ΔΑΦΝΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

xDante

Member
Απ: ΔΑΦΝΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

mojo είπε:
Όντως μεγάλη απ@τη η δυτική ιατρική, μη σου πω και η επιστήμη γενικότερα. Φραπελιά, νεράκι του Καματερού κι άγιος ο Θεός.
Και αυτοί οι γιατροί βρε παιδί μου τι σου ναι οι άτιμοι? Να βγάζουν τα μάτια τους 10 χρόνια στα βιβλία και στα εργαστήρια για να μας στέλνουν στα θυμαράκια μια ώρα αρχύτερα?

mojo είναι αρκετά μεγάλη κουβέντα και το σίγουρο είναι οτι πολλοί είναι στην πλευρά σου πολλοί στην απέναντι κάποιοι στην μέση ωραίο θα ήταν να ανοίγαμε ένα νήμα και να εκφέρουμε τις απόψεις μας περι αυτού βέβαια προβλέπω μακελιό αλλά για αυτό είναι τα φόρουμς για ζυμώσεις μέσω της κουβεντούλας ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: ΔΑΦΝΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Αν και αυτο που θα πω θα μπορουσε να ειναι και αντικειμενο ξεχωριστου θεματος(ισως να το ανοιξω καποια στιγμη)...
οσο απεχθανομαι το 'καπελωμα'(πατενταρισμα-πληρωνε ακριβα) στα παντα απο τις φαρμακοβιομηχανιες, αλλο τοσο απεχθανομαι και τον κομπογιαννιτισμο, οπου και οταν υπαρχει...
 

mojo

New Member
Απ: ΔΑΦΝΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

Ο κομπογιαννιτισμός όταν ακουμπά σοβαρά προβλήματα υγείας (και τα μαλλιά μας δεν συμπεριλαμβάνονται φυσικά σε αυτά) είναι απλά εγκληματικός. Στη σαρκαστική απάντηση μου πιο πάνω αναφέρω δύο παραδείγματα όπου απελπισμένοι ή αφελείς άφησαν τις ιατρικές θεραπείες τους και κατέφυγαν σε κομπογιαννίτες απατεώνες με αποτέλεσμα να χάσουν τη ζωή τους.

Το πατεντάρισμα που λες cool11 έχει μια λογική: είναι το κίνητρο των εταιριών να βγάλουν φάρμακα στην αγορά. Αυτές κάνουν την έρευνα και το κράτος τους παραχωρεί για κάποια χρόνια την αποκλειστική διάθεση. Στη συνέχεια η πατέντα λήγει και οποιοσδήποτε μπορεί να κυκλοφορήσει την δραστική ουσία με μικρότερο περιθώριο κέρδους.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΔΑΦΝΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ

mojo είπε:
Ο κομπογιαννιτισμός όταν ακουμπά σοβαρά προβλήματα υγείας (και τα μαλλιά μας δεν συμπεριλαμβάνονται φυσικά σε αυτά) είναι απλά εγκληματικός. Στη σαρκαστική απάντηση μου πιο πάνω αναφέρω δύο παραδείγματα όπου απελπισμένοι ή αφελείς άφησαν τις ιατρικές θεραπείες τους και κατέφυγαν σε κομπογιαννίτες απ@τεώνες με αποτέλεσμα να χάσουν τη ζωή τους.

Το πατεντάρισμα που λες cool11 έχει μια λογική: είναι το κίνητρο των εταιριών να βγάλουν φάρμακα στην αγορά. Αυτές κάνουν την έρευνα και το κράτος τους παραχωρεί για κάποια χρόνια την αποκλειστική διάθεση. Στη συνέχεια η πατέντα λήγει και οποιοσδήποτε μπορεί να κυκλοφορήσει την δραστική ουσία με μικρότερο περιθώριο κέρδους.

ενω φιλε μου οι παπαριες συνατγες των γιατρων για να πουλησουν τα φραμακα των φαρμακοβιομηχανιων για να περνουν ποσοστα κ χαπια τα οποια αποδεδειγμενα κανουν κακο στον οργανισμο μας ειναι αποδεκτα κ ολα καλα ....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα