Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Τυπάκι αλλά δε μας τα λέει καλά, εκεί που τα πήρε κόντρα πήρε από το μέτωπο προς το crown αλλά συνέχισε και πίσω. Δηλαδή τα πίσω τα πήρε με τη φορά πάλι, εκτός αν έχει τραγικά περίεργη φορά πίσω. Στα δύσκολα μάσησε το παλικάρι :)

Τώρα εγώ να βάλω φώτο να δείτε ξούρα ή θα τη βρίσκω μετά από χρόνια στο internet photoshopαρισμένη; :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

βαλε...αλλα να φαινεται και λιγο μπρατσο... :hrt

:D
 

badday

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

mindtrapper είπε:
Τυπάκι αλλά δε μας τα λέει καλά, εκεί που τα πήρε κόντρα πήρε από το μέτωπο προς το crown αλλά συνέχισε και πίσω. Δηλαδή τα πίσω τα πήρε με τη φορά πάλι, εκτός αν έχει τραγικά περίεργη φορά πίσω. Στα δύσκολα μάσησε το παλικάρι :)

Τώρα εγώ να βάλω φώτο να δείτε ξούρα ή θα τη βρίσκω μετά από χρόνια στο internet photoshopαρισμένη; :)

Θα την βρεις στο site του MEXI photoshopαρισμένη να εχεις βγαλει μαλλια


Η αληθεια ειναι οτι στον πρωτο παει το ξυρισμενο μαλλι που γκριζαρι ...οχι τελειως δερμα. Παντως πολυ καλυτερος απο το ξανθο-καναπεδι πριν
 

xk

Active Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

μιας και ειναι ο πρωτος χειμωνας που περναω χωρις καθολου τριχα στο κεφαλι εχω να δηλωσω οτι κατω απο τους 7-8 βαθμους κελσιου κανω μια ετσι κ δαγκωνω το πουλακι μου. :-X φευγουν απιστευτες ποσοτητες θερμοτητας απ το κεφαλι κ μενει το υπολοιπο σωμα παγοκολωνα.Πολυ γελιο,μερικες φορες που δε βαζω θερμανση και κανει κρυο κυκλοφορω στο σπιτι με σκουφι.
 

mindtrapper

Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

xk είπε:
μιας και ειναι ο πρωτος χειμωνας που περναω χωρις καθολου τριχα στο κεφαλι εχω να δηλωσω οτι κατω απο τους 7-8 βαθμους κελσιου κανω μια ετσι κ δαγκωνω το πουλακι μου. :-X φευγουν απιστευτες ποσοτητες θερμοτητας απ το κεφαλι κ μενει το υπολοιπο σωμα παγοκολωνα.Πολυ γελιο,μερικες φορες που δε βαζω θερμανση και κανει κρυο κυκλοφορω στο σπιτι με σκουφι.

Welcome to the dark side.
 

dadi

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Προσωπικά ξυρίζομαι με mach3 turbo (κοντρα) αφρό avene και στο τέλος βάζω gel αλόης...
Μερικές μέρες που κάνει πολύ κρύο (όπως σήμερα) και δεν θέλω να γλυστράει το σκουφί μου αλλά και δεν θέλω νερά και σαπουνάδες, τα ξυρίζω με μια Philips τρικέφαλη προσώπου και γίνονται ικανοποιητικά...
Ψάχνω να βρώ ξυριστική κεφαλιού (όχι κουρευτική) αλλά δεν βλέπω να παίζει τίποτα, και μάλλον θα το γυρίσω πάλι σε ξυριστική προσώπου philips κάποιο νέο μοντέλο (100-140 ευρώ).

By the way... καλώς σας βρήκα! μια που είμαι ολοκαίνουργιος στο forums σας :)
 

mindtrapper

Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

dadi είπε:
Μερικές μέρες που κάνει πολύ κρύο (όπως σήμερα) και δεν θέλω να γλυστράει το σκουφί μου...

Όντως ρε γαμώτο, τι πρόβλημα και αυτό. Μια μπρος πίσω να κάνεις το κεφάλι γίνεσαι σαν μεσαιωνικός ζογκλέρ :) Μια μέρα μετά την κόντρα κρατάει αυτή η γελοιότητα σε μένα, τη δεύτερη θέλει τανάλια το σκουφί για να βγει. Λες να υπάρχει καμιά μάρκα σκούφου που να έχει σαν λάστιχο από μέσα για τέτοια τραγικά προβλήματα; :)
 

xk

Active Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

εγω αφησα λιγα χιλιοστα μαλλακι κ τα παιρνω με μηχανη δεν αντεξα αλλο το κρυο...απορω πως την παλευουν οι ραφλες της Βρετανιας κ της Σκαδιναβιας...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Για το κατω κεφαλι τι χρησιμοποιείτε; :chinscratch
 

dadi

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

mindtrapper είπε:
Όντως ρε γαμώτο, τι πρόβλημα και αυτό. Μια μπρος πίσω να κάνεις το κεφάλι γίνεσαι σαν μεσαιωνικός ζογκλέρ :) Μια μέρα μετά την κόντρα κρατάει αυτή η γελοιότητα σε μένα, τη δεύτερη θέλει τανάλια το σκουφί για να βγει. Λες να υπάρχει καμιά μάρκα σκούφου που να έχει σαν λάστιχο από μέσα για τέτοια τραγικά προβλήματα; :)
Μπρός στα κάλλη τι είν' ο πόνος συνάδελφε ;)
Καλά, πέθανα με το "μεσαιωνικός ζογκλέρ"! Δεν μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα!!! :D

ANAR είπε:
Για το κατω κεφαλι τι χρησιμοποιείτε; :chinscratch
Το βρακί μας... :tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Λοιπον μακραν οτι καλυτερο για οσους θελουν να τα ξυρισουν αλλα δε θελουν να τα παιρνουν με ξυραφι και βαριουνται τα wet shaves. το χρησιμοποιω οταν θελω να τα παρω δερμα τελειως. Τα παιρνει σα ξυραφι και αφηνει μονο σκια, δεν υπαρχει κατι σε clippers που να τα παιρνει πιο κοντα και το εχω ψαξει πολυ. Επαθα πλακα τη πρωτη φορα που τη δοκιμασα, τα ειχα ξυρισει με μια phillips που χρησιμοποιω χωρις καθολου guard στο 0 και λεω ενταξει μωρε τι να παρει τωρα αυτη, ε αμα τη δοκιμαστε θα καταλαβετε!

Λεγεται wahl balding clippers δειτε ενα video για να δειτε ποσα κοντα τα παιρνει.

Wahl balding clippers

Εγω τη βρηκα απο το ebay, στην Ελλαδα δεν υπαρχει νομιζω
 

jk

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί δεν έχω ιδέα
οι κουρευτικές αυτές μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν ξυριστικές;
υπάρχει καμία που να λειτουργεί ικανοποιητικά και για τα δύο ή πρέπει να πάρουμε ξεχωριστές;
 

tatini

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Ναι, μπορούν. Αν το μαλλί σου είναι αραιό σε μεγάλο βαθμό, θα χρειαστεί να πάρεις μια καλή κουρευτική με σκάλες (όχι κεφαλές, σκάλες, έχει διαφορά, οι κεφαλές είναι εξτρά). Αλλιώς μπορείς να πάρεις μια απλή από τα Hondos γύρω στα 30-50 ευρώ. Οι κουρευτικές με σκάλες γενικά είναι λίγο μανίκι για ξύρισμα γιατί συνήθως έχουν αιχμηρά δόντια και αν δεν προσέξεις μπορεί να μπει κάποιο δόντι σε πόρο του δέρματος και να πληγώθείς.
 

kakashi

Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

παιδια επειδη για μενα του κουρεμα ειναι συνηθως ψυχοφθορα διαδικασια για διαφορους λογους θα ηθελα να αρχισω να προσπαθω να κουρευομαι μονος μου....καπως ετσι κουρευομαι συνηθως http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_mhQAVBs2dNs/TCsaIgWGdMI/AAAAAAAAAC4/xDSxtCk55MA/s1600/men%2BHaircuts%2BPictures%2B2010.jpg&imgrefurl=http://www.hairlossgr.com/forum/index.php%3Ftopic%3D2090.15&usg=__FFxaeGkClNy3zb7PRl4ETGgOs3s=&h=500&w=500&sz=33&hl=el&start=44&zoom=1&tbnid=9ZuukJrVmHBYrM:&tbnh=159&tbnw=159&ei=BY7iTeiJFdG48gPy_Mn2Bg&prev=/search%3Fq%3D%25CE%25BA%25CE%25BF%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25BF%2B%25CE%25BA%25CE%25BF%25CF%2585%25CF%2581%25CE%25B5%25CE%25BC%25CE%25B1%2B%25CE%25B1%25CE%25BD%25CE%25B4%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25BA%25CE%25BF%26hl%3Del%26biw%3D1366%26bih%3D492%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=167&vpy=113&dur=23687&hovh=225&hovw=225&tx=105&ty=145&page=4&ndsp=14&ved=1t:429,r:0,s:44&biw=1366&bih=492


βεβαια δεν ειναι τοσο ωραια κ τοσο πυκνα....γινεται αυτο τοκουρεμα να το κανω μονος μου με μηχανη κουρεματος?δλδ υπαρχουν τετοιες κεφαλες τοσο μεγαλες πχ που να μπορω να παρω τα πανω μαλλια ομοιομορφα γυρω στους 5-6 ποντους??γιατι με ψαλιδι μονος μ δεν παιζει...κ ξερετε καμμια καλη μηχανη να μ προτεινεται γιαυτο που τη θελω?γιατι εγω εχω μια braun 50 ευρω την ειχα παρει κ ειναι τελειωςμαπα....ουτε τα γενια μ δεν μου παιρνει καλα...ειχα δοκιμασει να κουρευτω μια φορα με αυτη με τη μεγαλυτερη κεφαλη που ειχε κ ειχα γινει σα προβατο....οπως ναναι εκοβε...
 

Toppikistis

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Εγώ κουρεύομαι μόνος μου περίπου 3 χρόνια τώρα και χρησιμοποιώ την Panasonic ΕR 508Η.Δεν είναι η τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά εμένα μου κάνει μια χαρά!Και τα γένια παίρνω στα 3mm και κουρεύω τα μαλλιά.Έχει τις εξής κεφαλές:3mm,6mm,1cm,2cm,3cm,4cm.Επίσης είναι επαναφορτιζόμενη και αδιάβροχη.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

Καλά εντάξει δεν νομίζω ότι φαίνεται κ πολύ ωραία να είναι όλες οι τρίχες ΑΚΡΙΒΩΣ στο ίδιο μήκος..Θα είναι σαν το κουρεμα του Jim Carey στο "Ο ηλίθιος και ο πανιλήθιος" :D
Καλύτερα αν πρόκειται για μήκος 5-7 εκατοστά να διαφέρουν λιγάκι,δλδ άλλες να είναι 5,άλλες 7,άλλες 6.Γνώμη μου βέβαια είναι αυτή.Εγώ τουλάχιστον δεν το σκέφτομαι καν για τέτοιο μήκος!Έχω αρχίσει και προετοιμάζομαι γιατί σε κανά μήνα λέω να τα κόψω φουλ κοντά και τα πάνω και να ηρεμήσω.3 ή 6 mm τα πλαϊνά και τα πάνω στο 1cm.Και άντε γειά μετά!χαχα
 

kakashi

Member
Απ: Γρήγορο και φθηνό ξύρισμα κεφαλιού

αυτο το flowbee πρωτη φορα το βλεπω.....αλλα ετσι οπως το βλεπω ετσι οπως τα τραβαει τα μαλλια αυτο θα με αφησει καραφλο.....τοπικιστη δεν λεω ολο το μαλλι στο ιδιο μηκος....πλαινα κ πισω πιο κοντα κ τα πανω λιγο πιο μεγαλα οπως στη φοτο που εβαλα πριν αλλα τα πανω αν εχουν το ιδιο μηκος μια χαρα πιστευω θα φαινονται....αλλα εγω δεν ειμαι για τοσο κοντο κουρεμα....εχω αρκετα μαλλια που αν τα εχω σε καποιο μηκος κ πανω ακομη κ χωρις concealer an καποιος δεν ειναι υποψιασμενος μπορει να μην το προσεξειοτι εχω τριχοπτωση.....τελικα καμμια προταση για μηχανη?σαν αυτες που εχουν στα κουρεια λεω που κοβουν αρκετα καλα.....σκεπτικιστη αυτο το flowbee ποσο κανει?λες να μπορω να κουρευτω μαυτο οπως στη φωτο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα