Διασημοι/Celebrities

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vdupa

Well-Known Member
Δεν βγάζει νόημα αυτή η σχεδίαση hairline. Και επειδή δεν θα έχει την πυκνότητα που είχε στα 15, θα φαίνεται ακόμα χειρότερη τελικά.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Αν θέλει να τα έχει πολύ κοντά όπως στην φώτο εμένα δεν με χαλάει!Του πάει νομίζω!Εδώ μερικοί έχουν μαλλιά και τα κουρεύουν με αυτές τις ευθείες τύπου τραπερ
 

bobby

Well-Known Member
Παιδιά ας είμαστε ρεαλιστές και σοβαροί. Είτε του πάει είτε δεν του πάει αυτή η χερλαιν όπως είπε και ο γιατρός παραπάνω δεν είναι φυσική ούτε ως σχήμα ούτε για την ηλικία του. Έπρεπε να ήταν λίγο καμπύλη στους κροτάφους.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σε αυτή τη φωτογραφία που έβαλες φαινεται κάπως παράξενη οτι πάει προς τα κάτω, αλλά δεν ειναι έτσι. Ειναι ευθεία hairline αμα δεις το βίντεο στη συνέχεια. Ο ιδιος προφανώς επέλεξε το σχήμα και να την πάει εκεί γιατί έτσι του άρεσε, και νομίζω οτι καλά έκανε γιατί ταιριάζει στο πρόσωπο του και θα τον δείχνει πιο νέο από το να έκανε ανοιχτους κροτάφους που θα τον μεγάλωναν αρκετά. Πάντως έχω δει και πολλούς έξω από τη φυση τους να έχουν παρόμοια ίσια και χαμηλή hairline, κάτι που θα άρεσε και σε πολλούς να ειχαν.

Προβολή συνημμένου 61219
Προβολή συνημμένου 61220
Δεν ΦΑΙΝΕΤΑΙ να παει προς τα κάτω, ΠΑΕΙ προς τα κατω.
Επίσης, ΑΛΟΙΜΟΝΟ αν σχεδιαζει ο ασθενής το hairline του συμφωνα με το τι νομιζει οτι του παιριαζει.

Η "κλινική" αυτη κάνει αυτα τα hairline γιατι το know-how φτανει μέχρι εκεί.
Αν εσενα σου αρέσει, κανενα πρόβλημα.
Αλλα, σχεδιαστικα ΕΙΝΑΙ λάθος, και ΑΝ το έχει δηθεν διαλέξει ο ασθενής, ειναι ακόμα πιο λάθος που το δεχθηκανε.
 

g_pal

Member
Από την φωτογραφία που έβαλα φαινεται οτι δεν πάει προς τα κάτω...αν εννούμε το ιδιο πράγμα.
Δεν νομίζω οτι υπάρχει κανένα λάθος στη σχεδίαση που του έκαναν, ισια hairline ειναι...μια χαρά βρισκεις πολλά άτομα με ίσιες hairline και σε αυτό το ύψος στη φυση. Το οτι κάποιοι μεγαλώνοντας κάνουν κροτάφους δεν σημαίνει οτι όλοι πρέπει να έχουν ανοιχτούς κροτάφους και δεν συμφωνώ με αυτή τη λογική. Σε άλλους πρέπει να σχεδιάζονται πιο συντηριτικές με ανοιχτους κροτάφους αναλόγως το πρόβλημα και σε άλλους πιο ίσιες με μικρό πρόβλημα. Προσωπικά πιστεύω του έκαναν ωραίο σχεδιασμό που ταιριάζει στην ηλικία του (28 έτη) και δένει απόλυτα με το νεανικό του στυλ. Και ο ιδιος εξάλλου αυτό το σχήμα επιθυμούσε και προχώρησε στη μεταμόσχευση, δεν ήθελε προφανώς να έχει ανοιχτούς κροτάφους. Ο καθένας οτι του αρέσει.


frfr.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

g_pal

Member
Αν θέλει να τα έχει πολύ κοντά όπως στην φώτο εμένα δεν με χαλάει!Του πάει νομίζω!Εδώ μερικοί έχουν μαλλιά και τα κουρεύουν με αυτές τις ευθείες τύπου τραπερ
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου @LoverBoy . Και εγώ πιστεύω πως του ταιριάζει πολυ η hairline που του σχεδίασαν.
 

dim d

Well-Known Member
Δεν παει ετσι παιδια η μμ κι η αγα ειναι ενας αγωνας εφορου ζωης κι αν μπεις απο τοσο νωρις οφειλεις να πας συντηρητικα ειδικα αν δεν παιρνει κατι σε αγωγη που ναι το πιο πιθανο.
 

g_pal

Member
Δεν παει ετσι παιδια η μμ κι η αγα ειναι ενας αγωνας εφορου ζωης κι αν μπεις απο τοσο νωρις οφειλεις να πας συντηρητικα ειδικα αν δεν παιρνει κατι σε αγωγη που ναι το πιο πιθανο.
Επειδή ξέρω άτομα του bodybuilding παίρνουν πολλοί φιναστερίδη και ντούταστερίδη λόγω οτι παίρνουν και αναβολικά που επιταχύνουν την τριχόπτωση ώστε να προστατευτούν.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω σχετικά με το ότι πρέπει να έχει λόγο και ο ασθενής ως προς την hairline γιατί και με αυτές που κάνουν μερικοί γιατροί που ξεκινάνε απο τέρμα πάνω κούτελο εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει!Και το λέω απο προσωπική εμπειρία που ενώ είχα πει στον γιατρό μου στην πρώτη ΜΜ που την θέλω γιατί εκεί πίστευα ότι μου πήγαινε και μιλάω συντηρητικά στο 7 με πήγε στο 8 λέγοντας μου ότι δεν πάει στην ηλικία μου κτλ!Τελικά έγινε εκεί που επέλεξε ο γιατρός και εμένα δεν μου άρεσε καθόλου που είχα ένα μεγάλο κούτελο!Ευτυχώς στην 2η ΜΜ ο γιατρός της κλινικής το κατάλαβε τι λάθος είχε γίνει στην πρώτη και μου είπε να το κατεβάσουμε!Βασικά και να μη μου το έλεγε θα το κατέβαζα και ας είχα λιγότερα μαλλιά πίσω καθώς το κορνιζάρισμα είναι το Α και το Ω για εμένα μιας πετυχημένης μεταμόσχευσης!Οπότε πιστεύω 100% ότι ξέρει πολύ καλά ο ίδιος ο ασθενής τι του ταιριάζει στο ΔΙΚΟ του πρόσωπο και πρέπει να υπάρχει διάλογος με τον γιατρό για να γίνει η σωστή επιλογή!
 

thatcher

Active Member
Δεν παει ετσι παιδια η μμ κι η αγα ειναι ενας αγωνας εφορου ζωης κι αν μπεις απο τοσο νωρις οφειλεις να πας συντηρητικα ειδικα αν δεν παιρνει κατι σε αγωγη που ναι το πιο πιθανο.
Είναι στη φινα από το 21 ή 22
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου @LoverBoy . Και εγώ πιστεύω πως του ταιριάζει πολυ η hairline που του σχεδίασαν.
για να μην το κουραζουμε

Σεβομαι το γουστο σου και την αποψη σου να σου αρεσει.

Μια απλουστατη επισκοπιση στων φωτογραφιων δειχνει αυτο που εξηγω

Στην πρωτη φωτογραφια κοιταει ευθεια μπροστα,
Στην 2η (ιδια με την πρωτη) η βαση της μυτης ειναι παραλληλη μετα το εδαφος, κοκκινη γραμμη. Πως βλεπεις το hairline? Ειναι παραλληλο με την κοκκινη γραμμη και το πάτωμα?
Στην 3η (πάλι ιδια), δες ποιο ειναι το σωστο σχημα.

Αυτα δεν επιδεχονται αποψης, ειναι γεγονότα
Screenshot 2023-12-12 at 19-01-40 Chris Bumstead got hair transplant in Now Hair Time.png
Screenshot 2023-12-12 at 19-01-40 Chris Bumstead got hair transplant in Now Hair Time 1.png
Screenshot 2023-12-12 at 19-01-40 Chris Bumstead got hair transplant in Now Hair Time 2.png
 

g_pal

Member
εγώ βλέπω οτι στην αρχή του βίντεο το κεφάλι του έχει κλίση προς τα πάνω και το πιγούνι του δεν ειναι σε κάθετη ευθεία και γιαυτο φαινεται οτι κοιτάει προς τα κατω η hairline. Οταν στη συνέχεια του βίντεο βάζει το κεφάλι του ευθεία και το πιγούνι του κάθετα, τοτε φαινεται ευθεία όπως φαινεται στις παρακάτω φωτογραφίες.

Στην πρώτη φωτογραφία έχω τραβήξει μαι κοκκινη γραμμη που ειναι παράλληλη με το σχήμα της hairline του.

gtgtgtgtg.png




dededed.png
 

Συνημμένα

  • frfr.png
    frfr.png
    866.3 KB · Προβολές: 68
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Πιστεύω ότι ίσως του άρεσε του ίδιου η hairline Έτσι!Πάντως εμένα δεν με χαλάει!Όταν μακρύνει και θα τα χτενίζει πίσω πιστεύω θια δείχνει μια χαρά!
Στην φώτο ας πούμε κακό δεν το λες!Του ταιριάζει κιόλας!Βοηθάνε και τα temporals του και δείχνει πολύ νεανικό το στυλ του!
Εν ολίγης εφόσον είναι ο ίδιος ικανοποιημένος να το χαίρεται τα μαλλάκι του!
 

Συνημμένα

  • Chris-Bumstead-Hair-Transplant-Before-and-After.png
    Chris-Bumstead-Hair-Transplant-Before-and-After.png
    354.9 KB · Προβολές: 65
  • images.jpeg
    images.jpeg
    7.1 KB · Προβολές: 125

Bigk

Well-Known Member
Παιδιά να το ξαναδούμε στο VAR να αποφασίσει και ο Βαρουχας... χαχα
Πέραν της πλάκας, είναι παντελώς αφύσικο.
Ίσως το βρεις σε κάποιες φυλές της Μαύρης Ηπείρου, και εκεί πάλι όχι τόσο χαμηλά....
Με μακρύ μαλλί θα είναι χειρότερο νομίζω, ΑΛΛΑ παρόλα αυτά , γούστα είναι αυτά..
 

g_pal

Member
Παιδιά να το ξαναδούμε στο VAR να αποφασίσει και ο Βαρουχας... χαχα
Πέραν της πλάκας, είναι παντελώς αφύσικο.
Ίσως το βρεις σε κάποιες φυλές της Μαύρης Ηπείρου, και εκεί πάλι όχι τόσο χαμηλά....
Με μακρύ μαλλί θα είναι χειρότερο νομίζω, ΑΛΛΑ παρόλα αυτά , γούστα είναι αυτά..
Φίλε δεν είναι καθόλου αφύσικο. Έχω γνωστούς μου με χαμηλή και ίσια hairline και γενικά βλέπω συχνά ανθρώπους που δεν έχουν ανοιχτους κροτάφους στο δρόμο και έχουν χαμηλή hairline.
Εγώ βλέπω μια χαρά να δείχνει. Πχ Αμα είχε ανοιχτούς κροτάφους δεν θα μου άρεσε στον συγκεκριμένο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά να το ξαναδούμε στο VAR να αποφασίσει και ο Βαρουχας... χαχα
Πέραν της πλάκας, είναι παντελώς αφύσικο.
Ίσως το βρεις σε κάποιες φυλές της Μαύρης Ηπείρου, και εκεί πάλι όχι τόσο χαμηλά....
Με μακρύ μαλλί θα είναι χειρότερο νομίζω, ΑΛΛΑ παρόλα αυτά , γούστα είναι αυτά..
Και όμως υπάρχουν και ζούνε ανάμεσα μας και στην Ελλάδα!!!!!Δεν είμασταν εμείς τυχεροί μάλλον
 

Συνημμένα

  • 1680246124480-393891982-tsalikis-(1).jpg
    1680246124480-393891982-tsalikis-(1).jpg
    90.8 KB · Προβολές: 119
  • Tsalikis_Giorgos.jpg
    Tsalikis_Giorgos.jpg
    136.7 KB · Προβολές: 143

bobby

Well-Known Member
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα παιδιά.

Αλλά πέρα από το ευθεία χερλαιν που σε κάποιους μπορεί να να πηγαίνει, η απόσταση χερλαιν από κροτάφους φαίνεται μικρότερη από την απόσταση χερλαιν κέντρο φρυδιών που είναι αφύσικο εκτός αν μιλάμε για γυναικεία χερλαιν…

Ο γιατρός έχει δίκιο δεν είναι καθόλου σωστός ο σχεδιασμός και πιστεύω θα το μετανιώσει όταν μεγαλώσει το μαλλί.
 

FreeThinker

Well-Known Member

Συνημμένα

  • 1000010965.jpg
    1000010965.jpg
    694.3 KB · Προβολές: 129
  • Screenshot_20231212_234647_Chrome.jpg
    Screenshot_20231212_234647_Chrome.jpg
    590.7 KB · Προβολές: 127
  • Screenshot_20231212_234738_Chrome.jpg
    Screenshot_20231212_234738_Chrome.jpg
    492 KB · Προβολές: 131
  • Screenshot_20231212_234756_Chrome.jpg
    Screenshot_20231212_234756_Chrome.jpg
    885.7 KB · Προβολές: 126
Μπλουζα