Ηρθε η ωρα του ομορφου παιδιου του φορουμ

Flag17

Well-Known Member
Καλημέρα παιδιά έφτασε και η δική μου ώρα τώρα που γράφω έχω έρθει Κύπρο και κάνουμε την επέμβαση στον κύριο Γεωργίου.να δώσω κάποια στοιχεία για εμένα εδώ συγκεντρωτικα : είμαι 32στα 25 είχα κάνει μια επέμβαση στην dhi περίπου 1000 μοσχεύματα σε Α ζώνη κυρίως. Παίρνω φιναστεριδη εδώ και 7 μηνες 1mg/day και μινοξιδιλη μια φορά την ημέρα ή δοτρια μου σύμφωνα με τις μετρήσεις που έκανα πριν κάνα δίμηνο είχε 4500 να δώσει με μια super συντηρητική προσέγγιση. Πάχος τρίχας κανονικό. Με τον γιατρό κάναμε τον σχεδιασμό.συζητησαμε για περίπου 3000 μοσχεύματα στην περιοχή που θα δείτε για ένα αποτέλεσμα που θα αγγίξει τα 40κατι με 50grafts/cm μαζί με τα ήδη υπάρχοντα. Μελλοντικά σκοπεύω να κάνω μια δεύτερη με 2000 για temporals και ενίσχυση στα υπόλοιπα. Η πυκνότητα σε β ζώνη και crown με αυτά που έχω είναι 30-50 και ελπίζω με την φιναστεριδη να ζωντανέψουν κιαλλο οι αδύναμες τρίχες μέσα στο επόμενο 8μηνο. Θα ήθελα πραγματικά να ευχαριστήσω τα μέλη του φορουμ για όσα έχουν προσφέρει. Ξεχωριστή αναφορά θα γίνει στον φίλο @tol ειδικά για τον αγώνα του για την φιναστεριδη. Στον @CVIAL για όσα έχει δώσει στο φόρουμ και τις παρουσιάσεις των μεταμοσχευσεων του που είναι πρότυπα όπως και ο @Panos1982 αντίστοιχα. Τον φίλο @vlafo για την αναλυτικότατη παρουσίαση που έκανε με κάθε δυνατή λεπτομέρεια! Όπως και τους @aeratos28 (ηγέτη του φορουμ στα μπάν ) που κυνηγάει μαζί με τον @oreo (γνωστό μοντέλο μαλλιων του φορουμ) όλους τους αλητηριους που σταματάνε τις παρουσιάσεις στο φόρουμ!! Και πιέζουν για να πάρουμε όση γνώση γίνεται! Οπως και τον φιλο @Georgie
Συγνώμη σίγουρα κάποιους ξεχνάω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Ανεβάζω 2 φώτο με τον σχεδιασμό πως ξεκίνησε και που καταλήξαμε. Κλείσαμε παραπάνω κροτάφους και αλλάξαμε και την hairline
 

Συνημμένα

  • 20220404_081156.jpg
    20220404_081156.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 531
  • 20220404_083816.jpg
    20220404_083816.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 532

Chris34

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε. Περιμένουμε φωτογραφίες να δούμε την περίπτωση σου. Εφόσον έχεις δοτρια γιατί πάει μόνο 40 grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό; Πιστεύω θα μπορούσε και παραπάνω σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει.
 

Flag17

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Περιμένουμε φωτογραφίες να δούμε την περίπτωση σου. Εφόσον έχεις δοτρια γιατί πάει μόνο 40 grafts ανά τετραγωνικό εκατοστό; Πιστεύω θα μπορούσε και παραπάνω σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει.
Η δοτρια δεν είναι η καλύτερη. Και νομίζω ότι 45-50 σε όλη την έκταση είναι μια πολύ καλή πυκνότητα για μια επέμβαση
 

jersey

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Πολύ καλή επιλογή γιατρού Ο Γεωργίου. Πες μας αν θες τους λόγους που σε οδήγησαν στο να επιλέξεις τον συγκεκριμένο γιατρό, καθώς και το κόστος της επέμβασης ανα graft.
 

Flag17

Well-Known Member
Σε
Καλή επιτυχία φίλε. Πολύ καλή επιλογή γιατρού Ο Γεωργίου. Πες μας αν θες τους λόγους που σε οδήγησαν στο να επιλέξεις τον συγκεκριμένο γιατρό, καθώς και το κόστος της επέμβασης ανα graft.
Σε ευχαριστώ. Μίλησα με τον γιατρό όταν είχε έρθει Αθήνα συζητήσαμε τα θέλω μου και αν είναι υλοποιήσιμα έχω δει αρκετά περιστατικα του γνώρισα και τον φίλο @danceworld_2001απο κοντα τον οποίο δεν ανέφερα πάνω και θέλω να τον ευχαριστήσω και αυτόν για όλα! Η τιμή ήταν για τα μέλη του φορουμ στο 1,5€ για εκείνη την περίοδο.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Θεωρώ εξαιρετική την επιλογή σου με τον Γεωργίου.
Καλή επιτυχία και δυνατή φύτρωση φίλε!
Αναμένουμε με ενδιαφέρον την παρουσίαση σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία εύχομαι flag
Τη θεωρώ σίγουρη.

Θεωρώ έκανες την καλύτερη επιλογή,ο Γεωργίου είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει και θα σου δώσει αυτό που επιθυμείς.
Απλά ζήτα του αναλυτικά στοιχεία να μας δώσει γιατί η περίπτωση σου έχει ενδιαφέρον.
 

tol

Well-Known Member
Ναι θα κανονισει με μωράκια άκουσα χαχαχαχα

Φιλε Flag, για πότε κανονισατε με τον Male την εξοδο με τα "μωρακια";

Πριν ή μετα την επεμβαση; :):p

Θα σε συμβουλευα να κανονισετε πριν τη μεταμοσχευση.

"Χουφτωσε πριν" ... μετα την επεμβαση, μαλλον, θα το μετανιωσεις!!! :cool::D

Εκτος και αν οι Κυπριες ειναι μαζοχιστριες και βιτσιοζες και τους αρεσουν οι...εξωγηινοι!!!

Περαν της πλακας...σου ευχομαι ολοψυχα, φιλε μου, ευοδωση των προσδοκιων σου. Η επιλογη γιατρου ειναι ορθη και προοιωνιζει την επιτυχια.
 

Flag17

Well-Known Member
Φιλε Flag, για πότε κανονισατε με τον Male την εξοδο με τα "μωρακια";

Πριν ή μετα την επεμβαση; :):p

Θα σε συμβουλευα να κανονισετε πριν τη μεταμοσχευση.

"Χουφτωσε πριν" ... μετα την επεμβαση, μαλλον, θα το μετανιωσεις!!! :cool::D

Εκτος και αν οι Κυπριες ειναι μαζοχιστριες και βιτσιοζες και τους αρεσουν οι...εξωγηινοι!!!

Περαν της πλακας...σου ευχομαι ολοψυχα, φιλε μου, ευοδωση των προσδοκιων σου. Η επιλογη γιατρου ειναι ορθη και προοιωνιζει την επιτυχια.
Πριν δεν γίνεται πλέον ξεκινήσαμε!!! Άσε να ασχήμηνω λίγο Τol γιατί αυτο που περπατάω και μου την πέφτουν όλες με εχει κουράσει χαχαχαχαχα. Στα σοβαρά τώρα σε ευχαριστώ θερμά φίλε tol για τις ευχές!!
 
  • Like
Reactions: tol

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πανέμορφε Flag όλα θα πάνε τέλεια. Εξαιρετική επιλογή γιατρού ο Γεωργίου. Μέσα από την καρδιά μου να βρεις την Ιθάκη σου αγορίνα μουυ ;)
 

Flag17

Well-Known Member
Πανέμορφε Flag όλα θα πάνε τέλεια. Εξαιρετική επιλογή γιατρού ο Γεωργίου. Μέσα από την καρδιά μου να βρεις την Ιθάκη σου αγορίνα μουυ ;)
Εμ βέβαια αντί να πει αυτά τα πανέμορφε κάνα κορίτσι μας τα λέει ο legwg κατάλαβες; χαχαχχαχχαχαχαχ Σε ευχαριστώ πολύ αγορίνα και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο απλά να έχεις λίγο υπομονή!!
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Και γιατί δεν κάνεις αυτές τις δύο και να ξεμπερδεύεις, μισό μισό κεφάλι χωρίς κίνδυνο shockloss μιας και έχεις πολλά μαμά,

20220404_083816.jpg



Και αν σου περισσέψουν μοσχεύματα, λεφτά, χρόνος και διάθεση μπαίνεις εκ νέου μπροστά για πύκνωση (που πιθανόν δεν θα χρειαστεί).
 

Flag17

Well-Known Member
Και γιατί δεν κάνεις αυτές τις δύο και να ξεμπερδεύεις, μισό μισό κεφάλι χωρίς κίνδυνο shockloss μιας και έχεις πολλά μαμά,

Προβολή συνημμένου 47735


Και αν σου περισσέψουν μοσχεύματα, λεφτά, χρόνος και διάθεση μπαίνεις εκ νέου μπροστά για πύκνωση (που πιθανόν δεν θα χρειαστεί).
Μα δεν σκοπεύω να ξαναπώ μπροστά για πύκνωση αν όλα πάνε καλά θα αγγίξουμε μέση πυκνότητα 50. Στα 2 κομμάτια που έδειξες όπως είναι τώρα θέλουν 1500-2000 αλλά λόγο φιναστεριδης θέλω να δώσω κάποιο χρόνο και το βλέπω
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Μα δεν σκοπεύω να ξαναπώ μπροστά για πύκνωση αν όλα πάνε καλά θα αγγίξουμε μέση πυκνότητα 50. Στα 2 κομμάτια που έδειξες όπως είναι τώρα θέλουν 1500-2000 αλλά λόγο φιναστεριδης θέλω να δώσω κάποιο χρόνο και το βλέπω

Νομίζω πως είναι πολλά τα 3,000 μπροστά και λίγα τα 1500 - 2000 πίσω με την κόκκινη γραμμή μέσα. Θα έβαζα 2500 μπροστά, 1700 crown και 300 από κόκκινη έως μαύρη γραμμή για να πιάσω τα 4500 σίγουρα της δότριας και βλέπουμε. Θεωρητικά πάντα γιατί εσύ έχεις τις μετρήσεις και ξέρεις. Καλά θα πάνε όλα.
 
Μπλουζα