Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

lab_rat

Member
Κιομως ισχυει! Το παρακολουθησα καμποσο καιρο και ειμαι πλεον σιγουρος. Λοιπον..

Πρωτοαρχησα θεραπεια με φινα - minox τον ιανουαριο. Μετα απο κανα μηνα σταματησα τη φινα λογω sides.
Εν συνεχεια αρχησα μαζι με τη minox 2χ -spiro μονο με οινοπνευμα- και 1-2χ tricomin. Μεσα σε λιγο καιρο η τριχοπτωση μειωθηκε αισθητα και εχανα 20-25 τριχες στο νιπτηρα οταν λουζομουν (πιστευα οτι δουλεψε η σπυρο).
Καποια στιγμη μου τελειωσε το tricomin και ειπα να δοκιμασω folligen. Εκανα καμποσο καιρο να βρω και να μ ερθει και μου δημιουργησε και προβλημα (πολυ εντονους ερεθισμους εως και πληγη στον κροταφο.) Εντομεταξυ σε ολο αυτο το διαστημα και η τριχοπτωση ειχε ενταθει! 50-60 και καμια φορα 70 τριχες στο νιπτηρα! Δεν μπορουσα να καταλαβω το λογο και το απεδωσα στο οτι αυξησα λιγο την περιεκτικοτητα τις σπυρο σε οινοπλευμα. Οχι οτι εβγαζε νοημα...
Φυσικα σταματησα το folligen, ξαναπηρα tricomin και μεσα σε μια βδομαδα -κ λιγο λιγοτερο- ειδα να μειωνεται η τριχοπτωση στις 30 τριχες. Τωρα σταματησα και τη σπυρο για να δω τι παιζει, βαζω σταθερα tricomin 2χ/μερα και η τριχοπτωση κυμαίνεται στα ιδια σχεδον!
-Τη minox μαζι με airol δε την εχω σταματησει σε κανενα σημειο. Μονο τελευταια το γυρισα σε foam!

Any comments εκτος απο οτι ειναι ιδεα μου η οτι τα παιρνω απο το tricomin?? 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

μπράβο ρε φίλε!!! Το τελευταίο καιρό σκεφτόμουν να αρχίσω κι εγώ tricomin αλλά δεν έβλεπα και πολύ ενθαρυντικά σχόλια, αλλά με αυτό το post σου με έκανες να ξανασκεφτώ να το χρησιμοποιήσω!
 

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να μου κανει δουλεια στην τριχοπτωση. Πιο πολυ να μου δωσει πιο γρηγορο regrowth σκεφτομουν... Αν το σκεφτεσαι, συμπεριλαβε το σε αυτα που βαζεις και εχε το νου σου αν σου κανει κ εσενα τιποτα στην τριχοπτωση! ;)
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

ποσο το παιρνεις κ απο που?δεν το εχω δοκιμασει αυτο.
 

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

akishellas3 είπε:
ποσο το παιρνεις κ απο που?δεν το εχω δοκιμασει αυτο.

Ειναι ακριβο!
Εγω το αγοραζω απο ebay καπου 60$ ( περιπου 40E) μαζι με μεταφορικα! Παιζει να υπαρχει αλλου φθηνοτερα. Το spray παιρνω γιατι υπαρχουν και σαμπουαν κοντισιονερ κρεμες κλπ...
 

Hairboost

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

το tricomin στο site το εχουν 68 δολλαρια
τι περιεχει αυτη η λοσιον ?
 

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Hairboost είπε:
το tricomin στο site το εχουν 68 δολλαρια
τι περιεχει αυτη η λοσιον ?

Περιεχει πεπτιδια χαλκου! Υπαρχουν πολλα στο forum για αυτο (δεν αναφερεται ως dht blocker)! Απο το ebay το βρισκω καπου 50$ μαζι με μεταφορικα.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Lab_hair είπε:
Κιομως ισχυει! Το παρακολουθησα καμποσο καιρο και ειμαι πλεον σιγουρος. Λοιπον..
Πρωτοαρχησα θεραπεια με φινα - minox τον ιανουαριο. Μετα απο κανα μηνα σταματησα τη φινα λογω sides.
ο οργανισμος θελει τουλαχιστον 1 μηνα να συνηθισει τη φινα οποτε μπορει και να βιαστικες λιγο...
οχι οτι ειναι αθωα βεβαια..
 

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Georgex6 είπε:
[quote author=Lab_hair link=topic=2948.msg53096#msg53096 date=1305575195]
Κιομως ισχυει! Το παρακολουθησα καμποσο καιρο και ειμαι πλεον σιγουρος. Λοιπον..
Πρωτοαρχησα θεραπεια με φινα - minox τον ιανουαριο. Μετα απο κανα μηνα σταματησα τη φινα λογω sides.
ο οργανισμος θελει τουλαχιστον 1 μηνα να συνηθισει τη φινα οποτε μπορει και να βιαστικες λιγο...
οχι οτι ειναι αθωα βεβαια..
[/quote]

Οχι φιλε μου, ηταν τραγικη η κατασταση στο 1mg... sides ειχα ακομα και στα 0.4! Εκανα υπομονη και τον εκλεισα το μηνα πριν τη σταματησω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

rev είπε:
Οχι! Τα βρεχει μονο. Εμενα προσωπικα μου τα φιξαρει κιολας αφου στεγνωσει.. Αλλα δε νομιζω οτι βολευει να το βαζεις πριν βγεις γιατι μυριζει λιγο περιεργα(δεν εχω παρατηρησει ποση ωρα μενει η οσμη)!
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Tι ειναι αυτο που κανει το tricomin αποτελεσματικο?
Για σμ.Δερμ πιστευετε οτι ειναι καταλληλο?
 

lab_rat

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

vag25 είπε:
Tι ειναι αυτο που κανει το tricomin αποτελεσματικο?
Για σμ.Δερμ πιστευετε οτι ειναι καταλληλο?

Δε γνωριζω... Γενικα κραταει σε καλη κατασταση το scalp αλλα για τοσο προχωρημενο προβλημα δε ξερω!
Κακο παντως δε νομιζω να κανει...
 

goofy

New Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Εχω κάποιες απορίες αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

Το σπρει Tricomin μπορείς να το βάλεις ταυτόχρονα με το regaine;
Με μία φορά την ημέρα χρήση έχει αποτελέσματα στην τριχόπτωση; Μόνο απο internet μπορούμε να το βρούμε και αν ναι κάποιο αξιόπιστο link;

Ευχαριστώ ...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

goofy είπε:
Εχω κάποιες απορίες αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει...

Το σπρει Tricomin μπορείς να το βάλεις ταυτόχρονα με το regaine;
Με μία φορά την ημέρα χρήση έχει αποτελέσματα στην τριχόπτωση; Μόνο απο internet μπορούμε να το βρούμε και αν ναι κάποιο αξιόπιστο link;

Ευχαριστώ ...

άν χρησιμοποιείς μινοξιδίλη νομίζω είσαι οκ από growth stimulant, όχι ότι θα σου κάνει κακό το tricomin, ίσα ίσα κι όλας, απλά δεν είναι απαραίτητο, δες σε αυτό το thread λέει απο πού να το παραγγείλεις http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=11.0
 

soylios

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

ποια ειναι η γνωμη σας ρε παιδια μπορει το tricomin nα δωσει εστω το μισο regrowth απο οτι η μινοξιδίλη χωρις τις παρενεργεις και το shedding της μινοξιδίλης?

Lab_hair ποσο κραταει το μπουκαλι αμα βαζεις 2 ml τη μερα παει κανα διμηνο? ψινομαι να το δοκιμασω
 

passenger

Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

Παντος πουλιέται και σκέτο το Copper Peptide (GHK) http://www.skinactives.com/Copper-Peptide-GHK.html το βασικό συστατικό του tricomin, γαι όσους ασχολούνται με homemade και μπορούν,ας μας δώσουν τα φώτα τους
ϊσως να βγαίνει φθηνότερα αν το φτιάξεις μόνος σου,το θέμα είναι αν στην πατέντα του tricomin υπάρχει κάτι που το κάνει πιο αποτελεσματικό...

το θέμα επίσης έχει συζητηθεί και εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,674.0.html
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μειωσα την τριχοπτωση με... tricomin (!)

soylios είπε:
ποια ειναι η γνωμη σας ρε παιδια μπορει το tricomin nα δωσει εστω το μισο regrowth απο οτι η μινοξιδίλη χωρις τις παρενεργεις και το shedding της μινοξιδίλης?


Σε καμία περίπτωση ... το tricomin είναι ένα πολύ καλό προϊόν για το δέρμα στην περιοχή του τριχωτού, ενδεχομένως βοηθάει στο inflammation αλλά σε καμία περίπτωση δε
σταματάει την τριχόπτωση και ακόμα περισσότερο δε δίνει regrowth.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα