Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

arxwar

New Member
:-[ Παίδες εκπέμπω SOS, εκκληση βοήθειας! :-X

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης του Revivo και προβλήματα με τσούκσιμο-φαγούρα που ας πούμε ότι βελτιώθηκαν με την αλόη παρατηρώ τρομερή τριχόπτωση. Κάθε φορά που αγγίζω το μαλλί μου, μου μένουν στα χέρια καμιά 10ρια τρίχες. Όπου και να πάω τρίχες βλέπω, μαξιλάρια, στρώμα, νιπτήρας, πάτωμα, γραφείο ... ελέος.

Τι σόι θεραπεία τριχόπτωσης είναι αυτή που δεν μένει μαλλί για μαλλί?

Είμαι φοβερά αγωμένος - απογοητευμένος....

(Χρήση Πρωί Minox 5%, Βράδυ Revivo, Botaderm 2-3/εβδομάδα)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

ψυχραιμία...το πιθανότερο να είναι εποχιακή!!
 

Maria

New Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Λέγεται ότι το shedding (μάδημα στην αρχή κάποιας θεραπείας) είναι καλό σημάδι ότι η θεραπεία δουλεύει. Μετά από περίπου 3 βδομάδες από την έναρξη θεραπείας με μινοξιδίλη ενδέχεται να παρουσιάσεις "μάδημα". Είναι καλό σημάδι. Το ίδιο μπορεί να συμβαίνει και με το ρεβιβοτζεν. Κάνε υπομονή, μπορείς να μαδάς για κανα μήνα.
Μην αγχώνεσαι, ίσως είσαι στο σωστό δρόμο και σε κανα 3 μηνο δεις νέα μαλλιά.

Πρόσεχε μόνο τους ερεθισμούς. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και emu oil. Η καλή κατάσταση του τριχωτού είναι σημαντική σε κάθε θεραπεία. Καλή συνέχεια σου εύχομαι και υπομονή!
 

arxwar

New Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Αν πάλι δεν δω θα έχω αποκτήσει μια ωραιότατη φαλάκρα :'(

Μπρρρ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :-X
 

arxwar

New Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Παιδιά μια ερώτηση,
Έχω παρατηρήσει ότι μετά τη χρήση του Rogaine ένα μήνα τώρα το μαλλί γίνεται σαν άχυρο και πιστεύω ότι σε αυτό οφείλεται η έντονη τριχόπτωση που αντιμετωπίζω. Μιας και το πρόβλημα είναι περισσότερο η τριχόπτωση και το ότι το μαλλί φαίνεται αραιό θα είχε νόημα να χρησιμοποιήσω μόνο to Revivongen σε συνδυασμο με το Botaderm μέχρι να δω τι παίζει ή δώρο άδωρον?
 

GK

New Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ το revivogen μια εβδομάδα τώρα, ούτε φαγωμάρα έχω, ούτε κοκκινίλες (και βάζω και τα 2ml μαζί) παρά μόνο την κλασσική λαδίλα που όλοι έχουν αναφέρει.
Επίσης ούτε επιδείνωση της τριχόπτωσης.. Ίδωμεν
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

ετσι ειναι αυτες οι θεραπειες στην αρχη δινουν εντονη τριχοπτωση μετα ομως τα πραγματα καλυτερευουν αλλα θελει υπομονη και να μη σταματησεις μετα απο 8 μηνες θα το κρινεις και αν δεις οτι δεν εκανε τπτ πας σε χαπι
 

mikipitri

Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

arxwar είπε:
:-[ Παίδες εκπέμπω SOS, εκκληση βοήθειας! :-X

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης του Revivo και προβλήματα με τσούκσιμο-φαγούρα που ας πούμε ότι βελτιώθηκαν με την αλόη παρατηρώ τρομερή τριχόπτωση. Κάθε φορά που αγγίζω το μαλλί μου, μου μένουν στα χέρια καμιά 10ρια τρίχες. Όπου και να πάω τρίχες βλέπω, μαξιλάρια, στρώμα, νιπτήρας, πάτωμα, γραφείο ... ελέος.

Τι σόι θεραπεία τριχόπτωσης είναι αυτή που δεν μένει μαλλί για μαλλί?

Είμαι φοβερά αγωμένος - απογοητευμένος....

(Χρήση Πρωί Minox 5%, Βράδυ Revivo, Botaderm 2-3/εβδομάδα)

πως σε καταλαβαίνω!!! έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα!!!
κάνω χρήση 25 μέρες minox (πρωϊ - βράδυ) και 8 μέρες φινα (1/5 proscar)...
νιώθω ότι θα μου πέσουν και αυτά που μου έχουν μείνει... :-[
άσε που οι τρίχες μεγαλώνουν με διαφορετικό βαθμό ανάπτυξης... τα είχα κουρέψει όλα πολύ κοντά και έχω τώρα τρίχες άλλες που μεγαλώνουν κανονικά και άλλες που έμειναν όπως όταν κουρεύτηκα... είναι φυσιολογικό? (το μαλλί μου είναι κάτι σαν του Κανάκη χωρίς toppik, τόσο αραια)
δεν ξέρω... πάντως έχω απογοητευτεί ρε γ@μωτο... να συνεχίσω τη θεραπεία ή θα χάσω και αυτά που έχω? το μόνο που με κρατάει είναι οι συνφορουμίτες :) που όλοι λέτε ότι είναι θετικό σημάδι η έντονη τριχόπτωση στην αρχή της θεραπείας... ισχύει όμως για όλους το ίδιο???
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Σας ζηλεύω... εγώ έκλεισα την 5ή εβδομάδα με revivo και ακόμα να δω shedding... (να δω δηλαδή ότι αντιδρά ο θύλακας της τρίχας ) :(
 

Conan

Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Μην αγχωνεσαι ρε συ Fenimore! Απ' οτι λενε κι εδω στο site δεν βλεπουν ολοι αναγκαστικα shedding απο χρηση αντι-DHT προιοντων. Και η Μαρια πιο πανω λεει :''ενδεχεται( μπορει) να παρουσιασεις μαδημα''.
Δηλαδη μην το βλεπεις κατι σαν κανονα.
Παιδια καλα δε λεω? ( ή λεω μπαρούφες)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Conan είπε:
Μην αγχωνεσαι ρε συ Fenimore! Απ' οτι λενε κι εδω στο site δεν βλεπουν ολοι αναγκαστικα shedding απο χρηση αντι-DHT προιοντων. Και η Μαρια πιο πανω λεει :''ενδεχεται( μπορει) να παρουσιασεις μαδημα''.
Δηλαδη μην το βλεπεις κατι σαν κανονα.
Παιδια καλα δε λεω? ( ή λεω μπαρούφες)
σωστός!!! ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikipitri

Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

αυτό που φοβάμαι βέβαια έιναι το μάδημα να μην οφείλεται στην αντίδραση από τη φίνα αλλά σε άλλους παράγοντες... και τελικά κάνω μια τρύπα στο νερό ( η στο κεφάλι μου καλύτερα :'( :'()
 

GK

New Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Άστα και εγώ τώρα κλείνω 2 εβδομάδες και 1 ημέρα με Revivo και η τριχόπτωση ειδικά τις τελευταίες 7 ημέρες έχει ξεφύγει... Τραγική η κατάσταση.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

μη κολλατε ρε.....κι εγω ψιλομαδαω.....παιζει εποχιακη τριχοπτωση στανταρ......
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

Conan είπε:
Μην αγχωνεσαι ρε συ Fenimore! Απ' οτι λενε κι εδω στο site δεν βλεπουν ολοι αναγκαστικα shedding απο χρηση αντι-DHT προιοντων. Και η Μαρια πιο πανω λεει :''ενδεχεται( μπορει) να παρουσιασεις μαδημα''.
Δηλαδη μην το βλεπεις κατι σαν κανονα.
Παιδια καλα δε λεω? ( ή λεω μπαρούφες)

thanks!!! :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Θεραπεία μετά τριχόπτωσης ....

εγω παιδες που εχω βαλει τα χιλια μυρια στο κεφαλι μου
μονο μια φορα με εναν συνδιασμο ειχα δει shedding

μετα το τριμηνο σταθεροποιητε η κατασταση

μην αλλαζετε θεραπειες καθε τρεις και λιγο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα