Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χειρ

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

skeptikistis είπε:
fenimore
ολη η φαση με τα μαλλια σου ποσο σου παιρνει την ημερα? Ρωταω γιατι λουζεσαι 2-3 φορες τη μερα ( ??? ) Βαζεις και 100 τοπικα...

Ποσο χρονο αφιερωνεις σε ολα αυτα?

Κοντά στα 4 λετπά το κάθε λούσιμο, και κοντά στα 3 λεπτά η κάθε φορά που βάζω τοπικό. Για όλα μαζί θα αφιερώνω περίπου 20 - 21 λεπτά την ημέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

show_palmettos είπε:
ουτε αν συνδυαστει με αλοη βερα η οποια ενυδατωνει το δερμα?
show palmettos δοκιμασε το dual gen 15% και δεν θα το μετανιωσεις :grandpa:
 

rafahl

Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

ρε καπαμαρου το βλέπω αυτό το 1/20 ρε φιλέ και με προβληματίζει αλήθεια σε βοηθάει το 1/20 ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

rafahl είπε:
ρε καπαμαρου το βλέπω αυτό το 1/20 ρε φιλέ και με προβληματίζει αλήθεια σε βοηθάει το 1/20 ?
βοηθαει,το σπερμα ειναι νερωμενο,ο προστατης συρικνωθηκε λιγο και σε 1/16 εχω παρενεργειες ;)
 

MANKAR

Active Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

Fenimore είπε:
Με σαμπουάν κετοκοναζόλης, δεν θυμάμε αν το είχες χρησιμοποιήσει, αν δεν σου έκανε τίποτα το σαμπουάν δοκίμασε κρέμα φουνγκοραλ.

δλδ μου προτηνεις να χρισημοποιω το σαπουνι κα8ε μερα για λουσιμο και να χρισημοποιω την κρεμα φουνγκοραλ κα8ε μερα???για ποσο καιρο να την βαζω και σε τι ποσοτητα???ευχαριστω!!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

MANKAR είπε:
δλδ μου προτηνεις να χρισημοποιω το σαπουνι κα8ε μερα για λουσιμο και να χρισημοποιω την κρεμα φουνγκοραλ κα8ε μερα???για ποσο καιρο να την βαζω και σε τι ποσοτητα???ευχαριστω!!!!

Ναι, με το σαπούνι λούσιμο όσο θέλεις την ημέρα. Για την κρέμα οι οδηγείες λένε 1 ή 2 φορές την ημέρα. Απλά να καλύψεις τις επιφάνειες, ούτε λιγότερη ούτε περισσότερη. Για 4 εβοδμάδες όπως λένε οι οδηγείες.
 

xk

Active Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

jlk3010 είπε:
Για δειτε και τα παρακατω σαπουνια τα οποια ειναι και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ και φθηνα :

hxxp://wxw.monastiriaka.gr/product_info.php?cPath=5_66_78&products_id=105&language=gr

hxxp://wxw.monastiriaka.gr/product_info.php?cPath=5_66_78&products_id=104&language=gr

και εαν ψαξετε την σελιδα θα βρειτε και πολλα αλλα...... ;)

παντα πιστευα οτι με τη βοηθεια του θεου θα βγαλουμε μαλλια
 

MANKAR

Active Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

jlk3010 είπε:
Για δειτε και τα παρακατω σαπουνια τα οποια ειναι και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ και φθηνα :

hxxp://wxw.monastiriaka.gr/product_info.php?cPath=5_66_78&products_id=105&language=gr

hxxp://wxw.monastiriaka.gr/product_info.php?cPath=5_66_78&products_id=104&language=gr

και εαν ψαξετε την σελιδα θα βρειτε και πολλα αλλα...... ;)


τι διαφορα εχουν αυτα τα σαπουνια απο το απλο το πρασινο??????
 

show_palmettos

New Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

kapamarou είπε:
show palmettos δοκιμασε το dual gen 15% και δεν θα το μετανιωσεις :grandpa:

Κι αυτο ομως φαινεται καλο Morr-F Solution (Minoxidil/Finasteride) - 5%/0.1% (60mL)
εχει τα 2 βασικα του big 3 ...
το dualgen που λες.....απο το big3 εχει μονο μινοξιδιλη...και ρετινολη για το σμηγμα αντι για κετοκοναζολη
αλλα θα μου πεις οτι εχει την μινοξιδιλη σε τριπλασια ποσοτητα κ εκει πλεονεκτει εναντι του morr-f
επισης,
το αζελαικο ειναι το ιδιο δυνατο με τη φιναστεριδη ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

show_palmettos είπε:
Κι αυτο ομως φαινεται καλο Morr-F Solution (Minoxidil/Finasteride) - 5%/0.1% (60mL)
εχει τα 2 βασικα του big 3 ...
το dualgen που λες.....απο το big3 εχει μονο μινοξιδιλη...και ρετινολη για το σμηγμα αντι για κετοκοναζολη
αλλα θα μου πεις οτι εχει την μινοξιδιλη σε τριπλασια ποσοτητα κ εκει πλεονεκτει εναντι του morr-f
επισης,
το αζελαικο ειναι το ιδιο δυνατο με τη φιναστεριδη ?
ειναι πολυ καλο και σε ποιοτητα και σε αποτελεσματα,το τοπικο αζελαικο ειναι καλυτερο απο τοπικη φινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

skarman

New Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

Fenimore είπε:
Βασικά είναι η ρίζα της τσουκνίδας nettle root,
μπορεί όποιος θέλει να πάρει αποξηραμένα ή όχι αυτά τα συστατικά που έχει το συγκεκριμένο σαπούνι, να τα βράσει σε απιονισμένο νερό, και να προσθέσει οινόπνευμα στο 1/2 των ml του νερού που χρησιμοποίησε (πχ 100 ml νερό, 50 ml οινόπνευμα) και να φτιάξει την δική του λοσιόν με τα συστατικά του συγκεκριμένου σαπουνιού εφόσον πιστεύει ότι θα του κάνει καλό.

Εν ολίγοις γενικά είναι καλά τα συστατικά του συγκεκριμένου σαπουνιού και ενδέχεται να υπάρχει όφελος.
Φένιμορ βλέπω ότι χρησιμοποιείς το πράσινο σαπούνι για λούσιμο τόσο συχνά κάθε μέρα... Για ποιο λόγο το κάνεις αυτό; Ποια είναι τα οφέλη; Επίσης όταν λέμε πράσινο σαπούνι εννοούμε το κλασσικό πράσινο του εμπορίου που χρησιμοποιούσαν οι παππούδες μας;;;
Αν εννοούμε αυτό που έχει και ελαιόλαδο είναι καλό για λιπαρά μαλλιά;

Εγώ δεν έχω σμήγμα αλλά έχω λιπαρά μαλλιά και μερικές φορές και πιτυρίδα... Γι αυτό χρησιμοποιώ σαμπουάν κετοκοναζόλης... Όμως υπάρχει περίπτωση για εμφάνιση ανεπιθύμητων παρενεργειών σε βάθος χρόνου από τη χρήση του;
Επειδή είχα διαβάσει διάφορα το χρησιμοποιώ 2 με 3 το πολύ φορές τη βδομάδα και βλέπω ότι μου κάνει πραγματική δουλειά και το αισθάνομαι κ ο ίδιος την ώρα που λούζομαι κ ξεπλένω το κεφάλι μου...!!

Τι θα πρότεινες εκ των 2 αφού λάβεις υπόψιν τις διευκρινιστικές ερωτήσεις παραπάνω...Σαπούνι η σαμπουάν κετοκοναζόλης και για ποιο λόγο;

Παρεπιπτόντως που βρίσκεις τόσο χρόνο ν ασχολείσαι τόσο πολύ;; Έχεις κάποια επιστημονική σχέση με το αντικείμενο ή έχεις τρέλα με όλα αυτά; :p

ΥΓ: Σορρυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων... :-X
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

skarman είπε:
Εν ολίγοις γενικά είναι καλά τα συστατικά του συγκεκριμένου σαπουνιού και ενδέχεται να υπάρχει όφελος.
Φένιμορ βλέπω ότι χρησιμοποιείς το πράσινο σαπούνι για λούσιμο τόσο συχνά κάθε μέρα... Για ποιο λόγο το κάνεις αυτό; Ποια είναι τα οφέλη; Επίσης όταν λέμε πράσινο σαπούνι εννοούμε το κλασσικό πράσινο του εμπορίου που χρησιμοποιούσαν οι παππούδες μας;;;
Αν εννοούμε αυτό που έχει και ελαιόλαδο είναι καλό για λιπαρά μαλλιά;

Εγώ δεν έχω σμήγμα αλλά έχω λιπαρά μαλλιά και μερικές φορές και πιτυρίδα... Γι αυτό χρησιμοποιώ σαμπουάν κετοκοναζόλης... Όμως υπάρχει περίπτωση για εμφάνιση ανεπιθύμητων παρενεργειών σε βάθος χρόνου από τη χρήση του;
Επειδή είχα διαβάσει διάφορα το χρησιμοποιώ 2 με 3 το πολύ φορές τη βδομάδα και βλέπω ότι μου κάνει πραγματική δουλειά και το αισθάνομαι κ ο ίδιος την ώρα που λούζομαι κ ξεπλένω το κεφάλι μου...!!

Τι θα πρότεινες εκ των 2 αφού λάβεις υπόψιν τις διευκρινιστικές ερωτήσεις παραπάνω...Σαπούνι η σαμπουάν κετοκοναζόλης και για ποιο λόγο;

Παρεπιπτόντως που βρίσκεις τόσο χρόνο ν ασχολείσαι τόσο πολύ;; Έχεις κάποια επιστημονική σχέση με το αντικείμενο ή έχεις τρέλα με όλα αυτά; :p

ΥΓ: Σορρυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων... :-X

Λούζομαι πολλές φορές λόγο των πολλών εφαρμογών με τοπικά που κάνω.
Πράσινο σαπούνι είναι το σαπούνι που παράγεται από ελαιόλαδο. Ναι σαν αυτό που είχαν οι παππούδες μας. Το αληθινό "πράσινο" σαπούνι είναι λευκό στο χρώμα. Μην με ρωτήσεις γιατί του εμπορίου είναι πράσινο το χρώμα τους, δεν έχω ιδέα :p
Αν θα έχει ελαιόλαδο μέσα του είναι αναλόγος πως θα το φτιάξεις... ή πως θα το φτιάξουν στο εργοστάσιο. Και στις 2 περιπτώσεις εφόσον το ποσοστό ελαίου είναι μικρό κάνει και για λιπαρα μαλλιά.
Γιατί να μην χρησιμοποιήσεις και τα 2? Εφόσον εχεις πιτυρίδα καλύτερα να συνεχίσεις με το σαμπουάν κετοκοναζόλης και τις υπολοιπες μέρες λούσου με πράσινο σαπούνι.

Θα ανοίξω και σχετικό thread που θα εξηγήσω γιατί είναι καλύτερο να χρησιμοποιείς φυτικό σαπούνι για λούσιμο παρά σαμπουάν (και για άλλους λόγους εκτός της ασφάλειας των συστατικών όπως έχω πει πολλές φορές).

Ερασιτέχνης είμαι, δεν έχω κάποιες εξιδικευμένες γνώσεις... ;)
 

show_palmettos

New Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

kapamarou είπε:
ειναι πολυ καλο και σε ποιοτητα και σε αποτελεσματα,το τοπικο αζελαικο ειναι καλυτερο απο τοπικη φινα.
Φιλε καπαμαρου τωρα που το ξανασκεφτομαι...εχει κ το dualgen ρετινολη η οποια ελεγχει κ περιοριζει την παραγωγη του σμηγματος
εχει σε τριπλασια ποσοτητα την μινοξιδιλη απο τις συνηθισμενες κ εχει κ ενα τοπικο μπλοκερ πολυ δυνατο κατα της dht
Και στην τελικη δε νομιζω το dnc-n να ειναι κ πολυ αντι-dht σκευασμα...ασε που η νανοξιδιλη ειναι κ αυτη 5% κ οχι 15% κλασσικης μινοξ οπως το dualgen
ασε που η νανοξιδιλη στοχευει στο να ξεπερασει την outdated μινοξιδιλη οπως λενε....μονο που τη φτιαξανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΑΦΑΙΡΩΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΑΚΑ ΜΟΝΑΧΑ...δηλαδη προσπαθησαν να κλωνοποιησουν τη ΦΟΒΕΡΗ ΜΙΝΟΞ....κανοντας αλχημειες αφαιρωντας εναν κρικο απο το κλασσικο μοριο μινοξιδιλης
ΟΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΝΑΝΟΞΙΔΙΛΗ επειδη σκοπευω να παρω το Dualgen ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ DUALGEN (ME ΠΡΟΠΥΛΕΝΟΓΛΥΚΟΛΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ...ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ 15ΑΡΑΣ ΜΙΝΟΞ)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

show_palmettos είπε:
Φιλε καπαμαρου τωρα που το ξανασκεφτομαι...εχει κ το dualgen ρετινολη η οποια ελεγχει κ περιοριζει την παραγωγη του σμηγματος
εχει σε τριπλασια ποσοτητα την μινοξιδιλη απο τις συνηθισμενες κ εχει κ ενα τοπικο μπλοκερ πολυ δυνατο κατα της dht
Και στην τελικη δε νομιζω το dnc-n να ειναι κ πολυ αντι-dht σκευασμα...ασε που η νανοξιδιλη ειναι κ αυτη 5% κ οχι 15% κλασσικης μινοξ οπως το dualgen
ασε που η νανοξιδιλη στοχευει στο να ξεπερασει την outdated μινοξιδιλη οπως λενε....μονο που τη φτιαξανε ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ ΑΦΑΙΡΩΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΑΚΑ ΜΟΝΑΧΑ...δηλαδη προσπαθησαν να κλωνοποιησουν τη ΦΟΒΕΡΗ ΜΙΝΟΞ....κανοντας αλχημειες αφαιρωντας εναν κρικο απο το κλασσικο μοριο μινοξιδιλης
ΟΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΝΑΝΟΞΙΔΙΛΗ επειδη σκοπευω να παρω το Dualgen ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ DUALGEN (ME ΠΡΟΠΥΛΕΝΟΓΛΥΚΟΛΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ...ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ 15ΑΡΑΣ ΜΙΝΟΞ)
το dual gen 15% ειναι κορυφη σκευασμα,θα γλυκαθεις και δεν θα το αλαζεις με κανενα αλλο
τα πηρα απο εδω MinoxidilMax LLC <[email protected]>
εφτασαν σε 2 βδομαδες απο αμερικη με 9 ευρω εξοδα αποστολης,τα 3 μπουκαλακια βγαινουν περιπου στα 100 ευρω
 

Silencer

New Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

kapamarou είπε:
το dual gen 15% ειναι κορυφη σκευασμα,θα γλυκαθεις και δεν θα το αλαζεις με κανενα αλλο
τα πηρα απο εδω MinoxidilMax LLC <[email protected]>
εφτασαν σε 2 βδομαδες απο αμερικη με 9 ευρω εξοδα αποστολης,τα 3 μπουκαλακια βγαινουν περιπου στα 100 ευρω

Είχες πρόβλημα με τελωνείο; Και αν όχι, πως τα κατάφερες;
Σκέφτομαι να το δοκιμάσω όταν συνηθίσει ο οργανισμός μου το regaine. Αλλά φοβάμε το 10-15% όσο αφορά τους μαύρους κύκλους και τα μαγουλάκια...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

Silencer είπε:
Είχες πρόβλημα με τελωνείο; Και αν όχι, πως τα κατάφερες;
Σκέφτομαι να το δοκιμάσω όταν συνηθίσει ο οργανισμός μου το regaine. Αλλά φοβάμε το 10-15% όσο αφορά τους μαύρους κύκλους και τα μαγουλάκια...
αν και το φοβομουν το τελωνειο δεν ειχα κανενα προβλημα τελικα.
μετα την παραγγελεια εψαξα να βρω τροπους πως να γλιτωνουμε το τελωνειο,τελικα ειναι να μας τα στελνουν τυλιγμενα σε συσκευασια δωρου.μεχρι να βρουν και σε αυτο παραθυρακι και να τα αρπαζουν ξανα.ειμαστε μπροστα σαν χωρα.
αν με 5αρα μινοξιδιλη ειχες μαυρους κυκλους και κατακρατηση,με την 15αρα θα ειναι ποιο εντονα.
τα κυβικα ειναι κυβικα και το dual 15% εχει αρκετα :hdanc:
 

skarman

New Member
Απ: Ερώτηση για προϊόν τριχόπτωσης...!"BIO-ΥΓΕΙΑ Σαπούνι χ

Fenimore είπε:
Γιατί να μην χρησιμοποιήσεις και τα 2? Εφόσον εχεις πιτυρίδα καλύτερα να συνεχίσεις με το σαμπουάν κετοκοναζόλης και τις υπολοιπες μέρες λούσου με πράσινο σαπούνι.

Πολύ καλή η πρόταση σου!!!
Απλά είχα κατά νου μήπως θα ήταν καλύτερο για τον οργανισμό από άποψη υγείας να σταματήσω τελείως για κάποια περίοδο τη χρήση κετοκοναζόλης, ή πιστεύεις ότι δεν έχει και τόση σημασία;

Fenimore είπε:
Θα ανοίξω και σχετικό thread που θα εξηγήσω γιατί είναι καλύτερο να χρησιμοποιείς φυτικό σαπούνι για λούσιμο παρά σαμπουάν (και για άλλους λόγους εκτός της ασφάλειας των συστατικών όπως έχω πει πολλές φορές).

Πολύ καλή σκέψη!!!Ελπίζω να το δω όταν το κανεις... Να το βάλεις στην υπογραφή σ όπως κ τ άλλα... :p :D :D
 
Μπλουζα