Γνωμες για μεταμόσχευση

montecristo

Well-Known Member
Με σιγουριά δεν ξέρουμε τίποτα, ούτε ότι μια ΜΜ θα βγει καλή. Μιλάω με βάση αποτελέσματα ανθρώπων που πήραν αυτά τα δύο συνδυαστικά και με βάση έρευνες.
δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις σίγουρα...Αφού δεν σε πειράζει κιόλας να βάζεις τοπικά. Θέλει όμως 2 φορές τη μέρα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tarnished

Member
δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις σίγουρα...Αφού δεν σε πειράζει κιόλας να βάζεις τοπικά. Θέλει όμως 2 φορές τη μέρα.

δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις σίγουρα...Αφού δεν σε πειράζει κιόλας να βάζεις τοπικά. Θέλει όμως 2 φορές τη μέρα...
Έχω ακούσει και για χάπι μινοξ, δεν ξέρω αν γνωρίζει κάποιος κάτι..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το ξέρω, θα δείξει. Σαν πλάνο πάντως μου φαίνεται καλό να σταθεροποιησω τη κατάσταση με φίνα και σε λίγο καιρό να αρχίσω μινοξ.
Δεν θελω να νομιζεις οτι σου παω κοντρα απλά οφείλω να σου πω πως καθαρά ιατρικά δεν πολυστέκει αυτό που λες καθώς σε 3 μήνες το πιθανότερο ειναι να σαι χειρότερος ακόμα και με τη φιναστεριδη. Οπότε δεν μιλάμε για καμία σταθεροποίηση σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Αν πάντως ως σχέδιο σου κάθεται καλύτερα να το κάνεις έτσι κάνε το και σου εύχομαι καλή επιτυχία
 

giwrgos8888

Active Member
Το έχω χρησιμοποιήσει εγώ. Αποτυχία. Παταγώδης.
5 xronia fina eimai ta 2 prwta xronia me minox meta thn stamatisa giati evlepa oti xano edafos eidika ston aristero krotafo kai akoma xano paei pros ta mesa kata ta alla me krataei h fina den exw parenergeies mono areomena sperma pou o ourologos mou mou eipe den einai tipota.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε φιλαρακι,τι την πέρασες την φίνα και την μινοξ με τα μαλλια? Το πείραμα με τις φακές που βάζαμε και τις ποτιζαμε και σε 10 μέρες φύτρωναν τα μαλλιά στην μπουγελοφατσα που είχαμε ζωγραφισμένη από κάτω?νομίζεις ότι θα γεμίσεις μαλλί σε 2 μήνες και θα είσαι έτοιμος για τη σεζόν που θα πας για δουλειά?ΔΕΝ ΕΧΕΙ τέτοια αποτελέσματα που έχεις στο μυαλό σου..όσο γρηγορότερα ,καταλάβεις την λειτουργία τους,και καταλάβεις επίσης το μέγεθος του προβλήματος σου,τόσο το καλύτερο για σένα..έχεις πολύ μεγάλη αραιωση για την ηλικία σου και ευχής έργον θα είναι,αν σε πιάσουν οι θεραπείες να κρατηθείς κάπου κοντά σε αυτό που είσαι τώρα..
Με σιγουριά δεν ξέρουμε τίποτα, ούτε ότι μια ΜΜ θα βγει καλή. Μιλάω με βάση αποτελέσματα ανθρώπων που πήραν αυτά τα δύο συνδυαστικά και με βάση έρευνες.

Το ξέρω, θα δείξει. Σαν πλάνο πάντως μου φαίνεται καλό να σταθεροποιησω τη κατάσταση με φίνα και σε λίγο καιρό να αρχίσω μινοξ.
 

Tarnished

Member
Ρε φιλαρακι,τι την πέρασες την φίνα και την μινοξ με τα μαλλια? Το πείραμα με τις φακές που βάζαμε και τις ποτιζαμε και σε 10 μέρες φύτρωναν τα μαλλιά στην μπουγελοφατσα που είχαμε ζωγραφισμένη από κάτω?νομίζεις ότι θα γεμίσεις μαλλί σε 2 μήνες και θα είσαι έτοιμος για τη σεζόν που θα πας για δουλειά?ΔΕΝ ΕΧΕΙ τέτοια αποτελέσματα που έχεις στο μυαλό σου..όσο γρηγορότερα ,καταλάβεις την λειτουργία τους,και καταλάβεις επίσης το μέγεθος του προβλήματος σου,τόσο το καλύτερο για σένα..έχεις πολύ μεγάλη αραιωση για την ηλικία σου και ευχής έργον θα είναι,αν σε πιάσουν οι θεραπείες να κρατηθείς κάπου κοντά σε αυτό που είσαι τώρα..
Δε καταλαβαίνω γιατί είσαι συνέχεια επιθετικός, αλήθεια. Δεν έχω πει ούτε σε ένα σχόλιο μου πως περιμένω να γεμίσω μαλλί σε δύο μήνες, για την ακρίβεια ξεκινάω σεζόν σε λίγες μέρες. Ψάχνω τη καλύτερη δυνατή λύση, αν θεωρείς πως την γνωρίζεις στο απόλυτο, δέχομαι τη γνώμη σου, όπως δέχομαι και όλων την γνώμη.

Λέω σαφέστατα στα σχόλια μου πως 1) ξέρω πως δεν θα έχει άμεσο αποτέλεσμα, 2) ξέρω πως είναι πολύ πιθανό να υπάρξει και τριχόπτωση πριν φτιάξει κάπως η κατάσταση, 3) πως υπάρχει περίπτωση με αυτά τα δύο να δω βελτίωση και να μη χρειαστώ ΜΜ τώρα αλλά σε 5 χρόνια 4) δε λέω πουθενά μα πουθενά πως θα γεμίσω μαλλί.

Συζήτηση κάνουμε, δε βρίσκω λόγο να είσαι τόσο απόλυτος και να φέρνεις ως παράδειγμα τις φακές.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πολυ μπλα μπλα για το τιποτα σε αυτο το νημα.
Ο φιλος εχει ολα τα συν για μεταμοσχευση και πιστευω αν παει σε σωστα χερια δεν θα μεινει ποτε φαλακρος. Εμεις στην ηλικια του ημασταν και εγω και πολλοι αλλοι κρανιου τοπος και με 2 μμ ειμαστε μια χαρα ακομη και χωρις θεραπειες./
 

aeratos28

Just aeratos
Ε είσαι καινουργιος στο φόρουμ και δεν γνωριζόμαστε..είναι ο ρόλος μου να είμαι έτσι λίγο απότομος.δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...
Αυτά που ζητάς φίλε σε 2-3 μήνες για σταθεροποίηση κτλ,δεν υπάρχουν ..μην περιμένεις τπτ ειδικά σε τόσο σύντομο διάστημα.επισης γενικά,μην περιμένεις πως είναι δεδομένο ότι θα έχεις καλυτέρευση σε βαθμό που να μην χρειαστείς άμεσα χειρουργείο..το έχεις πολύ λάθος στο μυαλό σου το όλο θέμα και θα επιμείνω,στο να ακούσεις λίγο,στο τι σου είπα πριν για το μέγεθος αραίωσης σου στην ηλικία που είσαι .στα 29 σχεδόν nw5,είναι αρκετά μεγάλο πρόβλημα.
Δε καταλαβαίνω γιατί είσαι συνέχεια επιθετικός, αλήθεια. Δεν έχω πει ούτε σε ένα σχόλιο μου πως περιμένω να γεμίσω μαλλί σε δύο μήνες, για την ακρίβεια ξεκινάω σεζόν σε λίγες μέρες. Ψάχνω τη καλύτερη δυνατή λύση, αν θεωρείς πως την γνωρίζεις στο απόλυτο, δέχομαι τη γνώμη σου, όπως δέχομαι και όλων την γνώμη.

Λέω σαφέστατα στα σχόλια μου πως 1) ξέρω πως δεν θα έχει άμεσο αποτέλεσμα, 2) ξέρω πως είναι πολύ πιθανό να υπάρξει και τριχόπτωση πριν φτιάξει κάπως η κατάσταση, 3) πως υπάρχει περίπτωση με αυτά τα δύο να δω βελτίωση και να μη χρειαστώ ΜΜ τώρα αλλά σε 5 χρόνια 4) δε λέω πουθενά μα πουθενά πως θα γεμίσω μαλλί.

Συζήτηση κάνουμε, δε βρίσκω λόγο να είσαι τόσο απόλυτος και να φέρνεις ως παράδειγμα τις φακές.
 

aeratos28

Just aeratos
Το θέμα είναι να καταλάβει το πρόβλημα Γιάννη Γιάννη..γτ ο φίλος το βλέπει σαν μια μικρή αραίωση αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Πολυ μπλα μπλα για το τιποτα σε αυτο το νημα.
Ο φιλος εχει ολα τα συν για μεταμοσχευση και πιστευω αν παει σε σωστα χερια δεν θα μεινει ποτε φαλακρος. Εμεις στην ηλικια του ημασταν και εγω και πολλοι αλλοι κρανιου τοπος και με 2 μμ ειμαστε μια χαρα ακομη και χωρις θεραπειες./
 

Tarnished

Member
Το θέμα είναι να καταλάβει το πρόβλημα Γιάννη Γιάννη..γτ ο φίλος το βλέπει σαν μια μικρή αραίωση αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι.
Κάνεις λάθος και μάλιστα χωρίς λόγο. Δεν είπα σε κανένα μου μήνυμα "παιδιά, έχω μια μικρή αραίωση, τι προτείνετε". Εδώ στα αρχικά μου μηνύματα ήμουν έτοιμος να μπω για ΜΜ αύριο που λέει ο λόγος και τα παιδιά εδώ μου έδωσαν να καταλάβω πως λόγο ηλικίας συνιστάται θεραπεία. Δεν περιμένω να βγάλω μαλλί, έχω όμως μια βάσιμη ελπίδα πως σε ένα χρόνο πχ με φίνα δεν θα είμαι χειρότερα και μπορεί να υπάρχει έστω 10% βελτίωση, με την οποία θα είμαι ευχαριστημένος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μάγκες επειδή το πράγμα έγινε back and forth μην το κουράζετε πολύ. Tarnished αγορίνα ξεκίνα την αγωγή σου και όποτε μπορείς κάνε μας update της εξέλιξης. Καλή επιτυχία να έχεις.
 

Tarnished

Member
Μάγκες επειδή το πράγμα έγινε back and forth μην το κουράζετε πολύ. Tarnished αγορίνα ξεκίνα την αγωγή σου και όποτε μπορείς κάνε μας update της εξέλιξης. Καλή επιτυχία να έχεις.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, εννοείται θα σας δώσω update.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το κακό για μένα είναι ότι βιάζεται.. στα 32+ θα πρότεινα μεταμόσχευση από τα 29 έως τα 32 δεν χάθηκαν τα χρόνια και θα του βγει σε καλύτερο.
 

Tarnished

Member
Το κακό για μένα είναι ότι βιάζεται.. στα 32+ θα πρότεινα μεταμόσχευση από τα 29 έως τα 32 δεν χάθηκαν τα χρόνια και θα του βγει σε καλύτερο.
Βιαζόμουν η αλήθεια είναι, αλλά σας ακούω και σας ευχαριστώ. Χωρίς το φόρουμ θα πήγαινα στα πολύ τύφλα, τώρα θα ξεκινήσω αγωγή και θα δω πρώτα πως θα πάει. Θα δώσω χρήμα για τηλεόραση να κοτσάρω το PS5 μου και μπορεί και να κάνω ένα tattoo. ΜΜ θα την σκεφτώ από το '23 ξανά, ανάλογα πως θα πηγαίνει η κατάσταση.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Βιαζόμουν η αλήθεια είναι, αλλά σας ακούω και σας ευχαριστώ. Χωρίς το φόρουμ θα πήγαινα στα πολύ τύφλα, τώρα θα ξεκινήσω αγωγή και θα δω πρώτα πως θα πάει. Θα δώσω χρήμα για τηλεόραση να κοτσάρω το PS5 μου και μπορεί και να κάνω ένα tattoo. ΜΜ θα την σκεφτώ από το '23 ξανά, ανάλογα πως θα πηγαίνει η κατάσταση.
Το X πάρε φίλε μου και ένα καλό μόνιτορ που να υποστηρίζει 2κ σε 144 hz. Θα το χαρείς πολύ παραπάνω και ειδικά από τη στιγμή που η microsoft έχει πάρει παραμάζωμα κάθε studio εκεί έξω σε συμφέρει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια καλή επιλογή σε κλινική και όσο πιο πολύ να καθυστερήσεις να μπεις για μμ. Για θεραπείες αν μπορείς να τις κάνεις κάνε
 

Tarnished

Member
Το X πάρε φίλε μου και ένα καλό μόνιτορ που να υποστηρίζει 2κ σε 144 hz. Θα το χαρείς πολύ παραπάνω και ειδικά από τη στιγμή που η microsoft έχει πάρει παραμάζωμα κάθε studio εκεί έξω σε συμφέρει.
Ε, είμαι σονάκιας, έχω πάρει το 5 από πέρυσι! Απλά έχω ξεμείνει με μια 1080p τηλεόραση και είναι λίγο ξενερωμα, σκέφτομαι μια καλή OLED με κάνα χιλιάρικο.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ε, είμαι σονάκιας, έχω πάρει το 5 από πέρυσι! Απλά έχω ξεμείνει με μια 1080p τηλεόραση και είναι λίγο ξενερωμα, σκέφτομαι μια καλή OLED με κάνα χιλιάρικο.
Εγώ προσωπικά επειδή γουστάρω κάργα την gaming φάση μετά από δεκαετία και βάλε gaming έχω βρει την Ιθάκη μου με τα μόνιτορ. Σου προτείνω αυτό εδώ με τα μισά λεφτά της OLED που θες. https://www.skroutz.gr/s/28295043/S...60x1440-240Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html
Tωρα αν θες τηλεόραση για όλο το multitasking και να κάνεις και άλλα πράγματα όπως το να βλέπεις την μπαλίτσα σου, να έχεις το netflix σου και το Rakuten σου δεκτό αγορίνα.
 

Tarnished

Member
Εγώ προσωπικά επειδή γουστάρω κάργα την gaming φάση μετά από δεκαετία και βάλε gaming έχω βρει την Ιθάκη μου με τα μόνιτορ. Σου προτείνω αυτό εδώ με τα μισά λεφτά της OLED που θες. https://www.skroutz.gr/s/28295043/Samsung-Odyssey-G7-VA-HDR-Curved-Gaming-Monitor-27-QHD-2560x1440-240Hz-με-χρόνο-απόκρισης-1ms-GTG.html
Tωρα αν θες τηλεόραση για όλο το multitasking και να κάνεις και άλλα πράγματα όπως το να βλέπεις την μπαλίτσα σου, να έχεις το netflix σου και το Rakuten σου δεκτό αγορίνα.
Ναι, ακριβώς, θέλω και το Netflix μου, βολεύει πολύ!
 
Μπλουζα