Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tatini

New Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

πολύ μελοδραματικό το παράδειγμά σου, ίσως και λίγο άσχετο... άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της πορτοκαλάδας κι άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της νιτρογλυκερίνης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Blindfold είπε:
πολύ μελοδραματικό το παράδειγμά σου, ίσως και λίγο άσχετο... άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της πορτοκαλάδας κι άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της νιτρογλυκερίνης

ένα μόριο αλλάζει τις ιδιότητες πολλών στοιχείων βασική χημεία 1ης γυμνασίου ......
 

tatini

New Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

xDante είπε:
[quote author=Blindfold link=topic=2663.msg52748#msg52748 date=1304954651]
πολύ μελοδραματικό το παράδειγμά σου, ίσως και λίγο άσχετο... άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της πορτοκαλάδας κι άλλο ένα μόριο παραπάνω στη σύσταση της νιτρογλυκερίνης

ένα μόριο αλλάζει τις ιδιότητες πολλών στοιχείων βασική χημεία 1ης γυμνασίου ......
[/quote]

φυσικά. Τόσο της πορτοκαλάδας όσο και του νίτρο.
 

kkathi

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Παιδιά αναλώνεστε και πάλι σε μια ανευ νοήματος αντιπαράθεση. XDante τα αποτελέσματα του κ. Μ@@η , τα γνωριζουμε απο επισκέψεις και μαρτυρίες μελών του Forum. Tης κ. Γερου δε τα ξερουμε . Ανθρωποι ανοιχτοί στον πειραματισμό ας μην ειμαστε τοσο αρνητικά τοποθετημένοι και κατηγορηματικοί σε κάτι που δεν γνωρισαμε από κοντά.
Αντιλαμβάνομαι οτι φαντάζει τελείως κουφό η λύση να ειναι τοσο απλοική. Ωστόσο πρεπει να ειμαστε στα πάντα ανοικτοί και λιγότερο καυστικοί.
 

KLEOS

Active Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Εγώ δεν είμαι καθόλου ανοιχτός σε μεταφυσικές βλακείες. Ειλικρινά η κ.Κούλα να χρησιμοποιήσει τα μαγικά της δάκτυλα καθαρά για την προσωπική της ικανοποίηση και να μην ψάχνει για κορόιδα.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

κουλα γερου είπε:
:grandpa:Ειμαι η κουλα γερου.θα ηθελα να σας διαβεβαιωσω οτι υπαρχει σιγουρη λυση στο προβλημα της τριχοπτωσης και απωλειας μαλλιων.Αν θελετε διαβαστε την παρακατω ιστοσελιδα http;//prestigepafos.com/issuuaug-oct-nov-2009 σελιδα 172 .Οταν την διαβασετε θα διαπιστωσετε οτι υπαρχει λυση και μαλιστα γρηγορη.

διώρθωσα το link http://www.prestigepafos.com/issuuaug_oct-nov-2009.html , σελίδα 172, εγώ δεν θα κράξω αυτήν την τεχνική, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα την κυρία Κούλα.

1. Σε όσους εφαρμόσατε αυτήν την "τεχνική" είχε και το 100% αποτέλεσμα?
2. Αν και πόσο χρεώνετε την συγκερκιμένη διαδικασία (επειδή στο περιοδικό γράφει ότι είστε κομμώτρια, πχ μπορεί κάποιος να έρθει για ένα κουρεματάκι και να του κάνετε δώρω την αγωγή? :) )
3. Υπάρχει κάποια εγγύηση επιστροφής χρημάτων αν δεν υπάρχουν επιθυμητά αποτελέσματα?
4. Πως ξέρουμε σίγουρα ότι χρησιμοποιείτε μόνο νερό, και όχι κάποια λοσιόν για regrowth άχρωμη σαν το νερό?
5. Απο κάτω απο την φωτογραφία σας στο περιοδικό, είναι το τηλέφωνό σας? ;) ;D
 

xDante

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

έχεις δίκιο kkathi η ενέργεια που διαχέεται απο τα δάχτυλα της κούλας διαχέεται στους θύλακες και φυτρώνουν τρίχες δλδ ΕΛΕΟΣ ας έλεγε ας πούμε οτι φταίει το νερό ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΛΑΣ ΓΕΡΟΥ .... ήμαρτον δηλαδή τι άλλο θα ακούσουμε

και άσε τον Blindfold να λέει για πορτοκαλάδες και νιτρογλυκερίνη το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να διακωμοδήσει την κατάσταση όλου των παιδιών και ας ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ και αρχίζει και λέει παπαντζιλίκια και να κάνει trolling ....

Και ΟΧΙ θεωρώ οτι προσβάλει τουλάχιστον την νοημοσύνη μας εδω μέσα να λέμε για ψυχοσωματικές ενέργειες που διαχέονται μέσω των δακτύλων της Γέρου που ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ ΝΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ Η ΑΑ ?

Ρε Feni με όλο το θάρρος ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ήμαρτον δλδ.... πως μπορεί να το πιστέψει αυτό κάποις με τόσα που έχουμε δει και διαβάσει ......
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

xDante είπε:
Ρε Feni με όλο το θάρρος ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ήμαρτον δλδ.... πως μπορεί να το πιστέψει αυτό κάποις με τόσα που έχουμε δει και διαβάσει ......

δεν την πιστεύω την συγκεκριμένη "τεχνική" (μα καλά τόσο λίγο με ξέρετε? :spank :) ), απλά ήθελα να κάνω λίγο πιο σοβαρή την όλη κατάσταση και αν θέλει η κυρία Κούλα να μας αναλύσει περισσότερο τα πιστεύω της, και να απαντήσει και στις ερωτήσεις μου (την τελευταία για πλάκα την έβαλα, μην παρεξηγηθώ :) ).
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

kapamarou είπε:
(την τελευταία για πλάκα την έβαλα, μην παρεξηγηθώ :) ).
που τα πουλας αυτα...? :D ;D

kapamarou, επειδή είσαι ninja και με της απίστευετες αισθήσεις σου μπορείς να καταλάβεις πότε λέει κάποιος ψέματα ή αλήθεια, δεν χρειάζετε να με "καρφώνεις" :) ::na::
 

tatini

New Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

xDante είπε:
έχεις δίκιο kkathi η ενέργεια που διαχέεται απο τα δάχτυλα της κούλας διαχέεται στους θύλακες και φυτρώνουν τρίχες δλδ ΕΛΕΟΣ ας έλεγε ας πούμε οτι φταίει το νερό ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΛΑΣ ΓΕΡΟΥ .... ήμαρτον δηλαδή τι άλλο θα ακούσουμε

και άσε τον Blindfold να λέει για πορτοκαλάδες και νιτρογλυκερίνη το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να διακωμοδήσει την κατάσταση όλου των παιδιών και ας ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ και αρχίζει και λέει παπαντζιλίκια και να κάνει trolling ....

Και ΟΧΙ θεωρώ οτι προσβάλει τουλάχιστον την νοημοσύνη μας εδω μέσα να λέμε για ψυχοσωματικές ενέργειες που διαχέονται μέσω των δακτύλων της Γέρου που ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΩΝ ΝΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ Η ΑΑ ?

Ρε Feni με όλο το θάρρος ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ήμαρτον δλδ.... πως μπορεί να το πιστέψει αυτό κάποις με τόσα που έχουμε δει και διαβάσει ......

xDante, η διαφορά είναι ότι αυτά που λέω εγώ μπορεί να καταλάβει οποιοσδήποτε άνω των 6 ετών ότι τα λέω για πλάκα γιατί μιλάω πάντα με δόσεις χιούμορ και υπερβολής, ενώ εσύ λες τις απίστευτες μπούρδες διαποτισμένες με μπόλικη σοβαροφάνεια και περίσπουδαστη ανοησία παρασύροντας κόσμο. Αυτό που κάνεις εσύ είναι χειρότερο δηλαδή, γιατί αυτά που λες τα πιστεύεις κιόλας και τα θεωρείς και σοβαρά. Και το χειρότερο είναι ότι τα πιστεύουν κι άλλοι. Να θυμηθώ την τελευταία κοτσάνα σου ότι "ο πόνος στους όρχεις σημαίνει ότι μικραίνουν οι όρχεις".
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ για τους όρχεις

ΟΚ απο HAIRLOSSGR.COM να το κάνουμε JOKESABOUTHAIRLOSS.GR επειδή σου αρέσει Blindfold να διακομοδείς τα πάντα...

Δέν υπάρχει σοβαροφάνεια υπάρχει αυτό που πιστέυω και κάνω ότι μπορώ να το στηρίξω όταν μου λές οτι το οξυζενέ έχει παρόμοια σύσταση με το νερό το δέχομαι και σου απαντώ οτι έχουν διαφορετικές ιδιότητες και συμπεριφέρονται διαφορετικά μου λες για πορτοκαλάδες και νιτρογλυκερίνες ....τι να απαντήσει ένας άνθρωπος που νομίζει οτι απαντάει μέσω ενός σοβαρού Φόρουμ σε Σοβαρά Άτομα ?

και επειδή λες οτι παρασέρνω κόσμο δεν είδα μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο 3-4 άτομα δοκιμάζουν αυτό που κάνω και ήδη τα 2 είδαν αποτελέσματα όσο για το ανόητος θα το αφήσω ασχολίαστο.....

αν έχεις πρόβλημα μαζί μου δεν χρειάζεται να το φέρνεις γύρω γύρω στο έχω ξαναπεί ο ένας με αποκάλεσε κομπογιανίτη ο ένας ανόητο να δω που θα φτάσουμε ....

ξεκίνησα ένα θέμα ας πούμε για την IGF-1 και κόντεψε ο άλλος να με φάει .. είναι επικίνδυνη μπλα μπλα μπλα και καταλήξαμε αν μη τι άλλο σε ένα ενδιαφέρον συμπέρασμα ...αν δεν υπάρχει ελέυθερη σκέψη στα όρια του λογικού πως περιμένεις δλδ να εντριφίσουμε περισσότερο στο πρόβλημά μας γιατί δλδ να παραμένουμε έγκλειστοι στους 4 τοίχους των τετριμένων δλδ τοοοοόσο πολύ πειράζει που ψάχνομαι και το κάνω γνωστό μέσω των ποστ μου ? ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.
 

tatini

New Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Ποια αποτελέσματα xDante; Ποια είναι τα αποτελέσματα για τα οποία μας μιλάς τόσο καιρό; Το χνούδι το οποίο στην τελική μπορεί να είναι τρίχες στο τελευταίο στάδιο και ουδεμία σχέση μπορεί να έχουν με το οξυζενέ; Η αντίδραση οφείλεται στο ότι ενώ χρησιμοποιείς κάτι τόσο προφανές και εναλλακτικό, παριστάνεις τον θιγμένο στις θεραπείες της κυρά Κούλας και παράλληλα την ψάχνεις με ακόμα βαρύτερες φαρμακευτικές ουσίες συγκριτικά με τη φίνα. Αν είσαι των εναλλακτικών και αβάσιμων επιστημονικά θεραπειών οφείλεις να αφήσεις χώρο στην κάθε κουλή με τα γιατροσόφια της και άσε τα βαριά drugs για τους πιο τολμηρούς που δεν ακούν propecia και τους μαζεύει η τσουτσού απ' το φόβο.
 

xDante

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

τα αποτελεσματα αυτά είναι αποτελέσματα 6 μηνών θεραπείας με σκέυασμα το οποίο είναι άσχετο αλλά είναι αποτελέσματα και το έχω στηρίξει με τις φωτογραφίες μου είναι αργή η εξέλιξη ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ απο εκεί και πέρα μπορείς να γράψεις στο νήμα μου την γνώμη σου και θα είναι απολύτως σεβαστή και δεν απέκλεισα κανέναν σε 6 μήνες απο ΤΟ 0 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ Η ΜΙΝΟΞ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ 15% κι όλας απο εκεί και πέρα το να την ψάχνω δεν θα μου το απαγορέυσει κανείς και άσε τις επικίνδυνες ουσίες στην ακρη μία ουσία ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ δεν έχει καμία ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΟΡΜΟΝΗ ..... πού να ήξερες οτι υπάρχουν έρευνες που λένε οτι η μινοξ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ IGF-1 (ωω ναι αυτή το επικίνδυνο φάρμακο που αναφέρεις) Πού να ξέρεις οτι υπάρχουν έρευνες οτι το οξυζενέ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΓΕΝΕΣΗ (σου θυμίζει κάτι το HISTOGEN ? γιά κανε μια μετάφραση ..) δεν μίλησα για θεραπείες τύπου άγιου όρους και διαλογισμού και είπα οτι ναι στην ελέυθερη σκέψη ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΚΟΥ όμως ... το οξυζενέ σε νεκρους θύλακες ΕΒΓΑΛΕ ΧΝΟΥΔΙ εκεί ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΠΤ το στήριξα με φωτογραφίες ... γράψει εκεί και μην προσπαθείς εμμέσως να μου την πεις σε άλλα πόστς....επίσης εσύ δεν είσαι σε θέση να μιλάς για αποτελέσματα καθ ότι δεν έχεις ποστάρει πουθενά φωτογραφίες της εξέλιξης σου και κάθεσει και το πέζεις καμπόσος ... οι δύο που με κατηγορούν είναι
1. Σκεπτικιστης - ΜΙΚΡΗ ΝΟΡΓΟΥΝΤ παίρνει φίνα προληπτικά να μην χάσει τα μαλλιά του
2. BLINDFOLD - Φάντασμα του Hairlossgr Που περιφέρεται κάνει ερωτήσεις για τα πάντα διακωμοδεί τους πάντες παίρνει φίνα (αυτό το γνωρίζουμε σίγουρα) και δεν αναφέρει πουθενά την εξέλιξή του περιγράφοντας τί ωραία συναισθήματα νιώθει με την θεραπεία του...

Τα συμπεράσματα δικά σας ... :-[
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

ηρεμηστε αδερφια ολοι τον ιδιο αγωνα κανουμε αντε βλεπω να περνανε τα χρονια να χουμε γινει :grandpa:κ να λεμε κ να τσακωνομαστε ακομα για τα ιδια :D ,το απευχομαι βεβαια αλλα λεμε τωρα...
 

kwstis999

New Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Blindfold είπε:
η διαφορά είναι ότι αυτά που λέω εγώ μπορεί να καταλάβει οποιοσδήποτε άνω των 6 ετών ότι τα λέω για πλάκα γιατί μιλάω πάντα με δόσεις χιούμορ και υπερβολής

Συγγνώμη που θα επέμβω στην αντιπαράθεσή σας, αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι το χιούμορ σου δεν γίνεται πάντα αντιληπτό. Μπορεί να γίνεται από παλιότερα μέλη τα οποίο σε διαβάζουν και ξέρουν, αλλά όταν εγώ μπήκα για πρώτη φορά στο φόρουμ, μου απάντησες εσύ κάτι του στυλ: "ή καράφλας ή τρανσέξουαλ". Το οποίο δεν είχε καν την υπερβολή που το παρουσιάζω τώρα ώστε να γίνει έστω και λίγο αντιληπτό. Καταλαβαίνεις, λοιπόν, ότι αυτό το πράγμα στα μάτια κάποιου που είναι άσχετος με το θέμα και μπήκε στο φόρουμ να ενημερωθεί μπορεί να παρεξηγηθεί πολύ εύκολα. Και σε διαβεβαιώνω ότι είμαι άνω των 6 ετών.

Ο xDante δεν ξέρω τι κάνει, μπορεί και να έχεις δίκιο, έτσι κι αλλιώς δεν έχω διάθεση να ανακατευτώ. Απλά επειδή είμαστε σε ένα φόρουμ και από 2 αράδες γραπτές από ένα νικνειμ Blindfold δεν μπορείς να κατάλαβεις αν κάνει χιούμορ ή όχι, χωρίς να έχεις διαβάσει υπόλοιπα γραπτά του, θα σου πρότεινα να μετριάσεις λίγο το χιούμορ, τουλάχιστον για τους καινούργιους. Δεν στα λέω για να σε προσβάλω, απλά αυτό εξέλαβα εγώ.
 

kkathi

Member
Απ: Μήπως η αλλωπεκία είναι αποτέλεσμα ψυχοσωματικό;

Θα παρακαλούσα να κλείσει εδώ η αντιπαράθεση. Το θεμα που άνοιξα αφορά την αλλωπεκία και το ψυχοσωματικό μερος της υπόθεσης και η κατάσταση εχει ξεφύγει πολύ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα