Αρχη θεραπειας με tricomin,rogaine foam,revivogen,fungoral..Τι λετε?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kipseli7

Member
Καλησπερα και καλως σας βρηκα.
Ειμαι το 1000 μελος στην κοινοτητα του hairlossgr και βλεπω πολυ μεγαλη γνωση και ενημερωση και συνεχης ανανεωση του forum.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ
Αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι καινουριος ομως..εδω και κατι μηνες παρακολουθω τα παντα αλλα ειπα να περιμενω να γινω το 1000 μελος.Ψιλοανωμαλια χααχαχ :p
Που λετε ειμαι 19 χρονων και απο τα 16 μου βλεπω τριχοπτωση.
Το μαλλι μου ηταν απειρο οταν λεμε απειρο μιλαμε για χαμο.Πηγαινα κομμωτηριο μικρος και εκανα αραιωση!
Στα 16 μου αρχιζαν κ ανοιγαν οι κροταφοι σιγα σιγα.
Στα 17 ειπα να ξεκινησω το regaine μετα απο επισκεψη σε γιατρο ομως το αγχος μου να βγαλω μαλλια με εκανε να περασω την σωστη δοση και να βαζω αντι για 6 ψεκασμους 2 φορες την ημερα 20 και 2 φορες την ημερα καμια φορα κ χωρις προγραμμα οτι ωρα να ναι.Ετσι εβγαλα καποιες τριχες σε παραξενα σημειο οπου γενικα ειμαι ατριχος πχ πλατη στα χερια πολλες.
Ομως το χειροτερο ηταν στο κεφαλι,σε συνδυασμο με την υπερβολικη σμηγματορροια και λιπαροτητα που εχω εκανε κρουστες στο κεφαλι μου και πετσες που ειχαν κολλησει σε ολο το κεφαλι.Οταν εβγαζα με το χερι απο μια κρουστα πετσας εφευγαν κ ολες οι τριχες απο εκει.Μετα εβγαιναν πολυ λεπτες.Δηλαδη προκαλεσα αραιωση στο κεφαλι μου χωρις λογο αφου εκτος απο τους κροταφους που δεν ειχα μαλλια nw 2 αλλου ειχα παρα πολυ μαλλι.Μετα απο καιρο κοντα ενα χρονο καθαρισε το κεφαλι μου και ειπα δεν γα***ται ας μεινω καραφλος τι να κανουμε.
Η αραιωση καλα κραταει ακομα που ειμαι 19 αλλα οι κροταφοι μεγαλωνουν κ γενικα εχει αραιωσει ολο το κεφαλι.Αμα δεν ξερεις απο μαλλια δεν καταλαβαινεις οτι εχουν αραιωσει εκτος απο τους κροταφους που κανει μπαμ.
Αποφασισα ομως τωρα να ξεκινησω κ να παλεψω αυτη τη φορα σωστα..
Αγορασα απο το ebay rogaine foam ,revivogen ,tricomin και fungoral το οποιο το παιρνω απο φαρμακειο.
Εδω και μια εβδομαδα ξεκινησα να βαζω το πρωι tricomin μετα το λουσιμο, το μεσημερι rogaine foam και το βραδυ το revivogen.
Δεν ηθελα να ξεκινησω χαπι διοτι ειμαι αρκετα μικρος και προτειμω να ειμαι καραφλος παρα εστω κ 1 στα 100 να μου κανει παρενεργεια η φιναστεριδη.Ετσι επελεξα το revivogen για τοπικο dht blocker.

Το 1 ερωτημα μου ειναι..Υπαρχει περιπτωση και το revivogen να προκαλεσει καποια παρενεργεια οπως η φιναστεριδη;Ρωταω ξεροντας οτι λεει οτι δεν εχει παρενεργειες εκτος απο κοκκινιλες αλλα εφοσον περναει στο αιμα δεν παιζει ενδεχομενο να παρουσιασει κατι σαν την φιναστεριδη εστω και πολυ μικρο;
Και το 2 ερωτημα μου ειναι..Πως σας φαινεται το προγραμμα και αν εχετε να προτεινεται κατι αλλο!

Ξερω σας κουρασα με το μακροσκελες μου κειμενο και συγνωμη :p αλλα ηθελα να απαντηθουν αυτα τα 2 ερωτηματα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Αρχη θεραπειας με tricomin,rogaine foam,revivogen,fungoral..Τι λετε?


Πολυ ενημερομενος, ψωνιζεις και απο το ΕΒΑΥ:) εισαι ωραιος!
Το προγραμμα για να ξεκινησεις νομιζω ειναι οτι καλυτερο για σενα! Αργοτερα μετα απο μηνες αν ολα πανε καλα και η επιδερμιδα σου στο κεφαλι εχει συνηθισει τα τοπικα θα βρεις μερικα ακομα να προσθεσεις σιγουρα! Αλλα για αρχη νομιζω εiσαι κομπλε!!!
 

kipseli7

Member
Απ: Αρχη θεραπειας με tricomin,rogaine foam,revivogen,fungoral..Τι λετε?

Για να δουμε ελπιζω να δουλεψει τωρα!Αν και εχω αυτοπεποιθηση.Νοιωθω πως θα δουλεψει και οτι τριχα βλεπω να πεφτει λεω καλο δρομο αρρωστη ερχεται η καλη..χααχχααχαχ τραγικο αλλα η κατασταση μου ειναι απαλεφτη!Αλλα για ποιο λογο ρε παιδια τοσο νωρις ΑΑ και με τοσο γρηγορους ρυθμους;Απο τωρα γερασα; :grandpa:
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αρχη θεραπειας με tricomin,rogaine foam,revivogen,fungoral..Τι λετε?

κοίτα,
δεν παίζει ρόλο μόνο η ηλικία,
περισσότερο σημαντικό είναι
- η κληρονομικότητα,
- οι συνδυασμένες παθήσεις(ακμή,σμηγμ. δερματίτιδα,θυρεοειδισμός κ.α)
- και η κατάσταση-τροφική της τρίχας (διαιτολόγιο,επαγγελματικοί ρύποι κ.α)
 

kipseli7

Member
Απ: Αρχη θεραπειας με tricomin,rogaine foam,revivogen,fungoral..Τι λετε?

1 κληρονομικοτητα πατερας θειοι μανα αχαχαχαχαχ
2 σμηγμ δερματιτιδα εντονο προβλημα αλλα το εχω ψιλολυσει τωρα
3 απο βιταμινες κλπ κλπ καλα παμε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα