Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

sovagg είπε:
Φιλε teleiomenos αφου δεν εχεις προβλημα με την ουλη κ δεν φαινεται,ρωτα καποιον εξειδικευμενο γιατρο αν μπορει να σου αφαιρεσει τις μεταμοσχευμενες τριχες με λειζερ ισως κ ρωτα τον αν θα εχει αποδεκτο αισθητικο αποτελεσμα αυτη η επεμβαση..Δεν χανεις κατι με το να ρωτησεις..Επισης καποιες κλινικες μεταμοσχευσης(οχι στην Ελλαδα φυσικα) αναλαμβανουν repair απο αποτυχημενες μεταμοσχευσεις στην ουλη αλλα κ στη δοτρια..Αυτο που θελω να σου πω ειναι να ψαχτεις καλα,να ρωτησεις εδω κ εκει να δεις τι λυσεις εχεις κ να παρεις τη σωστη αποφαση για να καλυτερεψεις τη ζωη σου.Μη σε παιρνει απο κατω ρε φιλε,ολοι στο φορουμ εδω περα συμπασχουμε κ κατανοουμε..

Sovagg φαίνεται πως δεν έχεις καταλάβει την περίπτωσή μου. Δεν έχω πρόβλημα με την ουλή. Ούτε θέλω να αφαιρέσω τίποτα γιατί είναι όλα μια χαρά. Το πρόβλημα ειναι πως δεν έχω την πυκνότητα που θέλω. Και όταν λέω θέλω δεν εννοώ φυσικά την εφηβική μου. Θέλω μια πυκνότητα που να ειναι απλώς αξιοπρεπής.. Ευχαριστώ και εσένα για την συμπαράσταση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Georgex6 είπε:
κριμα που το διαβαζω αυτο γιατι με καλη δοτρια και με τα λεφτα που εδωσες στο εξωτερικο θα ειχες πετυχει πολυ περισσότερα τελοσπαντων καταρχην διαβασε λιγο το site γιατι υπαρχουν κι αλλα παραδειγματα σαν κι εσενα...

:( Αυτό κάνω φίλε. Η τελευταία προσπάθεια να μάθω κάτι που θα με σώσει
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

John83 είπε:
Καλησπέρα και από εμένα... Δε θα πρωτοτυπήσω , θα κινηθώ απλώς στο ίδιο μήκος με τους συναγωνιστές..
1. Αγαπητέ φίλε "teleiomene" να είσαι σίγουρος πως όλοι μα όλοι εδώ μέσα σε νιώθουν και σε κατανοούν. Σίγουρα σε νιώθουν περισσότερο όσοι έχουν υποβληθεί σε αποτυχημένες επεμβάσεις. Συνεπώς είσαι ένας από τους πολλούς, είσαι ένας από εμάς...
2. Μια προσεκτική και ψύχραιμη ματιά να ρίξεις σε αυτά που αναφέρανε οι προλαλήσαντες καθώς και σε άλλα Post του forum θα διαπιστώσεις
πως λύσεις υπάρχουν... Λύσεις εφικτές και κυριως ικανές να αλλάξουν την ψυχολογία όλων μας...
3. Δε διαφωνώ και σε κατανοώ πως είσαι εκτός εαυτού με όλους αυτούς τους απ@τεώνες.. Αλλά να είσαι σίγουρος πως αυτή η οργή δεν πηγάζει μόνο από εσένα αλλά από πολλούς εδώ μέσα και όχι μόνο.. Συνεπως σε αυτή τη διαδρομή δεν προχωράς μόνος αλλά συντεταγμένος σε μια δυναμική "ομάδα"
4. Η ζωή φίλε μου είναι γεμάτη απρόοπτα και δυσκολίες... Να είσαι βέβαιος πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ολοι εδώ μέσα είναι μεν ψυχοφθόρο αλλά αν μάθουμε να ζούμε με αυτό έχουμε δώσει λύση...

Φιλικά Γιάννης


Ευχαριστώ φίλε. Δύο "πράγματα" μπορεί να με κάνουν χαρούμενο. Το ένα ειναι να αποκτήσω αξιοπρεπή εμφάνιση (διαβάζοντας το ανανεωμένο φόρουμ) και το δεύτερο ειναι (ανεξάρτητα αν γίνω καλά εγώ) να εκδικηθώ.. Πρέπει να κάνουμε κάτι παίδες. Όχι απλώς ενημέρωση. Να μαζέψουμε από 10 ευρώ και να τους πάμε σε δίκη. Δεν έχει σημασία αν χάσουμε. Για τον θόρυβο θα πάααααααααααααααααααααααααααααααμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos είπε:
Τάκη παρεξήγησες. Οι πρώτες τρείς ήταν στην Δ%Ι και η πιο πρόσφατη του Ιουνίου ήταν στην β/κ. Έγραψα πως κλαίω τα τελευταία γιατί είδα στα αντιστοιχα thread πως οι μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα ειναι άχρηστες.. Και δεν είδα και κάποιον απ'τα παιδιά να διαφωνεί. Συμφωνία 100%...

Έχουμε ως κανόνα να μην αναφέρουμε θετικά ή αρνητικά σχόλια για κλινικές μεταμόσχευσης χωρίς να υπάρχουν στοιχεία (για αποφυγή παραπληροφόρησης). Εφόσον μίλάς συγκεκριμένα γι αυτές τις κλινικές θα πρέπει να ανεβάσεις φώτογραφίες με τα αποτελέσματα των μεταμοσχεύσεων.
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

SHOOTER είπε:
Σωστός 100%.

Με κάλυψαν οι προηγούμενοι και εμένα.Ελπίζω φίλε 'teleiomene' να βρεις εδώ και την υποστήριξη που μπορεί να ψάχνεις αλλά ακόμα περισσότερο τη λύση στο πρόβλημα σου που είτε λίγο είτε πολύ το έχουμε όλοι εδώ.ΥΠΟΜΟΝΗ.

Ευχαριστώ φίλε. Δεν ψάχνω για υποστήριξη. Δεν ειμαι κάποιο αδύναμο άτομο. Απλώς δεν δέχομαι να ζήσω έτσι και το κάνω πράξη όσο και αν με σκοτώνει κάθε μέρα... Τη λύση άρχισα να ψάχνω μετά από κάποιο διάστημα που είχα πειστεί πως είχα τελειώσει......
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

passenger είπε:
Εμένα πάλι οι προλαλήσαντες δε με κάλυψαν…

Και επειδή πιστεύω ότι άνθρωπος που σε κάποια φάση τις ζωής του φτάνει να θεωρεί τον εαυτό του ότι είναι για λύπηση, το χειρότερο που μπορείς να του δώσεις είναι κατανόηση, θα πράξω ανάλογα, και ας φάω ban
Γιατί στην τελική να σου πω 2 λόγια συμπόνιας, 2 λόγια κατανόησης και 2 ευχές στο τέλος…και μετά να κλείσω το PC και να συνεχίσω να κάνω αυτά που κάνω και το μόνο που θα θυμάμαι από σένα να είναι «κοίτα ρε προβλήματα που έχει ο κόσμος…» ε. Δε λέει και τίποτα…

Εμένα πάλι Όλα αυτα που περιγράφεις παραπάνω μου θύμησαν αυτο
Xlapatsas pragmatikos filos.wmv
Τώρα εσύ νομίζεις ότι κάνω πλάκα έτσι? Ή ότι βρήκα ευκαιρία να κάνω χαβαλέ με το πρόβλημα κάποιου

Ρε teloiomene, Τι μακακΙΕΣ είναι αυτά που γράφεις; Κόψε τα κλαψουρίσματα και φέρσου σαν άντρας λέω εγώ
καταρχήν μας λες παραπάνωΕγώ θα σου πω ότι ένα άτομο της οικογένειας μου πριν πολλά χρόνια έδωσε την μάχη με την κωλοασθένεια…και δυστυχώς τον χάσαμε. Και ξέρεις κάτι? Τον τελευταίο χρόνο της ζωής του τον πέρασε χωρίς μαλλί λόγο χημειοθεραπείας (και μάλιστα πριν από αυτό είχε πολύ πυκνό μαλλί αν και 41χρ) και είμαι σίγουρος ότι αυτό το θέμα με τα μαλλιά που έχανε λόγο θεραπείας ήταν το τελευταίο που τον απασχολούσε….αλλά το τελευταίο όμως. Τέτοιο πόνο που τράβηξε και όλο αυτό μπάς και κατάφερνε τελικά να ζήσει λίγο παραπάνω δεν περιγράφετε. επειδή λοιπόν μας είπες και την λέξη μακάρι, πρόσεξε πολύ καλά τη εύχεσαι γιατί θα το πάθεις

Αυτό που σου είπε και ο άλλος φίλος Εεε, έτσι είναι όπως σου ταπε, λυπάμαι (ή μάλλον χαίρομαι καλύτερα) που θα στο πώ, αλλα πουσαι, teloiomene,σου φαίνεται ίσως περίεργο άλλα υπάρχουν σοβαρότερα προβλήματα στον κόσμο από από τις τρίχες σου …και από τις τρίχες μου…και από τις τρίχες οποιουδήποτε εδώ μέσα
Το γεγονός ότι έχεις ένα κρεβάτι να κοιμάσαι , 3 πιάτα φαί την μέρα, να μη μιλήσω για την πρόσβαση στο ιντερνετ που έχεις, είναι πράγματα που πολλοί θα παρακαλούσαν να τα έχουν. Δεν εννοώ να αποδεχτείς την μοίρα σου και να λες πάλι καλά που έχω πιάτο φαί και τρώω, όλοι μας κυνηγάμε το καλύτερο… αλλά το γεγονός ότι έχεις ένα πιάτο φαί και είσαι υγιείς (σωματικά γιατί ψυχολογικά δεν είσαι) είναι μια καλή αρχή..
Και για να μην νομίζεις ότι υποτιμώ το πρόβλημα της τριχόπτωσης θα σου πώ ότι για να την αντιμετωπίζω προσωπικά παίρνω φίνα…με όλους τους κινδύνους που αυτό συνεπάγετε… παρόλο που μέχρι τώρα δεν παρουσίασα κανένα πρόβλημα από τη χρήση της, η πιθανότητα ότι στο μέλλον μπορεί να μου εμφανίσει ανεπανόρθωτες βλάβες είναι υπαρκτή. Αλλά αν ακόμα και κάτι τέτοιο μου συμβεί, ακόμα και αν στο μέλλον δεν μπορέσω να κάνω παιδιά ή έχω μόνιμο σεξουαλικό πρόβλημα, έχω πάρει την απόφαση από τώρα ότι και αυτά ακόμα (που μακάρι να μην μου συμβούν ποτέ) σαν άντρας θα τα αντιμετωπίσω. Το κλαψουρισμα δε βγάζει πουθενά
Η τριχόπτωση αν θές την συμβουλή μου σαν άντρας αντιμετώπιζε την…και ακόμα και αν χάσεις όλα τα μαλλιά, πάλι ξύρισε το κεφάλι (άσχετα με το πώς θα δείχνεις) και κόψε τις κλάψες
Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σου? Ότι είσαι looser.
Όχι επειδή στο λέω εγώ. Ούτε επειδή θα στο πει κανένας άλλος. Αλλά επειδή εσύ το δέχτηκες και το δημιούργησες στον εαυτό σου
Ούτε το γονίδιο, ούτε οι σφάχτες που σε χειρούργησαν σου φταίνε. Και στον Hasson να πας και όπου αλλού να πάς τίποτα δεν θα καταφέρεις. Ο looser χάνει πάντα, και μόνος του χαρτιά να πέζει. Και πασιέντζα να ρίχνει
Να είσαι σίγουρος επίσης πως έτσι όπως αντιμετωπίζεις την όλη κατάσταση, και εναντίον στους σφάχτες τους χειρούργους να κινηθείς, πάλι τα @@ τους θα πάρεις. Και 100 κιλά εκρηκτικά να βάλεις πάνω σου. Αν το πάρεις αλλιώς, ε, τότε το ξανασυζητάμε. Πάλι εδώ θαμαστε
Κάνε ένα καλό στον εαυτό σου, σκάσε με τις κλάψες και ξεκίνα να φέρεσαι σαν άντρας. Μόνο τότε υπάρχει ελπίδα να λύσεις και το πρόβλημα με την τριχόπτωση. Αλλά ακόμα και αν δεν το λύσεις σίγουρα θα λύσεις το πρόβλημα με την εμφάνιση σου. Γιατί το γεγονός ότι δεν μπορείς να κοιταχτείς στον καθρέφτη δεν έχει να κάνει με το αν είσαι άσχημος, αλλά με το ότι βλέπεις τον εαυτό σου κακόμοιρο και για λύπηση, και αυτό ούτε η φύση σου δεν μπορεί να το δεχτεί…πόσο μάλλον οι άλλοι

Φιλικά πάντα

Καλησπέρα φίλε

Δεν έχω πρόβλημα με τίποτα απ'όσα γράφεις, ούτε αναζήτησα κατανόηση. Λες στα 9 χρόνια που πέρασαν να μην έχω συζητήσει με κανέναν; Έχω ακούσει όλες τις πιθανές απόψεις. Ότι όμως και αν μου λένε στο τέλος εγώ πάλι μένω με τα δικά μου. Και δεν ειναι θέμα δίκαιου/άδικου. Είναι θέμα ατόμου. Ο αδερφός μου που ειναι 2 χρόνια μικρότερός μου έχει παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν τον πειράζει και πάρα πολύ. Θα πείς ότι έχει μεγαλύτερα @@ από μένα. Αν όμως ήταν έτσι, και ήμουν εγώ τόσο παράξενος, δεν θα είχαν ανοίξει ένα σωρό κέντρα μεταμοσχεύσεων. Απλώς η δική μου περίπτωση ειναι ακραία. Και ειναι δικαίωμά μου να αντιμετωπίζω τη ζωή μου όπως "θέλω". Ούτε παιδιά έκανα πριν συμβεί για να μην έχω το δικαίωμα και να αναγκαστώ να ζήσω γι'αυτά, ούτε κάποιον άλλο πειράζω με το να μη ζω. Ίσως τους γονείς μου που θα στεναχωριούνται αλλά γι'αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι. Είναι ένα απ'τα ρίσκα που πρέπει να ξέρεις ότι παίρνεις όταν κάνεις παιδί. Υπάρχουν πολύ χειρότερα περιπτώσεις γονέων που υποφέρουν με αυτά που βλέπουν να ειναι/κάνουν τα παιδιά τους.

Το βιντεο το θεωρώ άκυρο. Δεν έχω κόμπλεξ κατωτερότητας. Είναι πολύ πιθανότερο να έχω κόμπλεξ ανωτερότητας. Με το καπέλο νιώθω σχεδόν μοντελάκι. Όταν το βγάζω ειναι που εύχομαι να με καταπιεί η γή..

Σχετικά με τον καρκίνο ίσως να υπερέβαλα. Κυρίως λόγο του αφόρητου πόνου που αναφέρεις και δεν τον είχα υπόψη γράφοντας σχετικά..

Σχετικά τώρα με το ότι άλλοι έχουν χειρότερα προβλήματα δεν πάει έτσι όπως το θέτεις. Υπάρχουν άνθρωποι που αυτοκτονούν γιατι η ζωή τους ειναι αφόρητη για πολύ πιο ασήμαντους λόγους. (Και εγώ θα το είχα κάνει αν δεν θεωρούσα πως αυτό θα κάνει μεγάλο ψυχολογικό κακό στην οικογένειά μου). Δεν είμαστε όλοι ίδιοι και δεν αντιμετωπίζουμε όλες τις καταστάσεις με ίδιο ή παρόμοιο τρόπο. Υπάρχουν και πολλοί που ανέχονται μεγάλη κακοποίηση ή εκμετάλευση. Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορείς να λές δες: σε κακοποιώ αλλά δεν σε κακοποιώ και πολύ άσχημα όσο άλλοι άλλους. Ειναι δικαίωμά μου να μη δέχομαι την ζωή αν δεν μου αρέσει. Θέλω τα μαλλιά μου πίσω (όχι όλα φυσικά, ας ειναι και τα μισά). Αλλιώς δεν με ενδιαφέρει. Δεν ζήτησα να γεννηθώ. Δεν ήταν επιλογή μου. Το "σύστημα"(η εξέλιξη ή ότι αλλο ειναι που δεν ξέρουμε ακόμα) που μας παράγει ειναι εξ'ορισμού άδικο για το άτομο. Δεν ειναι σε καμία περίπτωση ουμανιστικό (που να σέβεται τον άνθρωπο). Γι'αυτό το σύστημα ο στόχος ειναι η επιβίωση του είδους. Και γι'αυτό το στόχο δεν το ενδιαφέρει τι σκατά θα περάσει το κάθε άτομο. Γι'αυτό και απορρίπτω την ζωή μου με αυτούς τους όρους (είπαμε: θα αυτοκτονούσα αν δεν είχα ανθρώπους που θα επηρεάζονταν σοβαρά απ'αυτό το "ντροπιαστικό" γεγονός). Όπως δεν θα τη δεχόμουν με οποιαδήποτε άλλη σωματική αδυναμία. Είτε εκ γενετής είτε αργότερα. Ανεξαρτήτως σοβαρότητας. Δεν ειναι κλάψα. Ειναι επιλογή μου. Αν ήμουν κλαψιάρης θα το είχα ξεπεράσει πολύ νωρίτερα



Ούτε το γονίδιο, ούτε οι σφάχτες που σε χειρούργησαν σου φταίνε. Και στον Hasson να πας και όπου αλλού να πάς τίποτα δεν θα καταφέρεις. Ο looser χάνει πάντα, και μόνος του χαρτιά να πέζει. Και πασιέντζα να ρίχνει

Το παραπάνω προφανώς ειναι τελείως γελοίο σκεπτικό. Αν δηλαδή υποθέσουμε πως υπάρχει κάτι που λέγεται looser μου λες ότι αυτή η νοητική κατάσταση θα επηρεάσει και το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης σε ένα winner κέντρο;;; lol Και όσο για το αν ο looser χάνει πάντα έχω απλά να πω πως παίζω πόκερ πολύ υψηλού επιπέδου με username που έχει μέσα τη λέξη "anikitos"
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

UberAlles13 είπε:
Συγνωμη για το υφος μου αλλα ολα αυτα που γραφονται και ειδικα η τοσο μεγαλη απαξίωση της ζωης ειναι το λιγοτερο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.

α) Σε τετοιες περιπτωσεις καλο θα ηταν αφενος ο admin να ειδοποιησει την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος για να κανουν μια επισκεψη στον συναδελφο προλαβαινοντας τα χειροτερα
β) αφετερου ο ιδιος ο συναδελφος να αναζητησει ψυχιατρικη βοήθεια ΑΜΕΣΑ εαν δεν το εχει κανει ηδη. Και αν ναι να ζητησει κι αλλη. Εαν δεν θελει να του επιβληθει.
και γ) προς θεου οποιος το διαβαζει να ΜΗΝ σκεφτει ουτε λεπτο οτι τετοιες ακραιες ενεργειες/σκεψεις δινουν λυση σε οποιοδήποτε προβλημα 'η οτι υπάρχουν και συμπασχοντες αρα δικαιολογουνται.

ειναι απλα ηλίθιες γιατι η ζωη ειναι πανεμορφη ειτε με τριχες ειτε χωρις. Και αυτη ειναι η bottomline.

Το group therapy εχει και τα ορια του, τετοιες ακραιες καταστασεις πρεπει να αντιμετωπιζονται απο ανθρωπους εμπειρους με την ψυχη και οχι με τις τριχες.



Καλησπέρα UberAlles13

Εξωφρενικό θεωρείς κάτι που ειναι στα γονίδια του ανθρώπινου είδους και δεν υπάρχει ούτε μία χώρα στην οποία να μη συμβαίνει; http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82_%CF%87%CF%89%CF%81%CF%8E%CE%BD_%CE%B1%CE%BD%CE%AC_%CF%80%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%83%CF%84%CF%8C_%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82

α) Ίσως να ήταν τραβηγμένος ο τίτλος. Και εγώ μετάνιωσα μετά, σκεπτόμενος ότι μπορεί να επηρεάσω προς το χειρότερο κάποιον μικρότερο. Τι να κάνω όμως, ένιωσα την ανάγκη να τα πω. Τόσα χρόνια τα λέω μόνος σε όσους ρωτάνε γιατί έχω εξαφανιστεί ή γιατί φοράω συνέχεια καπέλο

β) Συνεχίζεις στο ίδιο αυταρχικό (απαράδεκτο κατ'εμέ) ύφος. Έχω επισκεφτεί ψυχίατρο και δεν μου βρήκε καν κατάθλιψη. Είναι ένα πρακτικό θέμα. Αν αύριο έχω μαλλιά θα ειμαι ο παλιός ^^^^^ συν τα όποια κουσούρια μπορεί να απέκτησα βέβαια με τέτοια μεγάλη αποχή απ'την ζωή. Όσο για το επιβληθεί δεν το σχολιάζω. Να σου επιβληθούν εσένα μαθήματα ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Δεν είμαι κανένας τρελός. Ο θυμός μου ειναι δικαιολογημένος και θα κάνω αγώνα για να αποφύγω να τον εκφράσω με τόσο ακραίο τρόπο. Αρκεί να με βοηθήσετε να το οργανώσουμε. Να μαζέψουμε από ένα ποσό απ'ολους και να κάνουμε μια δίκη (δεν έχει σημασία αν την χάσουμε) για να κάνουμε μεγάλο θόρυβο στον βρώμικο αυτό χώρο

γ) Όποιος θα μπορούσε να σκεφτεί έτσι ειναι που θα ήταν για ψυχιατρική βοήθεια

Ηλίθιος ειναι όποιος γενικεύει τόσο πολύ τόσο πολύπλοκες καταστάσεις. Αν η ζωή ειναι πανέμορφη για σένα, δεν ισχύει το ίδιο για αμέτρητους σύγχρονους σου (μην αρχίζω να αναφέρω πως υποφέρει ο καθένας τους, τα ξέρουμε όλοι) και για αμέτρητους πριν απο σένα. Για το συντριπτικό μέρος της ανθρωπότητας η ζωή ήταν/είναι αφόρητη. Όποιος διαφωνεί μπορούμε να το συζητήσουμε
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Συμφωνώ με τα δυο παλλικάρια απο πάνω.

Κόψε τις κλάψες, μια είναι η ζωή κι αν είναι να 'σαι ράφλας, δέξου τη ράφλα και προχώρα. Με κλάμα και ψευτομεταμοσχεύσεις σε σεσημασμένους απ@τεώνες δεν αλλάζει τίποτα.

Και ξέρεις τί; Αν σε πειράζει τόσο, βάλε περούκα. Κυκλοφοράνε κάτι hair systems φοβερά τελευταία (Τραβόλτα/Έλτον Τζον) που θα σε βολέψουν μια χαρά. Αν οι γύρω σου σ'έχουν χάσει τόσα χρόνια απο καραφλοφοβία, θα χαρούν πολύ να γυρίσεις στον κόσμο των ζωντανών, έστω και με περούκα.

Άμα πια, μαλλί είναι.

Στα πλαίσια του λογικού, να εξαντλήσουμε όλες τις επιλογές, συμφωνώ. Αλλά απο ένα σημείο και μετά, η αποδοχή είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

Καλησπέρα μαν. Κατ'αρχήν σας παρακαλώ σταματήστε να το λέτε κλάψα. Δεν κλαίγομαι. Ειναι μια δύσκολη συνειδητή επιλογή μου που δεν μπορώ να βρω τρόπο να παρακάμψω. Μακάρι να μου πήγαινε το καραφλό όπως σε πάρα πολλούς που ξέρω ή έχω δεί. Αυτό με την περούκα το έχω σκεφτεί πολύ σοβαρά. Ίσως το δοκιμάσω αλλά δεν νομίζω να το δεχτώ. Τι να την κάνω μια ψεύτικη ζωή; Όσο για τον μονόδρομο, αυτό ειναι που φοβάμαι. Γιατί μετά από τόσα χρόνια θα έπρεπε να ειχε έρθει αλλά δεν έρχεται και δεν ξέρω τι μου γίνεται πλέον
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Ε.Α. είπε:
Όπως όλοι ξέρουν, οι 2 πρώτες μου επεμβάσεις ήταν χάλια. Καλά η πρώτη ήταν εγκληματική. Προσοχή γιατί ο γιατρός κυκλοφορεί ελεύθερος. Την εταιρεία δολοφόνων νομίζω την έχω ήδη αναφέρει.

Κυκλοφορούσα με καπέλο. Τα πίσω μαλλιά τα έφερνα μπροστά. Όταν το έβγαζα, περπατούσα με τον αέρα στην πλάτη για να μην πετάξει το μαλλί. Τώρα πως το έκανα αυτό όταν ο αέρας πήγαινε κόντρα...ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ! Για μπάνιο στην θάλασσα πήγαινα και δεν ήξερα πως να βγω απ' το νερό. Θες κι άλλα; Ένα σωρό. ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Αλλά όπως είπα και στην πρωτολογία μου, ΛΥΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ φίλε. Ανέβασε μας σε παρακαλώ φωτογραφίες. Να σε δούμε ρε ευλογημένε. Να δούμε αν θες ριπέαρ, τουπέ, τατού, ξούρα κτλ.


Θα βγάλω και θα ανεβάσω με την πρώτη ευκαιρία. Δεν έχω γιατι ούτε φωτογραφίες δεν αντέχω να υπάρχουν με το κεφάλι μου καραφλό..
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Fenimore είπε:
Έχουμε ως κανόνα να μην αναφέρουμε θετικά ή αρνητικά σχόλια για κλινικές μεταμόσχευσης χωρίς να υπάρχουν στοιχεία (για αποφυγή παραπληροφόρησης). Εφόσον μίλάς συγκεκριμένα γι αυτές τις κλινικές θα πρέπει να ανεβάσεις φώτογραφίες με τα αποτελέσματα των μεταμοσχεύσεων.


Τι πρωτοκολλο ακολουθείτε; Πρέπει να έχω και τις πριν και τις μετά; Δεν έχω τίποτα και δεν ξέρω αν έχω το δικαίωμα να πάω να τις ζητήσω. Το μόνο που μπορώ να κάνω ειναι να φωτογραφήσω το κεφάλι μου τώρα
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Ε.Α. είπε:
Φϊλε, φεύγω γιατί έχω δουλειά. Είσαι κι εσύ ονλάιν και θα ήταν καλό γιατί θα γινόταν συζήτηση. Αλλά παίζει η ΕΛΛΑΔΑΡΑ και πάω να δω την μεγάλη μου καψούρα. Δες την μπάλα κι εσύ - αν βλέπεις εννοείται - και μετά τα λέμε.


Οκ φίλτατε ευχαριστώ. Αν έχεις όρεξη μετά τον αγώνα θα ειμαι μέσα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Χε, δεν κρατήθηκα.

Αν παίζεις "ανίκητο" high-stakes poker και δεν έχεις φαμέλια ή κοινωνικά έξοδα, θα πρεπε τώρα να χεις ολάκερο θησαυρό σπίτι σου. Ήτει, θα κανες μεταμοσχεύσεις μαζί με Johnny Depp/Kiedis/Beckham και όλο τον καλό τον κόσμο :D
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Χε, δεν κρατήθηκα.

Αν παίζεις "ανίκητο" high-stakes poker και δεν έχεις φαμέλια ή κοινωνικά έξοδα, θα πρεπε τώρα να χεις ολάκερο θησαυρό σπίτι σου. Ήτει, θα κανες μεταμοσχεύσεις μαζί με Johnny Depp/Kiedis/Beckham και όλο τον καλό τον κόσμο :D


Δεν σου δίνω άδικο έτσι όπως το διατύπωσα. Δεν έγραψα όμως high stakes αλλά υψηλού επιπέδου. Δεν ασχολούμαι πολύ καιρό αλλά για όσο ασχολουμαι έχω κέρδη για μια μεταμόσχευση στο εξωτερικο. Ούτε το ανίκητος το έγραψα για να το πάρεις κυριολεκτικά αλλά ως απάντηση στον άλλον που με είπε looser 100 φορές
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Έλα φίλε Επανεκκινημένος. Είμαι μέσα. Φωτό δεν ανέβασες άρα η συζήτηση θα είναι λίγο..θεωρητική.

Εσύ βασικά δεν έχεις ουλή απ' ότι κατάλαβα. Στην πρώτη όμως λες ότι έκανες..ράμα; Ράμα δεν εννοείς την ουλή; Δηλαδή σε κάναν στριπ. Έτσι δεν είναι; Όταν λες το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο, τί εννοείς; ήταν σε λάθος κατεύθυνση; Δεν φυτρώσαν; ήταν πολύ χοντρές μπροστά; Γίνε λίγο συγκεκριμένος.

Στην δεύτερη σε κάναν φούε; Τί εννοείς μία μία τρίχες; Στην φούε σε βγάζουνε και πολλαπλά τριχοθυλάκια κανονικά. Απλά πρέπει να ξέρει την τεχνική ο γιατρόςΑΡΙΣΤΑ για να έχεις αποτελέσματα. Αλλιώς μπορεί από 1000 τρίεχες να βγουν 15.

Εξήγησέ μας σε παρακαλώ με λεπτομέρειες. Και οργάνωσε μια καλή φωτογραφική γιατί...αν δεν δούμε το πρόβλημα δεν θα καταλάβουμε.
 

passenger

Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

ιναι δικαίωμά μου να μη δέχομαι την ζωή αν δεν μου αρέσει. Θέλω τα μαλλιά μου πίσω (όχι όλα φυσικά, ας ειναι και τα μισά). Αλλιώς δεν με ενδιαφέρει. Δεν ζήτησα να γεννηθώ. Δεν ήταν επιλογή μου. Το "σύστημα"(η εξέλιξη ή ότι αλλο ειναι που δεν ξέρουμε ακόμα) που μας παράγει ειναι εξ'ορισμού άδικο για το άτομο. Δεν ειναι σε καμία περίπτωση ουμανιστικό (που να σέβεται τον άνθρωπο). Γι'αυτό το σύστημα ο στόχος ειναι η επιβίωση του είδους. Και γι'αυτό το στόχο δεν το ενδιαφέρει τι σκατά θα περάσει το κάθε άτομο. Γι'αυτό και απορρίπτω την ζωή μου με αυτούς τους όρους (είπαμε: θα αυτοκτονούσα αν δεν είχα ανθρώπους που θα επηρεάζονταν σοβαρά απ'αυτό το "ντροπιαστικό" γεγονός). Όπως δεν θα τη δεχόμουν με οποιαδήποτε άλλη σωματική αδυναμία. Είτε εκ γενετής είχε αργότερα. Ανεξαρτήτως σοβαρότητας. Δεν ειναι κλάψα. Ειναι επιλογή μου. Αν ήμουν κλαψιάρης θα το είχα ξεπεράσει πολύ νωρίτερα
Ασχολίαστο…
Το παραπάνω προφανώς ειναι τελείως γελοίο σκεπτικό. Αν δηλαδή υποθέσουμε πως υπάρχει κάτι που λέγεται looser μου λες ότι αυτή η νοητική κατάσταση θα επηρεάσει και το αποτέλεσμα μιας μεταμόσχευσης σε ένα winner κέντρο;;; lol Και όσο για το αν ο looser χάνει πάντα έχω απλά να πω πως παίζω πόκερ πολύ υψηλού επιπέδου με username που έχει μέσα τη λέξη "anikitos"
Από αυτά που σου είπα εσύ αυτά κατάλαβες?
Το δε παράδειγμα που σου έφερα με τα χαρτιά,,,εσυ πάλι αυτό κατάλαβες? Ότι αναφερόμουνα στο πόκερ?
@#$%%^&!!!
Να σου επιβληθούν εσένα μαθήματα ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Α, καλά τώρα…
Αρκεί να με βοηθήσετε να το οργανώσουμε. Να μαζέψουμε από ένα ποσό απ'ολους και να κάνουμε μια δίκη (δεν έχει σημασία αν την χάσουμε) για να κάνουμε μεγάλο θόρυβο στον βρώμικο αυτό χώρο
Εμένα πάλι μη με υπολογίζεις… τους λόγους σου τους είπα
Αν πάλι το πάρεις αλλιώς(όπως σου ξανάπα) και αρχίσεις (επιτέλους) να λειτουργείς και να πράττεις διαφορετικά, το ξανασυζητάμε

Και επειδή η κουβέντα δε βγάζει πουθενά θα σου πω τα τελευταία μου και κάνε ότι σε φωτίσει…
Ένα φορουμ που ασχολείται με την τριχόπτωση, σκοπός του δεν είναι να μαζευόμαστε όλοι οι πονεμένοι της γης να συζητάμε την άτιμη την μoίρα μας για τα κακά που μας συμβαίνουν στις τρίχες μας, αλλά η προσπάθεια να βρεθεί λύση
Να στο πω πιο απλά? Το θέμα δεν είναι να συζητάμε
Έχω τριχόπτωση… αμαν τι έπαθα :'(
Αλλά
Έχω τριχόπτωση…τώρα τι κάνουμε ? :chinscratch
Όσο για την ψυχολογική υποστήριξη, δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με το «κάτσε να μου πεις τον πόνο σου να κλάψουμε παρέα…». Ο σκοπός της ψυχολογικής στήριξης, είναι να πείς σε κάποιον μια «καλή επιτυχία» σε μια θεραπεία που αποφάσισε να ξεκινήσει,ή ένα χειρουργίο που αποφάσισε να κάνει…ή να δώσεις μια φιλική συμβουλή σε κάποιον που πιστεύεις ότι ξεκίνησε βαριά θεραπεία με σκοπό να τον προφυλάξεις από sides, ή ακόμα για να αποφύγει ένα χασάπη…όλα τα άλλα είναι για την ανίτα πάνια…

Και εγώ μετάνιωσα μετά, σκεπτόμενος ότι μπορεί να επηρεάσω προς το χειρότερο κάποιον μικρότερο.
Πραγματικά είναι ίσως το μοναδικό σημείο που «πιάνεις» κάπως την ουσία…
Ήθελα να σου το αναφέρω και εγώ το ζήτημα αλλά ευτυχώς (για σένα) το ανέφερες πρώτος (δείχνει ότι έχεις ακόμα κάποια επαφή..ε, να και κάτι ενθαρυντικό)
Έχε υπόψιν σου ότι το φόρουμ το παρακολουθούν και παιδιά 18-20 χρονών. Ίσως και μικρότερα. Κάτω από 18.
Όπως και να το κάνουμε, ένας ανθρωπος σε αυτή την ηλικία που παρατήρησε δλδ νωρίς τα σημάδια της τριχόπτωσης, είναι πιο φρικαρισμένος από όλους εμάς που είμαστε γύρο στα -αντα ή και πάνω από τα –αντα. Βάλε μέσα και την ανωριμότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων λόγο έλλειψης εμπειρίας και (μάλλον) καταλαβαίνεις που το πάω…
Έστω και ΜΕΡΙΚΗ ταύτιση με ένα γεγονός που κάποιος στα 33 του χρονια είναι teleiomenos, δεν μπορεί και δεν θέλει να κοινωνικοποιηθεί, κλαψουρίζει για την αποτυχημένη του προσπάθεια να αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα στην ζωή του και τελικά τον οδηγεί να σκέφτετε μέχρι και την αυτοκτονία.. επαναλαμβάνω έστω και μερική ταύτιση να έχει ένας 18χρονος με όλα αυτά και ότι μπορεί ίσως 15χρόνια μετά να φτάσει να σκέφτεται το τέρμα..ούτε που μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να του κάνει στα επόμενα (καλύτερα) χρόνια της ζωής του…ανατριχιάζω…
‘Εχε υπόψιν σου επίσης ότι όταν λέω την λέξη «παιδιά 18-20χρ» δεν αναφέρομαι μόνο σε αγόρια…υπάρχουν και κοπέλες που μπορεί μεν να είναι μειοψηφία αφού το πρόβλημα είναι πιο συχνό σε εμάς τους άντρες, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πιο ευαίσθητες σε θέματα εμφάνισης… Για διάβασε το θεματάκι που άνοιξε πριν μερικές μέρες http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3269.0.html για δες τι μας γράφει μια κοπελίτσα μόλις 20χρ
οκ, ευχαριστω παντως.....παω να συνεχισω το κλαψιμο της μοιρας μου....
και όπως μας περιγράφει η ίδια το «πρόβλημα» της δεν είναι ακόμα εμφανή σε κανέναν. Για φαντάσου όμως ένα παλικαράκι στην ηλικία της να της κάνει ένα αρνητικό σχόλιο για τα μαλάκια της, όχι επειδή παρατήρησε κάτι πάνω τους , αλλά έτσι, μόνο για να την «πικάρει»…και μετά μπαίνει εδώ μέσα με έτσι κι αλλιώς χάλια ψυχολογία…και πέφτει πάνω σε ένα θέμα με τρομακτικό τίτλο ότι κάποιος είναι λίγο πριν την αυτοκτονία…δεν περιγράφω άλλο…ανατριχιάζω περισσότερο…
Γιατί στη τελική ρε φίλε δικιά σου είναι η ζωή και άμα θέλεις να φουντάρεις δικαίωμα σου…Ξέρω ότι βάση κανόνων του φόρουμ δε σου απαγορεύεται να γράφεις ότι θέλεις όσο δεν προσβάλεις κάποιον άλλον, και εσύ δεν έχεις προσβάλει κανέναν είναι η αλήθεια…Αλλά κάποια πράγματα είναι και θέμα Ηθικής. Συνειδήσεως. Μακάρι να καταλαβαίνεις τι εννοώ
Το φιλοσόφησα πολύ και το κούρασα
Σου υπόσχομαι ότι δεν θα ξανασχολήθω και δεν θα ξαναποστάρω στο θέμα σου. Από καρδιάς σου εύχομαι ότι απόφαση και να πάρεις να είναι η καλύτερη για σένα. Από την αρχή σου είπα ότι για μένα είναι λάθος τακτική να δίνεις συμπόνια σε κάποιον που κλαψουρίζει ( γιατί για μένα κλαψουρίζεις κακόμοιρα, ότι και να μου λες εσύ για το αντίθετο) γιατί αυτό λειτουργεί αρνητικά πάνω του…γιαυτό σου μίλησα με αυτόν τον τρόπο..ψυχίατρος φυσικά δεν είμαι…αλλά μια και το προηγούμενο βιντεάκι που σου έβαλα δεν σου άρεσε θα σου βάλω ένα άλλο που για μένα είναι και το αγαπημένο μου
The Godfather - U can act like a man.avi
Ο Don με κάλυψε πλήρως…
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

teleiomenos είπε:
Τι πρωτοκολλο ακολουθείτε; Πρέπει να έχω και τις πριν και τις μετά; Δεν έχω τίποτα και δεν ξέρω αν έχω το δικαίωμα να πάω να τις ζητήσω. Το μόνο που μπορώ να κάνω ειναι να φωτογραφήσω το κεφάλι μου τώρα

Κοίτα, επειδή το θέμα τις μεταμόσχευσης είναι πολύ λεπτό ζήτημα, είναι αναγκαία αυτή η ταυτοποίηση. Όπως επίσης είναι λεπτή και η δική μου θέση, προς θεού δεν το κάνω για να σε αμφισβητίσω, απλά έτσι είναι ο κανονισμός. Λογικά αν δεν είχες βγάλει εσύ φωτογραφίες, θα είχαν βγάλει οι κλινικές. Γιατί να μην μπορείς να τις ζητήσεις? Εκτός από τις τωρινές φωτογραφίες πρέπει να δούμε πως ήσουν πριν την μεταμόσχευση. Επίσης κάτι που να πιστοποιεί ότι όντως έγινε μεταμόσχευση όπως φωτογραφίες απο την δότρια περιοχή. Στην προηγούμενη απάντηση που σου έδωσα σε αυτό το thread σου ανέφερα τι πρέπει να κοιτάξεις.
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

Ε.Α. είπε:
Έλα φίλε Επανεκκινημένος. Είμαι μέσα. Φωτό δεν ανέβασες άρα η συζήτηση θα είναι λίγο..θεωρητική.

Εσύ βασικά δεν έχεις ουλή απ' ότι κατάλαβα. Στην πρώτη όμως λες ότι έκανες..ράμα; Ράμα δεν εννοείς την ουλή; Δηλαδή σε κάναν στριπ. Έτσι δεν είναι; Όταν λες το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο, τί εννοείς; ήταν σε λάθος κατεύθυνση; Δεν φυτρώσαν; ήταν πολύ χοντρές μπροστά; Γίνε λίγο συγκεκριμένος.

Στην δεύτερη σε κάναν φούε; Τί εννοείς μία μία τρίχες; Στην φούε σε βγάζουνε και πολλαπλά τριχοθυλάκια κανονικά. Απλά πρέπει να ξέρει την τεχνική ο γιατρόςΑΡΙΣΤΑ για να έχεις αποτελέσματα. Αλλιώς μπορεί από 1000 τρίεχες να βγουν 15.

Εξήγησέ μας σε παρακαλώ με λεπτομέρειες. Και οργάνωσε μια καλή φωτογραφική γιατί...αν δεν δούμε το πρόβλημα δεν θα καταλάβουμε.


Δε σε πρόλαβα. Καλύτερα να κλείσουμε ραντεβου. Θα μου πεις κάποια μέρα ώρα και αν θα μπορώ θα τα πούμε..

Ναι στην πρώτη ήταν στριπ και στις επόμενες δύο ρίζα ρίζα. Δεν ήξερα ότι έχει ένα σωρό παραλλαγές τεχνικών, γι'αυτό και ήμουν τόσο χοντρικός στην διατυπωση

Όσο για την κατάστασή μου: έχω πλέον δύο ουλές αλλά δεν με απασχολούν γιατί δεν φαίνονται. Στα πάνω τώρα είμαι απ'ότι είδα πάνω κάτω σε κατάσταση 5Α σε ότι αφορά αυτά που έχουν μείνει και στη θέση του θεωρητικά φαλακρού μέρους στο 5Α βάλε τρίχες παντού με χάλια πυκνότητα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα αισθητικό (γωνίες έκφυσης, ουλές κτλ). Το μόνο πρόβλημα ειναι η ανεπαρκής πυκνότητα
 

teleiomenos

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

passenger είπε:
Ασχολίαστο… Από αυτά που σου είπα εσύ αυτά κατάλαβες?
Το δε παράδειγμα που σου έφερα με τα χαρτιά,,,εσυ πάλι αυτό κατάλαβες? Ότι αναφερόμουνα στο πόκερ?
@#$%%^&!!!Α, καλά τώρα… Εμένα πάλι μη με υπολογίζεις… τους λόγους σου τους είπα
Αν πάλι το πάρεις αλλιώς(όπως σου ξανάπα) και αρχίσεις (επιτέλους) να λειτουργείς και να πράττεις διαφορετικά, το ξανασυζητάμε

Και επειδή η κουβέντα δε βγάζει πουθενά θα σου πω τα τελευταία μου και κάνε ότι σε φωτίσει…
Ένα φορουμ που ασχολείται με την τριχόπτωση, σκοπός του δεν είναι να μαζευόμαστε όλοι οι πονεμένοι της γης να συζητάμε την άτιμη την μoίρα μας για τα κακά που μας συμβαίνουν στις τρίχες μας, αλλά η προσπάθεια να βρεθεί λύση
Να στο πω πιο απλά? Το θέμα δεν είναι να συζητάμε
Έχω τριχόπτωση… αμαν τι έπαθα :'(
Αλλά
Έχω τριχόπτωση…τώρα τι κάνουμε ? :chinscratch
Όσο για την ψυχολογική υποστήριξη, δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με το «κάτσε να μου πεις τον πόνο σου να κλάψουμε παρέα…». Ο σκοπός της ψυχολογικής στήριξης, είναι να πείς σε κάποιον μια «καλή επιτυχία» σε μια θεραπεία που αποφάσισε να ξεκινήσει,ή ένα χειρουργίο που αποφάσισε να κάνει…ή να δώσεις μια φιλική συμβουλή σε κάποιον που πιστεύεις ότι ξεκίνησε βαριά θεραπεία με σκοπό να τον προφυλάξεις από sides, ή ακόμα για να αποφύγει ένα χασάπη…όλα τα άλλα είναι για την ανίτα πάνια…
Πραγματικά είναι ίσως το μοναδικό σημείο που «πιάνεις» κάπως την ουσία…
Ήθελα να σου το αναφέρω και εγώ το ζήτημα αλλά ευτυχώς (για σένα) το ανέφερες πρώτος (δείχνει ότι έχεις ακόμα κάποια επαφή..ε, να και κάτι ενθαρυντικό)
Έχε υπόψιν σου ότι το φόρουμ το παρακολουθούν και παιδιά 18-20 χρονών. Ίσως και μικρότερα. Κάτω από 18.
Όπως και να το κάνουμε, ένας ανθρωπος σε αυτή την ηλικία που παρατήρησε δλδ νωρίς τα σημάδια της τριχόπτωσης, είναι πιο φρικαρισμένος από όλους εμάς που είμαστε γύρο στα -αντα ή και πάνω από τα –αντα. Βάλε μέσα και την ανωριμότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων λόγο έλλειψης εμπειρίας και (μάλλον) καταλαβαίνεις που το πάω…
Έστω και ΜΕΡΙΚΗ ταύτιση με ένα γεγονός που κάποιος στα 33 του χρονια είναι teleiomenos, δεν μπορεί και δεν θέλει να κοινωνικοποιηθεί, κλαψουρίζει για την αποτυχημένη του προσπάθεια να αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα στην ζωή του και τελικά τον οδηγεί να σκέφτετε μέχρι και την αυτοκτονία.. επαναλαμβάνω έστω και μερική ταύτιση να έχει ένας 18χρονος με όλα αυτά και ότι μπορεί ίσως 15χρόνια μετά να φτάσει να σκέφτεται το τέρμα..ούτε που μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να του κάνει στα επόμενα (καλύτερα) χρόνια της ζωής του…ανατριχιάζω…
‘Εχε υπόψιν σου επίσης ότι όταν λέω την λέξη «παιδιά 18-20χρ» δεν αναφέρομαι μόνο σε αγόρια…υπάρχουν και κοπέλες που μπορεί μεν να είναι μειοψηφία αφού το πρόβλημα είναι πιο συχνό σε εμάς τους άντρες, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πιο ευαίσθητες σε θέματα εμφάνισης… Για διάβασε το θεματάκι που άνοιξε πριν μερικές μέρες http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3269.0.html για δες τι μας γράφει μια κοπελίτσα μόλις 20χρκαι όπως μας περιγράφει η ίδια το «πρόβλημα» της δεν είναι ακόμα εμφανή σε κανέναν. Για φαντάσου όμως ένα παλικαράκι στην ηλικία της να της κάνει ένα αρνητικό σχόλιο για τα μαλάκια της, όχι επειδή παρατήρησε κάτι πάνω τους , αλλά έτσι, μόνο για να την «πικάρει»…και μετά μπαίνει εδώ μέσα με έτσι κι αλλιώς χάλια ψυχολογία…και πέφτει πάνω σε ένα θέμα με τρομακτικό τίτλο ότι κάποιος είναι λίγο πριν την αυτοκτονία…δεν περιγράφω άλλο…ανατριχιάζω περισσότερο…
Γιατί στη τελική ρε φίλε δικιά σου είναι η ζωή και άμα θέλεις να φουντάρεις δικαίωμα σου…Ξέρω ότι βάση κανόνων του φόρουμ δε σου απαγορεύεται να γράφεις ότι θέλεις όσο δεν προσβάλεις κάποιον άλλον, και εσύ δεν έχεις προσβάλει κανέναν είναι η αλήθεια…Αλλά κάποια πράγματα είναι και θέμα Ηθικής. Συνειδήσεως. Μακάρι να καταλαβαίνεις τι εννοώ
Το φιλοσόφησα πολύ και το κούρασα
Σου υπόσχομαι ότι δεν θα ξανασχολήθω και δεν θα ξαναποστάρω στο θέμα σου. Από καρδιάς σου εύχομαι ότι απόφαση και να πάρεις να είναι η καλύτερη για σένα. Από την αρχή σου είπα ότι για μένα είναι λάθος τακτική να δίνεις συμπόνια σε κάποιον που κλαψουρίζει ( γιατί για μένα κλαψουρίζεις κακόμοιρα, ότι και να μου λες εσύ για το αντίθετο) γιατί αυτό λειτουργεί αρνητικά πάνω του…γιαυτό σου μίλησα με αυτόν τον τρόπο..ψυχίατρος φυσικά δεν είμαι…αλλά μια και το προηγούμενο βιντεάκι που σου έβαλα δεν σου άρεσε θα σου βάλω ένα άλλο που για μένα είναι και το αγαπημένο μου
The Godfather - U can act like a man.avi
Ο Don με κάλυψε πλήρως…

Όταν λες γενικεύοντας παράλογα πως ο looser θα χάνει πάντα ότι και αν κάνει. Ότι δεν φταίει κανένας ιατρός αλλά η νοοτροπία μου σου απαντάω και εγώ ανάλογα... Δεν ειναι δυνατόν να λες ότι φταίει η νοοτροπία μου και όχι οι τρείς αποτυχυμένες επεμβάσεις.. Αν ειναι δυνατόν. Και για το πόκερ πάλι γι'αυτό σου απάντησα. Να μη γενικεύεις σε εγκληματικό βαθμό όταν μιλάς για να σου απαντάνε σε φυσιολογικά πλαίσια και οι άλλοι


Να μη σε υπολογίζουμε; Καλώς. Ασε τους εγκληματίες να θερίζουν ζωές.. Εγώ δεν θα το αφήσω να περνάει έτσι.. Και ας ειμαι σούπερ λούζερ όπως λες.

Από που ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα πως εγώ θέλω να συζητάω σε στυλ "έχω τριχόπτωση αμάν τι έπαθα";;;;;;;;; Αυτό θα το έκανα πριν 9 χρόνια ιδιοφυή μου συνομιλητή.... Μετά από 9 χρόνια αναζητώ για τελευταία φορά τη λύση και δεν έχω σκοπό να κλάψω καμιά μοίρα. Απλώς θα πάρω εκδίκηση με όποιον τρόπο βρω. Δεν ανέχομαι κανέναν να με ^%%$$##%%^ και να κυκλοφορεί ελεύθερος με ήσυχη την ανύπαρκτη συνείδησή του...

Ψυχολογική υποστήριξη;;;; Που ακριβώς με είδες να ζητάω υποστήριξη;;;; Έχω απομονωθεί και δεν πειράζω κανέναν ούτε θέλω τίποτα από κανέναν. Μονο μαλλιά θέλω..

Και συνεχίζεις πάλι να με λες αδερφή.. Δικαίωμά σου.. Κανένας δον δεν θα με αναγκάσει να ζήσω καραφλός.. Δεν το δέχομαι και τελείωσε..
 

athens2013

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

..νομιζω οτι απλα δεν προσανατολιστηκες προς τις πιο ενεδεδειγμενες λυσεις. οταν εχεις τοσο επιθετικη τριχοπτωση, δεν περιμενεις θαυματα απο μεταμοσχευση. αντε το πολυ πολυ να κανεις 4-5 και να εχεις παντου τριχουλες με καθολου πυκνοτητα οποτε και θα συνεχισει να σ απασχολει το προβλημα. εδω ρε μεγαλε, ειχα μια τοσο μικρη απωλεια που δε φαινοταν κιολας με λιγο κονσιλερ τοπικ κτλ και μεταμορφωνομουν σε μαλλια και παλι 2 μεταμοσχευσεις (η δευτερη σε καλη κλινικη) και παλι δε μπορουν να σου κανουν πυκνα μαλλια..απλα βελτιωνουν τιν κατασταση..οποτε τι ψαχνεις? anyway..εγω στη θεση σου (και το λεω ειλικρινα γιατι ειχα σκεφτει σοβαρα πως θα αντιμετωπιζα μια κατασταση σα τη δικη σου) ειναι να εψαχνα παρα πολυ την λυση των hair system... δεν ειναι περουκες με την εννοια που την ξερουμε εδω στο ελλαδισταν..

πχ ψαξε εδω αλλα και στο google..

http://www.network54.com/Forum/241571/
http://toplace.com/forum

με ενα μπελαλικη 1 φορα το μηνα η μια φορα το διμηνο και με καποιο κοστος,,,θα μπορουσες να εχεις πυκνα μαλλια για παντα. εγω δηλαδη δεν κουραζομαι που βαζω concealers καθε μερα?..αν τωρα δε θες να κουραστεις..χεσε μας.. ελπιζω να βοηθησα, φιλικα!
 

athens2013

New Member
Απ: Λίγο πριν την μεταμόσχευση

...Α ! και φροντισε να το ψαξεις κανα μηνα και..να βρεις ποια θεωρουνται κορυφαια σε τεχνικη , εμφανιση κτλλ... εκτος αν θες να αγορασεις την πρωτη παπαρια που θα βρεις μπροστα σου..
 
Μπλουζα