Δοσολογία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Μετά από δικές μου δοκιμές, αλλά και σχόλια άλλων χρηστών, ορίστε η δοσολογία ανάλογα με την περίπτωση:

-Εάν έχετε ήδη σοβαρό πρόβλημα, στην αρχή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε 1,1 - 1,2 mg...
Αν και εδώ έρχεται σε "σύγκρουση" με το 1mg μόνο των δοκιμών, εντούτις πολλοί χρήστες το δοκίμασαν χωρίς παρενέργειες.
Εάν δείτε ότι έχετε παρενέργειες, κατεβείτε στα 1mg.

-Εάν έχετε καιρό τριχόπτωση αλλά δεν έχετε σοβαρό αραίωμα. Εδώ καλό είναι να χρησιμοποιήτε 0,7 - 0,8 mg.
Θα σας βοηθήσει να κρατήσετε τα μαλλιά σας και θα απομακρύνει την πιθανότητα να έχετε παρενέργειες κατα πολύ.

-Εάν πριν μερικούς μήνες παρατηρήσατε σμίκρυνση τριχών, τώρα είδατε τριχόπτωση κλπ, έχετε δηλαδή ακόμη τα μαλλιά σας,
μπορείτε να δοκιμάσετε 1 mg (που είναι το βασικό). Εάν δείτε όμως παρενέργειες, κατεβήτε στο 0,5 mg.
Πολλοί έχουν δει αποτέλεσμα και με 0,5 mg την ημέρα. Μάλιστα η συγκεκριμένη δοσολογία θεωρείτε και ως δόση "συντήρησης".

Προσοχή πάλι να μην περάσετε την συνιστόμενη δοσολογία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dragster

New Member
Απ: Δοσολογία

Απο μεγαλο φορουμ εμαθα πως αν παιρνουμε ενα mg finasteride δευτερα τεταρτη παρασκευη εχουμε σχεδον 100% του αποτελεσματος και εξαφανιζονται τα side effects... εδω και δυο εβδομαδες αυτο κανω
 

Άκης

Administrator
Απ: Δοσολογία

Αυτό έκανα και εγώ, ημέρες πριν το σταματήσω. Θα το συνεχίσω έτσι όταν περάσει καμία εβδομάδα.
Thanks για το info.
 

dim74

Member
Απ: Δοσολογία

απο ποιο φορουμ φιλε μου και ποιος το ελεγε?καλο ειναι οτι λεμε να αναφερουμε συγκεκριμενα...
 

dragster

New Member
Απ: Δοσολογία

Admin είπε:
Αυτό έκανα και εγώ, ημέρες πριν το σταματήσω. Θα το συνεχίσω έτσι όταν περάσει καμία εβδομάδα.
Thanks για το info.
Και εγω το ειχα σταματησει εδω και 2 μηνες... τωρα τα ξαναρχισα και ελπιζω ολα να πανε καλα....
 

dim74

Member
Απ: Δοσολογία

εγω το βαζω απο αρχες αυγουστου...αφου το αποφασισα και μπηκα στον χορο θα το παω μεχρι τον εναν χρονο οπωσδηποτε, εκτος και συμβουν τιποτα τραγικες παρενεργειες..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα