Ερωτηση σχετικα με τους πρωτες μηνες μετα τη μεταμοσχευση

ntinzerv

Member
Εχω μια ερωτηση...Συνηθως στη μεταμοσχευση μαλλιων ξυριζεται το κεφαλι..Και μετα τη μεταμοσχευση απ οτι βλεπω στα νηματα, γυρω στους 4-5 μηνες βλεπουμε τα πρωτα αποτελεσματα..Οποτε η ερωτηση μου ειναι, στο διαστημα αυτο ο ασθενης πως το αντιμετωπιζει ολο αυτο, που το κεφαλι του ειναι σε αυτη την κατασταση( μετα απο ξυρισμα κιολας); Π.χ. τα ατομα που καναν μεταμοσχευση θα μπορουσαν σιγουρα να την απαντησουν αυτη την ερωτηση. Ευχαριστω εκ των προτερω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Εχω μια ερωτηση...Συνηθως στη μεταμοσχευση μαλλιων ξυριζεται το κεφαλι..Και μετα τη μεταμοσχευση απ οτι βλεπω στα νηματα, γυρω στους 4-5 μηνες βλεπουμε τα πρωτα αποτελεσματα..Οποτε η ερωτηση μου ειναι, στο διαστημα αυτο ο ασθενης πως το αντιμετωπιζει ολο αυτο, που το κεφαλι του ειναι σε αυτη την κατασταση( μετα απο ξυρισμα κιολας); Π.χ. τα ατομα που καναν μεταμοσχευση θα μπορουσαν σιγουρα να την απαντησουν αυτη την ερωτηση. Ευχαριστω εκ των προτερω!
Γουλί για να μην φαίνεται ανομοιόμορφο για 2.5 μήνες μετά το αφήνεις να μεγαλώσει .Συνήθως στους 4 μήνες έχουν βγει τα καινούργια και μετά αναλαμβάνει η κομμώτρια να τα φέρει σε μια τάξη
 

mike1988

Active Member
Εχω μια ερωτηση...Συνηθως στη μεταμοσχευση μαλλιων ξυριζεται το κεφαλι..Και μετα τη μεταμοσχευση απ οτι βλεπω στα νηματα, γυρω στους 4-5 μηνες βλεπουμε τα πρωτα αποτελεσματα..Οποτε η ερωτηση μου ειναι, στο διαστημα αυτο ο ασθενης πως το αντιμετωπιζει ολο αυτο, που το κεφαλι του ειναι σε αυτη την κατασταση( μετα απο ξυρισμα κιολας); Π.χ. τα ατομα που καναν μεταμοσχευση θα μπορουσαν σιγουρα να την απαντησουν αυτη την ερωτηση. Ευχαριστω εκ των προτερω!
Εγώ δεν κατάλαβα την ερώτηση να πω την αλήθεια. Ως προς το κούρεμα? Αν εννοείς αυτό θα σου πω ότι μετά την μεταμόσχευση στον 2ο μήνα το πολύ είσαι σχεδόν όπως πριν κάνεις...άρα κουρέψου όπως παλιά αν θες ή και γουλί (αν ήσουν καραφλοκοτσίδας δεν θα προλάβεις :p ). Από τον 4ο μήνα αρχίζει η φύτρωση αλλά είναι σταδιακή δεν θα σε δεις θάμνο ένα πρωί. Συνέχισε την ζωή σου όπως πριν με 2 χέρια και 2 πόδια ...οι τρίχες που αυξάνονται δεν θα σε επηρεάσουν για ένα εξάμηνο...μετά κάνε ότι κούρεμα θες.
 

ntinzerv

Member
Εννοώ ότι το κεφαλι είναι πρακτικά στην χειρότερη κατάσταση..ξυριστηκε το πλαϊνό και τα πάνω ειναι φουλ αραιά..
 

oreo

Well-Known Member
Εννοώ ότι το κεφαλι είναι πρακτικά στην χειρότερη κατάσταση..ξυριστηκε το πλαϊνό και τα πάνω ειναι φουλ αραιά..
Να το βλέπεις, ως αναγέννηση απο τις στάχτες, όπως ο φοίνικας, αν το βλέπεις ως νεοσσό σε πήρε απο κάτω o_O
 

mike1988

Active Member
Εννοώ ότι το κεφαλι είναι πρακτικά στην χειρότερη κατάσταση..ξυριστηκε το πλαϊνό και τα πάνω ειναι φουλ αραιά..
τα πάνω δυστυχώς πάντα έτσι ήταν λογικά τα χρόνια πριν την μ.μ.! Αν είχες δηλαδή αξύριστα τα πλαϊνά θα ταν super? :p :p Κάνε υπομονή και όλα θα γίνουν όπως πρέπει... Είσαι ένας μικρός ξεποπουλιασμένος φοίνικας που λέει και ο @oreo...
 
Μπλουζα