Θεραπεια καμια βοηθεια?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Λοιπον ειμαι 20 χρονων και αποφασισα να αρχισω με τα "βαρια". Fungoral + Minox εννοειτε, αλλα το θεμα ειναι φιναστεριδη VS ντουντα. Να περνω 1μγ φιναστεριδη σε χαπι και να ριξω την ντουντα στην μινοξ η 0.5μγ ντουτα σε χαπι και να ριξω τη φινα στην μινοξ? Ειναι too much να χρησιμοποιω και τα 2?

Γενικα ακομα εχω μαλλι ισως κατω απο δυνατα φωτα φαινεται κατι οταν ειναι κοντο αλλα γενικα κραταει γερα. Η τριχοπτωση κραταει χρονια, δεν πεφτουνε πολλα μαζι αλλα αργα και σταθερα.

ΠΣ1. Εχω διαβασει τις παρενεργειες και ολα τα ενδεχομενα και απλα αποφασισα να αρχισω και αν προκυψει κατι το βλεπουμε. Οποτε μη "φοβηθηται" να μου προτεινετε κατι με τον κινδυνο των παρενεργειων.

ΠΣ2. Αν ντουτα και φιναστεριδη παραπαει θα μπορουσα να χρησιμοποιησω φινα σε χαπι και φινα μεσα στη μινοξ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

kakashi είπε:
εισαι σιγουρα nw5??

Οχι!! Δεν ξερω πως μου ηρθε οταν εφτιαχνα account και το εβαλα! Απο οτι καταλαβενω γυρω στις αρχες του 2 πρεπει να ειμαι. Εγω γενικη αραιωση απο πανω και 1.5-2 cm στους κροταφους. Ακομα βεβαια η υποχωρηση στους κροταφους δεν φαινεται με το ματι, μονο αν το πασπατεψω λιγο με τα δαχτυλα καταλαβαινω οτι εχει μαζεψει
 

takis7

New Member
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

παιδες με τρωει η απορεια,λουζεται κανεις σας με νιζοραλ,και αν ναι δεν εχω δει κανεναν να το αναφερει στην υπογραφη του???? :chinscratch :chinscratch
 
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

takis7 είπε:
παιδες με τρωει η απορεια,λουζεται κανεις σας με νιζοραλ,και αν ναι δεν εχω δει κανεναν να το αναφερει στην υπογραφη του???? :chinscratch :chinscratch
Νομιζω νιζοραλ ειναι το ιδιο σαμπουαν με φουνγκοραλ. Τωρα βεβαια μπορει να κανω και λαθος!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

φευγατος είπε:
[quote author=takis7 link=topic=2173.msg39701#msg39701 date=1284813464]
παιδες με τρωει η απορεια,λουζεται κανεις σας με νιζοραλ,και αν ναι δεν εχω δει κανεναν να το αναφερει στην υπογραφη του???? :chinscratch :chinscratch
Νομιζω νιζοραλ ειναι το ιδιο σαμπουαν με φουνγκοραλ. Τωρα βεβαια μπορει να κανω και λαθος!
[/quote]

ισχυει...
 
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

Ρε Giannis13 εσυ που οσο να πεις εισαι πιο εμπειρος, περα απο φινα 1μγ/μερα σε χαπι και το φουνγκοραλ τι αλλο θα με συμβουλευες να βαλω? Σκοπος σου αυτη τη στιγμη ειναι να σταματησω οσο το δυνατον τη τριχοπτωση, δεν καιγομε ΤΟΣΟ πολυ για regrowth. Και γενικα δεν θελω κατι να λαδωνει πολυ. Οποτε Regain για regrowth, σπιρο για block η Revivo για λιγο απολα? Το regrowth απτο φουνγκοραλ ειναι αποτελεσματικο η παπαρια?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

φευγατος είπε:
Ρε Giannis13 εσυ που οσο να πεις εισαι πιο εμπειρος, περα απο φινα 1μγ/μερα σε χαπι και το φουνγκοραλ τι αλλο θα με συμβουλευες να βαλω? Σκοπος σου αυτη τη στιγμη ειναι να σταματησω οσο το δυνατον τη τριχοπτωση, δεν καιγομε ΤΟΣΟ πολυ για regrowth. Και γενικα δεν θελω κατι να λαδωνει πολυ. Οποτε Regain για regrowth, σπιρο για block η Revivo για λιγο απολα? Το regrowth απτο φουνγκοραλ ειναι αποτελεσματικο η παπαρια?


ενταξει δεν ξερω και πολλα...μην βλεπεις ποτε τα ποστς...υπαρχουν εδω μελη που γνωριζουν πολυ περισσοτερα απο μενα.....για μενα η πιο καλη θεραπεια ειναι φινα 1μγ και αν θες παρε και μινοξιδιλη να δεις αν θα σου δωσει regrowth(αν δε δεις κοψτη-στους 4 μηνες κρινε)....για μενα ολα τα αλλα ειναι περιττα.....και σαμπουαν με κετο δεν πιστευω οτι κανει κατι το ουσιαστικο.....


ρεβιβο για μενα ξεχνα το....1)δεν ξερω αν κανει πραγματι δουλεια 2)ειναι ταλαιπωρια μερα νυχτα να το βαζεις και 3)εισαι υπερκαλλυμενος απο φινα.....ασε που ειναι και ακριβουτσικο....

η σπιρο φιλε ειναι καλη προσθηκη και εδω εχουν μεινει ικανοποιημενοι πολλοι.....εγω ομως θα αρχιζα μονο αν εκοβα τη μινοξ....γτ οσο ναναι 2 τοπικα παραπανε(για μενα τουλαχιστον).....


για να συνοψισω....παρε σιγουρα φινα αν θες να κρατησεις τα μαλλακια και διαλεξε ενα τοπικο....ή μινοξ ή σπιρο....οχι και τα 2 γτ θα βαρεθεις......και θα γινετε το μαλλι σκατα......και ανθες παρε τη κρεμα φουνγκοραλ(3 ευρω εχει)και βαζε 2 φορες τη βδομαδα....πιστευω ειναι πολυ πιο δραστικη απο τη μορφη σε σαμπουαν.....
 
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

Συμφωνω μαζι σου με τα τοπικα, η ολη φαση ειναι κολαση αν χρησιμοποιεις πανω απο ενα ( βασικα για μενα και με ενα κολαση ειναι αλλα τεσπα). Απλα δεν ξερω τι θα ηταν προτιμοτερο, ενα τοπικο DHT blocker η ενα για regrowth. Γιατι αποτι ειχε πει καπου ο Ακης τα μαλλια που βγαζεις απο τη μινοξιδιλη ΔΕΝ πεφτουνε αν παραλληλα επερνες / περνεις μινοξιδιλη. Απο την αλλη 2 DHT blocker μαζι θα δωσουν regrowth (φινα σε χαπι + σπυρο ας πουμε)?

Δεν ξερω φιλε ασε πολυ μπερδεμα

Ασχετο αλλα το φουνγκοραλ δεν το θελω τοσο για regrowth απλα οσο καιρο το ειχα χρησιμοποιησει μου φανηκε αρκετα καλο (καλυτερο απο τα αντιστοιχα του σουπερ μαρκετ που εχουνε και την ιδια τιμη), αφου ενιωθα το κεφαλι πιο δροσερο και δεν μου ειχε εξαφανισει την φαγουρα απο τη μινοξ. Τωρα αν κανει κατι και σε regrowth φαση τοτε ακομα καλυτερα
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

οντως και εγω εχω ενα θεμα με τα τοπικα...δε μου αρεσουν....κοιτα με φινα και σπιρο δεν ξερω αν θα δεις επανεκφυση αλλα με μινοξ σιγουρα οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου..... ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Θεραπεια καμια βοηθεια?

giannis13 είπε:
οντως και εγω εχω ενα θεμα με τα τοπικα...δε μου αρεσουν....κοιτα με φινα και σπιρο δεν ξερω αν θα δεις επανεκφυση αλλα με μινοξ σιγουρα οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου..... ;)
Οκ ρε φιλε. Σε ευχαριστω παρα πολυ. Απλως σκεφτομουνα οτι 2 x DHT blocker σημαινει τουμπανο μαλλακι. Τεσπα θα αρχισω με μινο + φινα για κανα 6μηνο και μετα αμα χρειαστει κατι πιο δραστικο βλεπουμε. Αντε καλη συνεχεια σε ολους μας!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα