Η εμπειρία μου στο HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

aleksandros είπε:
Κατι δεν μου αρεσει εδω, ειπες οτι παρακολουθεις το φορουμ εδω και καιρο αλλα εγγραφη ως μελος εκανες χτες.
Πιθανόν να εισαι ατομο της κλινικής

δεν αποκλειεται αυτο που λες αλεξ.......
αλλα γενικα ειναι συχνο φαινομενο καποιος να παρακολουθει και να γινει μελος μετα απο καποιο διαστημα.......κι εγω ας πουμε δεν εγινε κατευθειαν μελος......πρωτα παρακολουθουσα λιγο τι γινεται.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

1.Ολες οι φωτο που εχει βαλει εχουν πισω φοντο το λογοτυπο της ΗDC.
2. Oταν των ρωτησα ποσα grafts εβαλε μου ειπε περιπου 3600 ακριβη αριθμο δεν ηξερε?
3. Ρωτησε αν φαινονται η φωτο.
Μετα εξαφανιστηκε.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

aleksandros είπε:
1.Ολες οι φωτο που εχει βαλει εχουν πισω φοντο το λογοτυπο της ΗDC.
2. Oταν των ρωτησα ποσα grafts εβαλε μου ειπε περιπου 3600 ακριβη αριθμο δεν ηξερε?
3. Ρωτησε αν φαινονται η φωτο.
Μετα εξαφανιστηκε.....

δεν εχεις αδικο σε οτι λες........κι εγω σου ειπα οτι το σκεφτηκα απλα δεν θελω να ειμαι απολυτος.........
ειναι ομως μια εκδοχη σιγουρα......
 

aleksandros

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Πριν φυγει ρωτησε εχω την εντυπωση οτι δεν φαινονται η φωτο μπορει να με βοηθησει καποιος.
Μολις του ειπα οτι φαινονται μια χαρα την εκανε.

<< Κατ’αρχήν δεν άκουσα κανένα να έχει παράπονο από το HDC αλλά επιπρόσθετα κάποιοι γνωστοί μου που έκαναν εκεί ήταν πολύ ευχαριστημένοι και το αποτέλεσμα τους ήταν εξαιρετικό.

Είμαι 32 χρονών και προτίμησα να προχωρήσω με τη μέθοδο της Strip διότι η διαδικασία ήταν σε μια μέρα μόνο, πιο οικονομική και οι γνωστοί μου που έκαναν δεν είχαν καθόλου ουλές.>>

Δεν ειχαν καθόλου ουλές?
 

Hopefull

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

louiziana καλα ρε συ ποσους φιλους εχεις που χουν κανει μεταμοσχευσεις?Αλλοι πηγαν σε αλλους και αποτυχαν αλλοι πηγαν στην HDC και πετυχαν. Τοσο μεγαλο κυκλο απο φιλους με μεταμοσχευσεις εχεις???
 

Michel

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Γεια σας και πάλι. Αρχικά να σας πω ότι είναι από την καλή μου διάθεση που γράφω στο φόρουμ χωρίς να έχω να κερδίσω κάτι και δεν καταλαβαίνω γιατί κάνετε αυτές τις θεωρίες συνομωσίας.
Είμαι αρκετά απασχολημένος με τις δουλειές μου και συγχωρέστε με αν κάποτε αργήσω λίγο να απαντήσω σε κάποια ερωτήματα.

Κοίταξα τα χαρτιά που μου δώσανε από την κλινική και ο ακριβής αριθμός είναι 3,644
Άρχισα να παίρνω φιναστερίδι 1mg την ημέρα μετά την επέμβαση και συνεχίζω μέχρι σήμερα. Έπαιρνα και παλαιότερα κατά διαστήματα αλλά δεν ήμουν πολύ συνεπής.
Τις φωτογραφίες που έβαλα τις ζήτησα και τις πήρα από την κλινική. Έχω και μια που δείχνει τη δότρια αλλά όταν θα τους ξαναεπισκεπτώ θα ζητήσω να μου βγάλουν και μια της δότριας με τα μαλλιά σηκωμένα για να φαίνεται πιο καθαρά.

Πάνο, εσύ πού έκανες μεταμόσχευση; Αυτά που ρωτάς είναι τεχνικά θέματα δε ξέρω να σου απαντήσω. Στείλε ένα e-mail στην κλινική να σου δώσουν την απάντηση και ενημέρωσε μας και εμάς. Όσον αφορά το μήκος των μαλλιών δεν το εξέτασα με αυτό το σκεπτικό.

Σχετικά με την ερώτηση σας για το κάπνισμα εγώ προσωπικά δεν είμαι φανατικός καπνιστής αλλά δεν πιστεύω να έχει και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αν κάποιος θέλει να καπνίσει.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Παιδια σε ξενα site οπως το bald truth οι ιδιοι οι γιατροι βαζουν περιστατικα ασθενων τους για να διαφημιστουν δε βλεπω μεχρι εδω κατι κακο.
Τωρα αν ειναι ατομο της κλινικης καλυτερα να μας το ελεγε παλι δε θα υπηρχε προβλημα εμεις εδω ζηταμε φωτος ας βγουν και παιδια που εχουν κανει εδω μεταμοσχευσεις οι και κλινικες ελληνικες και να βαλουν περιστατικα τους
 

panmar

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Lousiana είπε:
Σχετικά με την ερώτηση σας για το κάπνισμα εγώ προσωπικά δεν είμαι φανατικός καπνιστής αλλά δεν πιστεύω να έχει και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αν κάποιος θέλει να καπνίσει.
Απο ένα συνάδελφο που είχε κάνει μεταμόσχευση πριν δύο χρόνια άκουσα κάτι που μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση..
Όταν του έδινε οδηγίες ο γιατρός, του είπε να περιορίσει όσο μπορεί το κάπνισμα τις δύο πρώτες μέρες.
Η νικοτίνη του είπε ότι κάνει αγγειοσύσπαση - αν το λέω σωστά.. και αυτό δεν είναι καλό για την αιμάτωση των τριχοθύλακων που έχουν ανάγκη μέχρι να σταθεροποιηθούν...
Τότε σκέφτηκα ότι εγώ που καπνίζω 2 πακέτα την ημέρα, δε θα έχω καμμία τύχη :(

και κάτι άλλο που μου φάνηκε λίγο ενοχλητικό
αν γίνεται να βάζουμε δικές μας φωτό και όχι αυτές με τα logo των κλινικών,
γιατι μοιάζει σα να γίνεται διαφήμιση

αλλά και πάλι αυτό είναι θέμα των διαχειριστών του forum
αν επιτρέπεται τότε οκ.

Παν Μαρ
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

κοιτα με τοσα που εχουν δει τα ματια μας στο φορουμ φιλε lousiana
ειν αι φυσικο να ειμαστε καχυποπτοι

πολλοι μπηκαν και γραφαν τα καλυτερα
και μαλιστα αυτοι μπαιναν και μονο για την λοσιον η την κλινικη γραφαν

δηλαδη εχουμε καταντησει λιγο καχυποπτοι ( πιστυεω με το δικιο μας )
και εσυ στην θεση μας πιστευω το ιδιο θα εκανες

και να σου πω την αληθεια και το δικο σου ποστ λιγο καχυποπτο μου φαινετε
ελπιζω να κανω λαθος

καλη συνεχεια
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Πες μια κ ποσο σου κοστισε φιλε μου κ ρε παιδια μετα ημαστε αναγκασμενοι να περνουμε φινα? Μαμακια ρε γαμωτο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

ναι σε πολλες περιπτωσεις πρεπει ναι παιρνεις και μετα φινα
εχει ξανα αναφερθει ο λογος και ειναι συγκεκριμενος
 
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Παναγιωτης είπε:
ναι σε πολλες περιπτωσεις πρεπει ναι παιρνεις και μετα φινα
εχει ξανα αναφερθει ο λογος και ειναι συγκεκριμενος
τα μαλλια που βαζουμε ομως δεν πεφτουν ετσι δεν ειναι>?τη φινα θα πρεπει να την παρουμε για να μη συνεχισει η τριχοπτωση ετσι δεν ειναι?
 

kabamarou

Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

και εμένα μου φαίνεται ύποπτο το post και θα πω του λόγους.
1ον)Καταρχάς το ύφος του γραψίματος είναι τρομερά ύποπτο.
2ον)Να μην γράφει κάποιος τόσο καιρό και να μπαίνει να γράψει με το που παρουσιαστούν τα αποτελέσματα στον τελικό βαθμό;
3ον)Τόσο καιρό που παρακολουθούσε το forum δεν έκανε ούτε μια ερώτηση περι κλινικών την στιγμή που ήταν να διαθέσει τόσα χρήματα;
4ον)Και τώρα που έλυσε το πρόβλημα και το πιο πιθανόν θα ήταν να σταματήσει να ασχολείται μπαίνει για να γράψει την εμπειρία;
5ον) έχει και πολλούς φίλους μάλιστα που έχουν κάνει μεταμόσχευση στην συγκεκριμένη κλινική;

Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να έχει κάποιος πολλούς γνωστούς που όχι μόνο έχουν κάνει μεταμόσχευση αλλά έχουν κάνει και σε μια συγκεκριμένη κλινική;Και πόσες πιθανότητες υπάρχουν να υπάρχουν και οι 4 παραπάνω προϋποθέσεις;

.μπορεί και να μην είναι από την κλινική ο άνθρωπος,πάντως εγώ αν είχα κλινική και παιζόταν τόσα χρήματα σίγουρα θα σκεφτόμουν να βάλω κάποιον σαν ευχαριστημένο πελάτη και η παραπάνω περίπτωση είναι πολύ ύποπτη. :-[
 

Michel

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Γειά σας και πάλι.
Δεν έχω σκοπό να αφήσω την εργασία μου και να ασχοληθώ με το φόρουμ. να βοηθήσω ήθελα. Η καχυποψία φίλε τσε οργιάζει βλέπω. Αν γνωρίζεις πόσο μικρή είναι η κύπρος και ακόμη περισσότερο η λευκωσία τότε ίσως αναθεωρήσεις την ερώτηση σου. Για έναν επιχειρηματία όπως είμαι εγώ τότε οι φίλοι και γνωστοί είναι ακόμη περισσότεροι. Πληροφοριακά να σου πω ότι η λευκωσία είναι γύρω στις 150.000. αν υποθέσω ότι το hdc έχει 1-2 άτομα επί καθημερινής βάσεως που κάνουν μεταμόσχευση (όπως έιδα στις επισκέψεις μου που έκανα πριν και μετά τη μεταμόσχευση), τότε αντιλαμβάνεσαι ότι ενα μεγάλο μερίδιο του πληθυσμού έχει κάνει. και αρκετοι από αυτούς είναι φίλοι, γνωστοί, πελάτες κτλ κτλ κτλ κτλ

Πλήρωσα 9.650 και βάζω κάποιες πρόσφατες φωτογραφίες αν και είχα τους ενδοιασμούς μου για το αν θα πρέπει να γράψω ή όχι. ίσως να είναι καλύτερα να διαβάζουμε μόνο και όχι να γράφουμε.
Α, και να μη ξεχάσω να σου πώ φίλε τσε, στην κύπρο πέραν της κλινικής αυτής υπάρχουν και άλλες 2 ελληνικές οι οποίες δε φημίζονται για τα αποτελέσματα τους. άρα κρίνε και μόνος σου γιατί τόσα άτομα στη συγκεκριμένη κλινική.
 

Συνημμένα

  • DSCN0622.JPG
    DSCN0622.JPG
    506.1 KB · Προβολές: 96

vrm

Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Εξαιρετικό αποτέλεσμα!!Σα να μην έχεις ποτέ πρόβλημα αλωπεκίας. :) :)
 

kabamarou

Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Καλά είναι γνωστό ότι η Κύπρος έχει και πολλούς φραγκάτους οπότε θα κάνουν πιο πολλοί άνθρωποι σε ποσοστό μεταμόσχευση από ότι στην Ελλάδα που είναι πολύ δύσκολο να έχει κάποιος γνωστούς που έχουν κάνει μεταμόσχευση πόσο μάλλον να έχει και γνωστούς που κάνανε πετυχημένες μεταμοσχεύσεις αλλά και αποτυχημένες.Οι καχυποψίες μου όμως παραμένουν.Αφού μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις και σε ευχαριστώ πολύ για αυτό ,απάντησε σε παρακαλώ και σε αυτές τις ερωτήσεις.Αν μπεις όμως ξανά στην διαδικασία να απαντήσεις όμως καλό θα ήταν να απαντήσεις σε όλα και όχι μεμονωμένα.

1ον)Γιατί τόσο καιρό που διάβαζες το forum δεν έκανες καμία ερώτηση την στιγμή που ήταν να διαθέσεις τόσα πολλά χρήματα;Δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη των μελών του forum;Και αν δεν σε ενδιαφέρει γιατί διάβαζες το forum;

2ον)Γιατί δεν δημοσίευσες φωτογραφίες από την αρχή να δούμε βήμα βήμα με τον καιρό την εξέλιξη και δημοσίευσες μόνο αφού έφτασε στο τελικό αποτέλεσμα η μεταμόσχευση;

3ον)Γιατί δεν δημοσίευσες φωτογραφία με πιο κοντό μήκος μαλλιού από πίσω για να δούμε κατά πόσο φαίνεται η ούλη;

4ον)Δεν έχεις ούτε το παραμικρό παράπονο από την κλινική;

φιλικά όλα αυτά και συγνώμη για το καχύποπτο ύφος αλλά ζούμε σε έναν πολύ κακό κόσμο και η ζωή η ίδια κάνει τους ανθρώπους καχύποπτους για να μπορούν να επιβιώνουν.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

θα θελα και εγω να δω τις απαντησεις απο το μελος Lousiana
στις ερωτησεις που υποβαλει ο tse
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα