Γνωμες για σαμπουαν εμποριου...

kwstakhs

New Member
καλησπερα ηθελα να ρωτισω ποιο απο τα 2 σαμπουαν head and shoulders κ ultrex ειναι πιο ελαφρυ για τα μαλλια..κανω θεραπεια με regain κ ρωτισα το γιατρο κ μ ειπε δν ειναι απο σμιγμα η τριχοπτωση αλλα απο φυσικα αιτια....κοιταζωντας τα συστατικα μ φενεται λιγο πιο ελαφρυ το head and shoulders?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

SinsemillaGR

New Member
Καλησπερα,

soltareno εχεις υποψιν το συγκεκριμενο προιον?
 

Συνημμένα

  • 20160102_161930.jpg
    20160102_161930.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 52
  • 20160102_161919.jpg
    20160102_161919.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 44
καλησπερα ηθελα να ρωτισω ποιο απο τα 2 σαμπουαν head and shoulders κ ultrex ειναι πιο ελαφρυ για τα μαλλια..κανω θεραπεια με regain κ ρωτισα το γιατρο κ μ ειπε δν ειναι απο σμιγμα η τριχοπτωση αλλα απο φυσικα αιτια....κοιταζωντας τα συστατικα μ φενεται λιγο πιο ελαφρυ το head and shoulders?
Εχει η Loreal ενα Σαμπουάν με βασιλικό πολτό, για φοβερά αποτελέσματα.
 

oddo

New Member
Eχει πολλά "κακά" συστατικά και αρκετά καλά. Για πιτυρίδα καλό φαίνεται.

Ευχαριστώ για την απάντηση, ναι για πυτιρίδα το χρησιμοποιώ εδώ και έναν μήνα 2 φορές την εβδομάδα και μπορώ να πω ότι έχει κάνει καλή δουλειά γιατί είχα μεγάλο πρόβλημα από μικρός. Για καθημερινό χρησιμοποιώ το biokap. Και τα δύο μου τα πρότεινε δερματολόγος και το Elderma μου το πρότεινε ως κάτι πιο φιλικό από το Fungoral. Θα ήταν καλό πιστεύεις Soralteno να το κρατήσω ή να το αλλάξω με το fungoral;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ για την απάντηση, ναι για πυτιρίδα το χρησιμοποιώ εδώ και έναν μήνα 2 φορές την εβδομάδα και μπορώ να πω ότι έχει κάνει καλή δουλειά γιατί είχα μεγάλο πρόβλημα από μικρός. Για καθημερινό χρησιμοποιώ το biokap. Και τα δύο μου τα πρότεινε δερματολόγος και το Elderma μου το πρότεινε ως κάτι πιο φιλικό από το Fungoral. Θα ήταν καλό πιστεύεις Soralteno να το κρατήσω ή να το αλλάξω με το fungoral;
Αυτό που έχεις τώρα είναι καλύτερο (στο δέρμα) από το fungoral και από τη στιγμή που δουλεύει μπορείς να το συνεχίσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwstakhs

New Member
καλησπερα αν και δεν εχω ψαχτει στο θεμα των φυσικων σαμπουαν...διοτι δν μ εχει συστισει κ ο γιατρος...ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον....
 

bill3377

New Member
Καλημέρα. Εδώ και καιρό ψάχνω κάποιο παιδικό σαμπουάν - αφρόλουτρο εμπορίου. Όλα όσα έχω κοιτάξει περιέχουν κάποια βλαβερά συστατικά. Επειδή τελείως "καθαρό" σαμπουάν - αφρόλουτρο δεν νομίζω να βρω, ένα από τα υποψήφια είναι το pharmasept tol velvet baby mild bath. Στα συστατικά του, που παραθέτω από κάτω, έχει ένα με 2 κόκκινα, 6 με 1 κόκκινο και 2 στο κίτρινο. Τα συγκεκριμένα κόκκινα είναι τόσο βλαβερά που να κάνουν τη χρήση του απαγορευμένη; Υπάρχει κάποιο σαμπουάν που να μην έχει κόκκινα στα υλικά; (τα κόκκινα και κίτρινα βάση του http://www.biodizionario.it/)

AQUA (WATER), COCAMIDOPROPYL BETAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE(**) ,SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, TEA LAURYL SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM LAUROAMPHOACETATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE(*), PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE(*), POLUQUATERNIUM-7(*), GLYCERIN, PANTHENOL, BISABOLOL, LINOLEIC ACID, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, LACTIC ACID, PEG-7 GLYCERYL COCOATE(*), POLYSORBATE 20(*), PHENOXYETHANOL(*), CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PHENYLPROPANOL(*), PARFUM.
 

mikegad

Well-Known Member
πάρε ένα johnson baby shampoo ή κάποιο άλλο εγκεκριμένο για παιδιά και μην το υπεραναλύεις...πιο πολύ προσοχή δείξε στο τι μπαίνει στο στόμα παρά τι αφρίζει στο κεφάλι
 

bill3377

New Member
Τα γνωστά johnsons που τρέχουν στα Αμερικανικά δικαστήρια για τις ουσίες που χρησιμοποιούν; Ευχαριστώ αλλά δεν νομίζω. Soralteno εσύ που ασχολεισαι με συστατικά, τι εχεις να πεις για το παραπανω σαμπουάν;
 
Μπλουζα