Η ωρα της μεταμοσχευσης;;

spiros27

Member
Καλησπέρα σε όλους παιδιά ,
Μιας και είμαι μέλος πάνω από χρόνο μπορώ να πω οτι δεν επισκέπτομαι συχνά και δεν μπορώ να παρακολουθώ τη ροή των νημάτων γιατι η κατάσταση ειναι λιγο χαοτική νομιζω καταλαβαινετε
Συγνώμη λοιπον αν εχει ξαναειπωθεί κάτι τέτοιο και σπαταλάω τον χρόνο άλλα και τη προσοχή σας και σας ευχαριστώ εκ των πρότερων.
Τα έχω ξαναπει ειμαι 19 χρονών και είμαι ενας μελλοντικός κάτοχος αεροδρομίου στο κεφάλι μου δυστυχώς υπάρχει κληρονομική προδιάθεση δεν μπορω δηλαδή να το αποφύγω .
Ήρθε η ώρα ομως που η απλή αραίωση και τριχόπτωση που στα 18 δεν της έδινα και πολύ σημασία μιας και κάλυπτα οτι δεν μου άρεσε ,έγινε φαλάκρα στους κροτάφους και αραιωμένη hairline.
Χρησιμοποιώ regaine απο το Νοέμβρη στην αρχή σαν έφηβος στην ουσια φοβόμουν να το χρησιμοποιησω αλλα ειναι τελικά ενα καλο ψυχολογικό στήριγμα.Αποτέλεσμα δεν έχω δει τρίχες δεν εχω δει το μονο θετικό είναι οτι απο εκει που γέμιζε ο νιπτήρας με τρίχες τώρα βλέπω μια δυο και αυτές σπάνια.
Το σκεπτικό μου ειναι το εξης και ειμαι αποφασισμενος το εχω συζητησει και με τους γονεις μου, μια μεταμοσχευση ετσι ωστε να ειμαι καλύτερά μέχρι τα 26 που απο οτι δειχνει η κληρονομικοτητα μετα θα μαι ενα φαλακρό αγορι.
Μερικές φωτογραφίες μου τα μαλλιά ειναι χτενισμένα και λουσμένα σε φως ετσι ωστε να είναι εμφανές το πρόβλημα μου
Θα ήθελα τη γνώμη σας περίπου κόστος και αν κάποιος εχει την ιδια εμπειρία

Υ.Γ Δεν έχω ιδέα και για το ποια κλινική ειναι η καλύτερη και που να απευθυνθώ μιας και στην οικογένεια μου κανεις δεν ασχολήθηκε ποτε επειδή δεν γνωρίζω καλα τους κανόνες αν δεν μπορεί κανείς να με κατατοπίσει απο το νήμα ενα μήνυμα θα ήταν ευπρόσδεκτο
Ευχαριστώ πολύ.
 

Συνημμένα

  • 20150414_015825-1.jpg
    20150414_015825-1.jpg
    54.2 KB · Προβολές: 176
  • 20150414_015830-1.jpg
    20150414_015830-1.jpg
    61.2 KB · Προβολές: 169
  • 20150414_020511-1.jpg
    20150414_020511-1.jpg
    110.7 KB · Προβολές: 171
  • 20150414_020716-1.jpg
    20150414_020716-1.jpg
    52.1 KB · Προβολές: 167

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Eαν πιστευεις οτι απο τα 26 γινεσαι αεροδρομιο μην κανεις τιποτα ακομα.
Εισαι μονο 18 χρονων και η δοτρια σου ειναι απαραιτητη για να καλυψεις το οποιο προβλημα θα εχεις στο μελλον
Αυτη την στιγμη η προσωπικη μου αποψη ειναι να κανεις μια θεραπεια και να αναμενεις.

Να μπαινεις στο Φορουμ, να ενημερωνεσαι και οταν ερθει η ωρα σου να κανεις την επεμβαση να απευθυνθεις σε εναν καλο Γιατρο που εσυ πιστευεις οτι θα σε βοηθησει και τοτε να οργανωσετε μαζι το πλανο σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spiros27

Member
Eαν πιστευεις οτι απο τα 26 γινεσαι αεροδρομιο μην κανεις τιποτα ακομα.
Εισαι μονο 18 χρονων και η δοτρια σου ειναι ελαχιστη για να καλυψεις το οποιο προβλημα θα εχεις στο μελλον
Αυτη την στιγμη η προσωπικη μου αποψη ειναι να κανεις μια θεραπεια και να αναμενεις.

Μακαρι να ειχα και εγω την ευκαιρια να συλλέξω πληροφοριες οταν εκανα την πρωτη μου επεμβαση σε νεαρη ηλικια.
Εκεινη την εποχη δεν υπηρχε καν το Ιντερνετ και ημουν απο τα πρωτα περιστατικα για να γνωρισω κοσμο να μου αναφερει τις εμπειρίες του.
Ενω δεν ειχα προβλημα, με βαλανε χειρουργειο για να μην δω ποτε στην ζωη μου φαλακρα
Ετσι μου ειπανε και μετα απο 3 ημερες αφου τσεπωσανε τα λεφτα μου με βαλανε χειρουργειο με strip
Τοποθετησανε σε ενα κεφαλι σαν το δικο σου (εγω ειχα και πυκνους κροταφους) 1000 μοσχευματα
Αποτελεσμα να παθω sok loss και να μην πιστευω αυτο που επαθα.

Να μπαινεις στο Φορουμ, να ενημερωνεσαι και οταν ερθει η ωρα σου να κανεις την επεμβαση να απευθυνθεις σε εναν καλο Γιατρο που εσυ πιστευεις οτι θα σε βοηθησει και τοτε να οργανωσετε μαζι το πλανο σου.[/Q

Κατι θα ξερεις καλυτερα απλα δεν παει αλλο και εχω καταληξει αλλωστε για αυτο δημιουργησα το θεμα για να μην πεσω και εγω στον ιδιο απατεωνα που επεσες και εσυ.Οι θεραπειες ανεφερα χρησιμοποιω μινοξιδιλη προτιμω με μια μεθοδο fue να δοκιμασω μεταμοσχευση παρα να ξεκινησω φιναστεριδη με την οποια ειχε προβλημα ο αδερφος μου.
Τωρα εσυ shockloss να παθω στους κροταφους δεν ειναι λιγο δυσκολο γιατι δεν υπαρχουν και πολλες τριχες τριγυρω..
 

Δημητρης38

Active Member
Aρχηγε οποιος σε βαλει 18 χρονων να κανεις χειρουργειο τους κροταφους με τοσο χαληλη την hairline και με προοπτικη σε 5-6 χρονια να γινεις αεροδρομιο ειναι απατεωνας !!! Τα μοσχευματα που θα βαλεις δεν θα εχουν μονιμη διαρκεια ζωης, προσωπικα εχω χασει μετα απο χρονια μεγαλο ποσοστο απο οσα τοποθετησα και η δοτρια δεν ειναι ανεξαντλητη.

Κανονικα θα επρεπε να απαογορευονται οι μεταμοσχευσεις σε 18χρονους οπως εισαι εσυ.
Εαν το προβλημα σου τεινει να γινει μεγαλο τοτε δεν θα σε σωσει καμια μεταμοσχευση και πολυ απλα θα εχεις κληρονομησει και τις ουλες στην δοτρια απο τις επεμβασεις που εκανες με αποτελεσμα να μην μπορεις ουτε να τα ξυρισεις.

Καταλαβαινω οτι το προβλημα σε βασανιζει και σε στεναχωρει.
Κανε υπομονη μερικα χρονια να δεις με τι ρυθμους θα προχωρησει η τριχοπτωση και ποιου πατερν εχεις κληρονομησει.
Παραλληλα θεραπεια και στους κροταφους βαλε ενα τοπικ να μην σε στεναχωρουν οταν τους βλεπεις.

Καλη τυχη σου ευχομαι !!!
 

spiros27

Member
Aρχηγε οποιος σε βαλει 18 χρονων να κανεις χειρουργειο τους κροταφους με τοσο χαληλη την hairline και με προοπτικη σε 5-6 χρονια να γινεις αεροδρομιο ειναι απατεωνας !!! Τα μοσχευματα που θα βαλεις δεν θα εχουν μονιμη διαρκεια ζωης, προσωπικα εχω χασει μετα απο χρονια μεγαλο ποσοστο απο οσα τοποθετησα και η δοτρια δεν ειναι ανεξαντλητη.

Κανονικα θα επρεπε να απαογορευονται οι μεταμοσχευσεις σε 18χρονους οπως εισαι εσυ.
Εαν το προβλημα σου τεινει να γινει μεγαλο τοτε δεν θα σε σωσει καμια μεταμοσχευση και πολυ απλα θα εχεις κληρονομησει και τις ουλες στην δοτρια απο τις επεμβασεις που εκανες με αποτελεσμα να μην μπορεις ουτε να τα ξυρισεις.

Καταλαβαινω οτι το προβλημα σε βασανιζει και σε στεναχωρει.
Κανε υπομονη μερικα χρονια να δεις με τι ρυθμους θα προχωρησει η τριχοπτωση και ποιου πατερν εχεις κληρονομησει.
Παραλληλα θεραπεια και στους κροταφους βαλε ενα τοπικ να μην σε στεναχωρουν οταν τους βλεπεις.

Καλη τυχη σου ευχομαι !!!



Να σαι καλα φιλε, μονο μια παρατηρηση ειμαι 19 και μπαινω στα 20. νταξει δεν εχει διαφορα αλλα ειμαι στη 2η δεκαετια χαχα
να σαι καλα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μην κανεις τιποτα ακομη.Αφησε μερικα χρονια να εξελιχθη και αλλο η τριχωπτοση.
Βαλε τοππικ για την ωρα.
 

laplace

Member
Φίλε καλησπέρα είμαστε παρόμοια περίπτωση μόνο που εγώ έχω ακόμη κλειστούς κροτάφους . Σε συμβουλεύω να δοκιμάσεις το τόπικ και θα ξεχάσεις για καιρό το θέμα των μαλλιών ! Απλά όταν προχωρήσει πολύ η τριχόπτωση δεν θα είναι αρκετό!
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
δεν χρειαζεσαι μμ ακομα.Αυτη ειναι η αποψη μου.Υπομονεψε λιγα χρονια ακομη κ βλεπεις πιο μετα τι να κανεις.
 

petrospap

Active Member
το τοππικ οπως λενε και τα παιδια ειναι κουτι στην περιπτωση σου..σε καμια 6-7 χρονια το ξαναβλεπεις για μ.μ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα