ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

TZIMAKOS

Member
Απ: ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

Πολύ σωστές οι απόψεις σου φίλε kapamarou.Όμως είμαστε πολύ αρνητικοί απέναντι τους και δεν θα'πρεπε.Εγώ το εντοπίζω στο ότι η τριχόπτωση είναι το νούμερο 1 πρόβλημα που απασχολεί το σύγχρονο άνθρωπο όσον αφορά την εμφάνιση του.Το ραβδάκι του θαυματοποιού δεν το κρατάει κανένας σ'αυτόν τον κόσμο παρά μόνο ο Μεγαλοδύναμος.Είναι τέτοιος ο φόβος μας και το άγχος μας όταν αρχίζουν να πέφτουν οι πρώτες τρίχες που είμαστε έρμαια των κάθε λογής ειδικών και μη που μας χρυσοπουλάν φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.Υπάρχουν αξιόλογοι ειδικοί(δερματολόγοι και μη) που προτείνουν αξιόπιστες,συμφέρουσες και στοχευμένες λύσεις.Ακριβώς σ'αυτή την κατηγορία ανήκετε όλα τα παιδιά του forum,γιατί έχετε κάτι που δεν το έχουν πάρα πολλοί επιστήμονες και επαΐοντες:Μεράκι,επιμονή και υπομονή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manos59

New Member
Απ: ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

ξερει κανεις καποιο καλο δερματολογο στην αθηνα για να ξεκινησω και εγω τη δικη μου προσπαθεια σωστα;
ευχαριστω και περιμενω ενα pm .
 

nemesisdot

New Member
Απ: ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ

manos59 είπε:
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΩΣΤΑ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ PM .

Δες στα πρώτα 2 post.


My two cents. Η επίσκεψή μου σε δερματολόγο κατέληξε στην ατάκα: "Εγώ προτίμησα να κάνω παιδιά και να μην πάρω φιναστερίδη." Η οποία ήταν και η μόνη πρότασή του σαν θεραπεία. Αφήστε που με αντιμετώπισε λες και χάνω τα μαλλιά μου αύριο.
 

somari

Active Member
Έχει πάει κανείς στην δερματολόγο την Κυριακή Α**νη; (περιοχή Χίλτον / Κάραβελ) Δε θελω για τριχόπτωση, για λιπαρότητα προσώπου τη θέλω. Στείλτε πμ.
 

peter13

Member
μια πολυ καλη γιατρος που επισκεπτομαι ειναι στον συγγρο,που εχει μονο ειδικοτητα στα μαλλια,οποιος θελει ονομα αν μου στειλει μηνυμα,χωρις να θελει να βγαλει λευτα απο σενα,διοτι το εισητιριο ειναι 5 euro την φορα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ξυπνατε ρεεεεεεεεεεεεεεεε.....τα λεμε τοσα χρονια.Δεν υπαρχει λυση.Υπαρχει η φιναστεριδη η οποια οντως κανει δουλεια αλλα ειναι ρισκο λογω καποιων σοβαρων παρενεργειων η μινοξιδιλη η οποια βοηθαει αλλα χανει σε δυναμη με τους μηνες και καποια σαμπουαν κετοκοναζολης που συμφωνα με ερευνες βοηθανε κ αυτα.Απο εκει κ περα περιμενουμε καποιες νεες θεραπειες που ακομα ομως δεν γνωριζουμε για αποτελεσματα κ παρενεργειες.Οποιος θελει να παει σε δερματολογο ας παει αλλα καλυτερα να τα φαει σοκολατες τα λεφτα η να δωσει σε κανενα φτωχο.Ειμαστε τοσα ατομα στο site και εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο και εμενα προσωπικα με χαλαει οταν καποιοι δερματολογοι ταζουν θεραπειες αποτελεσματικες που στην ουσια δεν κανουν τιποτα οπως lazer-prp κτλ.
 

baldy

Member
αμα η δερματολογος που λει ασχολειται μονο με αυτο και ειναι και στο Συγγρου που δουλευουν καλοι δερματολογοι γιατι να μην παω?σιγουρα απο τοσους που εχει δει κατι θα ξερει!Peter περιμενω μηνυμα σου
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Πηγαινε για να σου φυγει φιλε.Να ξερεις 2 πραγματα ομως...εκει που εισαι ειμασταν και εκει που ειμαστε θα ερθεις.Εχω χαλασει 3500-4000 ευρο σε θεραπειες δερματολογων και μετα απο 3-4 χρονια ξαναγυρισα στην μινοξιδιλη.Και τελος μην χαλας λεφτα ασυστολα.Ακου προσεκτικα αυτα που σου λεω κ δεν θα χασεις.Αν εβρισκα 3-4 χρονια πιο νωρις το site θα ειχα στην ακρη λεφτα για παραπανω απο 1 μεταμοσχευση.
 

baldy

Member
μεταμοσχευση σημαινει οτι μια ζωη θα πρεπει να καλυπτεις τα κενα απο πισω.Η ζωη εχει πολλα προβληματα μετα απο μια ηλικια το τελευταιο που θα σε νοιαζει θα ειναι τα μαλλια σου,καραφλος θα μοιαζεις πιο νορμαλ.Το κυνηγι της ομορφιας ειναι ασχημο παιχνιδι!Κριμα που πρεπει μερικοι να ζουμε με αυτη την καταρα και κομπλεξ.Τυχεροι οσοι δεν τους απασχολει αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
baldy είπε:
μεταμοσχευση σημαινει οτι μια ζωη θα πρεπει να καλυπτεις τα κενα απο πισω.Η ζωη εχει πολλα προβληματα μετα απο μια ηλικια το τελευταιο που θα σε νοιαζει θα ειναι τα μαλλια σου,καραφλος θα μοιαζεις πιο νορμαλ.Το κυνηγι της ομορφιας ειναι ασχημο παιχνιδι!Κριμα που πρεπει μερικοι να ζουμε με αυτη την καταρα και κομπλεξ.Τυχεροι οσοι δεν τους απασχολει αυτο
Φιλε εννοειται οτι αν μπεις στον χορο-χορευεις.Καλυτερα με μαλλια και να συμπληρωνω καθε 5 χρονια και να ειμαι σε μια καλη κατασταση παρα να γυαλιζει η καραφλα.Ασε που σε 5-10 χρονια θα υπαρχει εξελιξη στις μεταμοσχευσεις κ στις θεραπειες.
 

baldy

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
baldy είπε:
μεταμοσχευση σημαινει οτι μια ζωη θα πρεπει να καλυπτεις τα κενα απο πισω.Η ζωη εχει πολλα προβληματα μετα απο μια ηλικια το τελευταιο που θα σε νοιαζει θα ειναι τα μαλλια σου,καραφλος θα μοιαζεις πιο νορμαλ.Το κυνηγι της ομορφιας ειναι ασχημο παιχνιδι!Κριμα που πρεπει μερικοι να ζουμε με αυτη την καταρα και κομπλεξ.Τυχεροι οσοι δεν τους απασχολει αυτο
Φιλε εννοειται οτι αν μπεις στον χορο-χορευεις.Καλυτερα με μαλλια και να συμπληρωνω καθε 5 χρονια και να ειμαι σε μια καλη κατασταση παρα να γυαλιζει η καραφλα.Ασε που σε 5-10 χρονια θα υπαρχει εξελιξη στις μεταμοσχευσεις κ στις θεραπειες.

μην το βλεπεις ετσι,ποσο γαματη ζωη θα εχεις για να το κανεις αυτο.Εννοω οτι ο κοσμος εχει οικονομικα προβληματα αρρωστιες παρα πολλα και εσυ πιστευεις οτι το μονο που θα σα ανησυχει στο μελλον θα ειναι η καραφλα.Πολυ πιθανον να καταληξεις με ενα κεφαλι εμφυτευμενο μπροστα και σκατα πιο πισω εκτος και αν εισαι σιγουρος οτι μεχρι το τελος της ζωης σου θα εχεις την πολυτελεια να ασχολεισαι με τα μαλλια σου
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Με την λογικη την δικη σου....μην γυμναζομαστε, μην προσεχουμε τον εαυτο μας, μην πηδαμε γιατι ο κοσμος ειναι σκατα και γενικα ποσο θα ζησουμε....... ολα ειναι χαλια, η ζωη ειναι αδικη και καλυτερα να αυτοκτονησουμε...........Συμβουλη-------Φιλε κοψε τα Τουρκικα σηριαλ!!!
 

baldy

Member
Ας μου στειλει καποιος πμ το ονομα της δερματολογου στο συγγρου να κλεισω ραντεβου
 

guru_gr

Member
Σκέφτομαι να επισκεφτώ έναν δερματολόγο για να πάρω μια επίσημη απάντηση για το τι μου συμβαίνει και χάνω μαλλιά, θα μπορούσε κάποιος να μου συστήσει έναν στην περιοχή της Αθήνας με εμπειρία φυσικά στο θέμα.

Ευχαριστώ.
 

aatyrael

New Member
Αν είναι δυνατόν, θα παρακαλούσα πολύ ένα μέλος της κοινότητας, να μου συστήσει κάποιον καλό δερματολόγο (τριχόπτωση) στην περιοχή των Αθηνών.

Ευχαριστώ πολύ =)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
aatyrael είπε:
Αν είναι δυνατόν, θα παρακαλούσα πολύ ένα μέλος της κοινότητας, να μου συστήσει κάποιον καλό δερματολόγο (τριχόπτωση) στην περιοχή των Αθηνών.

Ευχαριστώ πολύ =)

Καλησπέρα φίλε/φίλη aatyrael και καλώς όρισες :)

Καλό θα ήταν να φτιάξεις ένα thread και να πεις περισσότερα για το θέμα σου.. π.χ. βαθμό τριχόπτωσης, ηλικία κλπ. Έτσι ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε περισσότερο :)

Λοιπόν για δερματολόγο τώρα, από ότι λένε διάφοροι, το Συγγρός είναι από τα καλύτερα στην Αθήνα. Με πάσα επιφύλαξη πάντα όμως! Και καλό θα είναι να το ψάξεις και εσύ ;)

Δες την σελίδα για επικοινωνία αν θελήσεις:
http://www.syggros-hosp.gr/
 

guru_gr

Member
στο Συγγρος εκτος απο την τεραστια ταλαιπωρια (φυσικα θα πρεπει να παρεις αδεια απο την εργασια σου γιατι ποτε δεν ξερεις ποσες ωρες αναμονης εχει) .... εχω την εντυπωση οτι θα σε παρουν στο ψιλο εκει οι γιατροι.
Εχω επισκευτει 2-3 φορες το νοσοκομειο για αλλο θεμα αρκετα σοβαροτερο και μου εδωσαν αυτη την εντυπωση....μπορει να κανω και λαθος.
Οποτε εξακολουθω να αναζητω καποιον ιδιωτη γιατρο.
 
Μπλουζα