ΜΜ από τον αξιόλογο Γιατρό Μιχάλη Γεωργίου της MHRC...

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα τους φόρουμ....Θα σας παραθέσω τη δική μου Ιστορία της ΜΜ...Κατάγομαι από την Κρήτη και η ηλικία μου είναι 37 ετών...Η τριχόπτωση ξεκίνησε περίπου στα 24-25...Μετά από επίσκεψη σε κάποιο δερματολόγο ξεκίνησα να κάνω χρήση regaine..To πρόβλημα μπορώ να πω δεν λύθηκε απλά επιβράδυνε κάπως την απώλεια των μαλλιών....Έτσι λοιπόν αναζήτησα τη βοήθεια του φόρουμ και για καλή μου τύχη γνώρισα τον χρήστη danceworld....Η βοήθεια του ήταν υπερπολύτιμη και των ευχαριστώ για όλα ...Πάντα ευγενικός και πρόθυμος να βοηθήσει με ανιδιοτελή τρόπο...Έτσι χάρη στη παρότρυνση του danceworld ξεκίνησα proscar 1/4 πριν 5 χρόνια...μπορώ να πω ότι κάπως καλυτερευσε η εικόνα μου...Τα τελευταία όμως 2 χρόνια είχα ανοίξει αρκετά και αποφάσισα να προχωρήσω στη ΜΜ....Μετα από άπειρες κουβέντες με το φίλο μου danceworld τον οποίο τον εμπιστεύομουν γιατί πάντα μίλαγε ανοιχτά χωρίς να κρύβεται αποφάσισα να προχωρήσω στη ΜΜ Στον καταπληκτικό γιατρό και άνθρωπο Μιχάλη Γεωργίου....η μεταμόσχευση μαλλιών έγινε στις 8-10 Δεκεμβρίου στη Κύπρο 3150 τριχοθυλάκια και τώρα βρίσκομαι κοντά στο 6 μηνο....θα σας προσθέσω κάποιες φωτογραφίες.... Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

IMG_20220604_105700.jpg
Πριν τη ΜΜ βρεγμένο μαλλί να τονιζω το πρόβλημα όσο γίνεται.....
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ενδιαφέρουσα η περίπτωση σου, σε μια δυνατή κλινική.
Αναμένουμε την εξέλιξη και το αποτέλεσμα σου.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 
IMG_20220604_111521.jpg
και Μια σημερινή με βρεγμένο μαλλί...5 μήνες και 20 μέρες .. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας...λόγω έλλειψης χρόνου ίσως να δυσκολευτω να απαντήσω στις απορίες σας. .Καλό καλοκαίρι να έχουμε
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η φυσικότητα και η ομοιογένεια με τα μαμά μαλλιά δείχνει πολύ όμορφη φίλε @sakispower .
Πυκνότητα αν κρίνουμε ότι δεν είσαι καν στο 6μηνο, φαίνεται αρκετά δυνατή, και δείχνει ότι στους επόμενους μήνες θα βγούν και άλλα.
Έχεις και καμιά φώτο της δότριας μετά τη ΜΜ, καθώς επίσης καμία επιπρόσθετη φώτο της τοποθέτησης στη λήπτρια αμέσως μετά τη ΜΜ;
 
Η φυσικότητα και η ομοιογένεια με τα μαμά μαλλιά δείχνει πολύ όμορφη φίλε @sakispower .
Πυκνότητα αν κρίνουμε ότι δεν είσαι καν στο 6μηνο, φαίνεται αρκετά δυνατή, και δείχνει ότι στους επόμενους μήνες θα βγούν και άλλα.
Έχεις και καμιά φώτο της δότριας μετά τη ΜΜ, καθώς επίσης καμία επιπρόσθετη φώτο της τοποθέτησης στη λήπτρια αμέσως μετά τη ΜΜ;
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω πολύ πλούσιο φωτογραφικό υλικό....μόνο ότι είχα βγάλει από μονος πριν τη ΜΜ....ζητάω συγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω στο μέγιστο...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Κανένα πρόβλημα φίλε @sakispower .
Στατιστικά καθόλου από την εξαγωγή με λόγους, πάχος τρίχας, 1τριχα, 2τριχα κτλ;
Η πυκνότητα στη χερλαιν περίπου πόση είναι εάν γνωρίζεις;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Didier11

Active Member
Καλησπέρα φίλε μου. Προς το παρόν καλά πας αν και η πυκνότητα hairline δεν είναι επ’ ουδενί 70-75g. Γύρω στα 40+g θα έλεγα. Έχεις ακόμα τουλάχιστον 3 μήνες μπροστά σου για να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα. Όταν μπορέσεις περιμένουμε φωτογραφίες με περισσότερο φως, πανοραμικές, καθώς και της δότριας.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου. Έκανες πολύ καλή επιλογή γιατρού, που κάνει πολύ πυκνές hairline. Ήδη στους 5μησι μήνες δείχνει να πηγαίνει πολύ καλα και ήδη είναι μεγάλη η αλλαγή στην εμφάνισή σου, και έχεις ακόμα αρκετό δρόμο . Όταν μπορέσεις ανέβασε μας και άλλες φωτογραφίες με την εξέλιξή σου. Καλή συνέχεια ευχομαι.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τον λόγο που άνοιξες νήμα δεν ξέρω και ψάχνω να βρω
Κατά παρότρυνση του γιατρού Γεωργίου.Ίσως να έκανε ακριβώς ότι έπρεπε να κάνει.Και ξαφνικά σιωπή, όπως στην πλειονότητα των παρουσιάσεων του αξιολογου γιατρού.
 
Μπλουζα