρίσει. Δεν είμαι διαθετειμένος να δώσω ούτε 5-6-7.000 και να πάω ελλάδα όπου τα τελευταία χρονια όπως λέτε έχει γίνει βελτίωση ενώ έξω είναι πάντα πιο μπροστά. Η θα δώσω ότι έγραψα για να καλύψω το πρόβλημα μου η αλλιώς εξωτερικό (που μπορεί να μένω και μόνιμα) εκεί τουλάχιστον με τα γραφόμενα εδώ μέσα είτε σου κάνουν strip είτε fue έχεις και γαμώ τα αποτελέσματα και καλύτερη πυκνότητα, μιλάω πάντα για τους γνωστούς γιατρούς.

Eντάξει, αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και την εξέλιξη της τριχόπτωσης στο μέλλον.. αν τώρα βάλεις στους κροτάφους ( μεγάλη πυκνότητα= περισσότερα μοσχεύματα) και στο προσεχές μέλλον χάσεις και στην κορυφή... θα πρέπει να πας και για δεύτερη μεταμόσχευση.. το ερώτημα βέβαια δεν είναι αν μπορείς να το κάνεις αυτο, αλλά αν θα έχεις τα ψυχικά αποθέματα..
Κάνε βεβαίως την έρευνα σου, αλλά μην βιαστείς. Εγω μαζί σου είμαι :)
 

Bouklas

Well-Known Member
Gio είπε:
Eντάξει, αλλά θα πρέπει να σκεφτείς και την εξέλιξη της τριχόπτωσης στο μέλλον.. αν τώρα βάλεις στους κροτάφους ( μεγάλη πυκνότητα= περισσότερα μοσχεύματα) και στο προσεχές μέλλον χάσεις και στην κορυφή... θα πρέπει να πας και για δεύτερη μεταμόσχευση.. το ερώτημα βέβαια δεν είναι αν μπορείς να το κάνεις αυτο, αλλά αν θα έχεις τα ψυχικά αποθέματα..
Κάνε βεβαίως την έρευνα σου, αλλά μην βιαστείς. Εγω μαζί σου είμαι :)

Νά'σαι καλά ρε φιλε. Ναι φυσικά το έχω σκεφτεί και το μελλοντικό κομμάτι. Απλά αν είναι να φτιάξω το μπροστινό μέρος με τις τιμές αυτές θα μου είναι πιο εύκολο να συμπληρώσω και ότι χρειαστεί στο μέλλον.
 

no_hair

New Member
Πόσα grafts χρειάζεσαι?
Έχεις δότρια να δώσεις μαλλιά?
Τι τεχνική θα χρησιμοποίησουν?
Που θα τα βάλουν και πόσα σε κάθε περιοχή?
Ποιος γιατρός θα σε κάνει και να δεις αποτελέσματα live, να μιλήσεις με ανθρώπους που έχουν κάνει κτλ
Πόσο θα κοστίσει?
Θα είναι ασφαλής η τεχνική αυτή για σένα?
Πόσες μέρες για την επούλωση?....
Το πιο βασικό να το ψάξεις πρώτα καλά και να ρωτησεις παντου. Αυτοι που θα σου τάξουν τα περισσότερα αυτοι θα ειναι και οι χειροτεροι.
Χτες είδα ενα γνωστό μου που έκανε σε μια ελληνική κλινικη. Του φάγανε τα λαμόγια 10.000 ευρώ και τον έχουν κάνει σα κουκλα. Με ουλή πίσω άστα το παιδί το σφάξανε. Δεν είχα κάνει καμια έρευνα αγοράς και τωρα κλαιει κυριολεκτικά...
 

n094

Active Member
no_hair είπε:
Πόσα grafts χρειάζεσαι?
Έχεις δότρια να δώσεις μαλλιά?
Τι τεχνική θα χρησιμοποίησουν?
Που θα τα βάλουν και πόσα σε κάθε περιοχή?
Ποιος γιατρός θα σε κάνει και να δεις αποτελέσματα live, να μιλήσεις με ανθρώπους που έχουν κάνει κτλ
Πόσο θα κοστίσει?
Θα είναι ασφαλής η τεχνική αυτή για σένα?
Πόσες μέρες για την επούλωση?....
Το πιο βασικό να το ψάξεις πρώτα καλά και να ρωτησεις παντου. Αυτοι που θα σου τάξουν τα περισσότερα αυτοι θα ειναι και οι χειροτεροι.
Χτες είδα ενα γνωστό μου που έκανε σε μια ελληνική κλινικη. Του φάγανε τα λαμόγια 10.000 ευρώ και τον έχουν κάνει σα κουκλα. Με ουλή πίσω άστα το παιδί το σφάξανε. Δεν είχα κάνει καμια έρευνα αγοράς και τωρα κλαιει κυριολεκτικά...

Νομίζω ότι ο μπούκλας τα είπε σχεδόν όλα (και πολύ σωστά), αν μου έρθει και εμένα κάτι παραπάνω θα σε ενημερώσω...
 
Εγώ έχω σοβαρό πρόβλημα τριχόπτωσης όντας μόλις 21 χρονών. Είμαι σε απίστευτα απογοητευμένος. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μεταμόσχευση που είναι η έσχατη λύση γιατί με όλα τα άλλα πετάς λεφτά μόνιμα. Έχω λοιπόν το εξής πρόβλημα:file:///C:/Documents%20and%20Settings/G/%CE%A4%CE%B1%20%CE%AD%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AC%20%CE%BC%CE%BF%CF%85/%CE%9F%CE%B9%20%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82%20%CE%BC%CE%BF%CF%85/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%200011.jpg. Ποια πιστεύετε ότι είναι η λύση;
 
Μπλουζα