Δότρια 1 μήνα μετά..

giamakr1

Active Member
Πολύ καλύτερη η εικόνα μετά το κούρεμα.Χωρίς να θέλω να υπονοήσω κάτι, εαν μπορέσεις να αναπαράξεις τις συνθήκες φωτισμού της πρώτης φωτό θα έχουμε 100% εικόνα.Πάντως στην τελευταία φωτό είσαι εξαιρετικά καλύτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω ως προς τις συνθήκες φωτισμού. Έτσι και αλλίως ο φίλος θέλει να αναδείξει το πρόβλημα, οπότε νομίζω ότι δεν υπάρχει σκοπιμότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

minoxidilis

Active Member
Έχει κάνει ένας γνωστός μου από Γερμανία Έλληνας και τον είδα μόνο από φωτός και ήταν καλό το αποτέλεσμα και ο ίδιος είναι ευχαριστημένος ,τώρα λεπτομέρειες για κατάσταση δοτριας και αν είναι από κοντά φυσικό το αποτέλεσμα δεν μπορώ να πω γιατί δεν τον είδα από κοντα
Μακαρι γιατι ειναι η μονη λυση.Σε σχεση με dhi νομιζω ειναι καλυτερα να παω για maral
 

Neas

New Member
Προβολή συνημμένου 16921

Ιδιαίτερα μακρύ μαλλί δεν είχε ούτε στην πρώτη φωτογραφία.
Πιο πολύ φαίνεται πως κάποια σημεία έχουν επανέλθει.
Σε κάθε περίπτωση Νέας ΠΡΕΠΕΙ να πας απο κει.
Το να τσακωνόμαστε μεταξύ μας πολύ που τους ένοιαξε. Δεν είναι το ίδιο με το να ξέρεις πως ο πελάτης θα σου έρθει μετά στο γραφείο και να ζητάει κατα πρόσωπο εξηγήσεις.
Αυτό αν θες να βοηθήσεις τους επομενους.
Φίλε όπως είχα γράψει πήγα ηδη στις 16-17 μέρες μετά την μμ όταν συνειδητοποίησα ότι το παραθυρο ήρθε για να μείνει.. Ήταν αμυντική στην αντίδραση της και μάλιστα εμφανίστηκε και μία 2η και μαζί έλεγαν δεν είναι δυνατόν να περιμένω τόσες λίγες μερες μετά την επέμβαση ότι όλα θα επανέλθουν στα φυσιολογικά. Επίσης μου ειπαν ότι κάποιες τρίχες στη δότρια θα επανέλθουν τους επόμενους μήνες. Φυσικά το αστείο που άκουσα είναι ότι είμαι αρκετά ασπρουλιάρης και φαίνεται πιο έντονα το δέρμα από μέσα αλλά τώρα... που αρχίζω να γκριζάρω το φαίνόμενο θα είναι πολύ πιο ήπιο.. εκεί κατάλαβα πολλά
 

Neas

New Member
Θα συμφωνήσω ως προς τις συνθήκες φωτισμού. Έτσι και αλλίως ο φίλος θέλει να αναδείξει το πρόβλημα, οπότε νομίζω ότι δεν υπάρχει σκοπιμότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cvial νομίζω οι συνθήκες φωτισμού ειναι παρόμοιες ίσως όμως όχι οι ίδιες. το τρικ αισθάνομαι το κάνει το κούρεμα και μόνο - το πρόβλημα σίγουρα παραμένει. Τώρα θα περιμένωνα δω αν βελτιωθεί κάπως τους προσεχείς μήνες όπως λεει και ο Dimitris (ακόμα και συ το είπες ότι μπορεί να φτιάξει λίγο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι οι ίδιες, ιδιαίτερα η αριστερή πλευρά. Αυτό όμως δεν έχει σημασία. Είναι προφανές ότι το κούρεμα έχει κάνει την διαφορά και λίγο ο φωτισμός. Αν μιλάμε για λίγες μέρες διαφορά, το να λέμε ότι έχει επανέλθει είναι το λιγότερο αστείο, ακόμα και σοκλος να είναι σε μερικές μέρες τι θα μπορούσε να επανέλθει; η τρίχα θέλει κάποιες εβδομάδες (ακόμα και αν έχει ξεκινήσει να βγαίνει) για να αποκτήσει κάποιο μήκος και να κάνει κάποια διαφορά.

Τώρα ως προς αυτό που ρωτάς βεβαίως μπορεί και να βελτιωθεί ειδικά εκεί που όντως μπορεί να έχεις πάθει κάποιο σοκλος. Γενικότερα όμως όταν έχεις πάρει τα μισά graft θα έχει διαφορά από τα πλάγια. Πως θα φαίνεται σε μερικούς μήνες δεν το ξέρω. Σε πολύ κοντό κούρεμα όμως και σε φυσικό φως η αποψή μου είναι πως θα έχει θέμα. Με το κούρεμα πιθανώς να το φέρεις σε λογαριασμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Επειδη εγω προτεινα το κουρεμα,κι εχω δει ξανα λογω επαγγελματος τετοιες καταστασεις,σας υπογραφω οτι το προβλημα δεν προκειται να εξαλειφθει,θα καλυτερεψει ομως.Σιγουρα ξεχνας παντως ενα ''κανονικο'' κουρεμα,παντα θα πρεπει να γινεται αυτο το τρικ που εχουμε αναφερει.
 

Panos1982

Well-Known Member

ΔΕ μπορεις να καταλαβεις αν κατι εχει επανελθει. Αυτες οι 2 φωτο δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους οποτε δε γινεται να συγκριθουν, ειναι και οι 2 χαμηλης αναλυσης οποτε απο αναλυση δε βγαινει συμπερασμα.
Επισης στην αριστερη που ειναι και καλα η καλυτερη εκδοχη αποτελεσματος,
η ληψη εχει γινει ακριβως απο πισω, ενω στην δεξια η ληψη εχει γινει απο διαγωνια απο κατω προς τα πανω ( αυτη η ληψη κανει την δοτρια να φαινεται πιο αραιη μιας και ειναι καθετη με τις τριχες) ενω στην αριστερη φωτο η ληψη ειναι ακριβως οριζοντια πισω απ το κεφαλι αλλα οχι καθετη με τις τριχες αρα οι τριχες προσδιδουν μεγαλυτερη καλυψη απ αυτη τη ληψη .
Επισης αν τραβηξεις φωτο διαγωνια απο πανω προς τα κατω η καλυψη θα γινει ακομα καλυτερη.
Επισης ο φωτισμος ειναι εντελως διαφορετικος απ την μια στην αλλη, παρ ολα αυτα το οργωμα φαινεται και στην αριστερη φωτο.

Αν θελετε να γινονται συγκρισεις βαλτε καλης αναλυσης φωτογραφιες, αν δεν εχετε πολυ καλη αναλυση τοτε να βαζετε πανομοιοτυπες φωτο οχι την μια σε φως την αλλη σε σκοταδι την μια διαγωνια την αλλη ευθεια....
δε γινεται να βγαλεις συμπερασματα ετσι μεσα απο τοσο διαφορετικες φωτο και απορω πως καποιοι λενε οτι επανηλθε κτλπ...

βγαζετε αποψεις πολυ επιφανειακες και δεν υπολογιζεται πολυ βασικες λεπτομερειες που κανουν τεραστιες διαφορες μεσω φωτογραφιων.
Μπορω κι εγω κ ο καθενας να ανεβασουμε φωτο την ιδια ακριβως στιγμη κ την μια να φαινεται το μαλλι χαλια και την αλλη τεζα. Αυτο δε θα σημαινει οτι βελτιωθηκε κατι στο μαλλι ομως, αλλα οτι βελτιωθηκε η ληψη της φωτογραφιας.

Anyway για τον φιλο με το αποτελεσμα δοτριας να πω οτι ειναι ακομα πολυ νωρις για να βγαλει συμπερασματα απ το πως θα καταληξει η δοτρια περιοχη. Θα βελτιωθει σιγουρα σε σχεση με το σημερα αλλα το ποσο κανεις δε το ξερει !!!

Επισης αν τελικα η εικονα της δεν σου αρεσει ο καλυτερος τροπος για να καλυψεις την κακη διαχειριση που σου εκανε η κλινικη ειναι με τριχες απο τα γεννια σου, μιας και αυτες ειναι πιο χοντρες και προσδιδουν καλυτερη καλυψη απ οτι αυτες της κεφαλης. Ολοι οι μεγαλοι γιατροι που κανουν αποκατασταση δοτριας ειτε απο κακη φυε ειτε απο στριπ επιλεγουν τα μουσια για αποκατασταση οποτε θα πρεπει να σκεφτεις αυτη την εκδοχη αν θες κοντο κουρεμα και το αποτελεσμα που θα εχεις σε 5 μηνες απο τωρα δε σε καλυπτει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεχθέντα σχετικά με τις φωτό. Δυστυχώς στο φόρουμ ο καθένας βλέπει αυτό θέλει να δει και όχι την πραγματικότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Επισης αν τελικα η εικονα της δεν σου αρεσει ο καλυτερος τροπος για να καλυψεις την κακη διαχειριση που σου εκανε η κλινικη ειναι με τριχες απο τα γεννια σου, μιας και αυτες ειναι πιο χοντρες και προσδιδουν καλυτερη καλυψη απ οτι αυτες της κεφαλης. Ολοι οι μεγαλοι γιατροι που κανουν αποκατασταση δοτριας ειτε απο κακη φυε ειτε απο στριπ επιλεγουν τα μουσια για αποκατασταση οποτε θα πρεπει να σκεφτεις αυτη την εκδοχη αν θες κοντο κουρεμα και το αποτελεσμα που θα εχεις σε 5 μηνες απο τωρα δε σε καλυπτει.
Επειδή πριν 2 σελίδες που το είπα αυτό οι υπολοιποι ήταν άκρως κατηγορηματικοί ό,τι δεν γίνεται, μπορούμε να καταλήξουμε σαν φόρουμ αν γίνεται ή δεν γίνεται?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tsek όλα γίνονται, είπαμε ότι δεν είναι ότι καλύτερο και τα ποσοστά φύτρωσης δεν είναι μεγάλα. Επίσης οι τρίχες από γένεια ναι μεν έχουν μεγάλη δίαμετρο αλλά είναι μόνοτρίχες. Θέλεις αρκετές για τέτοια έκταση. Τέλος επειδή βλέπω ότι μέσα σε μερικές μέρες είδες βελτίωση, θα σου πρότεινα να αφήσουμε τον άνθρωπο σε ησυχία και να το ξανασυζητήσουμε μετά από κάποιο διάστημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos1982

Well-Known Member
Επειδή πριν 2 σελίδες που το είπα αυτό οι υπολοιποι ήταν άκρως κατηγορηματικοί ό,τι δεν γίνεται, μπορούμε να καταλήξουμε σαν φόρουμ αν γίνεται ή δεν γίνεται?

Φυσικα και γινεται, εχει γινει σε περιπτωσεις πολυ χειροτερης καταστασης και depleting δοτριας απ οτι το συγκεκριμενο περιστατικο με αρκετη επιτυχια κ στην πλειοψηφια των περιπτωσεων με τριχες απ τα γεννια, δινουν πολυ καλο αποτελεσμα.
Ωστοσο το γιατι θα πρεπει να μπει καποιος στη διαδικασια αυτη εχοντας εξαγει μονο 2000 θυλακες ειναι ενα αλλο θεμα..... λυπηρο κ κοστοβορο χρηματικα κ ψυχολογικα επισης....
Πολυ καλα εκανε ο cvial και εφτιαξε sticky να προστατευσει αλλα ατομα να αποφυγουν αυτες τις καταστασεις....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης Πάνο να προσθέσω ότι το να αφαιρέσεις έναν πολύ μεγάλο αριθμό graft από γένεια προσωπικά δεν μου αρέσει εκτός και αν είναι απολύτως απαραίτητο. Έχω δει από κοντά 2 τέτοια περιστάτικά (repair σε μεγάλο στριπ) και η εικόνα του προσώπου και ειδικά γύρω από το λαιμό δεν ήταν ικανοποιητική. Ναι μεν δεν υπήρχε scarring (white dots) αλλά ήταν σαν "κεφαλοτύρι", φαινόταν δηλαδή ότι κάτι είχε γίνει, γενικά μια εικόνα που σου χτύπαγε και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για πρόσωπο. Φυσικά μιλάω για περιστατικά με αφαίρεση πολύ μεγάλου αριθμού graft.
 

Tsek

Well-Known Member
Εγώ το είπα με την προϋπόθεση αν δεν φτιάξει η κατάσταση τους επόμενους μήνες να πάει να συμπληρώσει αν υπάρχει κάποιο κενό και να του το κάνουν δωρεαν εννοειται. Οσον αφορά τα γένια εμένα μου πηραν κατω απ το πηγουνι και δεν φαίνεται τίποτα. Δεν το λέω για να τους ανεβάσω απλά το αναφέρω αν σκέφτεται να προχωρήσει σε κατι τέτοιο ο Νέας
 

aeratos28

Just aeratos
Σου πήραν λίγα tsek,για αυτό δεν φαίνεται τπτ..o cvial λέει ότι φαίνεται άσχημο σε μεγάλη εξαγωγή από γενιά..όχι σε αριθμό όπως βγηκε εσενα.ποσα σου έβγαλαν?300-400 grafts?λογικό να μην φανεί κατι
 

Tsek

Well-Known Member
Σου πήραν λίγα tsek,για αυτό δεν φαίνεται τπτ..o cvial λέει ότι φαίνεται άσχημο σε μεγάλη εξαγωγή από γενιά..όχι σε αριθμό όπως βγηκε εσενα.ποσα σου έβγαλαν?300-400 grafts?λογικό να μην φανεί κατι
Περιπου 400 θυμάμαι αλλά έπιασαν πολύ καλά σε φύτρωση σε σημείο που επόμενη μου σκέψη για crown ειναι απο πλάτη.
Αν μου πάρουν 2.000 οπως κάνουν στα μαλλιά και φυτρώσει το 60-65% θα έχω 1200-1300 grafs και καθαρίζω με crown έχοντας καβάτζα ακομα απο την πίσω δότρια
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ το είπα με την προϋπόθεση αν δεν φτιάξει η κατάσταση τους επόμενους μήνες να πάει να συμπληρώσει αν υπάρχει κάποιο κενό και να του το κάνουν δωρεαν εννοειται. Οσον αφορά τα γένια εμένα μου πηραν κατω απ το πηγουνι και δεν φαίνεται τίποτα. Δεν το λέω για να τους ανεβάσω απλά το αναφέρω αν σκέφτεται να προχωρήσει σε κατι τέτοιο ο Νέας

Δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε για repair από γένια παιδιά σε περιστατικό που βρίσκεται στον 1 μήνα και κάτι.
Επειδή το πέρασα και εγώ με εξαγωγή περισσότερων μοσχευματων νομίζω ότι θα επανέλθει. Θα το δούμε σε μερικούς μήνες. Δεν ήταν πολλά τα μοσχευματα πάντως. Θα δείξει.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε συ tsek,γιατί δεν σου φαίνεται περίεργο η αραίωση η περιοχή των γενιών σου είπα πιο πάνω.επειδη ήταν λίγα τα grafts.δεν είπαμε για φυτρωση..anyway,τα γένια έχουν αρκετά καλη φυτρωση και επειδή έχουν και πολύ μεγαλύτερο πάχος από τα κανονικά μαλλιά κάνουν πολύ καλη κάλυψη με λιγότερα grafts..τα body grafts τώρα που λες να πάρεις από πλάτη,έχουν πολύ χαμηλότερα ποσοστά φυτρωσης..μπορεί να είναι και αρκετά κάτω από 50% και δεν ξέρω αν αξίζει να πας για τόσο μεγάλο χειρουργείο.καλο θα ήταν να δοκιμάσεις με 500 και αν δεις ότι γίνεται δουλειά,τότε βάλε κα
Περιπου 400 θυμάμαι αλλά έπιασαν πολύ καλά σε φύτρωση σε σημείο που επόμενη μου σκέψη για crown ειναι απο πλάτη.
Αν μου πάρουν 2.000 οπως κάνουν στα μαλλιά και φυτρώσει το 60-65% θα έχω 1200-1300 grafs και καθαρίζω με crown έχοντας καβάτζα ακομα απο την πίσω δότρια
ι τα υπόλοιπα..αλλιώς θα χάσεις τζάμπα τα λεφτά σου
 

Tsek

Well-Known Member
Ρε συ tsek,γιατί δεν σου φαίνεται περίεργο η αραίωση η περιοχή των γενιών σου είπα πιο πάνω.επειδη ήταν λίγα τα grafts.δεν είπαμε για φυτρωση..anyway,τα γένια έχουν αρκετά καλη φυτρωση και επειδή έχουν και πολύ μεγαλύτερο πάχος από τα κανονικά μαλλιά κάνουν πολύ καλη κάλυψη με λιγότερα grafts..τα body grafts τώρα που λες να πάρεις από πλάτη,έχουν πολύ χαμηλότερα ποσοστά φυτρωσης..μπορεί να είναι και αρκετά κάτω από 50% και δεν ξέρω αν αξίζει να πας για τόσο μεγάλο χειρουργείο.καλο θα ήταν να δοκιμάσεις με 500 και αν δεις ότι γίνεται δουλειά,τότε βάλε κα

ι τα υπόλοιπα..αλλιώς θα χάσεις τζάμπα τα λεφτά σου
Δεν διαφωνώ σε αυτο που λες για τον αριθμό των γενιών ότι είναι λίγος και δεν φαινεται.
Οσον αφορά την πλάτη , το σκεπτικό μου είναι να κρατήσω την πίσω δότρια για καβάτζα. Θα ριξω όσα βγαλουν απο πλατη και εστω μιά χιλιάρα γκραφς αν φυτρώσει θα είμαι σουπερ.
 
Μπλουζα