Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

lalakos

Member
Ένα αρκετά ενδιαφέρων θέμα στο οποίο λίγο δύσκολα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα σε hairloss fora είναι αν τελικά η minox με brand name kirkland είναι το ίδιο με την Regaine. Έχουν γραφτεί πάρα πολλά πάνω σε αυτό το θέμα, άλλοι την βρίζουν άλλοι την αγαπούν λόγω τιμής, γενικά μπερδεway κατάσταση. Όντως η διαφορά στη τιμή είναι τεράστια, βέβαια αυτό δεν λέει κατ' ανάγκη τίποτα.

Τέσπα.... Βασικά ανοίγω νέο θέμα γιατί θέλω να θίξω ένα λίγο διαφορετικό θέμα, που φυσικά έχει να κάνει με τις δύο minox. Εδώ και ένα μήνα χρησιμοποιώ πλέον το 6μηνο πακέτο minox kirkland που παρέλαβα. Από προσωπική εμπειρία βλέπω πως εδώ και ένα μήνα που βάζω την kirkland σα να έχω αραιώσει λίγο στο κλασσικό ζώρικο frontal. Βέβαια από την άλλη βλέπω τρελό χνούδι. Τόσο χνούδι δεν είχα δει ποτέ. Μιλάμε πάντα για 1 με 1,5 εκατοστά από την hairline και τους κροτάφους. Να αναφέρω βέβαια πως εδώ και 50 μέρες κάνω χρήση spiro 5% στην hairline. Αλλά το όλο θέμα με την kirkland με τσίγκλισε να το ψάξω να δω αν υπάρχει κανένας άλλος που έκανε αλλαγή και είδε στην αρχή πρόβλημα αραίωσης. Έπεσα λοιπόν πάνω σε ένα thread (hairlosstalk.com) στο οποίο περιέγραφαν και άλλοι αυτό ακριβώς και γενικά κατέληγαν στο συμπέρασμα πως η αλλαγή της πηγής της minox πάντα θα προκαλέσει μικρές - μεγάλες αλλαγές στο όποιο αποτέλεσμα έχει κάποιος μέχρι που τελικά να επανέλθει στην αρχική κατάστασή του (όχι στην προ θεραπείας κατάσταση εεεε, εννοώ στην κατάσταση που ήταν με την προηγούμενη minox).

Εδώ μέσα υπάρχει κανένας με ανάλογη εμπειρία;

Βέβαια να αναφέρω πως στο εν λόγω thread αναφερόντουσαν και σε αλλαγή από kirkland προς regaine με το ίδιο αρχικό πρόβλημα......

Πάντως η krikland σίγουρα μου έφερε αρκετή φαγούρα, κάτι που δεν είχα.

Τέλος κάτι που άρχισε να με απασχολεί είναι και τα fake προϊόντα που παίζει να αγοράσεις από online stores. Βέβαια την kirkland την αγόρασα από το minoxodildirect.com, store που δεν παίζει να σε παίξει "πουστιά", αλλά καλό είναι να το ελέγχουμε και αυτό γιατί πολύ εύκολα μπορεί για χάριν τιμής να βρεθείς με fake θεραπείες και να αναρωτιέσαι τι δεν πάει καλά....

Αυτά, περιμένω τις προτάσεις σας....

Ποστάρω και μερικές σημερινές photo, αν και δεν βρήκα μια προηγούμενή μου για να κάνουμε ένα compare and contrast, αλλά μπορείτε να βρείτε μερικές στο success story θέμα μου...
Σε όλες είμαι με σπύρο και minox πριν κάνα μισάωρο...
 

Συνημμένα

  • right_temple.JPG
    right_temple.JPG
    353.7 KB · Προβολές: 85

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

φιλε εγω τη μονη διαφορετικη μινοξιδιλη που δοκιμασα περα απο regaine ηταν του dr lee (ισως να ειμαι ασχετος με την βοηθεια που θες τωρα) αλλα ενω αρχικα ειχα δει αρκετο shedding στην πορεια μετα απο 40μερες χρησης μαζι με σπιρο 5% απο τον ιδιο ειδα μια σταθεροποιηση και πολυ μικρη βελτιωση (η τουλαχιστον ετσι νομιζω) παντως δεν ειχα φαγουρα κατι που μου ειχε προκαλεσει το regaine λογω αλκοολης. και εμενα μου αφηνουν αποριες ολα αυτα τα πολυ φθηνα σε συγκριση με αλλα χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι τα κατηγορω. αραγε υπαρχει περιπτωση να παιζει απατη και με τους αφρους regaine μεσω ebay κλπ ηλεκτρονικα καταστηματα; η kirkland υπαρχει και χωρις αλκοολη (δηλ με προπυλενικη γλυκολη);
 

danton

New Member
Απ: Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

Και εγω Kirkland χρησιμοποιω. Σκεφτομαι να αγορασω και μεσω ebay τωρα αν και εχω ακομα αρκετη ποσοτητα γιατι ειδα οτι κατεβασανε και αλλο την τιμη της

Φαγουρα δεν εχω ουτε με Kirkland ουτε με Regaine. Επισης δεν παρατηρησα και καποια αλλαγη κατα την μεταβαση απο Regaine->Kirkland.

Η μονη διαφορα που εχω παρατηρηση ειναι οτι η Kirkland θελει ωρες.... να στεγνωσει. Δηλαδη εανκοιταξεις το κεφαλη σου μετα απο 2-3 ωρες θα φαινεται ακομα βρεγμενο. Ενω το Regaine στεγνωνι μεσα σε 45 λεπτα. Δεν ξερω εαν οφειλετε ομως στο οτι χρησιμοποιω μεγαλυτερη ποσοτητα μιας και δεν την τσιγκουνευομαι

Εχω δει διαφορους στο νετ να ισχυριζονται οτι παραγεται απο την ιδια εταιρια που παραγει κα το Rogaine (δηλαδη την Phizer) και εχουν και σχετικες φωτο αλλα δεν ξερω εαν αληθευει. Αυτο μποει να το δει κανεις εαν εινα στην Αμερικη και παει στο συγκεκριμενο σουπερμαρκετ που πουλαει το Kirkland και δει καμμια παλλετα η το κουτι απο εξω (μεγλη συσκευασια )
 

badday

New Member
Απ: Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

kirkland απο το biovea.com φτηνα και αξιοπιστα. Λαλακο της πιπεριες στο προσωπο απο την φινα τις εβγαλες? (σορυ για το ξεθαμα αλλα δεν κρατιομουν) ;D
 

takis7

New Member
Απ: Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

10 μηνες χρησιμοποιουσα σπρει regain 5% και η τριχοπτοση συνεχοζοταν τωρα εδω και 1 μηνα χαπακονομαι με προπεσια και βιταμινη Β. κατι μου λεει ομως οτι κατι πρεπει να πασπαλισω στην κομη μου.σκεφτωμαι επαλοιψη με dht/block :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

kakashi

Member
Απ: Από Regaine σε Kirkland και τούμπαλιν

με το ριγκειν κ το προσκαρ εισαι μια χαρα...παρε κ το σαμπουαν fungoral κ δες πως θα πας με αυτη τη θεραπεια...ειναι αρκετα καλη...δεν χρειαζεται να φορτωνεις τον αργανισμο σ με τοσα πολλα απο την αρχη...αν δεις οτι δεν εχεις αποτελεσμα με regaine proscar k fungoral τοτε αλλαζεις θεραπεια...προσθετεις κ κατι αλλο...η θεραπεια κρινεται στους 6 μηνες με ενα χρονο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα