Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Turbobox

New Member
weznem είπε:
δν εχεις αδικο στο συμβαν που εγινε,, η βλακεια ειναι ανικητη..
απλα να σε πλροφορησω ανδεν τοξερεις οτι (δυστυχως) τα παραβολα μήνυσης και τα σχετικα ξεκινανε απο τα 200ευρω διχως δικηγορους και εξοδα δικαστηριου.. αν σου τρεχουν καντο,εγω μαζι σου...

Να σαι καλά weznem, ζήτησε όμως συγγνώμη, αλλιώς θα τον έτρεχα ούτως ή άλλως. Συγχρόνως λόγω της μεταμέλειας του μου έδωσε και το τηλέφωνο της μάνας του, ώστε αν τυχόν λέει και παρουσιάσω παρενέργειες (που δεν το εύχεται) να μην διστάσω να της τηλεφωνήσω. Αυτή ξέρει μου είπε τι θα κάνει, έχει γιατρέψει πολλούς, μάλλον δερματολόγος θα είναι η γυναίκα...

krhtikos21 είπε:
θα θελα να θέσω μία σκέψη είναι καλύτερα να σαι καλά ψυχολογικά με φουλ μαλλί ή να κινδυνεύεις ορμονικά?

Εγώ το παίζω στα όρια. Δηλαδή λόγω των μαλλιών είμαι διαθετημένος να φτάσω και σε ενδεχόμενη ορμονική διαταραχή (όχι μόνιμη). Απο εκεί και πέρα αν δω πως το πράγμα σοβαρεύει, εννοείται πως σταματάω. Για μένα το προσκάρ είναι η τελευταία λύση, αν δεν δω και εδώ αποτελέσματα τέλος η ενασχόληση με τα μαλλιά.

GOMI είπε:
Έτσι όπως έθεσε μερικά πράγματα ο φίλος turbobox, νομίζω πως έχει δίκαιο. Αρκετές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται και είναι δύσκολο να εκφράσεις κάποιες απόψεις σου δίχως να παρεξηγηθείς.
Η αλήθεια είναι πως μερικοί, όπως και γω ξεχνάμε ίσως την άσχημη ψυχολογική κατάσταση που όλοι έχουμε βιώσει κατά διαστήματα από την τριχόπτωση και σε κάποιον φίλο που αποφασίζει να πάρει φιναστερίδη, του κάνουμε μια ήδη δύσκολη και ίσως ψυχοφθόρα απόφαση, ακόμα δυσκολότερη με τον τρόπο μας.
Δεν θα πρεπε.
Η μόνη μου ένσταση και ο μόνος λόγος που κατα διαστήματα εκφράζω τα αρνητικά της φίνας, έχει να κάνει περισσότερο με την ηλικία.
Εννοώ πως στα 38 που είμαι τώρα, ήδη υπάρχουν τόσα και τόσα προβλήματα που τρέχουν, είτε της καθημερινότητας είτε υγείας, που ειλικρινά τα μαλλιά φαίνονται ως δευτερεύων πράγμα και απλά δεν θα ήθελα να είχα στη μέση και τυχόν παρενέργειες από λάθος επιλογές όταν ήμουν νεώτερος.
Δεν γνωρίζω την ηλικία του turbobox, αλλά εφόσον έχει μελετήσει και έχει καταλήξει ότι θέλει να το παλέψει με αυτόν τον τρόπο, θα έπρεπε όλοι μας να προσπαθούμε να ενημερωνόμαστε με τέτοιο τρόπο ώστε να μπορούμε να βοηθάμε όλους τους φίλους που κάνουν παρόμοιες επιλογές.
Όχι με τρόπο αποτροπής αλλά με τρόπο ώστε η επιλογή του να του φέρει όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα.
Σύμφωνα με όλα τα παραπάνω λοιπόν, ζητώ συγνώμη αν κατά διαστήματα ήμουν αιτία να νιώσει περισσότερη ψυχολογική πίεση και νομίζω ότι κάτι έχω βρει που ίσως μπορεί να βοηθήσει την φίνα να δουλέψει καλύτερα.
Αν καταφέρω να τα βάλω σε μια σειρά, γιατί είναι πολύ μπερδεμένο θέμα και περιορισμένος ο χρόνος μου, θα κάνω ένα ανάλογο thread.
Για τυχόν παρενέργειες πιστεύω ότι μέλη που ήδη χρησιμοποιούν φίνα είναι καταλληλότεροι για κάτι τέτοιο.

36 είμαι GOMI. Η ψυχολογική πίεση που αναφέρεις είναι δεδομένη, τουλάχιστον σε εμένα. Εγώ από τα λίγα που έψαξα κατάλαβα πως αξιόπιστες λύσεις για τα μαλλιά είναι : μινοξ, φίνα και μεταμόσχευση. Μεταμόσχευση λόγω χρημάτων δεν παίζει, μίνοξ μου έβγαλε παρενέργειες οπότε μου έμεινε η φίνα. Όταν λοιπόν πήρα την απόφαση να την ξεκινήσω (γνωρίζοντας πως είναι η τελευταία μου λύση) οι πιο πολλοί έπεσαν να με φάνε με τα αρνητικά της. Το ζήτημα όμως είναι πως και στο thread του proscar (86 σελίδες) εκτός από εξαιρέσεις υπερτονίζονται τα αρνητικά ιδίως απο άτομα που δεν έχουν κάνει χρήση.

Οπότε για μένα αυτό είναι ζήτημα. Το μόνο αξιόπιστο παράδειγμα ήταν του Άκη. Ξεκίνησε την φίνα, είπε τα θετικά της αλλά μετά είπε και τα αρνητικά που του παρουσίασε και τη σταμάτησε. Αυτό για μένα είναι υγιές και αυτό θα το λάβω υπόψην μου. Όταν όμως ο άλλος με φοβίζει και μου γιγαντώνει τα αρνητικά χωρίς ποτέ του να έχει δοκιμάσει είναι θέμα.

Και κλείνω με αυτό, το φόρουμ έχει κοντά 17.770 εγεγγραμένα μέλη και πόσους άλλους χιλιάδες επισκέπτες το όλο διάστημα λειτουργίας τους. Από αυτούς ας υποθέσουμε το 1/5 να έκανε χρήση φίνας από αυτούς λοιπόν δεν υπάρχει ένας να παρουσίασε ΜΟΝΙΜΟ πρόβλημα να το δούμε κι εμείς; ή από όλους αυτούς δεν έχει κάποιος έναν γνωστό με ονοματεπώνυμο που να έπαθε το ίδιο; Είναι διαφορετικό πως η φίνα έχει παρενέργειες που το ξέρουμε όλοι και ειναι άλλο πως θα έχεις μόνιμο πρόβλημα. Σε μια συνάντηση που είχα παλιότερα με δυο παλιά μέλη από εδώ μέσα μόλις ανεφερθήκαμε σε αυτό , ξέρεις τι μου είπαν; αυτά είναι βλακείες και ακρότητες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Καλή επιτυχία turbobox στην λήψη φιναστεριδης, κανε συχνά εξετάσεις και καλό ειναι να σε παρακολουθεί γιατρός. Εχε υπ´ όψιν σου οτι το forum δεν το διαβασες εξαντλητικά, υπάρχει αρκετός κόσμος που είχε παρενέργειες, βασικά αυτοί που δεν είχαν παρενέργειες ειναι η μειοψηφία.
 

weznem

Well-Known Member
Turbobox είπε:
weznem είπε:
δν εχεις αδικο στο συμβαν που εγινε,, η βλακεια ειναι ανικητη..
απλα να σε πλροφορησω ανδεν τοξερεις οτι (δυστυχως) τα παραβολα μήνυσης και τα σχετικα ξεκινανε απο τα 200ευρω διχως δικηγορους και εξοδα δικαστηριου.. αν σου τρεχουν καντο,εγω μαζι σου...

Να σαι καλά weznem, ζήτησε όμως συγγνώμη, αλλιώς θα τον έτρεχα ούτως ή άλλως. Συγχρόνως λόγω της μεταμέλειας του μου έδωσε και το τηλέφωνο της μάνας του, ώστε αν τυχόν λέει και παρουσιάσω παρενέργειες (που δεν το εύχεται) να μην διστάσω να της τηλεφωνήσω. Αυτή ξέρει μου είπε τι θα κάνει, έχει γιατρέψει πολλούς, μάλλον δερματολόγος θα είναι η γυναίκα...

καλη επιτυχια με την θεραπεια..
αφου μετανοησε και καταλβε το λαθος του ολα καλα..ειναι ακομψο να το πω, να βριζεις μαναδες κτλ.. γενικα ποτε δεν καταλαβα γιατι το κανουν αυτο συχνα πολυ ανθρωποι τελος παντων...
κοιταξε οσον αφορα αυτα που λες παρακατω στο κειμενο σου.. δεν χρειαζεται να παρεις κατι για να εχεις γνωμη,χρειαζεται να εχεις γνωση επι του θεματος.. αο ερευνες-πληροφοριες-γνωμες χρηστων της θεραπειας κτλ.. δεν νομιζω οτιχρειαζεται να καπνισεις για να ξερεις τα αρνητικα του-ουτε χρειαζεται να γινεις ναρκομανης για να ξερεις επισης τα αρνητικα τους.. νομιζω καταλαβαινεις τι εννοω.. κρατα μονο το οτι ειναι σημαντικο να κανεις μια επιλογη κατοπιν σκεψεως..εφοσον το εχεις κανει προχωρα...κανεις δεν θα σου πει τι θα κανεις,γνωμες λεμε,εσυ θα αποφασιζεις τι ειναι καλο η κακο για εσενα.. εφοσον το αποφασισες κανε εξετασεις τακτικα και προχωρα,μην σκεφτεσαι συνεχως τις παρενεργειες..αν ερθουν θα το δεις τοτε.. :)
 

weznem

Well-Known Member
elmajiko είπε:
Μπορεί κάποιος να μου υποδειξει πότε ζήτησα συγνώμη?

Μετανοεις όταν κάνεις λάθος, όταν απαντάς σε δηλητηριώδη βελη επί προσωπικού σε κοινή θέα με πμ δεν έχεις ανάγκη μεταμέλειας

ποια ηταν τα δηλητηριωδη βελη φιλε μας τα υποδυκνυεις και σε εμας?
δενηξερα οτι οταν απαντας επι προσωπικου μπορεις να εξυβριζεις ασυστολως..οσο ζεις μαθαινεις τελικα που λενε...μαλιστα. :chinscratch
 

gotsi

New Member
Turbobox είπε:
weznem είπε:
δν εχεις αδικο στο συμβαν που εγινε,, η βλακεια ειναι ανικητη..
απλα να σε πλροφορησω ανδεν τοξερεις οτι (δυστυχως) τα παραβολα μήνυσης και τα σχετικα ξεκινανε απο τα 200ευρω διχως δικηγορους και εξοδα δικαστηριου.. αν σου τρεχουν καντο,εγω μαζι σου...

Συγχρόνως λόγω της μεταμέλειας του μου έδωσε και το τηλέφωνο της μάνας του, ώστε αν τυχόν λέει και παρουσιάσω παρενέργειες (που δεν το εύχεται) να μην διστάσω να της τηλεφωνήσω. Αυτή ξέρει μου είπε τι θα κάνει, έχει γιατρέψει πολλούς, μάλλον δερματολόγος θα είναι η γυναίκα...

φιλε πριν έκανες παράπονα για μήνυση που σου έβρισε τι μάνα και τώρα του την βρίζεις εσύ?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Turbobox είπε:
Να σαι καλά weznem, ζήτησε όμως συγγνώμη, αλλιώς θα τον έτρεχα ούτως ή άλλως. Συγχρόνως λόγω της μεταμέλειας του μου έδωσε και το τηλέφωνο της μάνας του, ώστε αν τυχόν λέει και παρουσιάσω παρενέργειες (που δεν το εύχεται) να μην διστάσω να της τηλεφωνήσω. Αυτή ξέρει μου είπε τι θα κάνει, έχει γιατρέψει πολλούς, μάλλον δερματολόγος θα είναι η γυναίκα...

Οι ειρωνείες κομμένες.

Η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα από εσένα φίλε Turbobox...

elmajiko είπε:
Μπορεί κάποιος να μου υποδειξει πότε ζήτησα συγνώμη?

Μετανοεις όταν κάνεις λάθος, όταν απαντάς σε δηλητηριώδη βελη επί προσωπικού σε κοινή θέα με πμ δεν έχεις ανάγκη μεταμέλειας

Επειδή βλέπω ότι το τραβάς και εσύ και άλλο το θέμα..

Θα πρέπει να καταλάβεις ότι κάποιοι άνθρωποι δεν είναι τα "κολλητάρια" μας.. και μπορεί να παρεξηγήσουν κάτι που θα τους πεις και μάλιστα μέσα από ένα forum..

Και μια ερώτηση: Ποιό το πρόβλημα σου αν αυτός η ο κάθε ένας θέλει να πάρει φιναστερίδη; Από τη στιγμή που διάβασε, έμαθε, άκουσε, θα τα ζυγίσει και θα αποφασίσει από μόνος του τι είναι καλό και τι όχι για τον εαυτό του. Θα πούμε την γνώμη μας, αλλά μέχρι εκεί, από κει και πέρα πρόβλημα του.

Επίσης ο τρόπος που απάντησες στα "δηλητηριώδη βέλη", ήταν κάτι παραπάνω από απαράδεκτος. Θα μπορούσες όμορφα να του απαντήσεις εξηγώντας τις προθέσεις σου, και έτσι θα είχαν λυθεί όλα. Αλλά μάλλον την έψαχνες και εσύ για μπινελίκι την δουλειά ;)

------------------------------------------------------------
Για να μην γίνει και αυτό το θέμα μπάχαλο:

Λήξη συζήτησης, αν θέλετε περισσότερα μεταξύ σας χρησιμοποιήστε PM. Ότι άκυρο σχόλιο θα διαγραφεί.
 

elmajiko

Member
gotsi είπε:
Turbobox είπε:
weznem είπε:
δν εχεις αδικο στο συμβαν που εγινε,, η βλακεια ειναι ανικητη..
απλα να σε πλροφορησω ανδεν τοξερεις οτι (δυστυχως) τα παραβολα μήνυσης και τα σχετικα ξεκινανε απο τα 200ευρω διχως δικηγορους και εξοδα δικαστηριου.. αν σου τρεχουν καντο,εγω μαζι σου...

Συγχρόνως λόγω της μεταμέλειας του μου έδωσε και το τηλέφωνο της μάνας του, ώστε αν τυχόν λέει και παρουσιάσω παρενέργειες (που δεν το εύχεται) να μην διστάσω να της τηλεφωνήσω. Αυτή ξέρει μου είπε τι θα κάνει, έχει γιατρέψει πολλούς, μάλλον δερματολόγος θα είναι η γυναίκα...



φιλε πριν έκανες παράπονα για μήνυση που σου έβρισε τι μάνα και τώρα του την βρίζεις εσύ?


Δεν ειδα φυσικα την ιδια ευαισθησια απο τους "υπευθυνους" εδω μεσα
ΕΝ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙ με εμενα που μου τραβηξαν το αυτακι ....

Αλλα ξεχασα εγω προετρεψα ορισμενους να απεχουν απο τη καραμελα
"FINA" και δεν ειμαι ενθερμος υποστηρικτης της οπως ειναι το γενικο
ρευμα στο φορουμ....

Και οποιο προσεβαλα το εκανα ως απαντηση
(σε ακρως επιθετικο ποστ αγνωστου προς εμενα) σε πμ και οχι σε κοινη
δημοσια συζητηση!!!

Ο νοων νοειτο...


Turbobox είπε:
elmajiko είπε:
Άμα σταματήσει το "εργαλείο" τις ψηλές πτήσεις μη πεις οτι κανένας δε σου είπε τίποτα.!!!

Θα είναι αργά "μυστήριε"....

Να είσαι καλά elamajiko, σε ευχαριστώ,μάλλον εδώ και καιρό έχει σταματήσει να σου κάνει πλέον "κούκου" και θέλεις να με προστατέψεις;ε; Τι καλός άνθρωπος. Εσύ πως το ξεπέρασες;


Αυτο δεν ειναι απαραδεκτο Chs?

Το θεμα καλυτερα να ληξει εδω αλλα θα ταν καλυτερα να ημασταν αμεροληπτοι...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
:violin: :violin: :violin:

Ποιός σου είπε ότι δεν έχει προειδοποίηση ο Turbobox γιαυτό που έγινε; Όχι φίλε μου.. κανείς δεν έχει "ειδική μεταχείριση" εδώ. Είσαι γελασμένος αν νομίζεις αυτό..
 

Turbobox

New Member
Λοιπόν για να τελειώσει εδώ η συζήτηση. Για το όλο θέμα ξεκάθαρα υπαίτιος είναι ο elmajiko. Ξεκίνησε όλο αυτό εξαιτίας του, εριστικός, ξερόλας, έβρισε μάνες.

Ο μόνος λόγος που και καλά θα του έκανα μήνυση ήταν ώστε να μαζευτεί και να ζητήσει συγγνώμη. Συνέχισε όμως το βιολί του, μας είπε και "μυξιάρικα". Έξω άμα είμασταν θα του άνοιγα το κεφάλι, οπότε για να μην σκάσω μέσα μου του μίλησα έτσι.

Εμένα δεν μου αρέσουν αυτά, θέλω να μπαίνω στο ιντερνετ και να χαλαρώνω. Είμαι σε διάφορα άλλα φόρουμ μέλος και έκει κατά καιρούς γίνονται παρεξηγήσεις αλλά αυτό που συμβαίνει εδώ δεν μπορώ να το καταλάβω.

Συνέχεια τσακωμοί, συνέχεια αντιδράσεις, συνέχεια επιθέσεις, λες και για το πρόβλημα της ράφλας ευθύνονται τα άτομα εδώ μέσα. Δεν υπάρχει ένα καλό πνεύμα, ξέρεις του στυλ φίλε είμαστε εδώ όλοι μαζί να το ξεπεράσουμε. Σχολές υπάρχουν που αλλησπαράζονται με δυο mods διαιτητές.

Οπώς λοιπόν είπα, εγώ θέλω την ησύχια μου. Το φόρουμ με βοήθησε πάρα πολύ στο θέμα των μαλλιών. Δεν είχα ιδέα πριν για τίποτα. Εδώ έμαθα 2-3 πράγματα και εδώ θα οφείλω την όποια βελτίωση δω στα μαλλιά μου. Στο φόρουμ όμως δεν θέλω να ξαναμπώ.

Σας αφήνω με ένα ποιηματάκι που είχα γράψει εδώ παλιότερα :

Στον Σπανούλη λέμε ΝΑΙ
και στον Σάλπι λέμε ΝΑΙ
στον Ζιντάν λέμε ΝΑΙ
στον Vin Diesel λέμε ΝΑΙ

στον Brus Willis λέμε NAI
και στον Jordan λέμε ΝΑΙ

ΟΧΙ στο περουκίνι
ΟΧΙ στο σπρέι στο μαλλί
ΟΧΙ στο περουκίνι
ΟΧΙ τρεσαριστά


Στο proscar λέμε ΝΑΙ
και στη μίνοξ λέμε ΝΑΙ
στο revivogen λέμε ΝΑΙ
στη λόσιον Kapa λέμε ΝΑΙ

στο Ιώδιο λέμε ΝΑΙ
στο ψευδάργυρο όλοι ΝΑΙ

ΟΧΙ βρε στα extensions
ΟΧΙ περούκα στο μαλλί
ΟΧΙ βρε στα extensions
ΟΧΙ εκει tattoo


Και στο φόρουμ λέμε ΝΑΙ
και στα μέλη λέμε ΝΑΙ
στα νέα θέματα όλοι ΝΑΙ
και στο χιούμορ λέμε ΝΑΙ


στις ιδέες λέμε ΝΑΙ
στις questions λέμε ΝΑΙ

ΟΧΙ βρε στους ξερόλες
ΟΧΙ στους δήθεν σοβαρούς
ΟΧΙ βρε στους ξερόλες
ΟΙ spammers μακριά

λαλα λαλαλα λαλα λαλαλαλα λαλαλα λαλαλα :p
 

Panos1982

Well-Known Member
O elmajiko ειναι απο παλια μελος στο φορουμ.....τον θυμαμαι και δεν εχει δημιουργησει προβληματα...
νομιζω ειναι και κουρεας απο Κυπρο αν θυμαμαι καλα και εχει μιλησει εκτενεστερα για τις ουλες απ τα στριπ και ηταν αντικειμενικος κ προστατευτικος στο τι θα αντιμετωπισουν αυτοι που θα πανε για στριπ μιας και ειχε δει πολλα περιστατικα απο κοντα...
θεωρω οτι εχει βοηθησει το φορουμ και μπορει μεν να εβρισε αλλα το εκανε inbox ή θα μπορουσε να στειλει ε-μαιλ κ να το κανει....εν ολιγης ηταν λιγο αυστηρο το ban κατα την γνωμη μου γιατι στην λειτουργια του φορουμ δεν εχει επενεβει ακομα με αρνητικο τροπο...τα personal mesages ειναι προσωπικα οπως λεει κ η λεξη και δεν αφορουν την κοινοτητα....κ δε θα επρεπε να τα ανακατευουμε γιατι ειναι 2 διαφορετικα πραγματα !!! anyway...δε εγραψα για να συνεχισω την οποιαδηποτε κοντρα αλλα για να δωσω το +1 στον elmajiko για την παρουσια του στο φορουμ γιατι καλο ειναι να στηριζεις στα δυσκολα καποιους που εχουν προσφερει κατι.....
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Μα φίλε Pano ο elmajiko δεν αποκλείστηκε από την κοινότητα, και μάλιστα έλαβα υπόψιν μου ότι δεν έχει δώσει δικαιώματα σε κάτι, γιαυτό και απλά δόθηκε μόνο μια προειδοποίηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

παιδια θελω να αρχισω το προσκαρ να δω πως θα παει,αυτοτ ον καιρο κανω διατροφη υποθερμιδικη για γραμμωση..αλλα πρωτεινη κλπ ολα κανονικα... εννοω πληρη διατροφη μονο που ειναι υποθερμιδικη... πειραζει?
 

faganos

New Member
παιδια καλησπερα σας. κανω συνδιαστικη θεραπεια προπετσια και regaine εδω και 4 μηνες . εμαθα σημερα για το proscar πως ειναι το ιδιο χάπι αλλα ειναι οικονομικότερο στην τιμη . μου ειπαν ομως πως λειτουργει ακριβως οπως το προπετσια . τι θα με συμβουλαυετε εσεις? να αλλαξω το προπετσια ? σας ευαριστω πολυ
 

weznem

Well-Known Member
faganos είπε:
παιδια καλησπερα σας. κανω συνδιαστικη θεραπεια προπετσια και regaine εδω και 4 μηνες . εμαθα σημερα για το proscar πως ειναι το ιδιο χάπι αλλα ειναι οικονομικότερο στην τιμη . μου ειπαν ομως πως λειτουργει ακριβως οπως το προπετσια . τι θα με συμβουλαυετε εσεις? να αλλαξω το προπετσια ? σας ευαριστω πολυ

υπαρχουν splitter στα φαρμακεια για να κοβεις τα χαπια.. το προσκαρ ειναι 5 Mg και οχι 1 συνεπως θελει κοψιμο σε 5 κομματια και εμπειρια..

τωρα καποιοι λενε οτι δεν ειναι κατανεμημένα ισόποσα σε ολη το χαπι η δραστικη ουσια αληθεια η ψεματα δεν ξερω, βεβαια οσοι επαιρναν χρονια προσκαρ και το εκοβαν δεν θυμαμαι να ανέφεραν κατι,το μονο αποδεδειγμενα αρνητικο ειναι οτι δεν εισαι σιγουρος αν θα παρεις 1μγ η και κατι παραπανω λογω εσφαλμενου κοψιματος του χαπιου..
 

weznem

Well-Known Member
faganos είπε:
eilikrina se eyxaristw para polu . perimenw kai alles diefkriniseis giati oikonomika simferei perisootero to proscar alla exodas xekinisei 4 mhnes propecia exw kapoious endoiasmous oson afora thn diafora tou enos xapiou apo to allo sta apotelesmata.

δεν κανει τιποτα,νομιζω αν ψαξεις καλυτερα το φορουμ θα βρεις αρθα σχετικα με το κοψιμο αλλα και γενικοτερα με το προσκαρ...
 

prezakis

New Member
Καλησπέρα κι απο μένα,
Πριν καιρό έπαιρνα proscar αλλα διέκοψα γιατι σαν νιόπαντρος πήρα την αποφαση να κάνω παιδί...κακη εποχή θα μου πείτε,αλλα τι να κανεις αυτο είναι που λείπει απο τη ζωή μας τώρα.Διεκοψα γιατι είχα την έννοια μήπως επηρεάζει το σπέρμα και επιπλέον ειμαι κατά των φαρμάκων ειδικά τώρα που σκοπεύουμε να τεκνοποιήσουμε...οπως και να το κανεις χημικά είναι. Η αλήθεια είναι ότι είχα δει διαφορα για το χρονικό διάστημα που έπαιρνα το φάρμακο. Τώρα πολύ περισσότερο έχω την έννοια μην επηρεασει το παιδί όταν έρθει με το καλό.Εννοω μην έχει παρενέργειες στη σύσταση του σπέρματος. Ρωτώ,λοιπόν, αν κάποιος που κάνει θεραπεία με proscar έγινε πατέρας πρόσφατα ή αν κάποιος έχει κάνει σπερματολογικη εξέταση κατά τη διαρκεια της θεραπείας. Αν κάποιος υπάρχει θα βοηθούσε πολύ αν μας πληροφορούσε με τα αποτελέσματα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

ruslana

New Member
Kalispera sas
eime nea sto forum kai zitao signomi pou grafo griklish,ala ta Elinika mu ine xalia ke na min xanume xrono
eime gineka 46 eton ke apo perisi arxise dramatika na mu peftun ta malia ke na areonete,zitisa apo diaforus giatrus na kano kapies eksetasis ala oli me eipane na min anisixo oti ola eine fiziologika giati eime se tetia ilikia ke I hormones mu trelatikan logo prin klimaktiriu ego omos paratirisa ke oti mu ladonun poli ta malia teleftea ke episis exun kapia varia mirodia( kati pu pote mu prin den ixa ) opia den fevgi me lusimo ke me tipota,exo dokimasi minoksidil ke diafora ala shampoo ke losion ala tipota den ekane diafora,exo episis kapia kila parapano 10 peripu ke ta perisotera ine giro apo tin mesi ke kilia,pistevo oti ola afta ofelite se parapanisia androgona ston organizmo mu,erotisi mu eine ean boro ego na paro to Proscar,kapu diavasa gia to Propecia oti eine mono gia andres ke oti I ginekes den prepi ute na to diaxirisune,ala ke ta dio exune idio sistatiko tora den ksero ean na tolmiso na to dokimaso esis ti lete ?
 
Μπλουζα