Η εμπειρια μου στην D*I...

greeknik30

New Member
Καλησπέρα σε όλους,

Εκανα αρχές Απριλίου 2014 μεταμοσχευση μαλλιων στη D*I .Γενικά απο ότι μου ειπαν και απο όσο εψαξα εγω στο google είχα nw2. Ο γιατρός επέμενε να βαλουμε 900 grafts μονο τα οποιά τελικα τα θεωρώ λίγα.
Η τοποθέτηση τους θεωρλω ότι είναι αρκετα καλή αλλα....απο πυκνότητα ακόμα περιμένω μετα απο 5 και κατι μήνες να τη δώ και δεν έρχεται...


Ανεβάζω και φωτο 30 μέρες μετα την επέμβαση και φωτο στους 5 μηνες. Οι ¨ειδικοί¨ μου λένε να περιμένω στους 8 μήνες τα καλα αποτελέσματα.

Εχει κανει καποιος μεταμοσχευση εκει?Αν ναι περιμένω να ακουσω και τη δικη του εμπειρια.
 

Συνημμένα

  • DSC_0160.JPG
    DSC_0160.JPG
    806.1 KB · Προβολές: 585
  • DSC_0244.JPG
    DSC_0244.JPG
    729.1 KB · Προβολές: 562

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτο νομιζω ειναι παραπανω απο nw2.
Καλα μονο 900 grafs?Ποιος αποφασισε γιαυτο?
Ειχες οικονομικο θεμα? Δεν ειχε να δωσει η δοτρια σου?
Στο 6μηνο σχεδον ειναι τελιωτικο το αποτελεσμα μην περιμενεις και πολλα φιλε μου.
Μεγα λαθος τις κλινικης πιστευω γενικα με την στρατηγικη που ακολουθησε.
hairline δεν εχει καταρχην.
 

dk1984

Member
γιατι ξερουν τι σημαινει hairline αν δεν ειχε δοτρια επρεπε να του το πουνε η να μην προχωρουσαν σε μεταμοσχευση ...το ονομα του γιατρου to θυμασαι?
 

Δημητρης38

Active Member
Δεν εχει φυτρωση οπως βλεπω τις φωτο.
Δεν του βγηκανε τα μοσχευματα ετσι οπως τα βλεπω.

Το αποτελεσμα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου.
Και την hairline γιατι δεν την πυκωνανε και αλλο ?
Εκτος και αν το κανανε και στην φωτογραφια των 30 ημερων μετα, οι τριχες πεσανε οπως συμβαινει σε ολους και δεν φαινεται.

Το αποτελεσμα παντως δεν τους δικαιωνει.
Μαλλον δεν ασχοληθηκανε σοβαρα με εσενα αδερφε !!
Καλυτερα να τα ξυριζα παρα να φαινονται ετσι ψευτικα και αραια !!


Εκτος και αν τιθεται οικονομικο θεμα και οτι πληρωσες πηρες...
 

Bouklas

Well-Known Member
900 grafts δεν είναι ικανά να δώσουν κάτι για το πρόβλημα σου. Αλλα αυτό ας το αφήσουμε, λογικά στους 5-5/5 μήνες που βλέπεις 1 πρώτο αποτέλεσμα. Εγώ λέω να περιμένεις ακόμα ένα δίμηνο, έχουμε δει και περιστατικά που τους πήρε πολύ αργά να φουντώσουν, μπορεί αυτο να συμβαίνει και με σένα. Μακάρι όμως γιατί αλλιώς μιλάμε για κακή μεταμόσχευση.
Πόση ήταν η περιοχή που καλύψατε φιλε? Τι πυκνότητες σου είπαν ότι θα έχεις?
 

Δημητρης38

Active Member
Απο την συγκριση των 2 φωτογραφιων ειναι εμφανες οτι δεν του φυτρωσανε τα μοσχευματα
Αν του βγουνε στους επομενους μηνες εχει καλως

Σε διαφορετικη περιπτωση ας το συζητησει με τον Γιατρο του γιατι δεν ειχε την επιθυμητη φυτρωση.
Αν κανω καπου λαθος διορθωστε με !!!
 

zotrix

Active Member
συνήθως στο εξάμηνο έχεις ένα 75% τουλάχιστον της τελικής σου εικόνας. σπάνια να καθυστερήσει αυτό. Επίσης φίλε δεν είσαι nw2 αλλά παραπάνω
 

Δημητρης38

Active Member
Γιααααααα να ερθουνεεεεεε οι Μανατζερς της D*I ΣΤΟ Φορουμ που υποστηριζουν την εταιρια και το ποσο καλη ειναι. Για βγαλτε πορισμα επιστημοναρες μου ....

Ειναι αποτελεσμα αυτο μ/μ ?
Φυτρωσανε τα μοσχευματα του ?
Χρειαζοταν μονο 900 μοσχευματα οπως επεμεινε ο γιατρος του ?
Επρεπε να τον βαλουν χειρουργειο γνωριζοντας οτι θα εχει αυτο το αποτελεσμα ?
Θα πρεπει να ειναι ικανοποιημενος ο πελατης απο την κλινικη που τον χειρουργησε με το αποτελεσμα που βλεπει ?
Ειναι η D*I η μονη σοβαρη εγχωρια κλινικη οπως καποιοι απο εσας υποστηριζετε τοσους μηνες που σας διαβαζω ?

Απαντησεις !!!!!
(Εφοσον ο συγκεκριμενος χρηστης αναγραφει την αληθεια στο αρχικο του ποσταρισμα)
 

tasos33

Well-Known Member
οντως το μεχρι τωρα αποτελεσμα ειναι ανυπαρκτο, καταρχας τα 900 για την περιπτωση αυτη ειναι πολυ λιγα, και ολα να βγουν στο 9μηνο παλι θα υπαρχει αραιοφυτευση, μεχρισ στιγμης αποτελεσμα απαραδεκτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nucky

Active Member
Έθεσες στην εταιρεία θέμα δοκιμαστικής μμ ή θέμα ανώτερου δυνατού μπάτζετ ; Αν οχι και όχι τότε πρόκειται καθαρά για βλακεία (της εταιρείας ) , δεν είναι καν μια αρπαχτή της προκοπής
 

langweilig

New Member
Να ρωτήσω...οι γιατροί του καναδά και βελγίου, έχουν πάντα επιτυχίες? Επειδή υπάρχουν ακόμα περιθώρια χρόνου για να δει αποτελέσματα ας μην πανικοβάλουμε τον άνθρωπο...αργότερα θα δείξει
 

Bouklas

Well-Known Member
langweilig είπε:
Να ρωτήσω...οι γιατροί του καναδά και βελγίου, έχουν πάντα επιτυχίες? Επειδή υπάρχουν ακόμα περιθώρια χρόνου για να δει αποτελέσματα ας μην πανικοβάλουμε τον άνθρωπο...αργότερα θα δείξει

Έχουμε δει και αποτυχημένα περιστατικά. Βεβαια ο αριθμός των αποτυχιών και η ποιότητα με αυτές τις Ελλάδος (δεν μιλάω για την D*I) δεν μπορούν να συγκριθούν με τις δικες τους.
Φαντάζομαι είναι σαν να βλέπεις την Barcelona με την Φραγκοσκούλα FC. Στα 20 παιχνίδια τα 19 θα τα κερδίσει, σε 1 θα κάνει γκέλα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
greeknik30 είπε:
Καλησπέρα σε όλους,

Εκανα αρχές Απριλίου 2014 μεταμοσχευση μαλλιων στη D*I .Γενικά απο ότι μου ειπαν και απο όσο εψαξα εγω στο google είχα nw2. Ο γιατρός επέμενε να βαλουμε 900 grafts μονο τα οποιά τελικα τα θεωρώ λίγα.
Η τοποθέτηση τους θεωρλω ότι είναι αρκετα καλή αλλα....απο πυκνότητα ακόμα περιμένω μετα απο 5 και κατι μήνες να τη δώ και δεν έρχεται...


Ανεβάζω και φωτο 30 μέρες μετα την επέμβαση και φωτο στους 5 μηνες. Οι ¨ειδικοί¨ μου λένε να περιμένω στους 8 μήνες τα καλα αποτελέσματα.

Εχει κανει καποιος μεταμοσχευση εκει?Αν ναι περιμένω να ακουσω και τη δικη του εμπειρια.
Με βαση αυτες τις φωτογραφιες δεν μπορω να σου πω εγω την αποψη μου.Παντος 900 grafts δεν ειναι και μεγαλος αριθμος οποτε μην περιμενεις θαυματα.Λογικα οτι ειναι να δωσει η μμ κατα 80% το εχει δωσει.Ανεβασε αν θες καποιες πιο διαφωτιστικες φωτογραφιες.
 

Δημητρης38

Active Member
Eγω δεν μπορω να καταλαβω την λογικη οτι οι κλινικες του εξωτερικου βγαζουν μαλλια και της Ελλαδας ειναι σφαγεια.
Δηλαδη στο εξωτερικο τι κανουν?
Εξαγουν μοσχευματα που οι Ελληνικες δεν μπορουνε ?
Οι γιατροι εκει εχουν καλυτερο χερι απο τους δικους μας τους αναπηρους ?

Τα ιδια αποτελεσματα εχουν εκει, τα ιδια και εδω.
Απλα καποιες κλινικες οπως αυτες τις Κυπρου σε εχουν 2 ημερες σερι χειρουργειο και τραβανε μοσχευματα απο στριπ fue κτλ κτλ και φαινεται το αποτελεσμα πυκνοτερο.
Οι δικες μας σου παιρνουν 1000 μοσχευματα και σου λενε του χρονου ξαναελα.

Θαυματα μην περιμενετε απο πουθενα !!!
Ακομα και στο Φορουμ βλεπω οτι η πλειοψηφια ειναι δυσαρεστημενη απο την διαδικασια των μ/μ !!
Πολλα λεφτα για φτωχα αποτελεσματα !!!
 

mimis giova

Active Member
ενοειτε παιζει ρολο ο γιατρος κ κι εμπειριες π εχει φιλε μ..για καλη μμ πρεπει να εχεις ολο το πακετο αδερφε..καλη ηλικια,καλη δοτρια..χοντρη τριχα..κτλ κτλ.
 

Δημητρης38

Active Member
mimis giova είπε:
ενοειτε παιζει ρολο ο γιατρος κ κι εμπειριες π εχει φιλε μ..για καλη μμ πρεπει να εχεις ολο το πακετο αδερφε..καλη ηλικια,καλη δοτρια..χοντρη τριχα..κτλ κτλ.

Να μυρισουμε τα νυχια μας, να αναψουμε και ενα κερακι και να παρακαλαμε να εχουμε γουρουνοτριχα, για να καλυψει καλυτερα την φαλακρα !!

Οχι ρε φιλε... δεν ειναι λυση αυτη για να κανεις ταξιδια στο εξωτερικο ή να τα σκας χοντρα σε κλινικες που υποσχονται θαυματα !!!
 

Bouklas

Well-Known Member
Δημητρης38 είπε:
Eγω δεν μπορω να καταλαβω την λογικη οτι οι κλινικες του εξωτερικου βγαζουν μαλλια και της Ελλαδας ειναι σφαγεια.
Δηλαδη στο εξωτερικο τι κανουν?
Εξαγουν μοσχευματα που οι Ελληνικες δεν μπορουνε ?
Οι γιατροι εκει εχουν καλυτερο χερι απο τους δικους μας τους αναπηρους ?

Τα ιδια αποτελεσματα εχουν εκει, τα ιδια και εδω.
Απλα καποιες κλινικες οπως αυτες τις Κυπρου σε εχουν 2 ημερες σερι χειρουργειο και τραβανε μοσχευματα απο στριπ fue κτλ κτλ και φαινεται το αποτελεσμα πυκνοτερο.
Οι δικες μας σου παιρνουν 1000 μοσχευματα και σου λενε του χρονου ξαναελα.

Θαυματα μην περιμενετε απο πουθενα !!!
Ακομα και στο Φορουμ βλεπω οτι η πλειοψηφια ειναι δυσαρεστημενη απο την διαδικασια των μ/μ !!
Πολλα λεφτα για φτωχα αποτελεσματα !!!

Εγώ λέω να περιμένεις τις καινούργιες φωτογραφίες. Μπορεί να αναθεωρήσεις την περίπτωση του φίλου. :tease::cheesy::cheesy::cheesy:
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eγω παντως ουτε γουρουνοτριχα εχω ουτε και την καλυτερη δοτρια.
Ισα ισα η τριχα μου ειναι πολυ ηλιθια και λεπτη.
 
Μπλουζα