ΒΟΤΟΧ ΜΑΛΛΙΩΝ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

litsa3420

Member
Ρε παιδιά δόρυ χαζή ερώτηση αλλα εγώ κάνω ενέσεις στο κεφάλι για το μαλλί με 25 ευρώ αυτο δεν είναι το βοτοχ;
 

tropheus

Well-Known Member
να περασουμε λιγο και στα αρνητικα γιατι πολυ τα θετικα επιασα.
η ερευνα εγινε με 100-150 iu,που σημαινει ενα μουκαλι μποτοξ http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/690
ειναι 100iu,αρα βγαζει 1 εφαρμογη οποτε εχουμε 2χ170 ευρω = 340 ευρω τον χρονο,υπο τη προυποθεση οτι θα κανουμε μονοι μας τις ενεσεις και θα ερθει φθηνα.
θελει εκπαιδευση γιατι μιλαμε για ενεσεις.
ξεκαθαρα πραγματα θα δουλεψει σε ποσοστο 75% οποτε ενα 25% θα πιει καφε στην χουφτα.
σας επρηξα τις τελευταιες μερες με το μποτοξ αλλα ειμαι με το ενα ποδι μεσα σε αυτην την θεραπεια και εχω αρχισει να το ψαχνω πολυ:rolleyes:


Για ομαδικό "πάρτι" συμφέρει μακράν το dysport.
Κοστίζει 228€ και περιέχει 500IU αλλά κάθε 1IU του dysport ισοδυναμεί με 0.5IU του Botox.

Έτσι:

* Mε ένα φιαλίδιο Botox πληρώνεις 1.7 € / IU
*Mε ένα φιαλίδιο dysport πληρώνεις (σε ισοδύναμο του Botox) 0.92 € / IU


Επιπλέον το dysport έχει πολλά ακόμα επιβεβαιωμένα πλεονεκτήματα σε σχέση με το Botox όπως :
=>Έχει ταχύτερο χρόνο δράσης σε σχέση με το Botox
=>Έχει μικρότερη πιθανότητα ανάπτυξης αντισωμάτων από τον οργανισμό σε σχέση με το Botox.

Προσωπικά πάντως είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός για την αποτελεσματικότητα της μεθόδου στη μείωση της τριχόπτωσης.
 

mimis giova

Active Member
δεν ειναι botox..μιλαμε για το κλασικο botox που κανουν οι πλαστικοι στης διασημες...καθε 6 μηνες επαναλαμβαβεται..γυρω στα 300 με 500 ευρω..
 

mimis giova

Active Member
Για ομαδικό "πάρτι" συμφέρει μακράν το dysport.
Κοστίζει 228€ και περιέχει 500IU αλλά κάθε 1IU του dysport ισοδυναμεί με 0.5IU του Botox.

Έτσι:

* Mε ένα φιαλίδιο Botox πληρώνεις 1.7 € / IU
*Mε ένα φιαλίδιο dysport πληρώνεις (σε ισοδύναμο του Botox) 0.92 € / IU


Επιπλέον το dysport έχει πολλά ακόμα επιβεβαιωμένα πλεονεκτήματα σε σχέση με το Botox όπως :
=>Έχει ταχύτερο χρόνο δράσης σε σχέση με το Botox
=>Έχει μικρότερη πιθανότητα ανάπτυξης αντισωμάτων από τον οργανισμό σε σχέση με το Botox.

Προσωπικά πάντως είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός για την αποτελεσματικότητα της μεθόδου στη μείωση της τριχόπτωσης.
ναι ομως μιλαμε για επανεκφυση ρε kapa...αν δινει αξιοπρεπει επανεκφυση σε συνδιασμο με φινα που περνουν καπιοι...τα πραγματα θα ειναι τελεια!!!
 

gkast

Active Member
ειναι προβλημα..εγω γιατρο δεν μπορω να βρω..ειμαι κ σε νησι βεβαια..αν βρει καπιος αθηνα..εγω κατεβενω να το κανουμε..
Μην ψαρώνεις τόσο εύκολα ....άσε να το κάνει κάποιος αλλος και βλεπεις....
Εχεις δεί έμπρακτα αποτελέσματα ,,,,μην τσιμπάς
 

tropheus

Well-Known Member
dysport και botox έχουν τον ίδιο μηχανισμό δράσης είναι λίγο διαφορετικές οι δραστικές τους...
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Για ομαδικό "πάρτι" συμφέρει μακράν το dysport.
Κοστίζει 228€ και περιέχει 500IU αλλά κάθε 1IU του dysport ισοδυναμεί με 0.5IU του Botox.

Έτσι:

* Mε ένα φιαλίδιο Botox πληρώνεις 1.7 € / IU
*Mε ένα φιαλίδιο dysport πληρώνεις (σε ισοδύναμο του Botox) 0.92 € / IU


Επιπλέον το dysport έχει πολλά ακόμα επιβεβαιωμένα πλεονεκτήματα σε σχέση με το Botox όπως :
=>Έχει ταχύτερο χρόνο δράσης σε σχέση με το Botox
=>Έχει μικρότερη πιθανότητα ανάπτυξης αντισωμάτων από τον οργανισμό σε σχέση με το Botox.

Προσωπικά πάντως είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός για την αποτελεσματικότητα της μεθόδου στη μείωση της τριχόπτωσης.
ευχαριστουμε tropheus.
υπαρχει καποιο μυστικο,οδηγος να πετυχεις τον μυ και οχι πιο πανω η κατω?
 

tropheus

Well-Known Member
ευχαριστουμε tropheus.
υπαρχει καποιο μυστικο,οδηγος να πετυχεις τον μυ και οχι πιο πανω η κατω?

Όχι δεν υπάρχει αλλά δεν είναι κάτι δύσκολο. Πρέπει να περάσεις την επιδερμίδα και αμέσως πέφτεις πάνω στο μυ.
Τουλάχιστον σε μέτωπο, "πόδι της χήνας", και μεσόφρυο που κάνω εγώ έχω απόλυτη επιτυχία όπως έχεις δει και εσύ...

Απλά οι πλαστικοί γιατροί δημιουργούν το θόρυβο περί σωστής εφαρμογής γιατί από το botox έγιναν πλούσιοι.
Είναι απλά τα πράγματα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Όχι δεν υπάρχει αλλά δεν είναι κάτι δύσκολο. Πρέπει να περάσεις την επιδερμίδα και αμέσως πέφτεις πάνω στο μυ.
Τουλάχιστον σε μέτωπο, "πόδι της χήνας", και μεσόφρυο που κάνω εγώ έχω απόλυτη επιτυχία όπως έχεις δει και εσύ...

Απλά οι πλαστικοί γιατροί δημιουργούν το θόρυβο περί σωστής εφαρμογής γιατί από το botox έγιναν πλούσιοι.
Είναι απλά τα πράγματα...
σε ολα τα θεματα εχουν δημιουργησει μια λανθασμενη οικονα,για να υπαρχει το εμποριο.
το αποτελεσμα σου φοβερο,δεν το περιμενα οτι φτανει τοσο ψηλα το botox
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φίλε τροφευς επειδή οι ρυτίδες έχουν έρθει για τα καλά στο πρόσωπο μου πιστεύεις ότι με μια συνεδρία πετυχαίνεις κάτι για κάποιο διάστημα? Είμαι τελείως άσχετος με το αντικείμενο αν έχεις χρόνο θα ήθελα να μου πεις κάπου που να μπορώ να κάνω και αν υπάρχουν κινδυνοι
 
Μπλουζα