Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

kapa

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Μίλαγα και με τον καπα στο FB και μου είπε καλά λόγια για το derma και το ψήνω πολύ, κυρίως για να δώσει λίγο ώθηση στην μινοξ. Πάντως σκέφτομαι σοβαρά είτε να παω σε 1/3 φίνα η σε ενα χαπάκι duta κάθε 2 μέρες.

roller σιγουρα,η ντουτα αν κρινω απο το ιστορικο σου θα σου κανει παρενεργειες,καθε φορα που πας σε 1/3 proscar ζοριζεται το σωμα σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Diodshomhosug

New Member
lorazepam for alcohol detox Santa Rosa

Sorry for choosing forum to leave a post for you about mestinon cost
Amantadine level prospecto and vytorin how does it work Altace price walmart and norvasc 10 prospect Is amoxil safe in breastfeedingThe mechanism of action is studied well enough: major importance in their activity is given to inhibition - the enzyme synthesising and a number of relatives on structure of substances. Doc recommend also: tegretol yan etki
 

skokos

New Member
Γεια σας. Ειμαι 25 χρονων και τους τελευταιους μηνες παρατηρω τριχοπτωση και αραιωση.αρχικα στην κορυφη κ τωρα και μπροστα.Εχω διαβασει το site και προσπαθω να βγαλω μια ακρη. Ειδα και την κλιμακα Norwood και ειμαι στο πρωτο σταδιο ακομη(το 2,αν δν κανω λαθος).διαβασα και για παρενεργειες του proscar και ολα τα συναφη.την αλλη εβδομαδα θα παω σε δερματολογο. Να του ζητησω proscar σε συνδυασμο με rogain;γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι το καλυτερο.
 

weznem

Well-Known Member
skokos είπε:
Γεια σας. Ειμαι 25 χρονων και τους τελευταιους μηνες παρατηρω τριχοπτωση και αραιωση.αρχικα στην κορυφη κ τωρα και μπροστα.Εχω διαβασει το site και προσπαθω να βγαλω μια ακρη. Ειδα και την κλιμακα Norwood και ειμαι στο πρωτο σταδιο ακομη(το 2,αν δν κανω λαθος).διαβασα και για παρενεργειες του proscar και ολα τα συναφη.την αλλη εβδομαδα θα παω σε δερματολογο. Να του ζητησω proscar σε συνδυασμο με rogain;γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι το καλυτερο.

αν θελεις αυτα τα δυο ναι,αν θελεις να δοκιμασεις κατι αλλο..εσυ ξερεις τι επιζητας..
 

jimys

Member
skokos είπε:
Γεια σας. Ειμαι 25 χρονων και τους τελευταιους μηνες παρατηρω τριχοπτωση και αραιωση.αρχικα στην κορυφη κ τωρα και μπροστα.Εχω διαβασει το site και προσπαθω να βγαλω μια ακρη. Ειδα και την κλιμακα Norwood και ειμαι στο πρωτο σταδιο ακομη(το 2,αν δν κανω λαθος).διαβασα και για παρενεργειες του proscar και ολα τα συναφη.την αλλη εβδομαδα θα παω σε δερματολογο. Να του ζητησω proscar σε συνδυασμο με rogain;γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι το καλυτερο.

αφου εισαι σε αυτο το σταδιο ακομα εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις regain με κατι πιο ανωδινο τοπικο dht blocker(διαβασε εδω στο φορουμ και διαλεξε) και ενα καλο σαμπουαν βλεπε fungoral... η γνωμη μου ειναι μη πας αμεσως σε φινα.. βεβαια αν θες να το ρισκαρεις καντο ετσι κ αλλιως τα οποια sides εμφανιστουν θα φυγουν αν το σταματησεις,..

φυλαξε τα λεφτα σου και μη πας σε δερματολογο.. κρατα τα να παρεις 2-3 μηνες regain.. εχω παει κ εγω κατα καιρους και πραγματικα δεν θα βρεις καποιον που θα σου δωσει οσες πληροφοριες βρισκονται εδω μεσα..
 

weznem

Well-Known Member
δε φευγουν παντα οι παρενεργειες της φινα,ενα μικρο ποσοστο βασανιστηκε... ειτε απο ευθυνη του φαρμακου,ειτε απο ευθυνη του χρηστη,να το συνεχιζει για καιρο ενω ειχε ανεπιθυμητες ενεργειες, ειτε και τα δυο παντως ειναι υπαρκτο το μονιμο η χρόνιο προβλημα σε λιγους..
τωρα για τους δερματολογους συμφωνω,αλλα πρεπει να τα πεταξεις τα λεφτα για να το αντιληφθεις στο πετσι σου συνηθως :)
 

skokos

New Member
Εαν παρω regain με καποιο dht blocker κ σαμπουαν,πως θα τα συνδυασω; Δηλαδη καθε ποτε το καθενα;
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
skokos είπε:
Εαν παρω regain με καποιο dht blocker κ σαμπουαν,πως θα τα συνδυασω; Δηλαδη καθε ποτε το καθενα;

Το Regaine - μινοξιδίλη πάει ως εξής: Από 1ml X2 την ημέρα, δλδ 1 ml πρωι 1 ml βράδυ.

Για dht blocker αν πάρεις Φιναστερίδη πρέπει να πίνεις μια φορά την ημέρα. Κατά προτίμηση απογευματάκι - βραδάκι η πρωί.

*Γνώμη μου, αν μπεις σε φινα καλύτερα ξεκίνα σιγά σιγά, δλδ με λιγότερα mg στην αρχή να μπει πιο ομαλά ο οργανισμός στην ουσία, αλλά και να δεις πως αντιδρά το σώμα σου σε αυτή και σε πόσα mg.
 

skokos

New Member
Να σας κανω μια ακομη ερωτηση που διαβασα; Αν κοψεις το regain μετα πεφτουν και τα μαλλια που δν ειχαν προβλημα πριν;οπου δλδ πηγε το regain; Ξερω,μπορει να λεω @@@ αλλα επειδη το διαβασα ρωταω και ξερω οτι εδω θα μαθω τη σωστη απαντηση.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
skokos είπε:
Να σας κανω μια ακομη ερωτηση που διαβασα; Αν κοψεις το regain μετα πεφτουν και τα μαλλια που δν ειχαν προβλημα πριν;οπου δλδ πηγε το regain; Ξερω,μπορει να λεω @@@ αλλα επειδη το διαβασα ρωταω και ξερω οτι εδω θα μαθω τη σωστη απαντηση.

Κόβοντας την θα πέσουν τα μαλλάκια που κρατούσε η μινοξιδίλη. Τρίχες που δεν έχουν πρόβλημα δεν επηρεάζονται.
 

skokos

New Member
Ευχαριστω Chs! Και κατι ακομη για οποιον ξερει.δν εχω διακρινει ακομη αν εχω ανδρ.αλωπεκια η διαχυτη,γτ ειμαι και σε αρχικο σταδιο ακομη.διαβασα τα συμπτωματα και τις αιτιες της διαχυτης και ταιριαζω. Πως μπορω να το διακρινω; Κ αν εχω διαχυτη κανει να ξεκινησω θεραπεια με regain η ο,τι άλλο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
skokos είπε:
Ευχαριστω Chs! Και κατι ακομη για οποιον ξερει.δν εχω διακρινει ακομη αν εχω ανδρ.αλωπεκια η διαχυτη,γτ ειμαι και σε αρχικο σταδιο ακομη.διαβασα τα συμπτωματα και τις αιτιες της διαχυτης και ταιριαζω. Πως μπορω να το διακρινω; Κ αν εχω διαχυτη κανει να ξεκινησω θεραπεια με regain η ο,τι άλλο;

Ανέβασε κάποιες φωτο με καλό φωτισμό και ανάλυση να δούμε τι γίνεται πρώτα, και μετά βλέπουμε για τα άλλα. ;)
 

skokos

New Member
Chs είπε:
skokos είπε:
Ευχαριστω Chs! Και κατι ακομη για οποιον ξερει.δν εχω διακρινει ακομη αν εχω ανδρ.αλωπεκια η διαχυτη,γτ ειμαι και σε αρχικο σταδιο ακομη.διαβασα τα συμπτωματα και τις αιτιες της διαχυτης και ταιριαζω. Πως μπορω να το διακρινω; Κ αν εχω διαχυτη κανει να ξεκινησω θεραπεια με regain η ο,τι άλλο;

Ανέβασε κάποιες φωτο με καλό φωτισμό και ανάλυση να δούμε τι γίνεται πρώτα, και μετά βλέπουμε για τα άλλα. ;)


Οκ! Με την πρωτη ευκαιρια θ ανεβασω να μου πειτε κι εσεις μια γνωμη. Γιατι ειλικρινα δν εχω και πολλη εμπιστοσυνη στις γνωσεις των δερματολογων μετα απο περιστατικα που εχω ακουσει και διαβασει. Εχω ρεντεβου την αλλη εβδομαδα να δω τι θα ακουσω...
 

skokos

New Member
Πειτε μου κι εσεις μια γνωμη... ανδρ.αλωπεκια ή διαχυτη;; τωρα το φως ειναι εντονο απο το φλας. κανονικα δν φαινεται τοσο εντονα η αραιωση,αλλα το αφησα επιτηδες να το δειτε εντονα να μου πειτε.
 

Συνημμένα

  • DSC_1379-1.jpg
    DSC_1379-1.jpg
    52.4 KB · Προβολές: 263
  • DSC_1380-1.jpg
    DSC_1380-1.jpg
    28.8 KB · Προβολές: 267
  • DSC_1381-1.jpg
    DSC_1381-1.jpg
    55.1 KB · Προβολές: 259

Chs

Μέλος του προσωπικού
skokos είπε:
Πειτε μου κι εσεις μια γνωμη... ανδρ.αλωπεκια ή διαχυτη;; τωρα το φως ειναι εντονο απο το φλας. κανονικα δν φαινεται τοσο εντονα η αραιωση,αλλα το αφησα επιτηδες να το δειτε εντονα να μου πειτε.

Κάνε ένα νέο thread αν θέλεις εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/forum-15.html στο "σχετικά με εσάς" για το θέμα σου και θα μεταφερθεί εκεί η συζήτηση, διότι εδώ είναι είναι θέμα για το proscar.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα δωσω μια γερικη συμβουλη που αφορα την φιναστεριδη...
δεν ειμαι υπερ,δεν ειμαι κατα.....
οποιος ξεκινησε και δεν βλεπει παρενεργειες να μην την κοψει απο φοβο...
οι παρενεργειες της φιναστεριδης αν υπαρχουν εμφανιζονται στα πρωτα δυο χρονια....
δεν προκαλει καρκινο....
το προσκαρ ειναι το ιδιο με το προπεσια με διαφορα μονο στην τιμη.....
δεν ριχνει την μυικοτητα στο γυμναστηριο,ισως λιγο την αποδοση τον πρωτο καιρο αλλα το σωμα επανερχεται σε αυτο.....
μην κανετε χρηση μερα παρα μερα,αλλα καθε μερα τη δοσολογια που θα επιλεξετε...
αυτα απο προσωπικη χρηση και εχοντας διαβασει ολο το φορουμ και πανω απο ολα τις δικες σας εμπειριες
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
tommyg είπε:
Γεια σας ! απο που μπορω να παρω το προπεσια ?

Από οποιοδήποτε φαρμακείο.

Γιατί όμως σκέφτεσαι για propecia και όχι για proscar; Δεν συμφέρει το propecia και επίσης είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, με ένα κοψιματάκι είσαι έτοιμος.

Εκτός και αν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις με λιγότερο του 1mg κόβοντας το propecia για πιο εύκολα.
 

tommyg

New Member
Κοιτα Χρηστο διαβασα ολο αυτο το αρθρο και εφυγα με πονοκεφαλο 3 ωρες μετα! στην αρχη πηρα κουραγιο απο τον Ακη και αλλα παιδια που ελεγαν οτι ειναι μια χαρα ! κλινικες ερευνες το λενε και αλλα τετοια.Αλλα ξαφνικα εβλεπα να το γυριζουν και οτι ο Ακης ειδε παρενεργειες και το εκοξε και ο αλλος το εκοξε και λεω τι γινεται ρε φιλε εκει που το ειχα αποφασισει να το παρω αρχισα να κοτευω παλι.. δεν ξερω τι ισχυει τελικα αλλα επειδη πρεπει να βρω ενα blocker κατι πρεπει να αποφασισω.! Σκεφτομουν να το κανω 0.5 την ημερα το max 0.8 την ημερα ! Πολυ πιο δυσκολα με τετοιες δοσεις βλεπεις sides. Αλλα δεν γινεται να κοβω εγω τις δοσεις απο το προσκαρ γιατι απο τι ειδα αν δεν τα κοψω σωστα και με μια κυμαινομενη δοση δεν εχεις τα ιδια αποτελεσματα.!πως μπορω να το βρω σε αυτες τις δοσεις η δεν γινεται? Ειμαι 23 και ειμαι 3v δεν εχω κανει ακομα καμια θεραπεια και σκεφτομουν οτι αν ξεκινουσα με μινο + καποιο τοπικο blocker σαν ρεβιβο ας πουμε δεν θα ηταν καλυτερο και πιο μετα ισως να το αλλαξω με φινα? ευχαριστω για το χρονο σου!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
tommyg είπε:
Κοιτα Χρηστο διαβασα ολο αυτο το αρθρο και εφυγα με πονοκεφαλο 3 ωρες μετα! στην αρχη πηρα κουραγιο απο τον Ακη και αλλα παιδια που ελεγαν οτι ειναι μια χαρα ! κλινικες ερευνες το λενε και αλλα τετοια.Αλλα ξαφνικα εβλεπα να το γυριζουν και οτι ο Ακης ειδε παρενεργειες και το εκοξε και ο αλλος το εκοξε και λεω τι γινεται ρε φιλε εκει που το ειχα αποφασισει να το παρω αρχισα να κοτευω παλι.. δεν ξερω τι ισχυει τελικα αλλα επειδη πρεπει να βρω ενα blocker κατι πρεπει να αποφασισω.! Σκεφτομουν να το κανω 0.5 την ημερα το max 0.8 την ημερα ! Πολυ πιο δυσκολα με τετοιες δοσεις βλεπεις sides. Αλλα δεν γινεται να κοβω εγω τις δοσεις απο το προσκαρ γιατι απο τι ειδα αν δεν τα κοψω σωστα και με μια κυμαινομενη δοση δεν εχεις τα ιδια αποτελεσματα.!πως μπορω να το βρω σε αυτες τις δοσεις η δεν γινεται? Ειμαι 23 και ειμαι 3v δεν εχω κανει ακομα καμια θεραπεια και σκεφτομουν οτι αν ξεκινουσα με μινο + καποιο τοπικο blocker σαν ρεβιβο ας πουμε δεν θα ηταν καλυτερο και πιο μετα ισως να το αλλαξω με φινα? ευχαριστω για το χρονο σου!!

Καλησπέρα φίλε tommyg,

έχεις αγχωθεί το ξέρω, δεν μου είπες όμως, πόσο καιρό ακριβώς είσαι στην φινα. Έδωσες λίγο χρόνο να δεις μήπως προσαρμοστεί το σώμα σου; Και εγώ στην αρχή είχα brutal παρενέργειες αλλά έφυγαν όλες και πλέον κανένα θέμα απολύτως. Πες μου πόσο καιρό είσαι στη φινα..
 
Μπλουζα