ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

jfk είπε:
Σπύρο ευχαριστώ για την ανταπόκριση για μια ακόμη φορά. Λέγοντας ότι δεν επηρεάζει η μινοξ την τεκνοποίηση τι εννοείς;

Aπλα ΔΕΝ επηρεάζει το σπερμα. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jfk

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

Ρε παιδιά είμαι γυναίκα (σε γυναικείο θέμα δεν γράφω;). Οπότε τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
 

jfk

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

Anar εννοώ τι πρέπει να κάνει μια γυναίκα που κάνει χρήση μινοξ στην περίπτωση που θέλει να τεκνοποιήσει;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

jfk είπε:
Anar εννοώ τι πρέπει να κάνει μια γυναίκα που κάνει χρήση μινοξ στην περίπτωση που θέλει να τεκνοποιήσει;

Υποθέτω οτι αφου δεν επηρεάζει τον αντρα δεν επηρεάζει η χρίση της ουτε την γυναίκα.
 

geofish

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

jfk είπε:
Anar εννοώ τι πρέπει να κάνει μια γυναίκα που κάνει χρήση μινοξ στην περίπτωση που θέλει να τεκνοποιήσει;

Η μινοξιδιλη δεν επηρεάζει τις ορμόνες ούτε την τεκνοποίηση είτε στον άντρα είτε στην γυναίκα.
Το μόνο πρόβλημα jfk, στις γυναίκες σε σχέση με τους άντρες είναι να τους δημιουργήσει ανεπιθύμητη τριχοφυΐα στο σώμα και στο πρόσωπο πράγμα που ένας άντρας μπορεί να το ανεχτεί αλλά μια γυναίκα λιγάκι δύσκολο.
Τώρα επειδή είναι φάρμακο πάντα υπάρχει μια πιθανότητα να δημιουργηθούν παρενέργειας είναι όμως σπάνιες.

Για περισσότερα εδώ
http://www.sfee.gr/files/spc_drastic/67552(290909).pdf
 

jfk

New Member
Απ: ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΔΙΑΛΥΜΑ

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Αναρωτιόμουν απλά τι ακριβώς ισχύει. Κάποια δερματολόγος μου είχει πει ότι πρέπει να τη διακόψεις 2-3 μήνες νωρίτερα και η τελευταία που πήγα δεν τη φοβάται καθόλου. Σίγουρα και εμένα το σωστό μου φαίνεται διακοπή κατά τη διάρκεια της κύησης απλά δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι από νωρίτερα...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα